Franchise-rekordot döntött az Anaheim

2013.03.19. 13:23 Ryan O'Brien

stamkos.jpgAz Anaheim, amely sorozatban tizenkettedszer nyert odahaza, nyolcéves szerződést hosszabbított Corey Perry-vel, a csatár ez idő alatt 69 millió dollárt fog keresni. Steven Stamkos (a képen) minden idők negyedik legfiatalabb hokisa, aki elérte a 200. NHL-gólját, Kimmo Timonen pedig a hatodik finn, aki a 1000. meccset. A Minnesota vancouveri győzelmével csoportja élére ugrott. Minden más és érdekes a hajtás alatt.

59. játéknap, március 18.

New York Rangers–Carolina Hurricanes 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Steve Kozari.

G.: Stepan (Hagelin, Callahan, 31.06), Miller (SO), ill. E. Staal (Pitkanen, Szjomin, 19.09).

Kiállítás: 6 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Lundqvist 29/30, ill. Ellis 35/36.

Ezúttal sem a támadásban jeleskedett a Rangers, egy gól és két büntető elég volt a sikerhez. Az első harmadban még a Carolina dominált, de az utolsó két játékrészben fokozatos jött fel a Rangers 25-13-ra nyerte ekkor a kapura lövéseket. Az utolsó másodpercekben még a Rangers előtt adótt két nagy ziccer.

Tampa Bay Lightning–Philadelphia Flyers 4-2 (2-1, 0-1, 2-0)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dan O’Halloran, Jean Hebert.

G.: Palat (Tyrell, Salo, 6:38), Pyatt (T. Johnson, Hedman, 17:03), Purcell (Aulie, Stamkos, 49:25), Stamkos (Killorn, St. Louis, 59:57, EN).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/0. Kapusok: Lindback 28/30, ill. Brizgalov 23/26.

Steven Stamkos lett a liga történetének negyedik legfiatalabb játékosa, aki elérte a 200 gólt. A 2008-as draft 1/1-ese 23 évesen és 41 napos jutott el eddig. Nála fiatalabban csak Wayne Gretzkynek, Mario Lemieux-nek és Dale Hawerchuknak sikerült mindez. Stamkosnak a 345. meccsén sikerült mindez. A másik oldalon is volt egy ünneplő, Kimmo Timonen 38 születésnapján játszotta 1000. meccsét, az NHL történetének 282. játékosa, és a hatodik finn, aki elérte ezt mérföldkövet.

Dallas Stars–Calgary Flames 4-3 (3-0, 0-2, 1-1)

Dallas, American Airlines Center, 16 057 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

G.: Cole (Benn, Oleksiak, 13:07), Nyström (Roussel, Lehtonen, 15:49), Eriksson (Whitney, Roy, 18.11), Eriksson (Benn, Whitney, 52:06), ill. Hudler (Brodie, Cammalleri, 31:30, PP), Bouwmeester (Glencross, Stempniak, 34:35, PP), Tanguay (Cammalleri, Iginla, 55.14).

Kiállítás: 15 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/2. Kapusok: Lehtonen 16/19, ill. MacDonald 20/24.

A szombati 1-8 után talpra állt a Dallas és Loui Eriksson duplájával verte a Calgaryt. A Stars jól kezdte a meccset és már az első harmadban tekintélyes előnyre tett szert, amelyből a végére is megőrzött egy gólt.

Colorado Avalanche–Chicago Blackhawks 2-5 (1-2, 1-2, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 16 952 néző, vezette: Tom Kowal, Tim Peel.

G.: Landeskog (Duchene, 19:26), Hejduk (Mitchell, Varlamov, 38:34), ill. Hayes (P. Kane, 3:47), Shaw (Stalberg, Bickell, 4:44), P. Kane (Toews, Keith, 27:49), Seabrook (P. Kane, Toews, 34:40), Toews (Saad, Seabrook, 56:30).

Kiállítás: 2 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 1/0, Kapusok: Varlamov 27/32, ill. Emery 17/19.

Nagyon simán nyert nyugati konferencia utolsójának otthonában az első. Patrick Kane lett a meccs ember 1+2-vel. Marian Hossa nem tudta végig kiélvezni a győzelem ízét, még az első harmadban, Ryan O’Byrne-nel történt ütközésben sérült meg, és Joel Quenneville nem kockáztatta a játékát, nélküle is könnyű győzelem volt.

Vancouver Canucks–Minnesota Wild 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Justin St. Pierre, Brad Meier.

G.: H. Sedin (D. Sedin, Garrison, 30:18, PP), ill., Brodin (Heatley, Bouchard, 35:06, PP), Coyle (Stoner, M. Koivu, 43:20), Cullen (Setoguchi, Bouchard, 49:17).

Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/1. Kapusok: Luongo 22/25, ill. Backström 35/36.

A Minnesota ezzel a sikerrel a Northwest-divízió élére ugrott. Ráadásul egy ősrégi, rossz sorozat is megszakadt: 11 vereség és 2009. január 31. után először győzte le a Wild a Canuckset. A vendégek finn kapusa 35-ször védett

Anaheim Ducks–San Jose Sharks 5-3 (1-1, 3-1, 1-1)

Anaheim, Honda Center, 14 441 néző, vezette: Mike Leggo, Brian Pochmara.

G.: Beauchemin (Steckel, Palmieri, 14:06), Holland (Cogliano, Ryan, 31:09), Etem (Winnik, Allen, 31:43), Getzlaf (Etem, 33:55, SH), Beauchemin (Getzlaf, Winnik, 59:14, EN), ill. Demers (Galiardi, Gomez, 19.02), Marleau (Havlat, Murray, 39:31), Irwin (Burns, 46:48).

Kiállítás: 11 perc, ill. 7 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/0. Kapusok: Fasth 32/35, ill. Niemi 23/27.

Rossz lehet mostanában az Anaheim vendégének lenni, a Ducks sorozatban a 12. hazai meccsét nyerte meg, amely franchise-rekord. A nyolc évre, 69 millió dollárért hosszabbító Ryan Getzlaf karriercsúcsnak számító 11 meccse pontszerző, most 1+1 jött össze. A meccs legjobbjának választott Emerson Etem pályafutása első NHL-gólját szerezte. A San Jose 2010 óta először veszített el öt egymás utáni idegenbeli meccset.

Los Angeles King–-Phoenix Coyotes 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Wes McCauley, Francis Charron.

G.: Muzzin (Kopitar, Williams, 6:01, PP), Toffoli (Carter, Stoll, 28:39, PP), Kopitar (Williams, Doughty, 46:22), Carter (Toffoli, Scuderi, 47:33).

Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 6/2, ill. 4/0. Kapusok: Quick 27/27, ill. M. Smith 18/22, majd LaBarbera 7/7.

Jonathan Quick 27 védésével nullázta le a Los Angeles a Phoenixet. Szegény Coyotes sorozatban negyedik meccsét bukta nullára távol Arizonától, erre pedig az Oakland Seals 1967–68-as pocsék sorozatánál rosszabb nem volt azóta sem. Tyler Toffoli élete első gólját lőtte az NHL-ben