Megint megverték az NHL-bajnokot

2013.05.03. 10:45 Ryan O'Brien

monott.jpgUtolsó perces dráma döntött St. Louisban, a Blues már 2-0-ra vezet a Los Angelesszel szemben. Az Anaheim hiába jött vissza háromgólos hátrányból, hosszabbításban kikapott a Detroittól. Újabb négy csapat mutatkozott be a playoffban, ezzel teljes az első kör. Az Ottawa a 48-szor védő Craig Anderson vezérletével egyből elvette a Montreal pályaelőnyét. A New York Rangers pedig vezetésről bukta el első meccsét Washingtonban. A legfontosabb és érdekes információk a hajtás alatt.

Montreal Canadiens–Ottawa Senators 2-4 (0-1, 2-0, 0-3)

Montreal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Mike Leggo, Dan O’Rourke.

Gólszerző: R. Bourque (Subban, Desharnais, 33:09), Gallagher (Plekanec, Galchenyuk, 34:08, PP), ill. Karlsson (Turris, Methot, 17:25), Silfverberg (Zibanejad, Karlsson, 43:27), Methot (Alfredsson, 45:20), Latendresse (Silfverberg, Zibanejad, 53:55).

Kiállítás: . Emberelőny: 5/1, ill. 2/0. Kapusok: 6 perc, ill. 23 perc. Kapusok: Price 27/31, ill. Anderson 48/50.

Már a sorozat előtt lehetett érezni, ebben a párharcban a védelmek fogják játszani a főszerepet. Nagyot nem tévedtek a szakértők, az Ottawa úgy vette el egyből a Montreal pályaelőnyét, hogy Craig Anderson 48-szor védett, nem egyszer elképesztő bravúrral. A Senators bekkje, Erik Karlsson gólt lőtt és gólpasszt is adott, a csapat újonca, Jakob Silfverberg gyorsan meglőtte pályafutása első playoff-gólját. A vendégcsapat a második harmad közepén elveszítette harmadik soros védőjét, Eric Gryba a Lars Eller ellen lekövetett szabálytalanság után előbb ötperces büntetést, majd végleges kizárást kapott. A Canadiens még sosem lőtt korábban egyetlen playoff meccsen sem ötvenszer a kapura.

A párharc állása: 1-0 az Ottawa javára.

Washington Capitals–New York Rangers 3-1 (0-1, 3-0, 0-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Steve Kozari, Chris Rooney.

Gólszerző: Ovecskin (Green, Backström, 26:59, PP), Johansson (Oleksy, 34:21), Chimera (Perreault, 35:07).

Kiállítás: 10 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Holtby 35/36, ill. Lundqvist 27/30.

Hiába kezdett a New York jobban, a Washington agresszív játékával a második harmadban megfordította a meccset, Ovecskin egyenlítése után 46 másodperc alatt a Capitals eldöntötte a meccset. A Washington az alapszakasz utolsó 19 meccséből 15-öt nyert meg, a jó sorozat nem szakadt meg, a Rangers szombaton vághat vissza. A vendégek 56 másodperci 5 a 3 ellen is támadhattak, de ebből sem sikerült gólt szerezni. Alekszandr Ovecskin 31. playoff-gólját lőtte, amely franchise-rekordnak számít, míg Braden Holtby 35-zör védett a Capitals kapujában, amellyel a meccs legjobbja lett. A Rangers az alapszakaszban 14-ből 13 meccset nyert meg, amikor az első harmad után vezetett, ez most nem jött össze.

A párharc állása: 1-0 a Washington javára.

St. Louis Blues-Los Angeles Kings 2-1 (0-1, 0-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 18 681 néző, vezette: Paul Devorski, Dan O’Halloran.

Gólszerző: Berglund (Pietrangelo, Perron, 43:44), Jackman (C. Stewart, Sobotka, 59:09), ill. Brown (M. Richards, Kopitar, 9:55, PP).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 4/1. Kapusok: Elliott 28/29, ill. Quick 23/25.

A 32 éves Barret Jackman pályafutása 22. playoff-meccsén az első gólját lőtte. Soha jobbkor nem tehette volna, a St. Louis bekkje, 50,4 másodperccel a vége előtt már k2-0-s előnyhöz jutatta a Bluest, a bajnok egyre nagyobb bajba került ezzel. Meglepő módon a playoff második meccse sem teljes teltház előtt zajlott, majdnem ezer szék maradt üresen a Scottrade Centberben.

A párharc állása: 2-0 a St. Louis javára.

Anaheim Ducks–Detroit Red Wings 4-5 (0-2, 1-1, 3-1, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 182 néző, vezette: Stephen Walkom, Greg Kimmerly.

Gólszerző: S. Koivu (Selanne, Beauchemin, 30:53, PP), Getzlaf (Palmieri, Allen, 47:50), Palmieri (Bonino, Ryan, 52:31), Ryan (Fowler, S. Koivu, 57:38), ill. Abdelkader (Dacjuk, 00:48), Brunner (Quincey, 4:20), Franzen (Brunner, Dacjuk, 21:04), Franzen (Zetterberg, Brunner, 40:20), Nyquist (Filppula, Cleary, 61:21, PP).

Kiállítás: 12 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 6/3. Kapusok: Hiller 27/32, ill. Howard 28/32.

Drámai véghajrát hozott a két csapat második meccse. Az Anaheim valamivel több mint 12 perc alatt háromgólos hátrányból kapaszkodott vissza, a hosszabbítás mégis elbukta a meccset, a Detroit emberelőnyből szerezte a mindent eldöntő gólt. Gustav Nyquist az alapszakaszban csak 22 meccset játszott, amelyen három gólt lőtt, most a hatodik playoffmeccsén először talált be. A Detroitban Johan Franzen kétszer is betalált, Damien Brunner pedig első rájászás-gólja mellett két gólpasszt is adott. A vendégeknél TOdd Bertuzzi február óta először lépett jégre, a 38 éves hokis a negyedik sorban kapott helyet.

A párharc állása: 1-1.