Ovecskin mesterhármassal szomorította Kovalcsukot

2013.02.24. 15:24 Ryan O'Brien

ovecskin.jpgA Washington világsztárja több, mint két év után triplázott megint. Ezzel együtt sem megy neki idén a góllövést, ahogy a Calgaryban játszó Jarome Iginlának sem. Új edzőjével továbbra is nyeretlen a Buffalo. A Chicagónál jobban még soha senki nem kezdte a szezont. A Detroit öt nyeretetlen meccs után győzött, de még mindig vonal alatt van, ahogy a tavalyi bajnok Los Angeles is. Először nyert csapatával meccset a Dallas újonc kapusa.

35. játéknap, 2013. február 22.

Pittsburgh Penguins–Florida Panthers  3-1 (0-0, 1-1, 2-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 655 néző, vezette: Mike Leggo, Brad Watson.
G.: Kunitz (Neal, Malkin, 30:41, PP), Niskanen (Letang, 47:49), Jeffrey (Cooke, Kennedy, 55:15), ill. Weaver (B. Campbell, 38:25).
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Fleury 22/23, ill. Markström 37/40.

Még Jevgenyij Malkin harmadik harmadban elsznvedett sérülése sem zavarta meg a Pittsburghöt, amely ebben a játékrészben szerzett két góllal harcolta ki a győzelmet. A győztes gólt szerző Matt Niskanen lett a meccs embere, az idényben először kezdő Jacob Markström 37-szer védett a Floridában. Ez volt a 23 svéd újonc 9. NHL-meccse.

Nashville Predators–Vancouver Canucks  0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

Nashville, Brodgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Chris Lee, Tom Kowal.
G.: Weise (Lapierre, Hamhuis, 49:14).
Kiállítás: 4 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Rinne 23/24, ill. Luongo 23/23.

Roberto Luongo az idényben másodszor nem kapott gólt. A találkozó egyetlen találatát a negyedik soros Dale Weise szerezte, aki 17. meccsén az első gólját szerezte idén. A Rangerstől 2011-ben érkezett csatár 95 meccsen van túl és ez volt az ötödik gólja csak.

Chicago Blackhawks–San Jose Sharks  2-1 (0-1, 1-0, 1-0)

Chicago, United Center, 21 670 néző, vezette: Francis Charron, Brad Meier.
G.: Stalberg (P. Kane, Oduya, 36:40), Saad (Rozsival, Keith, 42:24, SH), ill. Marleau (J. Thornton, Pavelski, 19:45).
Kiállítás: 10 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Emery 26/27, ill. Niemi 32/34.

Csapat még nem kezdett így idényt, mint a Chicago. A Blackhawks sorozatban a 17. meccsén is pontot szerzett 31 pontja van. Az Anaheim tizenhat meccses szériáját múlta felül. A Ducks ilyen kezdés után 2007-ben a Stanley Kupa-döntőig menetelt. A győztes gólt jegyző Brandon Saad harmadik idei találatát szerezte.

36. játéknap, 2013. február 23.

Washington Capitals–New Jersey Devils 5-1 (0-0, 1-1, 4-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Dave Jackson, Brian Pochmara.
G.: Ovecskin (Ribeiro, Chimera, 25:20), Ovecskin (Hendricks, Schultz, 41.23), Fehr (43:56, SH), Ovecskin (Ribeiro, Backström, 55:13, PP), Brouwer (Ovecskin, Kundratek, 57:09, PP), ill. Kovalcsuk (Loktyonov, Ponyikarovszkij, 39:22).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 3/0. Kapusok: Holtby 21/22, ill. Hedberg 21/26.

Alekszandr Ovecskin végre olyan teljesítményt nyújtott, amit tőle elvárnak a washingtoni szurkolók. Három gól egy meccsen 2011. január 22-e óta nem ütött, de négypontos meccs is két éve volt legutóbb. Továbbra is jól megy a nyáron a Dallastól szerződtettet Mike Ribeirónak, a csatár most két gólpasszt adott, 17 meccsen 15 asszisztja és 21 pont van már.

Philadelphia Flyers–Winnipeg Jets 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 933 néző, vezette: Dan O’Rourke, Francois St. Laurent.
G.: B. Schenn (Briere, Simmonds, 15:18), Giroux (Timonen, Voracek, 34:24, PP), B. Schenn (Voracek, Giroux, 46:18, PP), Simmonds (B. Schenn, Voracek, 48:57, PP), Rinaldo (Timonen, 59:59, EN), ill. E. Kane (Antropov, Byfuglien, 4:48), O. Jokinen (Wheeler, 22:34), Burmisztrov (Clitsome, Byfuglien, 31:13).
Kiállítás: 22 perc, ill. 26 perc. Emberelőny: 6/3, ill. 4/0. Kapusok: Brizgalov 34/37, il. Pavelec 34/38.

Megint nyert a Philadelphia és ezzel már a vonal fölé lépett. Sokáig persze nem úgy nézett ki, hogy ebből győzelem lesz. Az utolsó harmadban előbb két és fel perc alatt megfordították a meccset, majd az utolsó pillanatban még egy üreskapus gólt is ütöttek. A 21 éves Brayden Schenn három pontot hozott össze, a legutóbbi 9 meccsen 12 pontot szerzett. Ezzel együtt is a Flyers ebben a szezonban még nem tudott 50 százalékos teljesítmény fölé kerülni, most 9-10-1-gyel áll.

Edmonton Oilers–Phoenix Coyotes 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tim Peel, Ian Walsh.
G.: Eberle (Jakupov, Gagner, 36:22), Hartikainen (Smyth, Schultz, 48:04), Gagner (SO), ill. Chipchura (N. Johnson, Bissonnette, 5:23), Lombardi (Boedker, Korpikoski, 29:42).
Kiállítás: 14 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 7/1. Kapusok: Habibulin 34/36, ill. M. Smith 41/43.

A meccs felét átaludta az Edmonton, majd 0-2-ről felállt és szétlövéssel verte a Phoenixet. A Coyotesban Mike Smithnek 41 védése volt. A csütörtökön sportszerűtlenül viselkedő Taylor Hall kétmeccses eltiltást kapott.

Los Angeles Kings–Colorado Avalanche 4-1 (2-0, 2-1, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Rob Martell, Kevin Pollock.
G.: Brown (Williams, Kopitar, 0:58), J. Carter (M. Richards, Vojnov, 14:22), Lewis (Stoll, 22:51, SH), Kopitar (Penner, King, 36:42), ill. Hejduk (Parenteau, Landeskog, 21:16, PP).
Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 4/1. Kapusok: Quick 23/24, ill. Varlamov 22/26.

A bajnoki címvédő az első sorának – Dustin Brown, Anze Kopitar és Justin Williams – remek játékával nyert. Utolsó három meccsét megnyerte, de még mindig nem áll továbbjutó helyen, csak a 10. a Nyugati Konferenciban. A Kings öt vereség után győzte le a Coloradót, az Avs az egyetlen csapat volt a legutóbbi szezonban, amely veretlen maradt a Stanley Kupa-győztessel szemben.

Buffalo Sabres–New York Islanders 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Steve Kozari, Justin St. Pierre.
G.: Streit (Moulson, Reasoner, 37:51), Grabner (38:56), Tavares (Moulson, B. Boyes, 44:24), McDonald (Cizikas, Streit, 59:02, PP).
Kiállítás: 14 perc, ill. 20 perc. Emberelőny: 6/0, ill. 4/1. Kapusok: Miller 28/32, ill. Nabokov 35/35.

Az edzőcsere egyelőre nagyon sokat nem segített a Buffalón, amely Lindy Ruff távozása óta még mindig nyeretlen. A karrierje 53. shutoutját produkáló Jevgenyij Nabokov vezértletével ezúttal a New York Islanders tréfálta meg a Sabrest a First Niagara Centerben. Az Islanders mind a hat buffalói emberelőnyt kivédekezte. A Sabres négy meccse nyeretlen és ilyenre 2012 januárja óta nem volt pélfa.

Montréal Canadiens–New York Rangers 3-0 (0-0, 3-0, 0-0)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Eric Furlatt, Brad Meier.
G.: Cole (21:20), Galchenyuk (Eller, Cole, 33:36), Eller (Galchenyuk, Subban, 39:34, PP).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Price 17/17, ill. Biron 15/18.

Ilyen jól már nem ment a másik New York-i csapatnak, a Rangers Montrealban kapott ki simán. Az Alex Galchenyuk, Erik Cole, Lars Eller sor mind a három gólban benne volt. Szokatlanul kevés, mindössze 35 lövés ment mindkét kapura.

Ottawa Senators–Toronto Maple Leafs 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Ottawa Scotiabank Place, 19 499 néző, vezette: Chris Rooney, Greg Kimmerly.
G.: Zibanejad (Greening, Condra, 10:52), Condra (Gryba, Greening, 39.17), Greening (Wiercioch, Zibanejad, 59:36), ill. Graboszkij (Kuljomin, McClement, 3:32), MacArthur (Kostka, Kadri, 47:10, PP).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/1. Kapusok: Bishop 26/28, ill. Scrivens 32/35.

Colin Greening 24 másodperccel a vége előtt döntötte el a meccset. A 26 éves csatár először produkált ebben a szezonban hárompontos (1+2) meccset, a legutóbbi három meccsen öt pontot gyűjtött. Ben Bishop pályafutása során először nyert meccset a Torontóval szemben, a hazai kapusnak 26 védése volt.

Carolina Hurricanes–Tampa Bay Lightning 2-5 (0-1, 0-0, 2-4)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Paul Devorski, Wes McCauley.
G.: Bowman (Nash, Larose, 43:04), Larose (Sanguinetti, J. Jokinen, 56:11), ill. M. Bergeron (10.54), B. Pouliot (Lecavalier, St. Louis, 42:11), Panik (Hall, Stamkos, 47:37), Pyatt (Killorn, Brewer, 47.55), Stamkos (Conacher, Salo, 57:38).
Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Ellis 34/39, ill. Garon 32/34.

Az eleje nehezen indult, aztán az utolsó harmadban 15 perc alatt hat gól esett. A Boltsnál eddig senki sem lőtt több gólt a harmadik játékrészben, sőt a Tampa 6-0-0-val áll a divízóbeli vetélytársaival szemben. A vendégeknél Richard Panik első NHL-gólját szerezte. A 22 éves szlovákot 2009-ben, az 52. helyen draftolták, ez volt a hatodik meccse. Steven Stamkos megint öt meccse folyamatosan pontszerző, február 14-e óta 5 gól és 4 gólpassz a mérlege, 12+14-gyel áll.

Detroit Red Wings–Nashville Predators 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Dan O’Halloran, Kyle Rehman.
G.: Miller (Kronwall, Eaves, 5:11), Tatar (Andersson, 22:58), Kronwall (Dacjuk, Abdelkader, 35:33), Cleary (Kronwall, Dacjuk, 51:48, PP).
Kiállítás: 4 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 2/0. Kapusok: Howard 33/33, ill. Rinne 23/27.

Öt meccs után tudott nyerni a Detroit, amely Jimmy Howard shutoutjával hozta a meccset. Niklas Kromwall gólja mellett kétszer is gólpasszt adott. A Red Wings negatív mérlege még, hogy az utolsó 17 emberelőnyös helyzetéből csak egyszer tudott gól lőni.

St. Louis Blues–Columbus Blue Jackets 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 457 néző, vezette: Tom Kowal, Jean Hebert.
G.: C. Stewart (Shattenkirk, Steen, 13:55), Perron (Backes, Russell, 49:51), ill. Calvert (Wisniewski, 38:57, SH).
Kiállítás: 12 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Halak 19/20, ill. Bobrovszkij 21/23.

A tavalyi szezon legjobb hazai mérlegével rendelkező St. Louis februárban először tudott hazai jégen nyerni. Ez sem volt egyszerű menet. A győztes gólt szerző David Perron 10. Blue Jackets elleni meccsén a 10. pontját szerezte. Kevin Shattenkirk a 15. pontját szerezte a szezonban, amellyel a legjobb a védők között.

Dallas Stars–San José Sharks 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)

Dallas, American Airlines Center, 18 584 néző, vezette: Frederick L’Ecuyer, Kelly Sutherland.
G.: Jagr (Benn, Eriksson, 39:02, PP), Ryder (Goligoski, 40:30, PP), Benn (Goligoski, Jagr, 57:49), ill. Marleau (J. Thornton, 42:19, PP).
Kiállítás: 21 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 6/2, ill. 7/1. Kapusok: Nilstrop 31/32, ill. Niemi 25/28.

A dallasi kapus, Cristopher Nilstrop lett a meccs embere. A 29 éves svéd először őrizte győztes meccsen a Stars kapuját, 31 lövés fogott meg.

Calgary Flames–Minnesota Wild 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Marc Joannette, Don VanMassenhoven.
G.: Tanguay (Bouwmeester, 1:40), Stajan (Iginla, Butler, 47:19), Stajan (59:51, EN), ill. Coyle (Bouchard, Brodziak, 8:56).
Kiállítás: 14 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: MacDonald 30/31, ill. Backström 24/26.

Matt Stajan két gólt lőtt, a másodikat már az üres kapuba. Nem sűrűn fordul elő ilyen a 29 éves kanadaival, legutóbb 2009. december 12-én sikerült dupláznia. Jarome Iginla ezúttal is csak a gólpasszig jutott, a pályafutása 1203 meccsén 517 gólt jegyző csatárnak idén még csak egyszer sikerült a kapuba találni. A Minnesota becsületgólját szerző 20 éves Charlie Coyle hatodik NHL-meccsén az első találatát szerezte.