A Chicago még mindig veretlen

2013.01.28. 10:28 Ryan O'Brien

A hatodik meccsét is nyerte a Blackhawks, ráadásul Original Sixes társát, a Detroitot győzte most le, a San Jose is hibátlan még. Megvan Alkeszandr Ovecskin első gólja, amely a Washington első sikerét is jelentette. A New Jersey hokisa, Patrik Elias 900 pontnál, a San Jose edzője, Todd McLellan 200 győzelemnél tart. Minden lényeges momentum a ma hajnali meccsekről a hajtás alatt.

9. nap, 2013. január 27.

Washington Capitals–Buffalo Sabres 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Ghislain Hebert, Stephen Walkom.
G.: Ward (Chimera, Ribeiro, 16:02), Erskine (Ward, Chimera, 23:18), Ovecskin (Green, Ribeiro, 45:11, PP), ill. Ennis (Ott, Stafford, 9:34), Foligno (Kaleta, Sekera, 50:13.).
Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 2/0. Kapusok: Neuwirth 22/24, ill. Miller 27/30.

Először lőtt gólt Alekszandr Ovecskin, ráadásul ez volt a győztes találat, a Capital először nyert a szezonban Adam Oates irányításával. A hazaiaknál Mike Ribeiro két gólpasszt is adott, John Erskine pedig 2011. április 5-e után először lőtt gólt.

Ottawa Senators–Pittsburgh Penguins 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Ottawa, Scotiabank Place, 20 081 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.
G.: Greening (Spezza, M. Michalek, 33:44), ill. Neal (Malkin, 13:31), Malkin (SO).
Kiállítás: 10 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 5/0. Kapusok: Anderson 33/34, ill. Fleury 31/32.

Szétlövéssel nyert a Pittsburgh a kanadai városban, mindhárom Pens-játékos jól lőtte a büntetőt, ezzel együtt is a 34-szer jól védő Craig Anderson lett a meccs embere. Jevgenyij Malkin a 324. gólpasszát adta, ezzel a franchise-történetének hetedik legeredményesebb játékosa lett.

Montreal Canadiens–New Jersey Devils 4-3 (2-0, 0-1, 1-2, 1-0)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Eric Furlatt, Wes McCauley.
G.: R. White (Moen, Jemelin (2:25), Gallagher (Galchenyuk, 13:35), Prust (Galchenyuk, 42:00), Markov (Cole, R: Bourque, 64:22, PP), ill. Elias (Fayne, Clarkson, 23:26), Clarkson (Elias, Kovalcsuk, 45:23, PP), Zubrus (Elias, Clarkson, 53:02).
Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/1. Kapusok: Price 22/25, ill. Brodeur 28/32.

Három győzelem után először kapott ki a Devils, a Canadiens orosz hátvéde, Andrej Markov döntötte el a meccset. Az elmúlt két és fél szezonban sokat sérült védő négy meccsen már öt pontot gyűjtött. A Devilsben Patrik Elias három pontot hozott össze, ezzel 900 pontnál tart a cseh hokis. A hazaiak 2010-es draftosa, Brendan Gallagher első NHL gólját szerezte. A montreali Max Pacioretty a vasárnapot kórházban töltötte, várhatóan 3-4 hetet fog kihagyni.

Tampa Bay Lightning–Philadelphia Flyers 5-1 (3-1, 0-0, 2-0)

Tampa, Tama Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Gord Dwyer, Kevin Pollock.
G.: Purcell (Stamkos, St. Louis, 14:34, PP), Brewer (Purcell, St. Louis, 16:10), Lecavalier (St. Louis, Salo, 18:55, PP), Hedman (Hall, Salo, 40:58), Stamkos (Purcell, St. Louis, 52:29), ill. Couturier (Talbot, 0:59).
Kiállítás: 19 perc, ill. 27 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 6/0. Kapusok: Lindback 24/25, ill. Leighton 21/26.

A Tampa egymás után a harmadik meccsét nyerte, ezzel vezet Keleten. Martin St. Louis négy gólpasszt adott a meccsen. Vincent Lecavalier 2009. február 3-a óta először keveredett bunyóba. A Lightning kapitány Luke Schenn-nel akadt össze.

Chicago Blackhawks–Detroit Red Wings 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0)

Chicago, United Center, 21 607 néző, vezette: Brian Pochmara, Chris Rooney.
G.: Keith (Seabrook, Hossa, 2:24, PP), Leddy (Stalberg, Toews, 62:45), ill. Franzen (Brunner, Zetterberg, 44:30).
Kiállítás: 12 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 6/0. Kapusok: Crawford 29/30, ill. Howard 25/27.

Franchise-rekordot írt a Chicago, amely a hatodik meccsén is hibátlan maradt. Ezúttak a hosszabbításig kellett várni a győztes gólra, amelyet a védő Nick Leddy ütött. A 21 éves hokisnak ez volt karrierje nyolcadik találata.

Winnipeg Jets–New York Islanders 5-4 (1-1, 1-0, 2-3, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brad Watson.
G.: Ponyikarovszkij (Wellwood, Enström, 10:15), Little (Antropov, Ladd, 25:13), Byfuglien (Wheeler, E: Kane, 52:59, PP), Burmisztrov (54:04), E. Kane (Jokinen, Hainsey, 61:59), ill. Ullström (2:34), Tavares (Okposo, Moulson, 40:22), Moulson (Tavares, Hamonic, 45:09), Streit (Nielsen, Tavares, 49:53).
Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/1. Kapusok: Montoya 21/25, ill. Nabokov 30/35.

Hiába vezetett a vége előtt tíz perccel még 4-2-re a New York Islanders, a Winnipeg egyenlített, majd a hosszabbításban eldöntötte a meccset. John Tavares gólja mellett két gólpasszt is adott.

St. Louis Blues–Minnesota Wild 5-4 (1-0, 1-3, 2-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 265 néző, vezette: Ian Walsh, Don VanMassenhoven.
G.: Redden (Backes, Perron, 9:16), Berglund (Perron, Pietrangelo, 35:38), C. Stewart (Pietrangelo, Shattenkirk, 51:29), Jackman (Taraszenko, Shattenkirk, 53:47), Sobotka (McDonald, Polak, 62:16), ill. Parise (Gilbert, R. Suter, 22:04, PP), Pairse (M. Koivu, Heatley, 30:52, PP), M. Koivu (Parise, Gilbert, 34:37), Heatley (Cullen, R: Suter, 55:52).
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/2. Kapusok: Elliott 12/16, ill. Bakcström 29/34.

Fordulatos meccsen, végül az overtime-ban ütött góllal nyert a St. Louis, amely idén is a várakozásoknak megfelelően jól szerepel. 12 pontból tízet behúzott. A Blues legjobb idénykezdete 1997-ben volt, amikor nyolc meccs után 7-1-0-val álltak. Vladimir Sobotka szerezte a mindent eldöntő gólt, David Perron és Alex Pietrangelo is két-két gólpasszt adott. Wade Redden pedig St. Louis-i pályafutása második találatát jegyezte. A másik  oldalon Zach Parise 2 gól lőtt és gólpasszt is adott.

San Jose Sharks–Vancouver Canucks 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dave Jackson.
G.: J. Thornton (Vlasic, Stuart, 0:43), Pavelski (3:26), Marleau (D. Boyle, Couture, 34:27, PP), Pavelski (J. Thornton, Marleau, 48:14, PP), ill. Burrows (Hansen, 31:05).
Kiállítás: 51 perc, ill. 23 perc. Emberelőny: 8/2, ill. 7/0. Kapusok: Niemi 23/24, ill. Schneider 23/27.

A Chicago mellett már csak a San Jose a liga másik hibátlan csapata. Úgy is simán verte, a Vancouvert, hogy csatára, Ryane Clowe a meccs második harmadának végén teljesen begőzölt. Egymaga 35 perc büntetést, végleges kizárást kapott, a meccsen amúgy összesen 74 percnyi büntetést osztottak ki a bírók. Megállíthatatlannak tűnik a Patrick Marleau, Joe Thornton kettős. Most ketten négy pontot szereztek, ketten együtt már 26 (13-13) pontnál tartanak. Joe Pavelski első két gólját szerezte idén. A San Jose edzőjének, Todd McLellannak ez volt karrierje 200. győzelme, mindezt 333 meccsen sikerült elérnie, ami igazán lenyűgöző.