Csodálatos Anaheim

2014.01.16. 10:56 Ryan O'Brien

anaheim2.jpgEgy meccsen kilenc gólt ütni önmagában is fantasztikus produkció, az Anaheim ezzel egyszerre két klubrekordot is megdöntött a Vancouver elleni meccsen. Ez volt sorozatban a 22. hazai meccse a klubnak, amikor pontot szerzett, 19 utolsó találkozójából a 18. győzelmét szerezte meg. Pittsburgh-ben Sidney Crosby és Alekszandr Ovecskin csapott össze, csak egyszer vezetett a Pens, két perccel a vége előtt, Ovecskinék mehettek le a jégről szomorúan. A Toronto, amely a legutóbbi szezonban egyetlen szétlövéses meccset sem nyert, a mostani idényben már a kilencedik ilyet húzta be, amelyet a Buffalo bánt. A hajnali meccsek összefoglalója a hajtás alatt.

NHL 104. játéknap, 2014. január 15.

Toronto Maple Leafs-Buffalo Sabres 4-3 (1-0, 2-2, 0-1, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 372 néző, vezette: Eric Furlatt, Brian Pochmara.

Gólszerzők

TOR: Phil Kessel (22) 09:21; Nyikolaj Kuljomin (6) – Peter Holland (5) 27:23; Morgan Rielly (2) – Nazem Kadri (16), Mason Raymond (17) 31:22; Joffrey Lupul (SO).

BUF: Matt Ellis (2) – Tyler Myers (9), Mark Pysyk (5) 23:21; Matt Moulson (15) 26:34; Cody Hodgson (10) – Tyler Ennis (9), Christian Ehrhoff (16) PPG 40:43.

Kapusok: James Reimer 27/30 – Ryan Miller 36/39.

Kapura lövések: 39 – 30. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/2. Ütközések: 37 – 45. Buli elhozatal: 35 – 34. Blokkolt lövés: 15 – 17.

A meccs három legjobbja: Morgan Reilly (TOR), Zemgus Girgensons (BUF), Tyler Bozak (TOR).

A szezonban a kilencedi szétlövéses győzelmét szerezte meg a Toronto, idáig 13 meccse végződött így. A tavalyi 48 meccséből ötször állt oda büntetőzni, de mindet elbukta, nagyot fordult egy év alatt a világ. A Winter Classic után négy vereséget szenvedő Maple Leafs most rátalált a győztes útra, mert sorozatban harmadszor tudott nyerni. A Buffalo a második harmad elején fordított, de csak 49 másodpercig örülhetett a vezetésnek, a

Pittsburgh Penguins-Washington Capitals 4-3 (0-1, 2-1, 2-1)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 667 néző, vezette: Kelly Sutherland, Kevin Pollock.

Gólszerzők

PIT: Kris Letang (9) – Sidney Crosby (43), Tanner Glass (6) 29:53; Taylor Pyatt (1) – Olli Maatta (12), Jussi Jokinen (21) 36:08; Jussi Jokinen (13) – Brandon Sutter (9), Matt Niskanen (18) 51:35; Olli Maatta (4) – Jevgenyij Malkin (35), Matt Niskanen (19) 58:06.

WSH: Brooks Laich (5) – Karl Alzner (10) SHG 13:09; Jason Chimera (9) – Marcus Johansson (24), Dmitrij Orlov (3) 34:31; Alekszandr Ovecskin (34) – Marcus Johansson (25), Mike Green (20) 48:35

Kapusok: Marc-Andre Fleury 25/28 – Michael Neuwirth 33/37.

A meccs három legjobbja: Olli Maatta (PIT), Jussi Jokinen (PIT), Alekszandr Ovecskin (WSH).

A nap rangadóján Sidney Crosby és Alekszandr Ovecskin párharcára volt kíváncsi mindenki. Nos, az orosz egy látványos góllal megszerezte 34. idei találatát, a kanadai egy gólpasszt osztott ki, mégis az utóbbi örülhetett jobban, hiszen az újonc finn védő, Olli Maatta, 1 perc 54 másodperccel a vége előtt a győztes gólt is megszerezte. Ekkor vezetett először a Penguins, mondhatni a legjobbkor. Crosbynak 68 pontja van, 12 pontos előnnyel vezeti a listát, míg Ovecskin hét góllal előzi meg a gólszerzők között a második Corey Perryt. Ezzel a sikerrel megmaradt a Pittsburghhosszú hazai veretlenségi sorozata, már 13 meccse nem talált legyőzőre a CONSOL Energy Centerben, amely új klubrekord.

Anaheim Ducks-Vancouver Canucks 9-1 (2-0, 4-1, 3-0)

Anaheim, Honda Center, 17 145 néző, vezette: Paul Devorski, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

ANA: Andrew Cogliano (16) – Jakob Silfverberg (8), Saku Koivu (11) 04:27; Teemu Selanne (6) – Sami Vatanen (7), Hampus Lindholm (11) PPG 17:57; Corey Perry (26) – Patrick Maroon (8), Hampus Lindholm (12) 23:58; Nick Bonino (14) – Sami Vatanen (8), Corey Perry (25) PPG 26:00; Nick Bonino (15) – Ryan Getzlaf (31), Corey Perry (26) 34:34; Jakob Silfverberg (6) – Mathieu Perreault (17), Francois Beauchemin (9) PPG 35:29; Corey Perry (27) – Ryan Getzlaf (32) 50:54; Teemu Selanne (7) – Matt Beleskey (10), Ben Lovejoy (10) PPG 54:45; Sami Vatanen (6) – Mark Fistric (2), Teemu Selanne (10) PPG 59:22.

VAN: Zack Kassian (9) – David Booth (6), Alexander Edler (7) PPG 39:58.

Kapusok: Frederick Andersen 31/32 – Eddie Lack 10/13, Joacim Eriksson 25/31.

A meccs három legjobbja: Nick Bonino (ANA), Corey Perry (ANA), Andrew Cogliano (ANA).

Elfogynak a jelzők az Anaheim idei produkciójával kapcsolatban. A kilenc hazai gól és a hat emberelőnyös találat is klubrekord, olyan 1967 óta nem volt az NHL-ben, hogy egy csapat 19 meccséből 18-at megnyerjen. Egyre közelebb a rekord a hazai megszerzett pontok tekintetében is. A Ducks a 22 otthoni találkozójából csak kettőt nem nyert meg, de azokon is szerzett egy-egy pontot. A csapat vezeti bajnokságot, a legjobb a kivédekezett emberhátrányos helyzetekben. Szóval ezt lassan igen nehéz lesz überelni. A harmadik harmadban egy picit elszabadultak az indultak. A Vancouver vélhetően nehezen dolgozta fel a már-már megalázó vereséget és 58 büntetőpercet szerzett össze ebben a periódusban, így lehetett az Anaheimnek 11 emberelőnye, amelyből hatot be is vert. Teemu Selanne is, aki kettős előnyben lőtte karrierje 682. gólját. Szegény Joacim Erikssonnak elég balul sült el az NHL-bemutatkozása, Eddie Lack helyére állt a vancouveri kapuba, és a végére hat gólt kapott.