Az észak-amerikai hoki

Ennyi lövést kapus még nem fogott

2014.01.30. 11:56 Ryan O'Brien

scrivens_1.jpgBen Scrivens neve bekerült az NHL aranykönyvébe. Az Edmonton kapusa 59-szer védett, nullára hozta a San Jose elleni meccset és a liga történetében nála több korongot senki sem fogott egy meccsen. Ennek megfelelően az Edmonton nyert, sorozatban már harmadszor. Lejátszották a Stadium Series harmadik meccsét, amelyből már a másodikat nyerte meg a New York Rangers, most a városi rivális volt az áldozat. Négy vesztes meccs után talpra állt a bajnok, a Chicago 0-2-ról fordította meg a meccset Vancouverben. Az újabb sikerrel Joel Quenneville lett minden idők harmadik legtöbb győzelmet elért edzője, Scotty Bowmant azért nehéz lesz utolérni.

NHL 118. játéknap, 2014. január 29.

New York Islanders–New York Rangers 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

New York, Yankee Stadium, 50 027 néző, vezette: Eric Furlatt, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

NYI: Brock Nelson (10) – Matt Donovan (6), Cal Clutterbuck (4) 38:33

NYR: Benoit Pouliot (9) – Derick Brassard (21), Mats Zuccarello (23) 39:13; Daniel Carcillo (3) – Dominic Moore (7), Brian Boyle (9) 44:36.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 32/34 – Henrik Lundqvist 30/31

Kapura lövések: 31 – 34. Kiállítások: 4 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/1. Ütközések: 16 – 17. Buli elhozatal: 34 – 27. Blokkolt lövés: 11 – 17.

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Jevgenyij Nabokov (NYI), Dan Girardi (NYR).

Magabiztosan nyeri Stadium Series meccseit a New York Rangers. A városi rnagadón az Islanderszet verte, kicsit nehezebben, mint a hét elején a New Jerseyt. A mínusz öt fok ellenére is 50 027 néző volt a Yankee Stadiumban és azt látták, hogy elsősorban a kapusok nyújtanak átlagon felüli teljesítményt. A két csapatnak ez volt a negyedik szezonbeli egymás elleni meccse és a Rangers ezzel a győzelemmel egyenlített. Az Islanders szerzett vezetést, de csak 40 másodpercig volt nála az előny. Kyle Okposo hatmeccses pontszerzési sorozata, illetve Rick Nash ötmeccses gólszerzői sorozata szakadt meg ezen a meccsen.

Edmonton Oilers–San Jose Sharks 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kyle Rehman.

Gólszerzők

EDM: Justin Schultz (7) – Nick Schultz (4), Taylor Hall (34) 10:51; Taylor Hall (19) – Jordan Eberle (26), Ryan Nugent-Hopkins (26) 26:10; Jordan Eberle (19) – Ryan Nugent-Hopkins (27), Taylor Hall (35) PPG 38:40.

SJS: –

Kapusok: Ben Scrivens 59/59 – Antti Niemi 24/27.

A meccs három legjobbja: Ben Scrivens (EDM), Taylor Hall (EDM), Brent Burns (SJS).

Ben Scrivens nem csak hús lett, de új NHL-rekordot állított fel. Soha nem volt még olyan kapus, akinek 59 védése volt hatvan perc alatt. Így aztán olyan sem, hogy a védésszámok mellett nullára hozza le a találkozót. A San Jose számolatlanul szórta a korongot Scrivens kapijára, a szezont még Los Angelesben kezdő kapus mindent megfogott. Pályafutása során ötödször nem kapott gólt. Az előző rekordot amúgy a phoenixi Mike Smith tartotta, aki 2012. április 3-án, a Columbus elleni meccsen 54-szer védett, érdekesség, hogy ő sem kapott gólt azon a találkozón. Az Oilers a kapus teljesítményének köszönhetően sorozatban harmadszor nyert, de még így is reménytelenül utolsó a nyugati konferenciában.

Vancouver Canucks–Chicago Blackhawks 2-5 (1-0, 1-4, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.

Gólszerzők

VAN: Chris Higgins (15) – Ryan Kesler (16), Alexander Edler (9) 00:16; Tom Sestito (5) – Ryan Stanton (12), Zack Kassian (6) 22:44.

CHI: Marian Hossa (24) – Kris Versteeg (17), Brandon Saad (22) PPG 26:30; Brandon Saad (16) – Sheldon Brookbank (3), Michal Handzus (7) 29:39; Jonathan Toews (18) – Brent Seabrook (28), Patrick Sharp (27) 30:47; Patrick Sharp (27) – Jonathan Toews (34), Duncan Keith (45) 34:11; Brandon Saad (17) – Marian Hossa (23) PPG – EN 59:22.

Kapusok: Roberto Luongo 35/39 – Corey Crawford 29/31.

A meccs három legjobbja: Brandon Saad (CHI), Ryan Kesler (VAN), Brent Seabrook (CHI).

Kevés vancouveri gondolta a 16. másodpercben, hogy ennek a meccsnek még rossz vége is lehet. Sőt a Canucks a második harmad elején már 2-0-ra vezetett. Aztán beindult a chicagói henger. Brandon Saad két gólt ütött, gólpasszt is adott, a Chicago pocsék széria, négy vezstes meccs után tudott nyerni. Amúgy várható volt, hogy a bajnok előbb-utóbb feltámaf. Az edző Joel Quenneville a 6ö3. Győzelmét szerezte meg, ezzel az edzők örökrangsorában a harmadik Dick Irvint érte utol, a listát Scotty Bowman 1244-gyel vezeti, Al Arbour 782-vel a második.