Az észak-amerikai hoki

Máris oda három pályaelőny, dráma Nashville-ben

2015.04.16. 09:57 Ryan O'Brien

469870222_slide.jpgNégy meccsel elkezdődött az NHL 2015-ös rájátszása. Három csapat idegenben nyert, a Chicago ráadásul kétszeri hosszabbítás után, háromgólos hátrányból felállva győzte le a Nashville-t. És Patrick Kane tényleg ott volt a jégen, és ha már ott volt, két gólpasszal segítette csapatát a kulcscsonttörésből felépült csatár. A találkozó Colin Wilson szenzációs szólógóljával kezdődött, majd Corey Crawford bénázása után Viktor Stalber góljával 2-0 volt. Még az első harmadban Colin Wilson emberelőnyben, majdnem a kékvonalról talált be. Gyorsan le is kapták Crawfordot 20 perc után és Scott Darling onnantól kezdve mindent védett, 42 lövést fogott meg egészen a második hosszabbítás nyolcadik percéig.

A második harmadban gyorsan egyenlített a Chicago, Hjalmarssonra, és Patrick Sharpra is ziccerre játszották ki, a 24. percben Jonathan Toews kisebb birkózás után egyenlített. A meccs pedig egy távoli bombával dőlt el, Duncan Keith valóban a kékvonalról bombázott Pekka Rinne kapujába. A meccs után mindenki Darlingot ölelgette, a Blackhawks cserekapus szenzációs bravúrokkal járult hozzá a gyengén kezdő Chicago győzelméhez.

A négy meccs legnagyobb arányú győzelme a New York Islandersé, amely meglepő magabiztossággal intézte el a Washingtont. Ehhez Brock Nelson két gólja és Josh Bailey két pontja kellett. A két kapusnak közel annyi dolga volt, Jaroslav hjalaknak sikerült pontosabban a védés. Az a tény megint beigazolódott, hogy a Washington két legponterősebb játékosának, Alekszandr Ovecskinnek, és Nicklas Bäckströmnek nem megy, akkor a Capitalsnak sem nagyon. Az Islanders a szerencsével sem állt hadilábon, Bailey gólja éppen csak átcsúszott a gólvonalon, máskor meg Matt Martin a testiépségét sem kímélve mentette meg csapatát a góltól. A vendégcsapat remekül dolgozott a semleges zónában, és ezt a Capitals nem tudta kellőképpen lekezelni. Ryan Strome, Anders Lee és Calvin de Haan először játszott a playoffban.

És akkor két kanadai rangadó. A Montréal nyert egyedül otthon. A negyedik soros csatár, Brian Flynn góllal és két gólpasszal vette ki részét a sikerből. A találkozó Andrej Markov öngóljával kezdődött, Milan Michalek lett így az ottawai gólszerző. Aztán jött egy zseniális második harmad, hat gól esett. A Canadiens 15 másodperc alatt megfordította a meccset, Andrew Hammond most nem tudott sokat tenni a csapatáért. Aztán kereken két perc alatt két ottawai gólra csek egy montréali volt a válasz. Ráadásul a hazai csapat a 29. percben elveszítette egyik legjobbját, P.K. Subban nagyon csúnyán csapott rá Mark Stone kezére, és a hazaiak színesbőrű hokisa mehetett is zuhanyozni. Ebben a játékrészben összesen 36 kapura lövés volt, a harmadikban már csak 19. A csata dominált, a legeslegvégén pedig egy kis bunyó és három kizárással fejeződött be az első meccs. Indulatoktól sem mentesen.

Meglepő sikert hozott a Calgary vancouveri vendégjátéka. Az első kérdés csak nem sokkal a meccs előtt dőlt el, Eddie Lack védte végül a Canucks kapuját, Ryan Miller ült most a kispadon. Bo Horvat vezetése után a harmadik harmadban fordított a Flames, Kris Russell fél perccel a vége előtt szerezte a győztes gólt. A kevés gól most azt is jelentett, hogy a két kapus lett a meccs két legjobbja. Jonas Hiller pedig 29 védéssel az első. David Jones szenzációsan kilőtte a jobb felső sarkat, Russell pedig nagyon messziről talált be a kapuba. A playoff első játéknapjának a legjobbja Scott Darling lett, Brock Nelson és Brian Flynn került még a dobogóra. Pénteken újabb nyolc csapat mutatkozik majd be, ezek felvezetése később olvasható.

Keleti-főcsoport

Montréal Canadiens-Ottawa Senators 4-3 (0-1, 4-2, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 287 néző, vezette: Dave Jackson, Steve Kozari.

Gólszerző

MTL: Torrey Mitchell (1) ASST: Brian Flynn (1), P.K. Subban (1) 27:53; Tomas Plekanec (1) ASST: Alex Galchenyuk (1), P.K. Subban (2) 28:08; Lars Eller (1) ASST: Brian Flynn (2) SHG 31:42; Brian Flynn (1) ASST: Brandon Prust (1), Nathan Beaulieu (1) 37:17.

OTT: Milan Michalek (1) 12:25; Kyle Turris (1) ASST: Erik Karlsson (1), Patrick Wiercioch (1) PPG 30:36; Mika Zibanejad (1) ASST: Patrick Wiercioch (2), Erik Karlsson (2) PPG 32:36.

Kapusok: Carey Price 30/33 - Andrew Hammond 35/39.

Kiállítás: 33 - 30. Kapura lövés: 39 - 33. Emberelőny: 2/5 - 0/1.

Washington Capitals-New York Islanders 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerző

WSH: Marcus Johansson (1) ASST: Brooks Laich (1) 19:03.

NYI: Brock Nelson (1) ASST: Josh Bailey (1), Johnny Boychuk (1) 06:06; Ryan Strome (1) ASST: John Tavares (1) 23:50; Josh Bailey (1) ASST: Kyle Okposo (1), Frans Nielsen (1) 30:36; Brock Nelson (2) ASST: Anders Lee (1), Michael Grabner (1) EN 58:41.

Kapusok: Braden Holtby 23/26 - Jaroslav Halak 24/25.

Kiállítás: 25 - 27. Kapura lövés: 25 - 27. Emberelőny: 0/2 - 0/2.

Nyugati főcsoport

Nashville Predators-Chicago Blackhawks 3-4 (3-0, 0-3, 0-0, 0-1)

Nahsville, Bridgestone Arena, 17 225 néző, vezette: Dan O'Haloran, Brad Meier.

Góllövők

NSH: Colin Wilson (1) 06:07; Viktor Stalberg (1) ASST: Calle Jarnkrok (1), Matt Cullen (1) 17:20; Colin Wilson (2) ASST: Seth Jones (1), Ryan Ellis (1) PPG 19:33.

CHI: Niklas Hjalmarsson (1) ASST: Teuvo Teravainen (1), Jonathan Toews (1) 21:43; Patrick Sharp (1) ASST: Patrick Kane (1), Marian Hossa (1) PPG 28:32; Jonathan Toews (1) ASST: Patrick Kane (2), Duncan Keith (1) PPG 33:50; Duncan Keith (1) ASST: Marian Hossa (2), Jonathan Toews (2) 87:49.

Kapusok: Pekka Rinne 38/42 - Corey Crawford 9/12, Scott Darling 42/42.

Kiállítás: 12 - 12. Kapura lövés: 54 - 42. Emberelőny: 1/6 - 2/6.

Vancouver Canucks-Calgary Flames 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 870 néző, vezette: Brad Watson, Chris Lee, Kyle Rehman

Gólszerző

VAN: Bo Horvat (1) ASST: Jannik Hansen (1), Alexander Edler (1) 32:08.

CGY: David Jones (1) ASST: Michael Ferland (1) 47:59; Kris Russell (1) ASST: Dennis Wideman (1), Sam Bennett (1) 59:30.

Kapusok: Eddie Lack 28/30 - Jonas Hiller 29/30.

Kiállítás: 2 - 6. Kapura lövés: 30 - 30. Emberelőny: 0/1 - 0/3.