Szemtelen büntetővel nyert a Detroit

2013.01.22. 11:16 Ryan O'Brien

Az NHL harmadik napja után javított a Detroit, az Ottawa öt éve nem kezdte ilyen jól a szezont. A St. Louis másodszor is nyert, fiatal újonca, Vlagyimir Taraszenko két meccsen már öt pontot termelt. Ami a lényeg, a hajtás alatt.

Ezzel a büntetővel nyert szétlövéssel után a Red Wings Columbusban, ráadásul a hidegvérű büntetőt a pályafutása második NHL-meccsét játszó Damien Brunner lőtte hihetetlen magabiztosan a kapuba.

3. játéknap, 2013. január 21.

Boston Bruins–Winnipeg Jets 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Kelly Sutherland.
G.: Marchand (Seguin, 14:12), Bergeron (SO), ill. Thorburn (Postma, Slater, 1:58).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Rask 26/27, ill. Pavelec 26/27.

Nem túl meggyőző játékkal nyerte második meccsét a Boston, ezúttal szétlövésben. Ráadásul úgy, hogy az utolsó másfél percben Zdeno Chara nélkül védekezett a Bruins, a szlovák óriás a büntetőpadon nézte végig társai hősies védekezését. A meccs előtt Aly Rasiman, olimpiai bajnok tornászt köszöntötték, az ünnepélyes bedobás is az övé volt.

New York Islanders–Tampa Bay Lightning 4-3 (0-0, 3-0, 1-3)

Uniondale, Nassau Coliseum, 15 322 néző, vezette: Dennis LaRue, Mark Lemelin.
G.: Grabner (Streit, Nabokov, 26:50), Martin (Tavares, 36:23), Okposo (Tavares, Moulson, 37:35), Ullström (K. Aucoin, Hamonic, 41:31), ill. St. Louis (Stamkos, Conacher, 42:22), B. Pouliot (Crombeen, A. Hall, 47:26), Stamkos (Conacher, St. Louis, 48:00).
Kiállítás: 18 perc, ill. 26 perc. Emberelőny: 7/0, ill. 3/0. Kapusok: Nabokov 23/26, ill. Lindback 40/44.

Régüta várhattak a két csapat játékosai erre meccsre. Még alig ejtették le a korongot, márs püfölni kezdték egymást. Pillanatok alatt 24 perc büntetést osztottak ki a bírók. A második harmadban úgy nézett ki, az Islanders kiüti ellenfelét, a végére feljött a Tampa és 0-4-ről majdnem egyenlített. A meccs egyik hőse John Tavares, aki két gólpasszt is adott, a másik Anders Lindback, a Tampa kapusa, aki a bekapott négy gól ellenére negyvenszer védett jól. Az Islanders győzelemmel köszöntötte a kórházból visszatérő edzőjét, Jack Capuanót. A Tampában Vincent Lecavalier az 1000. meccsét játszotta. A meccs előtt igazolt egyet a Lightning, Jean-Francois Jacques a Floridából érkezett.

Nashville Predators–St. Louis Blues 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)

Nashville, Brdgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.
G.: C. Wilson (Hornqvist, Ellis, 9:10), Fisher (Erat, Hornqvist, 17:13, PP), Hornqvist (Erat, Fisher, 32:53), ill. Taraszenko (McDonald, Shattenkirk, 10:28), McDonald (Taraszenko, Shattenkirk, 15:04, PP), Pietrangelo (Taraszenko, Fisher, 52:10), Oshie (SO).
Kiállítás: 8 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 6/2, ill. 2/1. Kapusok: Rinne 36/39, ill. Halak 8/11, majd Elliott 13/13.

Nem állt le a St. Louis, és a Blues újonca, az orosz Vlagyimir Taraszenko. A 21 éves csatár most gólt lőtt és két gólpasszt adott, két meccsen már 5 pontja van az idény egyik felfedezettjének. A St. Louis védője, Kevin Shattenkirk már négy asszisztnál jár. A Bluesban Barrett Jackson a 600. meccsét játszotta, a klub történetében a kilencedk játékos és a negyedik védő. Patrick Hornqvist három pontot szerzett, pályafutása során ez volt kilencedik ilyen alkalom.

Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 1–2 (0-1, 0-1, 1-0)

Toronta, Air Canada Centre, 19 475 néző, vezette: Dan O’Halloran, Brian Pochmara.
G.: Kadri (Kostka, Bozak, 58:18, PP), ill. Hodgson (Ehrhoff, Pominville, 8:51), Pominville (Vanek, 24:51).
Kiállítás: 30 perc, ill. 38 perc. Emberelőny: 7/1, ill. 3/0. Kapusok: Scrivens 18/20, ill. Miller 34/35.

Ezúttal Ryan Miller és az első meccsen három gólpasszt jegyző Jason Pomiville volt a Buffalo sikerének záloga. Utóbbi két meccs alatt öt pontot termelt, idei első gólját is megszerezte. Miller 2009 decembere óta először védett győztes csapatban Torontóban. A Maple Leafs egyébként a Columbus után a második legfiatalabb (27,1 áltag életkor) csapattal kezdte a szezont.

Ottawa Senators-Florida Panthers 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Ottawa, Scotibank Place, 19 952 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.
G.: Turris (Wiercioch, Alfredsson, 10:42, PP), Turris (Latendresse, Benoit, 32:07), O’Brien (57:35), Silfverberg (Spezza, M. Michalek, 58:56).
Kiállítás: 11 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: Anderson 31/31, ill. Theodore 33/37.

Kyle Turris két gólt szerzett, Jakob Silfverberg pedig karrierje első NHL-találatát jegyezte. Craig Anderson pedig pályafutása 20. gólnélküli meccsén védett. A Sens 2007 óta nem kezdte a szezont két győzelemmel, akkor 14 meccsen csak egy veresége volt.

Columbus Blue Jackets–Detroit Red Wings 3-4 (0-0, 1-2, 2-1, 0-0, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 19 206 néző, vezette: Dean Morton, Dave Jackson.
G.: Atkinson (Johansen, Dorsett, 35:20), Wisniewski (Brassard, Umberger, 43:24, PP), Prospal (Nyikitin, Tyutin, 48:43, PP), ill. Lashoff (Samuelsson, Kronwall, 21:10), I. White (Franzen, Dacjuk, 34:06), Dacjuk (Kronwall, Zetterberg, 53:56), Brunner (SO).
Kiállítás: 23 perc, ill. 23 perc. Emberelőny: 7/2, ill. 7/0. Kapusok: Bobrovszkij 39/42, ill. Howard 30/33.

Büntetőkkel nyert meccsen javította ki az első játéknapi nagy verést a Detroit. A mindent eldöntő büntetőt a Red Wings 26 éves svájci újonca, Damien Brunner értékesítette.

Calgary Flames–Anaheim Ducks 4-5 (2-2, 1-0, 1-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Stephen Walkom, Justin St. Pierre.
G.: Glencross (Wideman, Tanguay, 16:54, PP), Tanguay (Iginla, Glencross, 19:34), Glencross (Cammalleri, Wideman, 21:13, PP), Stempniak (Brodie, Horak, 54:04), ill. Getzlaf (Lydman, Perry, 1:06), S. Koivu (Cogliano, Winnik, 7:23), Winni, Souray, S. Koivu, 10:53), Winnik (Cogliano, S. Koivu, 44:02), Getzlaf (Perry, Palmier, 51:15).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 2/0. Kapusok: Kiprusoff 19/24, ill. Hiller 21/25.

Fordulatos meccsen Daniel Winnik és Ryan Getzlaf két-két góljával nyert az Anaheim. A Ducks már 3-0-ra is vezetett a Calgary otthonában, a Flames innen egyenlített, majd az utolsó játékrészben már 5-3-ra is elhúzott a vendégcsapat. A hazaiaknál Curtis Glencross duplázott.