A San Joset sem lehet legyőzni

2013.01.30. 09:12 Ryan O'Brien

Hatodik meccsén is veretlen maradt a Sharks. A Pittsburghnek viszont nagyon nem megy otthon, a szezonben még nyeretlen, a New York Islanders győzte le. A NY Rangers rangadót nyert, de egyik legjobbját veszítette el. Simán nyerte a Tampa a floridai rangadót. Továbbra is remekelnek az újoncok az NHL-ben. Lényegek a hajtás alatt.

11. nap, 2013. január 29.

Boston Bruins–New Jersey Devils 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Narc Joannette, Mark Lemelin.
G.: Clarkson (Zidlicky, Elias, 28:30, PP), ill. Horton (Krejci, Lucic, 55:55), Marchand (SO).
Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: Rask 25/26, ill. Hedberg 27/28.

Csak a büntetők hatodik körében dőlt el a meccs, amelyet Brad Marchand értékesített. Előtte, 4:05-tel a vége előtt Nathan Horton egyenlített, aki a legutóbbi szezonban sokat volt sérült, idén öt meccse pontszerző,  3 gólja, két asszisztja van. Keleten csak a Boston és a New Jersey az a két csapat, amely még rendes játékidőben nem szenvedett vereséget. A Devils a vereség ellenére is 1970 óta nem kezdte ilyen jól az évet.

Buffalo Sabres–Toronto Maple Leafs 3-4 (1-1, 1-2, 1-0, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 801 néző, vezette: Chris Rooney, Greg Kimerly.
G.: Pominville (Foligno, Vanek, 14:28, PP), Sekera (Stafford, Ehrhoff, 22:28), Grigorenko (Weber, Foligno, 47:10), il. McClement (Kadri, Kuljomin, 9:25), Frattin (Franson, Komarov, 23:40), Franson (Kessel, Bozak, 26:21), Frattin (Liles, 64:58).
Kiállítás: 21 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 1/1, ill. 2/0. Kapusok: Miller 20/24, ill. Reimer 29/32.

Buffalóban a torontói Matt Frattin lett a meccs embere. A 25 éves kanadai két gólt lőtt, háromból a második meccse, amikor legalább két pontot szerzett. 2007-ben draftolta a Maple Leafs a 99. helyen. Joffrel Lupul sérülése miatt került fel az AHL-ből, a hosszabbításban az ó gólja döntött. A Buffalóban első gólját szerezte a Sabres 2012-es első draftoltja (1/12), az orosz Mihail Grigorenko

New York Rangers–Philadelphia Flyers 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Dan O’Rourke, Kelly Sutherland.
G.: Del Zotto (Ferriero, 1:57), Callahan (Del Zotto, Nash, 31:31, PP), ill. Timonen (Simmonds, Voracek, 47:09, PP).
Kiállítás: 14 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 6/1. Kapusok: Lundqvist 26/27, ill. Brizgalov 26/28.

Nyert a Rangers a rivális Philadelphiával szemben, ami jó hír a klub szurkolóinak. Rossz viszont, hogy Ryan Callahan megsérült, még kérdéses mennyit kell kihagynia. A Flyers alaposan beragadt a rajtnál, hét meccsből csak két győzelme van.

Montréal Canadies–Winnipeg Jets 4-3 (2-1, 1-2, 1-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Steve Kozari, Francis Charron.
G.: R. Bourque (Markov, Diaz, 8:04, PP), Gallagher (Galchenyuk, Bouillon, 14:22), E. Cole (Gachenyuk, Gallagher, 35:08), Plekanec (Diaz, Markov, 45:31, PP), ill. Wheeler (O. Jokinen, Enström, 16:10, PP), Antropov (Little, Hainsey, 23:32), O. Jokinen (E. Kane, Byfuglien, 32:48).
Kiállítás: 19 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 6/1. Kapusok: Price 19/21, ill. Pavelec 22/26.

Két abszolút újonc segítette győzelemhez a Montréalt. A 20 éves Branden Gallagher a meccs legjobbja lett, a 18 éves Alex Galchenyukot pedig a második legjobbnak választották. Utóbbi egymást követő két meccsén négy gólpaszt jegyzett. A Jets – ezzel a névvel – 1985 óta nem tud nyerni Montréalban.

Ottawa Senators–Washington Capitals 3-2 (0-2, 1-0, 2-0)

Ottawa, Scotiabank Place, 19 267 néző, vezette: Wes McCauley, ill. Don VanMassenhoven.
G.: O’Brien (Condra, Zibanejad, 38:27), M. Michalek (Turris, 42:20), Goncsar (Karlsson, Alfredsson, 57.30, PP), ill. Brouwer (Wolski, Backström, 13:15), Hendricks (Erskine, Beagle, 17:43).
Kiállítás: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Anderson 31/33, ill. Neuwirth 24/27.

Megint Jason Spezza nélkül nyert az Ottawa, Szergej Goncsar emberelőnyös gólja döntött. A találkozó legjobb embere a negyedik soros Mika Zibanejad lett, aki először játszott az idényben.  A Senators 0-2-ről fordított.

Pittsburgh Penguins–New York Islanders 1-4 (0-1, 0-3, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 657 néző, vezette: Stephen Walkom, Justin St. Pierre.
G.: Dupuis (Kunitz, Crosby, 58:51), ill. Cizikas (16:01), Grabner (Streit, Reasoner, 26:46), Tavares (Moulson, Nielsen, 35:22, PP), Moulson (B. Boyes, Nielsen, 37:15, PP).
Kiállítás: 6 perc, 21 perc. Emberelőny: 3/0, ill 2/2. Kapusok: Fleury 13/17, majd Vokoun 7/7, ill. Nabokov 37/38.

Feltűnően jól megy idén a New York Islandersnek, amely hatodik meccsén a harmadik győzelmét szerezte meg, ráadásul idegenben. Az Islanders 21 éves újonca, Casey Cizikas 19. NHL meccsén az első gólját szerezte. Jevgenyij Nabokov nagyszerűen védett, 37 lövést megfogott. A Toronto mellett a Pittsburgh az egyetlen keleti csapat, amely még nem tudott otthon nyerni.

Tampa Bay Lightning–Florida Panthers 5-2 (2-1, 2-0, 1-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Rob Martell, Kevin Pollock.
G.: Stamkos (St. Louis, Lecavalier, 11:09, PP), Conacher (Hedman, 12:49), Pyatt (Tyrell, 23:18), Tyrell (Pyatt, Pouliot, 35:39), Lecavalier (Pouliot, Conacher, 54:13, PP), ill. Mueller (11:24), Fleischmann (54:31, SH).
Kiállítás: 15 perc, ill. 37 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 4/0. Kapusok: Lindback 26/28, ill. Theodore 28/33.

Sorozatban negyedik meccsét nyerte a Tampa Bay, ezzel már a második helyen áll Keleten. Steven Stamkos, a 2008-as 1/1-es mind a hat idei meccsén szerzett pontot. A legjobb azonban az első szezonjában hat meccsen már kilenc pontnál tartó Cory Conacher lett. Egyébként is nagyszerűen ment a harmadik sornak (Conacher, Tom Pyatt, Dana Tyrell), hat pontot szorgoskodtak össze.

Detroit Red Wings–Dallas Stars 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Dan O’Halloran, Darcy Burchell.
G.: Filppula (Dacjuk, 33:14), Zetterberg (Eaves, Kronwall, 39:36, PP), Brunner (Franzen, Zetterberg, 46:15), Filppula (Dacjuk, Bertuzzi, 46:39), ill. Eriksson (Eakin, Jagr, 30:22).
Kiállítás: 22 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 5/0. Kapusok: Howard 25/26, ill. Lehtonen 21/25, majd Bachman 2/2.

Valter Filppula az első két gólját szerezte a szezonban, Pavel Dacjuk két asszisztot jegyzett, elég simán nyert a Detroit. Az utolsó harmadban 23 másodperc alatt ütött két gólt a Red Wings.

Minnesota Wild–Columbus Blue Jackets 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

St. Paul, XCel Energy Center, 17 584 néző, vezette: Eric Furlatt, Kyle Rehman.
G.: M. Koivu (Brodin, Suter, 9:23), Gilbert (M. Koivu, Stoner, 18.21), Bouchard (Mitchell, Falk, 54:41), ill. Letestu (Boll, Wisniewski, 34:59), J. Johnson (Dubinsky, 47:32, PP).
Kiállítás: 18 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/1. Kapusok: Backström 17/19, ill. Mason 23/26.

2-0-ról még visszajött a Columbus, aztán Pierre-Marc Bouchard gólja eldöntötte a meccset. Ez volt a 28 éves hokis idei második, karrierje során a 100. gólja. 528 meccsen 330 pontnál tart. A Wild ezzel vezeti a Northwest divíziót. Furcsa közjáték zavarta meg a meccset. Thor Nelson vonalbírót egy korong találta arcon, a harmadik harmadban csak egy vonalbíró működött közre. Ez volt a Minnesota 500. meccse a XCel Energy Centerben.

San Jose Sharks–Anaheim Ducks 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.
G.: Pavelski (J. Thornton, Marleau, 9:46), Couture (Gomez, Clowe, 57:15), Handzus (SO), ill. Beauchemin (S. Koivu, Ryan, 28:40), Beleskey (Getzlaf, Winnik, 29:39).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Niemi 28/30, ill. Hiller 16/18.

A San Jose is végrehajtotta azt a bravúrt, amelyet a Chicago. Hatodik meccsét is megnyerte, igaz ez elég nehezen, csak büntetőkkel ment. A szétlövésben eddig ötven százalékosan teljesítő Michal Handzus révén. A Sharksban első pontját szerezte a Montréáltól szerződtetett Scott Gomez.