Tovább szenved a Washington

2013.01.26. 13:26 Ryan O'Brien

A Capitals legalább egy pontot szerzett, de még nyerni nem tudott, Alekszandr Ovecskin még mindig góltalan. A Tampa–Ottawa meccsen 10 gól esett. Sidney Corsby megszerezte első két gólját, ezzel együtt sem nyert a Penguins. Rosszul sikerült az Anaheim első hazai meccse az idényben. Minden lényeg, videók a hajtás alatt.

7. játéknap, 2013. január 25.

Boston Bruins–New York Islanders 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Wes McCauley, Kyle Rehman.

G.: S. Thornton (Paille, Hamilton, 4:52), G. Campbell (Krejci, Kelly, 33:42), Chara (Lucic, Horton, 47:07), P. Bergeron (Marchand, Hamilton, 53:33), ill. K. Aucoin (McDonald, Ullström, 11:13), K. Aucoin (29:50).

Kiállítás: 23 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Rask 24/26, ill. DiPietro 23/27.

Most Rick DiPietro, az Islanders legdrágább játékosa  védett, és 40 perig jól is tartotta magát a New York-i csapat. Az AHL legendája, Keith Aucoin, aki 34 éves kora ellenére csak a 106. NHL-meccsét játszotta két gólt is szerzett, a legjobbak között csak 14-nél tart. Az AHL-ben 707 meccsen 233-szor talált a kapuba. A Bostnban eddig 15 játékos szerzett pontot, de háromnál többnél senki nem jutott eddig. A pályafutása negyedik meccsét játszó bostoni védő, Dougie Hamilton két gólpasszt adott. Matt Moulson egymás után a 250. meccsét játszotta, eddig egyetlen meccset sem hagyott ki, 2009. július 6-a óta, amikor is a franchise-hoz szerződött.

Buffalo Sabres–Carolina Hurricanes 1-3 (0-0, 0-0, 1-3)

Buffalo, First Niagara Center, 18 824 néző, vezette: Ghsilain Hebert, Kelly Sutherland.

G.: Vanek (Pominville, Ehrhoff, 41:56, PP), ill. Szjomin (J. Staal, 43:31, PP), Harrison (E. Staal, 55:10), Skinner (Gleason, Harrison, 59:34, PP, EN).

Kiállítás: 17 perc, ill. 27 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 5/2. Kapusok: Miller 39/41, ill. Ellis 40/41.

A Carolina 30 éves védője, Jay Harrison első pontjait szerezte a szezonban, gólt is lőtt, gólpasszt is adott, a meccs embere lett. Mindkét kapus remekelt, Ryan Miller 39-szer, a 2011. december 21-e után először kezdő Dan Ellis 40-szer védett jól. Érdekes statisztika az is, hogy amióta a Canes Hartfordból elköltözött, a két franchise azóta nem kereskedett egymással. Az utolsó trade 1989-re esik, akkor Bo Mikel Andersson szerződött a Whalersbe Buffalóból.

New Jersey Devils–Washington Capitals 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Dan O’Halloran, Justin St. Pierre.

G.: Gionta (Josefson, Fayne, 13:55), Elias (Clarkson, Zidlicky, 39:00, PP), Kovalcsuk (Zidlicky, Elias, 64:39)., ill. Ribeiro (Ward, Green, 52:45, PP), Green (57:04)

Kiállítás: 16 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 8/1. Kapusok: Brodeur 226/28, ill. Neuwirth 32/35.

Nincs vége a Washington veszzőfutásának, a csapat idei negyedik meccsét is elbukta, de legalább már egy pontot szerzett. A Caps az utolsó harmadban, 0-2-ről állt fel, de a hosszabbításban Ilja Kovalcsiuk eldöntötte a meccsek. A másik orosz, Alekszandr Ovecskin még mindig nem szerzett gólt. A Washington 1993 óta nem kezdte ilyen pocsékul a szezon, a Devilst viszont 2002 után először rajtolt három sikerrel.

Tampa Bay Lightning–Ottawa Senators 6-4 (1-0, 2-4, 3-0)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Chris Lee.

G.: Carle (Conacher, M. Bergeron, 1:09, PP), Stamkos (Salo, St. Louis, 35:00), Hedman (Stamkos, St. Louis, 38:10), Malone (Salo, Conacher, 43:39), Malone (Lecavalier, Hedman, 52:58), Pyatt (Stamkos, 59:18), ill. Condra (Neil, Goncsar, 24:11), Spezza (Alfredsson, Goncsar, 34:30, PP), Karlsson (M. Michalek, Turris, 34:45), Turris (Alfredsson, Faugavins, 37:30).

Kiállítás: 37 perc, ill. 29 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 4/1. Kapusok: Lindback 32/36, ill. Bishop 25/30.

Potyogtak a gólok Floridában, a Lightning már 4-2-es hátrányban is volt. Az utolsó harmadban a Tamp 10-3-ra nyerte a kapura lövéseket, ezzel tudott fordítani. Vincent Lecavalier a meccs előtt kapta meg az 1000. meccséért járó díját, a liga történetében a 280. játékos, aki eljutott eddig a mérföldkőig. Sami Salo +5-ös plusz/mínusz mutatóval zárt.

Detroit Red Wings–Minnesota Wild 5-3 (0-0, 4-2, 1-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Brian Pochmara, Kevin Pollock.

G.: Brunner (Zetterberg, Kronwall, 20:13, PP), Bertuzzi (Filppula, B. Smith, 20:55), Zetterberg (Dacjuk, Filppula, 32:56), Dacjuk (Kronwall, Franzen, PP, 37:24), Bertuzzi (Dacjuk, Filppula, 44:18), ill. Parise (Suter, M. Koivu, 22:49, PP), Gilbert (Granlund, Brodin, 26:29). Parise (Gilbert, M. Koivu, 50:18).

Kiállítás: 21 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 8/1. Kapusok: Howard 23/26, ill. Harding 22/27.

Pavel Dacjuk vezérletével győzte le a Detroit a Minnesotát. Az orosz csatár gólt lőtt, kettőt pedig előkészített. A Red Wings a meccs előtt úgy állt, hogy 15 emberelőnyös helyzetéből egyetlen gólt sem tudott ütni, ezen a meccsen kétszer is sikerült, az egyiket éppen Dacjuk szerezte. A hazaiaknál Damien Brunner, a svájci újonc megint gólt lőtt. A Detroit 2011-es, első draftosa, Jonas Brodin egy gólpasszal mutatkozott be.

Winnipeg Jets–Pittsburgh Penguins 4-2 (0-2, 3-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Ian Walsh, Brad Meier.

G.: E. Kane (Wheeler, Byfuglien, 21:10), Byfuglien (Enström, Ladd, 33:35, PP), Ladd (Little, 37:54), Wheeler (E. Kane, 58:52, EN), ill. Crosby (Kunitz, Letang, 4:26), Crosby (Niskanen, 15:58).

Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 1/0. Kapusok: Pavelec 33/35, ill. Vokoun 28/31.

Beindult Sidney Crosby, a Pittsburgh csatára két gólt szerzett az első harmadban, de aztán négyet kapott a Pens Winnipegben.

Anaheim Ducks–Vancouver Canucks 0-5 (0-2-, 0-1, 0-2)

Anaheim, Honda Center, 17 529 néző, vezette: Steve Kozari, Dave Jackson.

G.: D. Sedin (H. Sedin, Edler, 9:13, PP), Ramond (Burrows, Hamhuis, 18:40, PP), Volpatti (36:37), Kassian (D. Sedin, H. Sedin, 41:18, PP), Raymond (Schroeder, 55:01).

Kiállítás: 31 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 9/3. Kapusok: Hiller 29/34, ill. Schneider 30/30.

Nem ilyen szezonnyitóra vártak az Anaheim-szurkolók. A Ducks első hazai meccsén alapos verést kapott. A Sedin-ikrek négy pontjával nyert a Vancouver, Cory Schneider pedig pályafutása 70. meccsén negyedszer nem kapott gólt. A január 19-i rajt után az Anaheim volt az utolsó klub, amely otthon jégre lépett. Nem lehetett ott a hazai nyitó meccsen a csapat újonnan kinevezett másodedzője, Scott Niedermayer. Fontosabb dolga akadt, a WHL-s Blazersnél ünnepélyes keretek között vonultatták vissza a 28. számú mezét. Niedermayer 1989 és 1992 között szerepelt a Kamloops Blazersben, 156 meccsen 47 gólja és 143 gólpassza volt. Az 1992-ben a Memorial Cup MVP-je volt.