Az észak-amerikai hoki

Nem tudja legyőzni a Montréalt a Boston

2014.01.31. 15:20 Ryan O'Brien

parise.jpgSok gólt hozott az NHL legutóbbi játéknapja, mind a tíz meccsen legalább öt gól esett, kettőn kilenc is. A Montreal egymás után ötödször is legyőzte a Boston, ebben az idényben már másodszor. A korán megsérült Ben Bishop kiesése lett a Tampa veszte, a Columbus pedig simán verte az enerváltan játszó Washingtont. A Calgary már egymás után a negyedik hazai győzelmét szerezte meg egy igen pocsék széria után. Jaromir Jagr két gólpasszt is adott. A San Jose nem megye a góllövés, 160 perc után találtak be megint, ráadásul egy abszolút újonc révén. A vesztes csapatban hokizó Zach parise lett a nap embere, két gólt ütött, két gólpasszt adott, csapata mind a négy góljában benne volt. Lent a péntek hajnali meccsek összefoglalói.

NHL 119. játéknap, 2014. január 30.

Boston Bruins-Montréal Canadiens 1-4 (1-2, 0-2, 0-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Rooney.

Gólszerzők

BOS: Dougie Hamilton (5) – Loui Eriksson (12), Carl Söderberg (19) 15:38.

MTL: Alekszej Jemelin (1) – Andrej Markov (23), Daniel Brière (8) 02:16; Max Pacioretty (23) – Brendan Gallagher (13), David Desharnais (19) 14:32; Brian Gionta (9) – Tomas Plekanec (15), P.K. Subban (29) PPG 31:54; Daniel Brière (8) – Brendan Gallagher (14) 33:46.

Kapusok: Tuukka Rask 15/18, Chad Johnson 14/15 – Peter Budaj 34/35.

Kapura lövések: 35 – 33. Kiállítások: 10 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/4. Ütközések: 33 – 23. Buli elhozatal: 30 – 32. Blokkolt lövés: 13 – 16.

A meccs három legjobbja: Brendan Gallagher (MTL), Alekszej Jemelin (MTL), Peter Budaj (MTL).

A Monrteal nincs túl jó formában az elmúlt meccseken, tízből négyet nyert, most viszont nagyszerű győzelmet aratott a csoportelső Boston otthonában. Az külön dicséret, hogy az elmúlt négy meccsen 21 gólt szerző Bruinst sikerült egy gólon tartani, ez elsősorban Peter Budaj érdeme. A harmadik vendéggól után edzője kénytelen volt Raskot lecserélni.

Toronto Maple Leafs-Florida Panthers 6-3 (1-2, 2-0, 3-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 448 néző, vezette: Marc Joannette, Mark Lemelin.

Gólszerzők

TOR: Cody Franson (4) – Nazem Kadri (22), James van Riemsdyk (21) 16:49; Mason Raymond (14) – Troy Bodie (4), Tim Gleason (3) 20:27; James van Riemsdyk (22) – Phil Kessel (29), Dion Phaneuf (17) PPG 20:58; Nyikolaj Kuljomin (8) – Joffrey Lupul (16), Nazem Kadri (23) 44:00; Joffrey Lupul (16) – Nazem Kadri (24), Morgan Rielly (15) PPG 46:22; Tyler Bozak (10) – Phil Kessel (30) 58:37.

FLA: Nick Bjugstad (12) – Scottie Upshall (15), Drew Shore (1) 01:39; Sean Bergenheim (13) – Brad Boyes (11), Scott Gomez (6) 13:50; Dmitrij Kulikov (6) – Marcel Goc (11) 54:29.

Kapusok: Jonathan Bernier 35/38 – Scott Clemmensen 26/32.

A meccs három legjobbja: Nazem Kadri (TOR), James van Riemsdyk (TOR), Tim Gleason (TOR).

Nazem Kadri megint a meccs legjobbja lett, a fiatal csatár most három gólpasszt adott, a 23 éves hokis négy meccse pontszerző. James van Riemsdyk pályafutása során először jutott el 22 gólig. Két floridai góllal kezdődött a meccs, aztán viszont ötöt ütött egymás után a Toronto.

Columbus Blue Jackets-Washington Capitals 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)

Columbus, Nationwide Arena, 16 047 néző, vezette: Steve Kozari, Dean Morton.

Gólszerzők

CBJ: Derek MacKenzie (6) – RJ Umberger (14), Fjodor Tyutin (18) SHG 12:18; Ryan Johansen (20) – Boone Jenner (6), Cam Atkinson (14) 16:56; Brandon Dubinsky (12) – Ryan Murray (16) 20:24; Ryan Johansen (21) – Jack Johnson (17), Fjodor Tyutin (19) 32:14; Cam Atkinson (17) – Matt Calvert (8), Brandon Dubinsky (24) 44:22.

WSH: Joel Ward (14) – John Carlson (10), Braden Holtby (1) SHG 38:19; Eric Fehr (9) – Dmitrij Orlov (5), Tom Wilson (6) 43:18.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 30/32 – Braden Holtby 24/29.

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ), Jack Johnson (CBJ).

Nagyon összeszedetlenül, lomhán, lassan hokizott a Washington ezen a meccsen, így nem kerülhette el sorsát. A hazaiakat viszont a friss erő jellemezte, az egyik legigéretesebb csatár, Ryan Johansen kétszer is betalált, Szergej Bobrovszkij pedig harmncszor védett. A 21 éves Johansennek ez a harmadik idénye, 54 meccsen 21 gólnál és 19 gólpassznál tart már. Alekszandr Ovecskinnek most nagyon nem ment, olyannyira, hogy pályafutása legrosszabb plusz/mínusz mutatójával zárt, -5 állt a neve mögött.

Ottawa Senators-Tampa Bay Lightning 5-3 (2-0, 2-1, 1-2)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 19 757 néző, vezette: Kevin Pollock, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

OTT: Marc Methot (5) – Mika Zibanejad (10), Jason Spezza (24) 01:49; Erik Karlsson (13) – Jason Spezza (25), Milan Michalek (15) 19:34; Zack Smith (10) 26:25; Kyle Turris (18) – Bobby Ryan (22) 38:40; Bobby Ryan (20) – Kyle Turris (24), Clarke MacArthur (24) 46:55.

TBL: Alex Killorn (13) – Nyikita Kucserov (6), Victor Hedman (23) 23:10; Tyler Johnson (17) – Ondrej Palat (19) SHG 52:54; Victor Hedman (11) – Martin St Louis (28), Ondrej Palat (20) 57:08.

Kapusok: Craig Anderson 35/38 – Ben Bishop 0/1, Anders Lindback 23/27.

A meccs három legjobbja: Kyle Turris (OTT), Marc Methot (OTT), Jason Spezza (OTT).

A Tampa néhány percnyi játék után elveszítette egyik legjobbját, Ben Bishopot egyik csapattársa rúgta véletlen fejbe. Ez rá is nyomta a Bolts játékára a bélyegét, az Ottawa még négy gólt rámolt be – Bishop is kapott egyet. Martin St. Louis 965. pontjával Maruice Richardsot érte be az örökrangsorban, a 85. helyen áll, ez volt a csatár 600. gólpassza.

Dallas Stars-New Jersey Devils 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 14 237 néző, vezette: Ghislain Hebert, Brad Watson.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (21) – Tyler Seguin (29), Valerij Nyicsuskin (15) 30:52; Tyler Seguin (24) – Erik Cole (11), Alex Chiasson (16) 59:08.

NJD: Dainius Zubrus (10) – Jaromir Jagr (29), Marek Zidlicky (21) 10:59; Travis Zajac (9) – Damien Brunner (8), Patrik Elias (21) PPG 29:50; Patrik Elias (10) – Travis Zajac (18), Jaromir Jagr (30) PPG 60:40.

Kapusok: Kari Lehtonen 21/24 – Cory Schneider 14/16.

A meccs három legjobbja: Patrik Elias (NJD), Tyler Seguin (DAL), Travis Zajac (NJD).

Patrik Elias emberelőnyből, a hosszabbításban szerezte a New Jersey győztes gólját, Jaromir Jagr megint két gólpassz adott, a szezonban már 46 pontja van. Érdekesség, hogy a New Jersey a 29., azaz az utolsó előtti a kapura lövések rangsorában, ezen a meccsen mindössze 16 kísérletet lehetett feljegyezni, de ez is elég volt a sikerhez.

Colorado Avalanche-Minnesota Wild 5-4 (1-1, 3-0, 1-3)

Denver, Pepsi Center, 14 697 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerzők

COL: Ryan O'Reilly (20) – Matt Duchene (28), Jamie McGinn (8) 04:41; John Mitchell (6) – Nate Guenin (5), Matt Duchene (29) 21:43; Paul Stastny (16) – Erik Johnson (14), Gabriel Landeskog (27) 29:17; Maxime Talbot (6) – John Mitchell (15), Nathan MacKinnon (18) 35:26; Nathan MacKinnon (19) – Andre Benoit (17), Tyson Barrie (11) 57:35.

MIN: Zach Parise (17) – Dany Heatley (11), Ryan Suter (27) PPG 06:16; Zach Parise (18) – Jason Pominville (17), Mikael Granlund (21) 47:47; Mikael Granlund (5) – Zach Parise (15), Keith Ballard (7) 52:51; Jason Pominville (22) – Mikael Granlund (22), Zach Parise (16) 57:46.

Kapusok: Szemjon Varlamov 31/35 – Darcy Kuemper 19/23, Niklas Backström 8/9.

A meccs három legjobbja: John Mitchell (COL), Matt Duchene (COL), Zach Parise (MIN).

A meccs előtt írta alá 2019-ig szóló szerződését Szemjon Varlamov, aztán néhány órával később győzelemre vezette csapatát, 31 lövést meg a Minnesota ellen. Varlamov tehetségét Patrick Roy is kiemelte, nem meglepő,l az edzőt a halhatatlanok közé is beválasztották Az utolsó öt meccséből a negyediket nyerte meg az Avs úgy, hogy kilenc pontot szezett. Nathan MacKinnon sem állt le a góllövéssel, már a 19. találatát szerezte, az utolsó öt meccsen négy gólja van.

Calgary Flames-San Jose Sharks 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Rob Martell, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

CGY: Lee Stempniak (8) – Mikael Backlund (13), Dennis Wideman (14) 09:41; Mark Giordano (9) – Mikael Backlund (14), Jiri Hudler (28) 23:38; Sean Monahan (15) – Joe Colborne (9), Ladislav Smid (3) 53:00; Jiri Hudler (14) – Dennis Wideman (15) EN 58:14.

SJS: Eriah Hayes (1) – Patrick Marleau (27), Tommy Wingels (17) 40:36.

Kapusok: Karri Ramo 27/28 – Alex Stalock 26/29.

A meccs három legjobbja: Karri Ramo (CGY), Mikael Backlund (CGY), Mark Giordano (CGY).

Nagyon beindult a Calgary, az után, hogy hét hazai meccsét elbukta, most a negyediket nyerte sorban, ráadásul simán verte a San Joset, amelytől 10 napja idegenben kapott ki. Karri Ramo most 27 védéssel lett a mezőny legjobbja. A Sharksnál elsősorban a támadójátékban kell keresni a hibát, az utolsó három meccsét úgy veszítette el, hogy mindössze egy gólt ütött, ezen a meccsen Eriah Hayes volt az, aki pályafutása során először talált be. A 25 éves amerikai hokist sosem draftolták, 2013-ban még a WCHA-ban hokizott. Ez volt pályafutása 13 meccse és az első pontja. A San Jose 160 perc és 36 másodperc után talált be, 2007 februárja óta ez volt a leghosszabb góltalansági sorozata. Mikael Backlund most két gólpasszzt adott, utolsó három meccse mindegyikét két-két ponttal zárta.

Phoenix Coyotes-Buffalo Sabres 2-3 (2-1, 0-1, 0-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 13 000 néző, vezette: Dennis LaRue, Trevor Hanson.

Gólszerzők

PHX: Antoine Vermette (20) – Mikkel Boedker (22), Keith Yandle (29) PPG 18:30; David Moss (6) – Jeff Halpern (6), Zbynek Michalek (5) 18:48.

BUF: Tyler Ennis (12) – Matt Moulson (18), Zemgus Girgensons (11) 06:08; Steve Ott (8) – Ville Leino (9), Alexander Sulzer (2) PPG 26:38; Zemgus Girgensons (5) SHG 41:52.

Kapusok: Thomas Greiss 25/28 – Ryan Miller 38/40.

A meccs három legjobbja: Zemgus Girgensons (BUF), Antoine Vermette (PHX), Ryan Miller (BUF).

A fiatal Zemgus Girgensons gólpasszt adott, majd emberhátrányból szerzett góljával a meccset is eldöntötte. A 20 éves, elsőkörös lett centernek ez volt az ötödik gólja. A Sabres sikerét az a tény is növeli, hogy a csapat négy nap alatt a harmadik meccsét játszotta.

Anaheim Ducks-Philadelphia Flyers 5-3 (2-1, 1-0, 2-2)

Anaheim, Honda Center, 16 007 néző, vezette: Tim Peel, Mike Leggo.

Gólszerzők

ANA: Patrick Maroon (5) – Francois Beauchemin (10), Mathieu Perreault (18) 10:38; Ryan Getzlaf (26) – Hampus Lindholm (13), Kyle Palmieri (13) 19:24; Corey Perry (29) – Ryan Getzlaf (37), Cam Fowler (24) 30:29; Daniel Winnik (2) – Saku Koivu (12) SHG 52:26; Saku Koivu (9) – Andrew Cogliano (14) EN 59:36

PHI: Vincent Lecavalier (12) – Erik Gustafsson (7), Steve Downie (17) PPG 14:35; Matt Read (14) – Mark Streit (21), Sean Couturier (16) 45:48; Michael Raffl (5) – Luke Schenn (4), Matt Read (11) 59:50.

Kapusok: Frederik Andersen 27/30 – Steve Mason 23/27.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Francois Beauchemin (ANA), Daniel Winnik (ANA).

Ryan Getzlaf a kilencedik idényét tölti az Anaheimben, de pályafutása során most jutott el először 26 gólig. A Philadelphi ellen két pontot szerző csatárnak 136 lövésből jött össze ennyi találat, ilyen jó hatékonysága sem volt még soha. Pályafutása során másodszor jött össze a Gordie Howe-tripla, azaz a gól, az assziszt és a bunyó, Steve Downie-val akadt össze. A Ducks az első 26 hazai meccséből 22-öt nyert meg, és ilyen jól még sosem szerepelt. A Flyersnek még az elején egyszer sikerült egyenlíteni, de aztán végig futott az eredmény után. .

Los Angeles Kings-Pittsburgh Penguins 1-4 (1-3, 0-1, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Dave Jackson, Ian Walsh.

Gólszerzők

LAK: Anze Kopitar (16) – Drew Doughty (21), Szlava Vojnov (18) PPG 09:32.

PIT: Jevgenyij Malkin (15) – Jussi Jokinen (22), James Neal (23) 00:57; Chris Kunitz (27) – Jussi Jokinen (23), Sidney Crosby (48) PPG 10:50; Jussi Jokinen (16) – Jevgenyij Malkin (38), Matt Niskanen (24) PPG 11:47; Tanner Glass (4) – Matt Niskanen (25), Olli Maatta (15) 31:44.

Kapusok: Jonathan Quick 4/7, Martin Jones 14/15 – Jeff Zatkoff 30/31.

A meccs három legjobbja: Jussi Jokinen (PIT), Jevgenyij Malkin (PIT), Matt Niskanen (PIT).

Nehéz lenne gyenge pontot találni a Pittsburgh-ben, amely most Los Angelesben is nyerni tudott. Jussi Jokinen hárompontos meccse volt, Jevgenyij Malkin is betalált. A Penguins erejét mutatja az is, hogy Jonathan Quicket a harmadik be kapott gól után – hét lövésből kapott ennyit az olimpikon – le kellett cserélni, Martin Jones jött a helyére, aki a másik odalon védő Jeff Zatkoff társa volt 2010 és 2012 között az AHL-s Manchester Monarchsban.