A Chicago megállíthatatlan

2013.01.23. 10:56 Ryan O'Brien

1972 óta nem kezdte három győzelemmel a szezont a Blackhawks. Martin Brodeur már 120 meccsen védett hibátlanul. Nem nyert még a Philadelphia és a Los Angeles sem meccset. Edmontonban egy harmad alatt hét gól esett, a San Jose hatszor talált be. Minden lényeges dolog a hajtás alatt.

4. játéknap, 2013. január 22.

Washington Capitals–Winnipeg Jets 2-4 (1-2, 0-2, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Brad Meier, Dennis LaRue.
G.: Hendricks (Backström, Ovecskin, 10:02), Brouwer (Ribeiro, Backström, 58:44, PP), ill. E. Kane (Wheeler, Byfuglien, 12:34, PP), Ladd (Antropov, Enström, 16:26, PP), Wheeler (E. Kane, Enström, 34:32), Slater (Byfuglien, Enström, 39:14).
Kiállítás: 30 perc, ill. 18 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/2. Kapusok: Holtby 35/39, ill. Pavelec 32/34.

Második meccsét is elbukta a Washington Adam Oates-szel, az új edzővel, Alekszandr Ovecskin legalább megszerezte első pontját. A Capitalsból Mike Green 400. meccsét játszotta.

Carolina Hurricanes–Tampa Bay Lightning 1-4 (0-2, 1-0, 0-2)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Steve Kozari, Francois St. Laurent.
G.: Skinner (J. Staal, Szjomin, 23:35, PP), ill. Pyatt (Lecavalier, Carle, 5:18), Conacher (Lecavalier, Purcell, 11:36), Aulie (Mikkelson, 41:37), Malone (Stamkos, Salo, 49:57, PP).
Kiállítás: 16 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 6/1. Kapusok: Ward 22/26, ill. Garon 35/36.

Az AHL legutóbbi legértékesebb játékosa, Cory Conacher villámrajtot vett az NHL-ben, a 23 éves első három meccse mindegyikén szerzett pontot, a Carolina ellen a győztes gólt szerezte, 2 gólja és 3 gólpassza van. Vincent Lecavalier lett a meccs legjobbja két gólpasszal.

Montreal Canadiens–Florida Panthers 4-1 (2-0, 2-1, 0-0)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Kyle Rehman, Tom Kowal.
G.: Plekanec (Gionta, Diaz, 3:26), Markov (Pacioretty, Desharnais, 13:24, PP), Markov (Diaz Pacioretty, 28:31, PP), Galchenyuk (Prust, Gallagher, 34:25), ill. Kopecky (Fleischmann, B. Campbell, 24:33, PP).
Kiállítás: 41 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 6/2, ill. 8/1. Kapusok: Price 27/28, ill. Clemmensen 29/33.

Megvan Alex Galchenyuk első gólja az NHL-ben. A tavalyi draft 1/3-asa szülei oroszok, de a fiatalember már Milwaukee-ben született. A 2010-es OHL drafton elsőnek választották ki, idén, az oroszországi junior vb-n aranyat nyert az Egyesült Államok válogatottjával. A montreali Ryan White-nál a harmadik harmad elején gurult el a győgyszer. Tomas Fleischmannal bunyózott, 27 perc büntetést és természetesen végleges kiállítást kapott. A Canadiens-védő két gólt is lőtt, lgutóbb 2010. november 10-én talált a kapuba.

New Jersey Devils–Philadelphia Flyers 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Brad Watson, Jean Hebert.
G.: Zajac (Salvador, Zubrus, 1:07), Clarkson (Kovalcsuk, Zidlicky, 19:35, PP), Kovalcsuk (22:44, SH).
Kiállítás: 34 perc, ill, 36 perc. Emberelőny: 7/1, ill. 6/0. Kapusok: Brodeur 24/24, ill. Brizgalov 23/26.

Martin Brodeur pályafutása 120. meccsén nem kapott gólt. A 40 éves kapus 19. szezonját kezdte, a Flyers már tizedszer nem tudott neki betalálni. A Philadelphia alaposan beragadt a rajnál, már harmadik meccsét bukta, ilyen harmadszor fordult elő a franchise történetében. A frusztrációt egy hatalmas verekedéssel vezették le a vendégjátékosok. Az utolsó öt percben kétszer is egymásnak estek a felek, összesen 70 perc büntetést osztottak ki.

Detroit Red Wings–Dallas Stars 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Marc Joannette, Don VanMassenhoven.
G.: Brunner (Dacjuk, Zetterberg, 19:56), ill. Ryder (Eakin, Morrow, 5:41), Ryder (R. Whitney, Eakin, 45:34).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/0. Kapusok: Howard 30/32, ill. Lehtonen 39/40.

Detroitban is jobb kezdésre számítottak, három meccsnől a másodikat veszítette el a Red Wings, ahol az újonc svájci, Damien Brunner megint gólt lőtt, de túl későn. A dallasi kapus, Kari Lehtonen elévülhetetlen érdemeket szerzett a sikerben 39 védésével.

Minnesota Wild–Nashville Predators 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)

St. Paul, Xcel Energy Center, 17 540 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.
G.: Heatley (Parise, Stoner, 6:02), ill. Spaling (Klein, Yip, 16:31), Erat (51:45), Legwand (Spaling, 59:43, PP).
Kiállítás: 15 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/1. Kapusok: Backström 23/26, ill. Mason 29/30.

Hiába szerzett gyorsan előnyt a Minnesota, végén simán kikapott. A vendégek kapusa, Chris Mason lett a meccs embere. A Wildban Zach Parise megint pontot szerzett, de ez most nem ért sikert.

Chicago Blackhawks–St. Louis Blues 3-2 (1-0, 1-0, 1-2)

Chicago, United Center, 21 454 néző, vezette: Eric Furlatt, Dan O'Rourke.
G.: P. Kane (Sharp, Leddy, 7:20), Seabrook (Keith, Toews, 28:21, PP), Stalberg (Bickell, Oduya, 42:09), ill. McDonald (Steen, Shattenkirk, 44:40), Oshie (Perron, Pietrangelo, 54:53, PP).
Kiállítás: 9 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 2/1. Kapusok: Crawford 32/34, ill. Elliott 24/27.

Háromból három győzelem, ezzel a Chicago eddig a legtöbb pontot gyűjtötte a ligában. A Blackhawks-drukkerek már nem nagyon emlékeznek ilyen szezonkezdetre, legutóbb 1972-ben sikerült így indítani a szezont. A Blues 2010. február 3-a óta nem tud nyerni Chicagóban.

Colorado Avalanche–Los Angeles Kings 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Denver, Pepsi Center, 18 007 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Tim Peel.
G.: Landeskog (Hejda, Duchene, 41:00), D. Jones (Stastny, 42:35, PP), Parenteau (E: Johnson, R. Wilson, 48:16), ill. Clifford (Nolan, Martinez, 15:52).
Kiállítás: 14 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 6/0. Kapusok: Varlamov 28/29, ill. Quick 28/31.

A bajnoki is még nyeretlen az idei szezonban. A Kingsszel 2009. április másodika óta először fordult elő, hogy úgy veszít el meccset, hogy két harmad után vezetett. Az Avs a harmadik játékrész elején, 95 másodperc alatt megfordította a meccset.

Edmonton Oilers–San Jose Sharks 3-6 (1-6, 1-0, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Gord Dwyer, Stephen Walkom.
G.: Jakupov (Gagner, Hemsky, 8:25, PP), Schultz (Nugent-Hopkins, Eberle, 34:25, PP), Hall (Eberle, Smid, 43:34), ill. D. Boyle (Pavelski, J. Thornton, 3:17, PP), Couture (Marleau, Pavelski, 4:30, PP), Marleau (J. Thornton, Stuart, 10:02), Marleau (J. Thornton, Couture, 11:07, PP), Couture (Havlat, Galiardi, 18:09), Vlasic (Wingels, Galiardi, 19:20).
Kiállítás: 12 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 5/3. Kapusok: Dubnyk 11/17, majd Danis 14/14, ill. Niemi 26/29.

Hét gól esett húsz perc alatt Edmontonban, a vendég San Jose hatot vágott, Patrick Marleau és Logan Couture két-két góllal és három ponttal zárt. A hazaiaknál a két újonc Nail Jakupov és Justin Schultz is megszerezte élete első NHL-gólját.