Kadri élete első mesterhármasát lőtte

2013.03.01. 14:14 Ryan O'Brien

kadri.jpgA Toronto a New York Islanders otthonában nyert, amely átadólistára tette állandóan sérül kapusát, Rick DiPietrót. Ryan O’Reilly góllal tért vissza a KHL-ből a Coloradóba. A Boston egyre közelebb a 83 éves rekordhoz. A Chicago viszont továbbra is megállíthatatlan, most a tavalyi legjobb hazai csapatot, a St. Louist nullázta le idegenben. Már a nyolcadik másodpercben gól esett Winnipegben.

41. játéknap, 2013. február 28.

Boston Bruins–Ottawa Senators 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Francis Charron, Kevin Pollock.
G.: Horton (Hamilton, Lucic, 25:48), P. Bergeron (Seidenberg, 63:38), ill. O’Brien (Z. Smith, Daugavins, 34:38).
Kiállítás: 10 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: Rask 30/31, ill. Lehner 44/46.

Hosszabbításban nyerte meg sorozatban ötödik meccsét a Boston. Az Ottawa becsülettel helyállt, a Sens kapujában az idén először kezdő Robin Lehmer 44-szer védett jól. A Boston az idei 17 meccsen 28 pontot szerzett és ennél jobban csak az 1929–1930-as idényben kezdett.

New York Islanders–Toronto Maple Leafs 4-5 (1-1, 1-3, 2-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 9222 néző, vezette: Marc Joannette, Ian Walsh.
G.: Bailey (Okposo, MacDonald, 3:34), Visnovsky (Cizikas, McDonald, 26:22), MacDonald (Okposo, Streit, 45:31), Okposo (50:08), ill. Kadri (Fraser, 8:31), Kadri (Fraser, Franson, 28:55), van Riemsdyk (Steckel, Orr, 30:25), Kadri (Kostka, Gunnarsson, 34:12), Phaneuf (Grabovszkij, MacArthur, 61:11).
Kiállítás: 0 perc, ill. 0 perc. Emberelőny: 0/0, ill. 0/0. Kapusok: Nabokov 23/28, ill. Reimer 23/27.

Harminckilenc éve nem lőtt torontói hokis három gólt a Nassau Coliseumban, most a karrierje első mesterhármasát elérő Nazem Kadrinak sikerült ez. A kilenc gól mellett azért marad még emlékezetes ez a meccs, megy egyetlen kiállítás sem volt. Ilyenre pedig 2012. február 6-a óta nem volt példa az NHL-ben. Az Islandershez kapcsolódó hír, hogy a klub átadólistára tette kapusát, Rick DiPietrót, akit 2000-ben az első helyen draftolt, még nyolc éves szerződés köti a klubhoz. 2006-ban 15 évre szóló 67,5 millió dolláros kontraktust kötött.

New York Rangers–Tampa Bay Lightning 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Ghislain Hebert, Brad Meier.
G.: Hagelin (McDonagh, 7:23), Stepan (Callahan, Girardi, 8:40), M. Staal (Miller, Nash, 36:08, PP), Nash (B. Richards, McDonagh, 58:27), ill. St. Louis (Brewer, Stamkos, 16:09).
Kiállítás: 11 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 3/0. Kapusok: Lundqvist 24/25, ill. Garon 38/42.

Rick Nash alaposan odatette magát ezen a meccsen: gól és gólpassz, valamint 12 lövés állt a neve mellett a meccs után.

Carolina Hurricanes–Pittsburgh Penguins 4-1 (1-1, 3-0, 0-0)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Ward 26/27, ill. Fleury 25/29.
G.: E. Staal (Szjomin, Tlusty, 19:35), Tlusty (E. Staal, Gleason, 24:03), Skinner (Dwyer, Corvo, 25:49), Tlusty (Szjomin, E. Staal, 39:49), ill. Kunitz (Crosby, Niskanen, 13:14).
Kiállítás: 19 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 5/0. Kapusok: Ward 26/27, ill. Fleury 25/29.

Nagyszerű idényt produkál egyelőre Jiri Tlusty. A Carolina 24 éves cseh játékosa 2+1-gyel zárt, 19 meccsen 9 gólja és hat pontja van már. Eric Staallal és Alekszandr Szjominnal egy sorban öt pontot hoztak össze.

Florida Panthers–Buffalo Sabres 3-4 (2-3, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 15 672 néző, vezette: Paul Devorski, Justin St. Pierre.
G.: Shore (Kulikov, B. Campbell, 14:24, PP), Goc (Fleischmann, Skille, 15:20), B. Campbell (Goc, 58:34), ill. Gerbe (Ott, Ennis, 6:30), Ennis (11:00, PP), Gerbe (Ott, M. Weber, 16:46), Vanek (SO).
Kiállítás: 9 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 1/1. Kapusok: Clemmensen 7/10, majd Theodore 15/15, ill. Miller 40/43.

Már a második meccsét nyerte meg a új edzőjével a Buffalo, Nathan Gerbe a liga legalacsonyabb hokisa, első két idei gólját lőtte. Ryan Miller megint parádézott, 40-szer védett.

Winnipeg Jets–New Jersey Devils 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dan O’Halloran, Chris Rooney.
G.: Ladd (Little, Bogosian, 0:08), Ladd (Byfuglien, Clitsome, 51:59), Wheeler (Ladd, Hainsey, 59:24, EN), ill. Loktyonov (Ponyikarovszkij, Tallinder, 23:05).
Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Pavelec 22/23, ill. Hedberg 18/20.

Nem véletlen, hogy a középkezdéssel kezdődik a meccs összefoglalója. Egy korongvesztés és egy rossz helyezkedés után már a nyolcadik másodpercben vezetett a Winnopeg. Andrew Ladd ezt majd a harmadik harmadban esett gólt lőtt, gólpasszt is adott. A Jets január 31-e óta először áll ötvenszázalékos mérleggel.

St. Louis Blues–Chicago Blackhawks 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

St. Louis, Scottrade Center, 19 533 néző, vezette: Chris Lee, Francois St. Laurent.
G.: Toews (Saad, Hossa, 0:12), Shaw (Bickell, 42:11), Toews (Leddy, Hossa, 46:56).
Kiállítás: 4 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 1/0. Kapusok: Halak 20/23, ill. Crawford 6/6, majd Emery 15/15.

Megvan a Chicago 17 győzelme, valamint 20. meccsén a 20. pontszerzése, ezzel tovább javított rekordján.

Dallas Stars–Edmonton Oilers 1-5 (0-2, 0-1, 1-2)

Dallas, American Airlines Center, 17 004 néző, vezette: Kyle Rehman, Brian Pochmara.
G.: Jagr (Goligoski, Roussel, 54:05), ill. Gagner (Petry, Hemsky, 1:13), Schultz (Eberle, Hall, 13:52), Petry (Hemsky, Petrell, 39:46), Hemsky (Eberle, Schultz, 40:50, PP), Eager (Petrell, 51.37).
Kiállítás: 38 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 9/1. Kapusok: Lehtonen 35/38, ill. Dubnyk 33/34.

Alapvetően meghatározta a meccs végkimenetelét, hogy a Dallas kilencszer játszott hátrányban, igaz ebből csak egyetlen edmontoni gól született. Az Oilers 2006 december 8-a óta először tudott nyerni Dallasban.

Colorado Avalanche–Calgary Flames 5-4 (0-3, 2-1, 3-0)

Denver, Pepsi Center, 15 197 néző, vezette: Dave Jackson, Brad Watson.
G.: O’Byrne (Duchene, Parenteau, 25:11), Jones (Landeskof, P. Stastny, 29:54), Landeskog (Hejda, 40:23), P. Stastny (Landeskog, Jones, 46:34), Duchene (McGinn, Parenteau, 50:52), ill. Bouwmeester (Baertschi, Hudler, 4:28), Cammalleri (Stempniak, Begin, 5:01), Iginla (Stajan, Hudler, 19:06), Iginla (Hudler, Tanguay, 33:16, PP), .
Kiállítás: 10 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 5/1. Kapusok: Varlamov 19/23, ill. MacDonald 31/36.

A tékozló fiú visszatért. Ryan O’Reilly visszatért a KHL-ből, kétéves, 10 millió dolláros szerződést kötött a Coloradóval és rögtön gólt is szerzett. A Calgary háromgólos előnyt adott el, a Colorado az utolsó harmadban három góllal fordított.

Phoenix Coyotes–Minnesota Wild 3-4 (0-2, 1-2, 2-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 11 547 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O’Rourke.
G.: Klesla (Chipchura, Boedker, 30:58), Yandle (Morris, Boedker, 55:21), Doan (Ekman-Larsson, Sullivan, 59:01), ill. Zucker (Cullen, Setoguchi, 1:35), Heatley (Bouchard, Suter, 14:01), Heatley (Cullen, Setoguchi, 26:03), Spurgeon (M. Koivu, Parise, 36:02).
Kiállítás: 17 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: M. Smith 15/19, ill. LaBarbera 4/4, ill. Backström 25/28.

Túl későn ébredt a Phoenix, Danny Heatley két góljával nyert a Minnesota a Jobing-com Arenában. A Wild január 27-e után lőtt megint négy gólt.

San Jose Sharks–Detroit Red Wings 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.
G.: Couture (J. Thornton, Murray, 44:49), ill. Eaves (Kronwall, Ericsson, 46:21), Brunner (SO).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: Niemi 33/34, ill. Gustavsson 25/26.

Nagy csatát hozott a két csapat meccse, amelyen a két kapus lett a mezőny legjobbja. A nagyszerűen büntetőző Damian Brunner döntötte el a két pont sorsát.