Jagr utolérte Mario Lemieux-t

2014.01.08. 12:42 Ryan O'Brien

jagr_7.jpgA New Jersey–Philadelphia meccsen Brayden Schenn horrorsérülést úszott meg, utána nyerőember lett, Jaromir Jagr pedig megszerezte 1723. pontját, ezzel holtversenyben hetedik az örökrangsorban. Lendületben maradt a New York Islanders, amely Torontóban is nyerni tudott. A Tampa Bay három győzelemmel zárta négymeccses kanadai túráját. A pittsburghi Sidney Crosby és a minnesotai Nino Niederreiter is egyenlítő gólt szerzett, majd a szétlövésben is döntött. Sorozatban hatodik meccsét nyerte meg a St. Louis, az Anaheim pedig a huszadik hazai meccsén sem kapott ki rendes játékidőben.

NHL 96. játéknap, 2014. január 7.

Buffalo Sabres–Carolina Hurricanes meccs a hóvihar miatt elmaradt.

Toronto Maple Leafs–New York Islanders 3-5 (1-1, 1-1, 1-3)

Toronto, Air Canada Centre, 19 164 néző, vezette: Dave Jackson, Kyle Rehman.

Gólszerzők

TOR: Tyler Bozak (6) – Paul Ranger (7), James van Riemsdyk (16) 05:05; Mason Raymond (12) – Jake Gardiner (11), Nazem Kadri (13) PPG 28:25; Joffrey Lupul (13) – Nazem Kadri (14) 56:55.

NYI: Kyle Okposo (17) – John Tavares (32), Travis Hamonic (7) 19:16; Michael Grabner (6) 23:06; Frans Nielsen (16) – Thomas Vanek (22), John Tavares (33) PPG 43:41; Calvin de Haan (1) – Travis Hamonic (8), John Tavares (34) 46:01; Cal Clutterbuck (6) – Michael Grabner (8) 59:51.

Kapusok: Jonathan Bernier 20/24 – Kevin Poulin 23/26.

Kapura lövések: 26 – 25. Kiállítások: 2 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/5 – 1/1. Ütközések: 32 – 28. Buli elhozatal: 38 – 24. Blokkolt lövés: 11 – 10.

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Nazem Kadri (TOR), Calvin de Haan (NYI).

Lendületben maradt a New York Islanders, valamint John Tavares és egy másik fiatal, Calvin de Haan is. A New York-iak a Dallasnak lőtt hét gól után, Torontóban sem maradtak adósak. A legutóbb három gólt ütő Tavares most három gólpasszt osztott ki, igazi olimpiai formában hokizik, de Haan pedig – aki élete első két pontját hétfőn szerezte – most az első gólját is beütötte. Az Islanders egyetlen emberelőnyét kihasználta.

New Jersey Devils–Philadelphia Flyers 2-3 (1-0, 0-0, 1-2, 0-1)

Newark, Prudential Center, 14 521 néző, vezette: Mike Leggo, Chris Lee.

Gólszerzők

NJD: Adam Henrique (10) – Jaromir Jagr (22), Ryane Clowe (3) 00:57; Michael Ryder (14) – Marek Zidlicky (16), Andy Greene (15) SHG 59:30.

PHI: Claude Giroux (13) – Kimmo Timonen (12), Jakub Voracek (20) PPG 45:18; Scott Hartnell (10) – Brayden Schenn (16), Nicklas Grossman (8) 49:49; Brayden Schenn (11) – Nicklas Grossman (9), Wayne Simmonds (15) 61:50.

Kapusok: Martin Brodeur 25/28 – Ray Emery 31/33.

A meccs három legjobbja: Brayden Schenn (PHI), Michael Ryder (NJD), Martin Brodeur (NJD).

Brayden Schenn igazi hős. Az sem szegte kedvét, hogy kis hiján súlyos sérülést szenvedet akkor, amikor Dainius Zubrus korcsolyája keresztül hasította a hasánál. Schenn visszament a jégre, gólpasszt adott, majd a hosszabbításban eldöntötte a meccset. A meccs másik fontos ténye, hogy Jaromir Jagr gólpasszt jegyzett, 1723. pontját érte el, ezzel az örökrangsor 7. helyén álló, egykori pittsburghi játszótársát, Mario Lemieux-t érte utól.

Nashville Preadators–San Jose Sharks 3-2 (0-0, 3-1, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 016 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Darcy Burchell.

Gólszerzők

NSH: David Legwand (7) – Craig Smith (13), Shea Weber (18) 23:35; Mattias Ekholm (1) – David Legwand (21) 27:16; Roman Josi (4) – Shea Weber (19), Colin Wilson (15) 31:30.

SJS: Joe Pavelski (19) – Dan Boyle (13), Jason Demers (16) PPG 26:49; Patrick Marleau (20) – Matthew Nieto (8), Jason Demers (17) 58:38.

Kapusok: Marek mazanec 26/28 – Antti Niemi 25/28.

A meccs három legjobbja: Mattias Ekholm (NSH), Marek Mazanec (NSH), David Legwand (NSH)

Harmadik idényét tölti a Nashville-nél Mattias Ekholm, az elsőben kettő, a másodikban egy meccse volt a 23 éves svéd védőnek, idén már több lehetőséget kapott, a San Jose ellen 29. meccsét játszotta és első góljával egyből a meccs embere lett. A San Joseban Joe Pavelski utolsó 14 meccsén a 9. gólját szerezte.

Winnipeg Jets–Tampa Bay Lightning 2-4 (1-1, 1-1, 0-2)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Marc Joannette, Dave Lewis.

Gólszerző

WPG: Olli Jokinen (11) – Mark Scheifele (16), Dustin Byfuglien (24) PPG 16:43; Dustin Byfuglien (10) – Blake Wheeler (17), Ondrej Pavelec (1) PPG 24:45.

TBL: Valtteri Filppula (17) – Teddy Purcell (17), Alex Killorn (14) 01:20; Ondrej Palat (8) – Nyikita Kucserov (3), Alex Killorn (15) 35:37; Martin St Louis (18) – Victor Hedman (15), Teddy Purcell (18) PPG 48:39; Martin St Louis (19) – Matt Carle (18) EN 59:33.

Kapusok: Ondrej Pavelec 29/32 – Anders Lindback 12/14.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Victor Hedman (TBL), Tobias Enström (WPG).

Sikeres kanadai túrán van túl a Tampa Bay, amely négyből három meccset megnyert idegenben. Most az utolsó harmadban sikerült dűlőre vinni, Martin St. Louis két gólt lőtt.

Phoenix Coyotes–Calgary Flames 6-0 (0-0, 3-0, 3-0)

Glendale, Jobbing.com Arena, 10 229 néző, vezette: Dan O'Halloran, Mark Lemelin.

Gólszerzők

PHX: Shane Doan (13) – Mikkel Boedker (16), Mike Ribeiro (20) 22:07; Martin Hanzal (12) – Radim Vrbata (19), Lauri Korpikoski (6) 23:43; Mikkel Boedker (13) – Mike Ribeiro (21), Connor Murphy (7) 32:40; Lauri Korpikoski (6) – Martin Hanzal (18), Radim Vrbata (20) 49:02; Michael Stone (8) – Lauri Korpikoski (7), Jeff Halpern (4) 55:36; Rob Klinkhammer (9) – Michael Stone (4), Shane Doan (12) PPG 58:38.

CGY: –

Kapusok: Thomas Greiss 27/27 – Reto Berra 24/30.

A meccs három legjobbja: Thomas Greiss (PHX), Lauri Korpikoski (PHX), Mikkel Boedker (PHX).

Húszpercnyi gólcsend után beindult a Phoenix-henger, a Coyotes hat gólig meg sem állt. Shane Doan kezdte, Lauri Korpikosi három pontot hozott össze, egymás után két meccsen is betalált. Thomas Greiss ebben a szezonban először nem kapott gólt, ez volt a 11. meccse, amelyből hatszor nyerni tudott a Phoenix. A Calgaryban ketten is jubiláltak, Lee Stempniak a 600., Ladislav Smid az 500. meccsét játszotta.

Edmonton Oilers–St. Louis Blues 2-5 (0-1, 2-3, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Ian Walsh, Brad Meier.

Gólszerzők

EDM: Nail Jakupov (9) – David Perron (17), Sam Gagner (12) 21:36; Mark Arcobello (4) – Luke Gazdic (2), Andrew Ference (7) 25:10.

STL: Chris Stewart (14) – Derek Roy (21), Jordan Leopold (3) PPG 12:46; Maxim Lapierre (6) – Ryan Reaves (3), Alex Pietrangelo (24) 22:18; David Backes (17) – Alex Pietrangelo (25) PPG 30:56; Vlagyimir Taraszenko (14) – Jordan Leopold (4), Vladimir Sobotka (15) 33:57; Patrik Berglund (7) – Vladimir Sobotka (16), Vlagyimir Taraszenko (12) EN 59:27.

Kapusok: Ilja Brizgalov 25/29 – Brian Elliott 16/18.

A meccs három legjobbja: Alex Pietrangelo (STL), David Backes (STL), Nail Jakupov (EDM).

Fáradhatatlanul gyűjtögeti a pontokat a St. Louis, amely sorozatban hatodszor nyert, az utolsó tízból ez volt a nyolcadik sikere és a Chicago mögött két ponttal lemaradva második csoportjában. A Blues formájára jellemző, 10 játékosa lesz ott a szocsi téli olimpián.

Vancouver Canucks–Pittsburgh Penguins 4-5 (0-1, 1-1, 3-2, 0-0, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Watson.

Gólszerzők

VAN: Jason Garrison (5) 35:35; Christopher Tanev (5) – Dan Hamhuis (10), Zack Kassian (3) 47:39; Chris Higgins (12) – Jannik Hansen (5), Yannick Weber (3) 53:07; Zack Kassian (8) – Chris Higgins (13), Kevin Bieksa (14) 53:24.

PIT: Brian Gibbons (2) 13:15; Jevgenyij Malkin (12) – James Neal (19), Olli Maatta (11) 25:25; Kris Letang (7) – Jussi Jokinen (19), Sidney Crosby (41) 58:49; Sidney Crosby (24) – Chris Kunitz (25), Jussi Jokinen (20) 59:05; Sidney Crosby (SO).

Kapusok: Eddie Lack 31/35 – Marc-Andre Fleury 22/26.

A meccs három legjobbja: Zack Kassian (VAN), Chris Higgins (VAN), Kris Letang (PIT).

Nagy csatában, Vancouverben is nyerni tudott a Pittsburgh, amely hét pont előnnyel vezeti a keleti főcsoportot. Sidney Crosby megint két fontos gólt lőtt. Előbb 55 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd a büntetője hozta a Pens szétlövéses sikerét. A kanadai, aki természetesen ott lesz az olimpián, 24 gólnál és 41 gólpassznál tart, 65 pontjánál senkinek sin cstöbb.

Anaheim Ducks–Boston Bruins 5-2 (0-0, 3-1, 2-1)

Anaheim, Honda Center, 17 238 néző, vezette: Tim Peel, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

ANA: Mathieu Perreault (8) – Teemu Selanne (8), Sami Vatanen (6) PPG 25:53; Corey Perry (24) – Matt Beleskey (7), Nick Bonino (19) PPG 28:29; Andrew Cogliano (14) – Daniel Winnik (19) SHG 37:10; Nick Bonino (13) – Ryan Getzlaf (29), Corey Perry (22) PPG 54:23; Mathieu Perreault (9) – Teemu Selanne (9), Patrick Maroon (5) 57:29.

BOS: Daniel Paille (7) – Justin Florek (1), Gregory Campbell (6) 39:44; Dougie Hamilton (4) – Carl Soderberg (16), Jarome Iginla (16) 47:19.

Kapusok: Jonas Hiller 30/32 – Tuukka Rask 15/20.

A meccs három legjobbja: Jonas Hiller (ANA), Ryan Getzlaf (ANA), Nick Bonino (ANA).

Továbbra sem tudja senki legyőzni rendes játékidőben idén az Anaheimet. Ez volt a 20. meccs a Honda Centerben, és csak két csapat nyert hosszabbításban, vagy utána, 18 meccsen pedig hazai győzelem született. Most a Boston esett áldozatul a megállíthatatlan Ducksnak méghozzá úgy, hogy a hazaiak öt góljából csak egy született teljes létszám mellett.

Los Angeles Kings–Minnesota Wild 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Jean Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerzők

LAK: Jarret Stoll (6) – Jeff Carter (12), Dwight King (11) 40:50.

MIN: Nino Niederreiter (9) – Jason Pominville (12), Mikael Granlund (15) 43:25; Nino Niederreiter (SO)

Kapusok: Jonathan Quick 16/17 – Darcy Kuemper 39/40.

A meccs három legjobbja: Anze Kopitar (LAK), Darcy Kuemper (MIN), Jonathan Quick (LAK).

Csak 17-szer lőtt kapura – szemben a Los Angeles-i 40-nel – a Minnesota, mégis elvitte a két pontot a Staples Centerből. A Wild kapusa, Darcy Kuemper csak ötödször volt kezdő pályafutása során, idén harmadszor, így is nagyszerűen védett 39 lövést, a végén pedig büntetőket fogott. Nino Niederreiter gólt lőtt, majd a büntetőjével dőlt el a szétlövés.