Nagyszerű Pittsburgh és Anaheim

2013.03.16. 18:39 Ryan O'Brien

glencross.jpgA Penguins hét, a Ducks öt meccs óta nem talált legyőzőre az NHL-ben. Todd McClellan lett a San Jose történetének legsikeresebb edzője. A Philadelphia végre legyőzte a New Jerseyt. A Nashville két kanadai meccsén 13 gólt kapott. A Calgary hokisa, Curtis Glencross (a képen) mesterhármast lőtt. Minden érdekesség és az elmaradhatatlan videók a hajtás alatt.

55. játéknap, március 14.

Boston Bruins–Florida Panthers 4-1 (2-0, 0-1, 2-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Francois St. Laurent, Eric Furlatt.

G.: Chara (Krejci, Horton, 3:55), P. Bergeron (Marchand, Seguin, 14:56), S. Thornton (Paille, G. Campbell, 52:43), P. Bergeron (Marchand, 59:02, EN), ill. Matthias (23:10, SH).

Kiállítás: 4 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Rask 29/30, ill. Clemmensen 28/31.

Tuukka Rask lett a meccs legjobbja, ez is mutatja, hogy a Boston nagy csatában nyert. A Bruins a legutóbbi szezonban 32 meccsből egyet sem veszített el kétgólos előnyről, idén viszont már négyszer is. Most megint bejött a tavalyi forma.

Toronto Maple Leafs–Pittsburgh Penguins 1-3 (0-0, 1-0, 0-3)

Toronto, Air Canada Centre, 19 561 néző, vezette: Dan O'Rourke, Greg Kimmerly.

G.: Bozak (Franson, Kessel, 30:01), ill. Dupuis (Crosby, Kunitz, 52:42, Dupuis (Kunitz, Crosby, 57:50), Adams (59:50, SH).

Kiállítás: 6 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Scrivens 25/27, ill. Fleury 28/29.

Ötvenkét percig kellett várniuk a Penguins-szurkolóknak az első gólra, de érdemes volt böjtölni addig. Sidney Crosby beindult, két gólpasszt adott, az egyiknél oda sem nézett, úgy küldte a pakkot, Pascal Duouis két gólt szerzett. Három nap alatt ez a második olyan meccs volt, amikor a Pttsburgh 50 percig gólképtelen maradt, aztán viszont megnyerte a meccset. Dupuis négy napon belűl másodszor duplázott. A Tororontóban John-Michael Liles majdenm egy hónap után lépett megint a jégre, ahol 17:22-öt töltött.

Carolina Hurricanes–Washington Capitals 2-3 (2-0, 0-1, 0-2)

Raleigh, PNC Arena, 16 810 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Rooney.s

G.: Szjomin (E. Staal, Tlusty, 1:14), Dwyer (Gleason, Corvo, 8:17), ill. Crabb (Polpatti, Alzner, 25:56), Ovecskin (Brouwer, Backström, 41:01, PP), Ribeiro (Ovecskin, Carlson, 57:44).

Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 3/1. Kapusok: Ellis 22/25, ill Neuwirth 36/38.

Nagyszerű meccsen, kétgólos hátrányból fordítva nyert a Washington, Mike Ribero szerezte a győztes gólt, Alex Ovecskin gólt lőtt és gólpasszt is adott. Az idén nem túl eredményes Capitals három meccses nyeretlenségi szériája szakadt meg.

Columbus Blue Jackets–Chicago Blackhawks 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 15 009 néző, vezette: Dan O'Halloran, Dennis LaRue.

G.: J. Johnson (Brassard, Dubinsky, 37:37, PP), ill. Oduya (P. Kane, Hjalmarsson, 36:45), P. Kane (SO).

Kiállítás: 7 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 1/0. Kapusok: Bobrovszkij 39/40, ill. Crawford 29/30.

Visszatért a győzelem útjára a Chicago, egymás után 11. meccsen győzte le a Columbust. Szerencsétlen Blue Jackets két nap alatt másodszor kapott ki otthon, szétlövésben. A rendes játékidőben is véget érhetett volna a meccs, ha Szergej Bobrovszkij nem véd ilyen fantasztikusan. Patrick Kane 426. meccsén a 400. pontját szerezte.

Tampa Bay Lightning–New York Islanders 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Tim Peel, Rob Martell.

G.: Tavares (Moulson, B. Boyes, 30:22, PP), B. Boyes (MacDonald, 59:20, EN).

Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/1. Kapusok: Lindback 27/28, ill. Nabokov 18/18.

John Tavares 27 meccsén már a 17. gólját lőtte, 2009 első draftosa 270. meccsét játszotta és a 101. gólját szerezte. Jevgenyij Nabokov 18 lövést fogott, pályafutása 54. shutoutját érte el. Az Islanders 1998 október 14-e után először nullázta le a Tampát. A Bolts sorozatban az ötödik hazai meccsét bukta el, február 19-e óta nem nyert saját szurkoló tábora előtt.

Winnipeg Jets–New York Rangers 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre,

G.: Antroppov (Byfuglien, Wellwood, 1:58, PP), Miettinen (Byfuglien, Clitsome, 34:52), Ladd (Wheeler, O. Jokinen, 59:21, EN), ill. Callahan (Stepan, McDonagh, 21:11).

Kiállítás: 7 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 1/0. Kapusok: Pavelec 28/29, ill. Lundqvist 30/32.

A Jets szépen alakul, öt meccs alatt negyedszer győzött és már a nyolcadik helyre lépett fel a keleti konferencia tabelláján.

St. Louis Blues–Phoenix Coyotes 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 17 852 néző, vezette: Dave Jackson, Don VanMassenhoven.

G.: Stewart (Backes, Steen, 25:54), Steen (Stewart, Backes, 44:05), Stewart (Steen, 54:31).

Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Allen 28/28, ill. M. Smith 27/30.
Több nagyszerű teljesítmény is akadt a Bluesná. Jake Allen 28 lövéssel élete első gólnélküli meccsét zárta. Chris Stewart két gólja mellett gólpasszt is adott és Alex Steen sérülés után visszatérve három pontot szerzett. Stewart a legutóbbi hat meccsén 12 pontot szorgoskodott össze Allen nem rég még a Peoria Riverman AHL-s csapatában védett, vele 7-1-0-val végzett a St. Louis, amióta felkerült a framcsapatból.

Minnesota Wild–Colorado Avalanche 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 989 néző, vezette: Brian Pochmara, Kyle Rehman.

G.: Mitchell (Cullen, 3:04), Setoguchi (Cullen, Bouchard, 28:01), Brodin (Suter, 29:43), M. Koivu (Parise, Suter, 31:12), M. Koivu (Parise, Suter, 59:26, EN), ill. Parenteau (Duchene, P. Stastny, 19:34, PP), Landeskog (O'Reilly, E. Johnson, 30:06), Duchene (Parenteau, E. Johnson, 46:43).
Kiállítás: 16 perc, ill. 20 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 2/1. Kapusok: Backström 29/32, ill. Varlamov 35/39.

A Wild a második harmadban lőtt három góllal fordította a maga javára a meccset. A 19 éves svéd újonc védő, Jonas Brodin a 23. NHL meccsén megszerezte első gólját. Matt Cullen kettő, Ryan Suter három gólpasszt adott.

Dallas Stars–Anaheim Ducks 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 15 775 néző, vezette: Kevin Pollock, Marc Joannette.

G.: Whitney (Eriksson, Goligoski, 12:35), ill. Cogliano (Holland, Winnik 27:28), Ryan (SO).

Kiállítás: 11 perc, ill. 15 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/0. Kapusok: Lehtonen 29/30, ill. Hiller 33/34.
Bobby Ryan és Ryan Getzlaf is belőtte büntetőjét, ezzel nyert az Anaheim Dallasban, Teemu Selanne és a két dallasi is elhibázta a rávezetést.

Vancouver Canucks–Nashville Predators 7-4 (3-1, 2-1, 2-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Steve Kozri, Graham Skilliter.

G.: Ebbett (Hansen, 1:25), Edler (Tanev, H. Sedin, 5:20), Raymond (Ebbett, Hansen, 18:07), Lapierre (Weise, Raymond, 25:32), Hansen (Ebbett, Edler, 33:48), H. Sedin (57:26, PS), Booth (Lapierre, Weise, 58:23, EN), ill. Halischuk (3:53), Spaling (Boychuk, 26:01), Fisher (Halischuk, 46:38), G. Bourque (Legwand, 55:41).

Kiállítás: 18 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/0. Kapusok: Luongo 29/33, ill. Rinne 8/12, C. Mason 7/9.

Andrew Ebbett nagy meccse volt ez. A 30 éves csatár gólt lőtt és két gólpasszt adott, ebben a szezonban az első három pontját szerezte. Ebbett nemrég még az AHL-ben játszott, 4+11-ig jutott, amikor a Canucks felhívta.

San Jose Sharks–Los Angeles Kings 4-3 (1-0, 2-1, 1-2)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Brad Watson, Dean Morton.

G.: Burns (Couture, Marleau, 11:09), Irwin (Clowe, Gomez, 20:27, PP), Couture (J. Thornton, D. Boyle, 28:34, PP), Couture (Burns, 40:27), ill. Brown (Kopitar, Williams, 29:48, PP), Brown (Williams, Scuderi, 52:48), King (Scuderi, Ellerby, 56:40).

Kiállítás: 11 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 3/2, ill. 3/1. Kapusok: Niemi 34/37, ill. Quick 9/12, majd Bernier 13/14.

A kaliforniai rangadón a San Jose teljesített jobbban, a hazai oldalon Logan Couture, a bajnoknál Dustin Brown lőtt két gólt. Todd McLellan lett a Sharks legsikeresebb edzője, ez volt a 207. győztes meccse a kispadon.

56. játéknap, március 15.

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 971 néző, vezette: Ian Walsh, Dennis LaRue.

G.: Talbot (Gagne, Read, 15:21), Giroux (SO), ill. Clarkson (Salvador, Zidlicky, 26:09)

Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 3/0. Kapusok: Brizgalov 27/28, ill. Hedberg 21/22.

Három idegenbeli vereség után a Philadelphia végre legyőzte a New Jerseyt. A Flyers több mint egy év után nyert szétlövéssel meccset.

Calgary Flames-Nashville Predators 6-3 (2-0, 1-1, 3-2)

Calgary, Scotibank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Brad Meier, Justin St. Pierre.

G.: Giordano (Tanguay, Cammalleri, 6:20), Comeau (Hudler, Backlund, 8:00), Hudler (Cammalleri, Wideman, 23:38, PP), Glencross (Stempniak, Stajan, 41:14), Glencross (Stempniak, Stajan, 45:32), Glencross (Stajan, 59:40, EN), ill. G. Bourque (S. Weber, Josi, 25:14, PP), Fisher (Josi, Spaling, 43:15), Legwand (Halischuk, 57:41).

Kiállítás: 4 perc, 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 2/1. Kapusok: Kiprusoff 17/20, ill. Rinne 0/2, majd C. Mason 16/19.

Nem ezek a Nashville nagy napjai. A Preds hetet kapott Vancouverben, majd egy nappal később hatot Calgaryban. Szegény Pekka Rinne csak nyolc percet kapott ezen a meccsen, addigra mindössze két lövés ment a kapujára és a derék finn mindkettőt benézte. Curtis Glencross mesterhármast lőtt, ráadásul mindhármat az utolsó játékrészben.

Edmonton Oilers-Detroit Red Wings 2-3 (1-0, 1-0, 0-2, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Ghislain Hebert, Wes McCauley.

G.: T. Hall (Horcoff, Hemsky, 3:34), Gagner (Jakupov, T. Hall, 36:18), ill. Filppula (Zetterberg, 44:27), Kronwall (54:07, PP), Dacjuk (Franzen, Kronwall, 63:39).

Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 5/1. Kapusok: Dubnyk 25/28, ill Howard 30/32.

Nagyot fordított a Detroit, az Edmonton 37 perc után már 2-0-ra vezetett, innen állt fel a Red Wings, Pavel Dacjuk a hosszabbításban lőtte a győztes gólt. A meccs legjobbját így is a hazai csapatból választották, Taylor Hall lett, aki gólt lőtt és gólpasszt adott. A Detroit 12. idegenbeli meccsén csak negyedszer nyert a szezonban. Az Oilerst viszont tizennyolcadszor verte a legutóbbi 26 meccsen. Az Edmonton franchise-rekordnak számító kilencmeccses idegenbeli túra után, február 23-án játszott legutóbb meccset a Rexall Place-ben.