Az észak-amerikai hoki

A Toronto fékezte le a Los Angelest

2014.03.14. 20:34 Ryan O'Brien

peverlez.jpgHét meccs volt az NHL-ben péntek hajnalban. A legjobb hír, hogy Rich Peverley jobban van. Nem lépett jégre, de civilben meglátogatta csapata, a Dallas Stars edzését, mindenki boldog volt, hogy látta csapattársát. A San Jose utolérte az Anaheimet, a Boston sorozatban hetedszer nyert. Nem sikerült viszont a Los Angeles menetelése, a Kings nyolc győzelem után kapott ki, attól a Torontótól, amely az ötödik utolsó meccséből a negyediket nyerte meg. A minnesotai Darcy Kuemper franchise-rekordot döntött, Steven Stamkos pedig első gólját szerezte sérülése után. Volt esemény bőven a játéknap hét meccsén. Klassz videók a hajtás alatt.

Két nagyszerű formában szereplő csapat meccsét a San Jose nyerte szétlövéssel Columbusban. A Sharks pontban utolérte a négy meccse nyeretlen Anaheimet, a Columbus pedig január elseje óta 17 győzelemmel 7 vereséggel és két egypontos vereséggel áll. A meccsen Patrick Marleau duplázott. Még a harmadik harmad közepén is a Buffalo vezetett mégsem sikerült nyernie a Carolina otthonában. Az Avs 51 lövéssel tesztelte a Washingtonból tradelt Michal Neuwirthet, aki derekasan állta, de a végére érezhetően elfáradt.

neuwirth.jpgBostonban viszont mindenki vidám, a keleti konferencia legjobbja sorozatban hetedik meccsén nem talált legyőzőre. A meccs második harmadában inkább a küzdelem dominált, a két csapat összesen ötször lőtt kapura. A Phoenixben Shane Doan az 1300. meccsét játszotta. Majdnem elszórakozta háromgólos előnyét a Tampa, Steven Stamkos a visszatérése utáni első góljával 5-2 volt a Boltsnak és már 10 perc sem volt hátra. Az utolsó 65 másodpercben két Florida-góllal még izgalmas lett a meccs, de az állás már nem változott. Stamkos november 9-e után volt megint eredményes.

Régi haragosok meccse volt a St. Louis-Edmonton, összesen 88 percnyi kiállítás, hat tízperces, négy végleges kiállítást, és nem mellesleg nyolc gólt hozott. A harmadik harmadban indult be pofon és a gólgyártás is. Jaden Schwartz két gólt ütött, Vladimir Sobotka három pontig jutott. Zach Parise győztes góljával verte a Minnesota a New York Rangerst, amely csak négyszer nyert az utolsó tíz meccsén. A Wild-kapus, Darcy Kuemper 21 meccsén a 12. győzelmét szerezte meg, újonc kapus még nem volt ilyen sikeres a franchise történetében.

A Toronto megállította a Los Angeles menetelését. A Kings nyolc győzelem után kapott ki előszőr, ráadásul úgy, hogy a Maple Leafs győztes gólja az utolsó harmad hatodik percében, emberhátrányból esett. A kanadai csapatnak is jól megy, utolsóöt meccséből negyedszer nyert, második az Atlantic-divízióban, kaliforniai túráján az Anaheim után Los Angelesben is nyerni tudott.

Boston Bruins-Phoenix Coyotes 2-1 (2-0, 0-0, 0-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Graham Skilliter, Chris Lee.

Gólszerzők

BOS: Zdeno Chara (16) 05:54; Jarome Iginla (21) – Johnny Boychuk (17), Milan Lucic (29) 17:31.

PHX: Lauri Korpikoski (9) – Oliver Ekman-Larsson (25), Shane Doan (20) 48:14.

Kapusok: Tuukka Rask 21/22 - Mike Smith 18/20.

Kapura lövések: 20 - 22. Kiállítások: 10 perc - 2 perc. Emberelőny: 0/1 - 0/5. Ütközések: 19 - 21. Buli elhozatal: 24 - 17. Blokkolt lövés: 15 - 11.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Johnny Boychuk (BOS), Brad Marchand (BOS).

Carolina Hurricanes-Buffalo Sabres 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)

Raleigh, PNC Arena, 13 654 néző, vezette: Eric Furlatt, Francois St. Laurent

Gólszerzők

CAR: Jeff Skinner (26) – Ryan Murphy (10), Elias Lindholm (10) 13:20; Alekszandr Szjomin (18) – Andrej Sekera (30), Jordan Staal (20) PPG 51:48; Jiri Tlusty (12) – Alekszandr Szjomin (20), Jordan Staal (21) 53:43; Nathan Gerbe (14) – Patrick Dwyer (10), Eric Staal (35) EN 59:59.

BUF: Tyler Ennis (17) PS 10:22; Drew Stafford (13) – Cory Conacher (18), Mike Weber (5) 48:43.

Kapusok: Cam Ward 21/23 - Michael Neuwirth 51/54.

Kapura lövések: 55 - 23. Kiállítások: 4 perc - 10 perc. Emberelőny: 1/5 - 0/2. Ütközések: 22 -27. Buli elhozatal: 47 - 17. Blokkolt lövés: 14 - 20.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Szjomin (CAR), Jeff Skinner (CAR), Jordan Staal (CAR).

Columbus Blue Jackets-San Jose Sharks 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 13 851 néző, vezette: Paul Devorski, Dean Morton

Gólszerzők

CBJ: Ryan Johansen (26) – Boone Jenner (9), Nick Foligno (19) 05:28; RJ Umberger (18) – Brandon Dubinsky (27) SHG 23:05; James Wisniewski (6) – Brandon Dubinsky (28), Matt Calvert (11) 55:02.

SJS: Patrick Marleau (27) – Logan Couture (24) 10:53; Matt Nieto (9) – Logan Couture (25), Marc-Edouard Vlasic (18) 40:15; Patrick Marleau (28) – Joe Pavelski (32), Dan Boyle (19) PPG 45:56; Joe Pavelski (SO).

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 24/27 - Alex Stalock 35/38.

A meccs három legjobbja: Patrick Marleau (SJS), Brandon Dubinsky (CBJ), Joe Pavelski (SJS).

Tampa Bay Lightning-Florida Panthers 5-4 (2-2, 2-0, 1-2)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 324 néző, vezette: Tim Peel, Tom Kowal

Gólszerzők

TBL: Sami Salo (3) – Valtteri Filppula (23) 05:38; Michael Kostka (3) – Teddy Purcell (27) 08:18; Ryan Callahan (12) – Ondrej Palat (26), Valtteri Filppula (24) 32:04; Tyler Johnson (21) – Steven Stamkos (10) 38:53; Steven Stamkos (15) – Valtteri Filppula (25), Victor Hedman (31) PPG 50:47.

FLA: Tomas Fleischmann (7) – Dmitrij Kulikov (8), Nick Bjugstad (16) PPG 01:44; Quinton Howden (1) – Jimmy Hayes (3), Brandon Pirri (6) 05:50; Scottie Upshall (12) – Nick Bjugstad (17), Brad Boyes (13) 58:55; Brandon Pirri (8) – Alex Petrovic (1), Brian Campbell (23) 59:33.

Kapusok: Ben Bishop 32/27 - Dan Ellis 23/28.

A meccs három legjobbja: Valtteri Filppula (TBL), Steven Stamkos (TBL), Ryan Callahan (TBL).

St. Louis Blues-Edmonton Oilers 6-2 (1-1, 1-1, 4-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 084 néző, vezette: Kevin Pollock, Chris Rooney

Gólszerzők

STL: Vladimir Sobotka (8) – Vlagyimir Taraszenko (22), T.J. Oshie (35) 18:48; Vlagyimir Taraszenko (20) – T.J. Oshie (36), Vladimir Sobotka (19) 25:05; Alex Pietrangelo (8) – Vladimir Sobotka (20) 40:42; Jaden Schwartz (20) – David Backes (25), Alexander Steen (22) 44:25; - T.J. Oshie (17) – Alexander Steen (23), Kevin Shattenkirk (31) 47:56; Jaden Schwartz (21) – Maxim Lapierre (6), Magnus Paajarvi (6) 52:56.

EDM: David Perron (25) – Taylor Hall (40), Andrew Ference (13) 07:39; Mark Fraser (1) – Boyd Gordon (12), Jesse Joensuu (2) 38:03.

Kapusok: Ryan Miller 23/25 - Ben Scrivens 31/37.

A meccs három legjobbja: Vladimir Sobotka (STL), Jaden Schwartz (STL), T.J. Oshie (STL).

Minnesota Wild-New York Rangers 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 885 néző, vezette: Brad Meier, Don VanMassenhoven

Gólszerzők

MIN: Nino Niederreiter (12) – Kyle Brodziak (15) 13:08; Zach Parise (23) – Jason Pominville (22), Mikael Granlund (29) 41:03.

NYR: Derek Stepan (12) – Ryan McDonagh (25), Rick Nash (12) 23:19.

Kapusok: Darcy Kuemper 29/30 - Cam Talbot 24/26.

A meccs három legjobbja: Mikael Granlund (MIN), Darcy Kuemper (MIN), Zach Parise (MIN).

Los Angeles Kings-Toronto Maple Leafs 2-3 (2-1, 0-1, 0-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 319 néző, vezette: Steve Kozari, Justin St. Pierre

Gólszerzők

LAK: Marian Gaborik (7) – Drew Doughty (25), Justin Williams (19) 01:57; Anze Kopitar (21) – Drew Doughty (26), Marian Gaborik (9) PPG 16:05.

TOR: Dion Phaneuf (7) – Nazem Kadri (28), Morgan Rielly (20) PPG 18:13; Carl Gunnarsson (2) – Cody Franson (24), Nazem Kadri (29) 23:46; Mason Raymond (19) – James van Riemsdyk (29) SHG 45:06.

Kapusok: Jonathan Quick 26/29 - Jonathan Bernier 8/10, James Reimer 31/31.

A meccs három legjobbja: James Reimer (TOR), Marian Gaborik (LAK), Mason Raymond (TOR).