Bekezdtek a hazai csapatok nyugaton

2013.05.01. 08:29 Ryan O'Brien

steen.jpgKedden három meccsel megkezdődött az NHL idei rájátszása. Az esélyesebb csapatok nyertek, ami azt jelent, hogy az alapszakaszban előrébb végzettek kihasznált pályaelőnyüket. Chicago egy góllal nyert, a St. Louis is, mindkét csapatnak hosszabbítás kellett ehhez, az Anaheim pedig 3-1-re verte a Detroitot. Alexander Steen (a képen éppen akcióban) az idei playoff első duplázója. Ami fontos, minden a hajtás alatt.

Chicago Blackhawks–Minnesota Wild 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Chicago, United Center, 21 428 néző, vezette: Tim Peel, Brad Meier)

Gólszerző: Hossa (P. Kane, Keith, 22:06, PP), Bickell (Stalberg, Oduya, 76:35), ill. Clutterbuck (Stoner, 4:48).

Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 4/0. Kapusok: Crawford 26/27, ill. Harding 35/37.

Három is fél perc híján majdnem egy teljes harmadot túlóráztak a felek Chicagóban, a harmadik soros Bryan Bickell döntöttel végül el a meccset. Crawfordnak volt egy hatalmas védése, amikor Zach Parise lövését állította meg, a másik oldalon Josh Hardingnak 35-szört kellett védenie. A Wildban Jason Pominville hagyta ki sérülés miatt, ugyanilyen okok miatt a Blackhawksból Ray Emery és Dave Bolland hiányzott.

A sorozat állása: 1-0 a Chicago javára.

St. Louis Blues-Los Angeles Kings 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 17 612 néző, vezette: Marc Joannette, Brian Pochmara.

Gólszerző: Steen (Shattenkirk, 9:05, PP), Steen (73:26, SH), ill. Williams (Doughty, Muzzin, 59:28).

Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 2/0. Kapusok: Elliott 28/29, ill. Quick 40/42.

Alexander Steen lett a meccs embere, aki szerencse híján sem volt a bajnok elleni első meccsen. Steen az alpaszakaszban 40 meccsen csak nyolcszor talált be, most első meccsén egyből duplázott, a mindent eldöntő gólt pedig emberhátrányból szerezte. Ez volt pályafutása 13. playoffmeccse, de két gólt először lőtt. A Kings az utolsó pillanatokban mentette hosszabbításra a meccset, Justin Willimas 31,6 másodperccel a harmadik harmad vége előtt egyenlített. A St. Louis védője, Jay Bouwmeester az NHL második legtapasztaltabb játékosa lett, aki élete első playoff-meccsét játszotta. A 29 éves védőnek 764 alapszakasz meccs után először jött össze. Nála többet csak Olli Jokinen várt a bemutatkozásra, neki 799 alapszakasz meccs után jött az első rájátszás.

A sorozat állása: 1-0 a St. Louis javára.

Anaheim Ducks-Detroit Red Wings 3-1 (1-1, 0-0, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 17 200 néző, vezette: Tom Kowal, Brad Watson.

Gólszerző: Bonino (Fowler, 10:24, PP), Selanne (Lovejoy, Beleskey, 41:29, PP), Beauchemin (Getzlaf, Winnik, 59:37, EN), ill. Cleary (Kindl, Eaves, 16:05, PP).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 4/1. Kapusok: Hiller 21/22, ill. Howard 24/26.

Teemu Selanne ahogy szokta, emberelőnyben bevágta, ez volt a finn 42. playoffgólja, egyben az Anaheim győztes találata is a Detroit elleni első meccsen. Bruce Boudreau edző ezúttal Jonas Hillernek szavazott bizalmat, a svájci kapus 21-szer védett, a harmadik harmadban egy óriásit Brendan Smith próbálkozásánál, a kapus 2009 óta először olt a playoffban győztes csapat kapusa. Nick Bonino hat hetet hagyott ki sérülés miatt és csak április 21-én tárt vissza a jégre. Legutóbb február 27-én talált be, ez volt karrierje első playoff találata. A Detroit sorozatban a 22. szezonban szerepel a playoffban és ennél bravúrosabb sorozatra egyetlen amerikai major sportban sem volt eddig példa.

A sorozat állása: 1-0 az Anaheim javára.

A rájátszás mellett azért tovább zajlik az élet a ligában. Kedden Patric Hornqvist, a Nashville játékosa öt évvel meghosszabbította szerződését, ez alatt az idő alatt 21,25 millió dollárt fog keresni. Hornqvist ebben a szezonban sokat hiányzott sérülés miatt, 24 meccse volt, amelyen 4 gólt szerzett és 10 asszisztot adott.

Visszavonul Brian Rolston, aki 17 szezont húzott le a ligában a New Jersey, a Boston és a Minnesota és a New York Islanders csapataiban. 1991 és 2012 között 1256 NHL-meccsen 342 gólja és 419 gólpassza volt. Olimpiai ezüst és világbajnoki bronzérmes volt az Egyesült Államokkal. 1995-ben Stanleyt nyert a New Jerseyvel.