Az észak-amerikai hoki

A Detroit már kiesésre áll

2014.01.29. 18:50 Ryan O'Brien

ovecskin_5.jpgNagy bajban a tizenegyszeres Stanley Kupa-bajnok, nem elég, hogy csúnya nagy vereséget szenvedett Philadelphiában, ráadásul most éppen nincs továbbjutó helyen. Persze ez még semmit nem jelent, de sérülések ide, vagy oda, a Red Wings idén nem azt nyújtja, amit a szurkolóik megszokhattak. A Boston egymás után lövöldözi a hat gólokat, most a Florida kapta meg a maga adagját. Remek sorozat után már harmadszor kapott ki a Columbus, így a Blue Jackets is visszaesett. Alekszandr Ovecskin a Washington történetének második legtöbb pontot gyűjtött hokisa mától. Steve Mason, Jaroslav Halak és Thomas Greiss annak a három kapusnak a neve, aki ezen a játéknapon nem kapott gólt. Tovább mélyül a Chicago válsága is, a bajnok sorozatban negyedszer kapott ki. Itt vannak a ma hajnali meccsek összes legfontosabb tudnivalói.

NHL 117. játéknap, 2014. január 28.

Boston Bruins-Florida Panthers 6-2 (2-0, 2-1, 2-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Rooney.

Gólszerzők

BOS: Milan Lucic (14) – Jarome Iginla (20), David Krejci (33) 07:41; Zdeno Chara (13) – Torey Krug (18), David Krejci (34) 15:26; Milan Lucic (15) – Jarome Iginla (21), Matt Bartkowski (9) 21:46; Reilly Smith (18) – Carl Soderberg (18), Loui Eriksson (11) PPG 24:54; Shawn Thornton (4) – Gregory Campbell (9) 48:14; David Krejci (11) 57:51.

FLA: Brad Boyes (14) – Nick Bjugstad (10) 39:27; Dmitrij Kulikov (5) – Sean Bergenheim (6), Scott Gomez (5) 44:00

Kapusok: Tuukka Rask 28/30 – Tim Thomas 35/41.

Kapura lövések: 41 – 30. Kiállítások: 4 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/5 – 1/2. Ütközések: 16 – 20. Buli elhozatal: 38 – 34. Blokkolt lövés: 9 – 12.

A meccs három legjobbja: David Krejci (BOS), Milan Lucic (BOS), Shawn Thronton (BOS).

Nem kegyelmezett egykori Stanley Kupa-győztes kapusának a Boston, 41 lövésből hatszor kellett Tim Thomasnak a hálóból kikaparni a korongot. Milan Lucic duplázott, David Krejci pedig három pontig jutott a Florida elleni meccsen. Igazán góllövő formában játszanak a bostoniak, az elmúlt három meccsük mindegyikén eljutottak hat gólig. A Bruins már 4-0-ra is vezetett, amikor jött a szépítés. A Panthersben 100. meccsét játszó Sean Bergenheim a 150. pontját szerezte.

Toronto Maple Leafs-Tampa Bay Lightning 3-2 (0-0, 2-2, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 475 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dean Morton.

Gólszerzők

TOR: Nazem Kadri (13) 21:49; Nazem Kadri (14) – Joffrey Lupul (15), Carl Gunnarsson (8) 29:47; James van Riemsdyk (21) – Phil Kessel (28), Tyler Bozak (17).

TBL: Matthew Carle (2) – Ondrej Palat (17), Nyikita Kucserov (5) 33:13; Mark Barberio (4) – Ondrej Palat (18), B.J. Crombeen (7) 37:12.

Kapusok: Jonathan Bernier 40/42 – Ben Bishop 23/26.

A meccs három legjobbja: Nazem Kadri (TOR), Jonathan Bernier (TOR), Tim Gleason (TOR).

Nazem Kadri volt a meccs hőse, nemcsak a nap gólját lőtte, de azt megtoldotta még eggyel. A Toronto már 2-0-ra ment, végén csak sikerült behúzni a győzelmet, mert Kadri mellett Jonathan Bernier is szenzációsan játszorr, 40-szer védett a hatvan perc alatt. Bernier amúgy remekel nyomás alatt, a szezonban, amikor negyven, vagy annál több lövést kapott, tízból hét meccsen nyert, kilencszer pontot szerzett csapatával.

Philadelphia Flyers-Detroit Red Wings 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 987 néző, vezette: Greg Kimmerly, Wes McCauley.

Gólszerzők

PHI: Scott Hartnell (13) – Kimmo Timonen (17), Claude Giroux (33) PPG 13:42; Scott Hartnell (14) – Claude Giroux (34), Mark Streit (19) 28:08; Adam Hall (3) – Michael Raffl (11), Erik Gustafsson (6) 31:02; Claude Giroux (16) – Scott Hartnell (19), Jakub Voracek (24) 50:22; Sean Couturier (9) – Mark Streit (20) 56:09.

DET: –

Kapusok: Steve Mason 33/33 – Jonas Gustavsson 23/28.

A meccs három legjobbja: Scott Hartnell (PHI), Steve Mason (PHI), Claude Giroux (PHI).

Igen mély gödörben a Detroit, amelyet alaposan elintézett a Philadelphia, igaz a Red Wingsben három olimpikon: Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg és Johan Franzen sem játszott. Az viszont így is tény marad, hogy a Flyers nyolc egymás utáni hazai meccsén is legyőzte a Detroitot, amire 1997 óta nem volt példa. Scott Hartnell két, Claude Giroux egy góljával szerzett három pontot.

Columbus Blue Jackets-Ottawa Senators 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)

Columbus, Nationwide Arena, 13 373 néző, vezette: Brad Watson, Ian Walsh.

Gólszerzők

CBJ: Cam Atkinson (16) – Matt Calvert (7), James Wisniewski (28) PPG 32:00; James Wisniewski (5) – Cam Atkinson (13), Jack Johnson (16) 47:16.

OTT: Stephane Da Costa (1) – Milan Michalek (14), Erik Karlsson (38) PPG 08:06; Stephane Da Costa (2) – Jason Spezza (23), Cory Conacher (13) PPG 26:24; Jason Spezza (14) – Colin Greening (7), Marc Methot (11) PPG 55:02.

Kapusok: Curtis McElhinney 25/28 – Craig Anderson 34/36.

A meccs három legjobbja: Stephane Da Costa (OTT), Craig Anderson (OTT), Cam Atkinson (CBJ).

Biztosan kevés szó esett eddig Stephane Da Costáról. A 24 éves francia negyedik idényét tölti Ottawában, de nem igazán sikerült még megragadnia a legjobbak között. Többnyire az AHL-ben szerepel, ez volt még csak az első kettő szezonbeli gólja, de duplázni pályafutása során először sikerült. Két gólja után támadt fel a Columbus, amely végül a harmadik meccsét bukta sorozatban, a mindent eldöntő gólt Jason Spezza szerezte.

Buffalo Sabres-Washington Capitals 4-5 (1-2, 2-2, 1-0, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 923 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Paul Devorski.

Gólszerzők

BUF: Christian Ehrhoff (4) – Matt Moulson (16), Tyler Ennis (13) 13:45; Cody Hodgson (13) – Matt Moulson (17), Tyler Ennis (14) PPG 21:41; Philip Varone (1) – Marcus Foligno (8), Brian Flynn (4) 31:11; Cody Hodgson (14) 46:48.

WSH: Alekszandr Ovecskin (37) – Nicklas Backstrom (39), Troy Brouwer (13) PPG 03:49; Alekszandr Ovecskin (38) – Mike Green (23), Marcus Johansson (26) 04:42; Mike Green (6) – Dmitrij Orlov (4), Jay Beagle (3) 30:09; Troy Brouwer (10) – Martin Erat (19), Alekszandr Ovecskin (16) PPG 36:57; Mike Green (7) – Alekszandr Ovecskin (17), Martin Erat (20) 61:00.

Kapusok: Jhonas Enroth 30/35 – Braden Holtby 23/27.

A meccs három legjobbja: Mike Green (WSH), Alekszandr Ovecskin (WSH), Cody Hodgson (BUF).

Nem tudta tartani a buffalói védelem elsősorban Alekszandr Ovecskint, az orosz kétszer is betalált, két gólpasszt is adott. Nem csak ő, hanem Mike Green is megoldhatatlan feladatot jelentett. A védő szezonbeli hetedik gólja éppen a legrosszabbkor, a hosszabbításban jött. Ovecskin ezzel a négy ponttal 790-nél tart, amellyel a klubörökrangsor második helyére jött fel, Mike Gartnert előzte meg, Peter Bondra 825-tel az első. Az sem lehetetlen, hogy ezt még ebben a szezonban eléri Ovecskin.

Montréal Canadiens-Carolina Hurricanes 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Monrtéal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Graham Skilliter, Marc Joannette.

Gólszerzők

MTL: Brandon Prust (5) – Josh Gorges (10), Rene Bourque (2) 06:11; Brendan Gallagher (14) – David Desharnais (18), Max Pacioretty (10) 18:44; Max Pacioretty (22) – Andrei Markov (22), Brendan Gallagher (12) 21:41.

CAR: –

Kapusok: Corey Price 36/36 – Anton Hudobin 27/30.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Brendan Gallagher (MTL), Josh Görges (MTL).

Carey Price 36 védéssel hozta idei harmadik shutoutját, a Canadiens négy vesztes meccs után egy nullázással zárkózott a tabellán. A Carolinában Alekszandr Szjomin és Eric Staal hatmeccses eredményessége szakadt meg.

St. Louis Blues-New Jersey Devils 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 16 099 néző, vezette: Tim Peel, Dennis LaRue.

Gólszerzők

STL: Alexander Steen (27) – Jaden Schwartz (20), David Backes (22) 03:25; Brenden Morrow (8) – Jay Bouwmeester (26), Patrik Berglund (13) PPG 49:42; Maxim Lapierre (7) – Magnus Paajarvi (3), Patrik Berglund (14) EN 57:52.

NJD: –

Kapusok: Jaroslav Halak 23/23 – Cory Schneider 22/24.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Brenden Morrow (STL), Alexander Steen (STL).

Alexander Steen megint egy góllal segítette csapatát, amely most Jagrékat nullázta le, A sérülés miatt több hetet kihagyó csatár a 27. gólját szerezte. A Blues valamelyest visszavágott a pont egy hete, Newarkban elszenvedett 7-1-s vereségért. A két csapat ezzel letudta a szezonbeli két egymás elleni meccsét. Jaroslav Halaknak ez volt a pályafutása 29. gólnélküli meccse.

Winnipeg Jets-Nashville Predators 3-4 (1-1, 2-2, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Rob Martell, Brian Pochmara.

Gólszerzők

WPG: Chris Thorburn (1) – Mark Stuart (6), Jacob Trouba (12) 04:10; Mark Scheifele (11) 38:13; Blake Wheeler (22) – Mark Scheifele (20), Jacob Trouba (13) 38:40.

NSH: Seth Jones (5) – Michael Del Zotto (10), Craig Smith (16) 03:48; Roman Josi (7) – Craig Smith (17), David Legwand (28) 20:42; Nick Spaling (10) – Paul Gaustad (6), Colton Sissons (1) 37:18; Mike Fisher (14) – Patric Hornqvist (17), Shea Weber (23) PPG 40:42

Kapusok: Ondrej Pavelec 21/25 – Carter Hutton 24/27.

A meccs három legjobbja: Seth Jones (NSH), Mark Scheifele (WPG), David Legwand (NSH).

Az utolsó harmad 42. másodpercében dőlt el a meccs, Mike Fisher emberelőnyös találatával. Ez a két csapat áll a Central-divízió utolsó két helyén, a Nashville győzelmével egy ponttal megelőzte a Winnipeget és utolérte a Dallast, de a továbbjutás még mindig messze, hét pontnyira van.

Phoenix Coyotes-Los Angeles Kings 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Glendale, Jobbing.com Arena, 13 681 néző, vezette: Brad Meier, Jean Hebert.

Gólszerzők

PHX: Oliver Ekman-Larsson (7) – Antoine Vermette (13) 15:57; Oliver Ekman-Larsson (8) – Shane Doan (16), Mikkel Boedker (20) PPG 23:16; Antoine Vermette (19) – Mikkel Boedker (21), Lauri Korpikoski (13) 48:47.

LAK: –

Kapusok: Thomas Greiss 30/30 – Jonathan Quick 26/29.

A meccs három legjobbja: Thomas Greiss (PHX), Oliver Ekman-Larsson (PHX), Shane Doan (PHX).

Oliver Ekman-Larsson két gólt lőtt, a másodiknál Shane Doan 500. asszisztját szerezte. A Los Angeles, amely legutóbb a San Joset verte nullára, most hasonló módon szenvedett vereséget. A Coyotes-kapus, Thomas Greiss 13. meccsén a hetedik győzelmét szerezte meg, másodszor shutouttal.

Calgary Flames-Chicago Blackhawks 5-4 (2-2, 2-2, 0-0, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Francois St. Laurent, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

CGY: Mikael Backlund (10) – Lee Stempniak (12) 01:13; Lance Bouma (5) – Matt Stajan (12) 11:34; Matt Stajan (9) – David Jones (8) 23:21; Mikael Backlund (11) – Lee Stempniak (13), Mark Giordano (17) SHG 30:25; TJ Brodie (4) – Sean Monahan (7), Lee Stempniak (14) 62:26.

CHI: Patrick Kane (25) – Kris Versteeg (16), Nick Leddy (16) 05:43; Marian Hossa (22) – Jonathan Toews (33), Duncan Keith (44) 16:35; Ben Smith (7) – Brandon Bollig (6), Johnny Oduya (10) 33:12; Marian Hossa (23) – Niklas Hjalmarsson (19), Brandon Saad (21) SHG 37:33.

Kapusok: Reto Berra 20/24, Karri Ramo 9/9 – Antti Raanta 11/15, Corey Crawford 13/14.

A meccs három legjobbja: Mikael Backlund (CGY), Matt Stajan (CGY), Patrick Kane (CHI).

Alaposan rájár a rúd a Chicagóra, amely sorozatban negyedszer kapott ki, utolsó tíz meccséből mindössze három sikere van a bajnoknak. A Calgary háromszor is vezetni tudott, de mindig jött válasz, a hosszabbításban szerzett Brodie-gólra már nem lehetett. A Calgary hármat nyert egymás után és ilyen még ebben a szezonban nem fordult elő. Mikael Baklund két gólt lőtt és 2010. október 21-e óta először fordulót elő, hogy duplázni tudott.

Anaheim Ducks-Minnesota Wild 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)

Anaheim, Honda Center, 15 020 néző, vezette: Dave Jackson, Trevor Hanson.

Gólszerzők

ANA: Dustin Penner (13) – Ryan Getzlaf (36), Corey Perry (30) 18:13; Mathieu Perreault (10) – Teemu Selanne (12) PPG 50:53.

MIN: Jason Pominville (21) – Mikael Granlund (20), Zach Parise (13) 07:57; Mikael Granlund (4) – Zach Parise (14), Ryan Suter (26) PPG 20:13; Zach Parise (16) – Marco Scandella (12), Nate Prosser (4) 46:35; Erik Haula (2) – Jason Pominville (16), Marco Scandella (13) 48:21.

Kapusok: Jonas Hiller 29/33 – Darcy Kuemper 31/33.

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Cam Fowler (ANA), Zach Parise (MIN).

Nem ehhez vannak szokva az Anaheim-drukkerek, a Minnesota nyerrni tudott a Honda Centerben, a szezonban a második csapat, amelynek ez rendes játékidőben sikerült. A Wildban Zach Parise szerzett három pontot. Az újonc Darcy Kuempernek is elévülhetetlen érdemei vannak a sikerben, a fiatal kapus 11-edszer volt kezdő a szezonban és ez volt hatodik győzelme, most 31-szer védett jól.