Martin St. Louis sem segített a Rangersen

2014.03.06. 14:03 Ryan O'Brien

bozak.jpgÉrdekes volt az első nap kereskedelmi zárás után. A nagy nevek közül egyedül Martin St. Louis játszott új csapatában, a New York Rangersben, amely így is vereséget szenvedett. A csatárnak 3 lövése és egy -1-es plus/mínusz mutató jutott első meccsén a Madison Square Gardenben. Tíz gól és számtalan pofon jellemezte a Philadelphia–Washington meccset. Az AHL-s játékosai repítették a kanadai rangadón a Calgaryt. A nap embere a torontói Tyler Bozak lett, aki ebben a szezonban először döntött el meccset. Sok-sok videó és érdekességek a legutóbbi játéknapról a hajtás alatt.

Martin St. Louis máris a jégen volt, a Tampától tradelt csatár sem segített a New York Rangersszen, amely a Torontótól kapott ki hosszabbításban, Tyler Bozak két gólt lőtt, a mindent eldöntőt is a 27 éves center, aki 40. idei meccsén szerezte az első győztes gólt – az első gólt egyébként büntetőből szerezte. A Rangers a második harmadban Brad Richards miatt emberhátrányban játszott, de Ryan McDonagh és Dominic Moore is betalált hátrányból, a két gól között 79 másodperc telt el. A Toronto most harmadik, azaz továbbjutó az Atlantic-divízióban, a Rangers a pedig ugyanígy áll a Metropolitanben.

phiwsh.jpgTízgólos meccset és sok pofont hozott a Philadelphia és a Washington csatája. A Flyers már 4-0-ra is vezetett, azonban két emberelőnyös góllal, Ovecskin találatával 4-3-ra zárkózott a Capitals. A hazai csapat úgy nyert, hogy Vincent Lecavaliert verekedésért már az első harmad közepén végleg kiállították, két washingtoni John Erskine és Tom Wilson jutott még hasonló sorsra a vége 55 perc büntetés lett. Claude Giroux és Jakub Voracek lőtt két gólt, előbbi, a csapat kapitánya még gólpasszt is adott. Az Islanderstől Philadelphiába szerződöt Andy MacDonald egy ponttal kezdett új csapatában. A most szerződtetett Jaroslav Halak még nem védett a Capsben, így az AHL-s Grubauernek kellett beugrani 0-4 után.

Egyelőre nem látszanak a gyengülés jelei a Calgaryn, amely Lee Stempniakot és Reto Berrát is elveszítette a kereskedés utolsó napján. A 20 éves Markus Granlund élete első gólját szezrete, míg a szintén újonc finn kapus, Joni Ortio 30 védéssel lett amezőny legjobbja, mindketten az olimpiai szünet után mutatkoztak be. Az ugyancsak fiatal, tavalyi 1/6-os Sean Monahan két gólpasszt is adott. Első idei pontját szerezte a 22 éves Max Reinhart is. Bob Hartley, a Flames edzője az AHL-s felkészítést emelte ki: „Az American Hockey League a legjobb iskola a fiatal játékosoknak. Nem csak azért mert játéklehetőséget kapnakjk, hanem mentális szempontból is. Kifejleszti a játékosok karakterét és mire ideérnek, már kész hokisok. Ez a srácok ma este mindent megtettek a sikerért, és ezért győztünk. Dícséret illeti az Abbotsford edzőinek munkáját.” Két rutinos játékos viszont megsérült csütörtökön, Dennis Wideman és Jiri Hudler is előbb fejezte be a meccset.

Meglepetésre, szokásától eltérően, otthon kapott ki a bajnoki első Anaheim. A Montréal szétlövésben szerezte meg a győzelmet, egészen pontosan Andrej Markov a hatodik körben ütött büntetője hozta a két pontot. Dustin Tokarski 2012. március 19-e után védett újra az NHL-ben, két idényt a Tampában, illetve annak farmcsapatiban húzott le, február 26-án hívták fel az AHL-s Hamiltontól, első meccse volt a Canadiensben. Az Islanderstől szerződtetett Thomas Vanek még nem lépett jégre, Max Pacioretty viszont már a 30. szezonbeli gólját szerezte, a 25 éves csatár már csak háromra van a 2012-es karriercsúcstól. A vendégek az első harmadban gyorsan lőtt két góllal vezettek, aztán a másodikban fordított az Anaheim, amely december 6-a óta nem játszott szétlövéses meccset, de hosszabbításos is már jó régen, január 5-én volt legutóbb. Tyler Bozak lett a játéknap legjobbja, őt Claude Giroux és Joni Ortio követi.

NHL 136. játéknap, 2014. március 4.

New York Rangers-Toronto Maple Leafs 2-3 (0-0, 0-1, 2-1, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Mike Leggo, Dean Morton.

Gólszerzők

NYR: Ryan McDonagh (10) – Dominic Moore (9), Brian Boyle (10) SHG 45:34; Dominic Moore (5) – Derek Stepan (30) SHG 46:53.

TOR: Tyler Bozak (13) PS 21:44; Nazem Kadri (16) – Nyikolaj Kuljomin (11) 42:00; Tyler Bozak (14) – Phil Kessel (37), Paul Ranger (8) 61:51.

Kapusok: Henrik Lidnqvist 26/29 – Jonathan Bernier 35/37.

Kapura lövések: 37 – 29. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/2. Ütközések: 18 – 20. Buli elhozatal: 33 – 39. Blokkolt lövés: 11 – 21.

A meccs három legjobbja: Tyler Bozak (TOR), Dominic Moore (NYR), Jonathan Bernier (TOR).

Philadelphia Flyers-Washington Capitals 6-4 (2-0, 2-1, 2-3)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 919 néző, vezette: Francis Charron, Paul Devorski.

Gólszerzők

PHI: Claude Giroux (22) – Sean Couturier (22), Matt Read (14) 06:48; Jakub Voracek (17) – Claude Giroux (41), Wayne Simmonds (27) PPG 08:22; Claude Giroux (23) 25:26; Michael Raffl (8) – Luke Schenn (5), Andrew MacDonald (21) 31:52; Jakub Voracek (18) – Scott Hartnell (24) 51:51; Steve Downie (4) – Matt Read (15), Brayden Schenn (19) EN 59:08.

WSH: Joel Ward (19) – Mike Green (27), Alekszandr Ovecskin (23) PPG 34:06; Alekszandr Ovecskin (44) – Nicklas Backström (49), John Carlson (17) PPG 46:35; Troy Brouwer (17) – Jack Hillen (1), Nicklas Backström (50) 49:25; Brooks Laich (7) – Mike Green (28), Karl Alzner (12) 54:00.

Kapusok: Steven Mason 21/25 – Braden Holtby 14/18, Philipp Grubauer 10/11.

A meccs három legjobbja: Claude Giroux (PHI), Nicklas Backström (WSH), Jakub Voracek (PHI).

Calgary Flames-Ottawa Senators 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Francois St. Laurent, Kyle Rehman.

Gólszerzők

CGY: Markus Granlund (1) – Max Reinhart (1) 02:04; Paul Byron (3) – Mark Giordano (21), Kris Russell (17) PPG 29:12; Joe Colborne (5) – Jiri Hudler (30), Sean Monahan (9) 37:13; Mike Cammalleri (15) – Mark Giordano (22), Sean Monahan (10) PPG 51:22.

OTT: Kyle Turris (20) – Colin Greening (9), Patrick Wiercioch (13) 50:24.

Kapusok: Joni Ortio 30/31 – Craig Anderson 24/28.

A meccs három legjobbja: Joni Ortio (CGY), Paul Byron (CGY), Lance Bouma (CGY).

Anaheim Ducks-Montreal Canadiens 3-4 (0-2, 3-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 174 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Chris Rooney.

Gólszerzők

ANA: Tim Jackman (3) – Luca Sbisa (2), Nick Bonino (25) 27:08; Francois Beauchemin (3) – Hampus Lindholm (17), Jonas Hiller (1) PPG 29:07; Daniel Winnik (3) – Matt Beleskey (12), Ben Lovejoy (11) 38:11.

MTL: Brian Gionta (13) – Tomas Plekanec (18) 08:23; Max Pacioretty (30) – David Desharnais (26), Brendan Gallagher (19) 12:36; Brendan Gallagher (16) – P.K. Subban (33), Travis Moen (10) 39:24; Andrej Markov (SO).

Kapusok: Jonas Hiller 28/31 – Dustin Tokarski 39/42.

A meccs három legjobbja: Nick Bonino (ANA), Brendan Gallagher (MTL), Cam Fowler (ANA).

A New Jersey Devils 36,6 másodperccel a vége előtt lőtt góllal nyert 4-3-ra a vendég Detroit Red Wings ellen a keddi játéknapjon. A címvédő Chicago Blackhawks nem bírt a Coloradóval. Utóbbi a 40. győzelmét szerezte meg a 62. meccsén, és ilyen gyorsan még soha nem sikerült elérnie ezt a határt. A tavaly nagydöntős Boston Bruins többek között a cseh David Krejci mesterhármasával nyert 4-1-re a Florida Panthers ellen, amelyben még nem kapott helyet a kedden cseréként érkezett Roberto Luongo. A Bruins sorozatban hetedszer nyert a Panthers ellen.

NHL 135. játéknap, 2014. március 3.

Boston Bruins-Florida Panthers 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Dean Morton, Brad Watson.

Gólszerzők

BOS: David Krejci (14) 07:29; Jarome Iginla (19) – Jordan Caron (1), Chris Kelly (6) 11:01; David Krejci (15) – Kevan Miller (2) 39:12; David Krejci (16) – Milan Lucic (27), Jarome Iginla (29) EN 59:46.

FLA: Brian Campbell (6) – Sean Bergenheim (9) 52:47.

Kapusok: Chad Johnson 23/24 – Tim Thomas 35/38.

A meccs három legjobbja: David Krejci (BOS), Chad Johnson (BOS), Zdeno Chara (BOS).

New Jersey Devils-Detroit Red Wings 4-3 (1-1, 0-1, 3-1)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Gord Dwyer, Mike Leggo.

Gólszerzők

NJD: Adam Henrique (19) 00:27; Marek Zidlicky (10) – Damien Brunner (9), Patrik Elias (27) PPG 40:41; Travis Zajac (10) – Jaromir Jagr (34), Ryane Clowe (12) 06:30; Stephen Gionta (4) – Mark Fayne (4), Dainius Zubrus (13) 59:23.

DET: Johan Franzen (13) PPG 11:26; Brendan Smith (2) – Justin Abdelkader (16) 27:03; Todd Bertuzzi (8) – Johan Franzen (17), Gustav Nyquist (13) 49:43.

Kapusok: Martin Brodeur 20/23 – Jimmy Howard 25/29.

A meccs három legjobbja: Stephen Gionta (NJD), Johan Franzen (DET), Adam Henrique (NJD).

Columbus Blue Jackets-Dallas Stars 4-2 (3-0, 0-0, 1-2)

Columbus, Nationwide Arena, 15 661 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brian Pochmara.

Gólszerzők

CBJ: Boone Jenner (11) – Ryan Johansen (24), Nathan Horton (9) 01:14; RJ Umberger (17) – Brandon Dubinsky (26), James Wisniewski (32) 11:29; Artyom Anyiszimov (17) PPG 15:00; Artyom Anyiszimov (18) – Dalton Prout (3), Marian Gaborik (8) 55:53.

DAL: Alex Goligoski (4) – Ray Whitney (18), Jamie Benn (33) PPG 41:39; Trevor Daley (5) – Szergej Goncsar (17), Erik Cole (12) 43:22.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 31/33 – Dan Ellis 16/20.

A meccs három legjobbja: Artyom Anyiszimov (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ), Boone Jenner (CBJ).

Chicago Blackhawks-Colorado Avalanche 2-4 (0-0, 1-1, 1-3)

Chicago, United Center, 21 361 néző, vezette: Eric Furlatt, Rob Martell.

Gólszerzők

CHI: Ben Smith (8) – Brandon Bollig (7), Niklas Hjalmarsson (20) 36:52; Jonathan Toews (22) – Patrick Sharp (32), Duncan Keith (46) PPG 47:17;

COL: Maxime Talbot (7) – Erik Johnson (18), Jan Hejda (9) 22:49; Ryan O'Reilly (24) – Matt Duchene (37), Erik Johnson (19) 41:23; Tyson Barrie (9) – Erik Johnson (20), Ryan O'Reilly (24) PPG 52:50; Paul Stastny (20) – Nathan MacKinnon (28), Tyson Barrie (17) EN 59:27.

Kapusok: Corey Crawford 17/20 – Szemjon Varlamov 36/38.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Erik Johnson (COL), Jonathan Toews (CHI).

St. Louis Blues-Tampa Bay Lightning 4-2 (0-2, 2-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 602 néző, vezette: Dennis LaRue, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

STL: Patrik Berglund (11) – Jaden Schwartz (26), Vlagyimir Taraszenko (18) 23:32; T.J. Oshie (15) – Alexander Steen (20), Alex Pietrangelo (37) SHG 37:04; Alexander Steen (29) – David Backes (23), T.J. Oshie (33) 43:47; Vlagyimir Taraszenko (19) – David Backes (24), Jaden Schwartz (27) EN 59:21.

TBL: Alex Killorn (15) – Teddy Purcell (26) 07:08; Tyler Johnson (18) – Martin St Louis (32), Victor Hedman (29) PPG 14:49.

Kapusok: Ryan Miller 15/17 – Ben Bishop 25/28.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (STL), T.J. Oshie (STL), Alexander Steen (STL).

Nashville Predators-Pittsburgh Penguins 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Francis Charron, Brad Meier.

Gólszerzők

NSH: Patric Hornqvist (12) – Nick Spaling (13), Mike Fisher (17) 20:39.

PIT: Matt Niskanen (8) – Sidney Crosby (52), Brian Gibbons (6) 20:27; Matt Niskanen (9) – Jevgenyij Malkin (43), Sidney Crosby (53) PPG 27:29; Chris Kunitz (28) – Sidney Crosby (54) 37:05.

Kapusok: Pekka Rinne 16/19 – Marc-Andre Fleury 18/19.

A meccs három legjobbja: Matt Niskanen (PIT), Sidney Crosby (PIT), Jevgenyij Malkin (PIT).

Winnipeg Jets-New York Islanders 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Jean Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

WPG: Andrew Ladd (16) – Bryan Little (30) 10:57; Andrew Ladd (17) – Olli Jokinen (20) 54:53.

NYI: Colin McDonald (5) – Ryan Strome (5), Anders Lee (1) 17:30; Anders Lee (3) – Michael Grabner (12) 21:33; Michael Grabner (12) – Cal Clutterbuck (6) 63:53.

Kapusok: Ondrej Pavelec 24/27 – Anders Nilsson 36/38.

A meccs három legjobbja: Andrew Ladd (WPG), Anders Lee (NYI), Blake Wheeler (WPG).

Phoenix Coyotes-Vancouver Canucks 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 13 449 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Kevin Pollock.

Gólszerzők

PHX: Antoine Vermette (22) – Shane Doan (17), Brandon McMillan (1) 17:04.

VAN: –

Kapusok: Mike Smith 23/23 – Eddie Lack 31/32.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Brandon McMillan (PHX), Antoine Vermette (PHX).

Edmonton Oilers-Ottawa Senators 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tom Kowal, Chris Lee.

Gólszerzők

EDM: Ales Hemsky (8) – Nail Jakupov (13), Andrew Ference (10) PPG 14:30; Ales Hemsky (9) – Sam Gagner (20), Taylor Hall (37) 28:58; Jordan Eberle (20) – Boyd Gordon (11), Taylor Hall (38) 44:26.

OTT: Jason Spezza (16) – Milan Michalek (17) 05:22; Erik Karlsson (17) – Marc Methot (14) 57:05.

Kapusok: Ben Scrivens 34/36 – Craig Anderson 27/30.

A meccs három legjobbja: Ales Hemsky (EDM), Ben Scrivens (EDM), Jason Spezza (OTT).

San Jose Sharks-Carolina Hurricanes 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-1)

San Josa, SAP Arena, 17 562 néző, vezette: Dan O'Halloran, Wes McCauley.

Gólszerzők

SJS: Marty Havlat (5) – Tyler Kennedy (12), Andrew Desjardins (12) 13:05; Brent Burns (15) – Raffi Torres (1), James Sheppard (9) 19:32.

CAR: Jiri Tlusty (10) – Alekszandr Szjomin (16), John-Michael Liles (3) 12:07; Elias Lindholm (5) – Eric Staal (32), Andrej Sekera (26) 24:16; Jay Harrison (3) – Elias Lindholm (9), Andrej Sekera (27) 64:18.

Kapusok: Alex Stalock 32/35 – Anton Hudobin 35/37.