A bajnok 0-2-ről jött vissza

2013.05.07. 10:52 Ryan O'Brien

joelouis.jpgEgyenlített a Los Angeles és a Detroit is a rájátszás kedd hajnali meccsein. A svájci Damien Brunner volt a nyerőember, a hosszabbításban döntött. A Toronto kilenc év után játszott playoff-meccset az Air Canada Centerben, de a hazai szurkolók örömét a Boston és egy korábbi Toronto-draftos, Tuukka Rask rontotta el. Meg van a New York Rangers első playoff-sikere, ha Alekszandr Ovecskin nem szerez pontot a Washingtonban, a Capitalsnak sem úgy megy a játék. A Los Angeles és az Anaheim a következő idény nyitott pályás meccsét 2014. január 25-én, Dodger Stadiumban vívja majd.

Toronto Maple Leafs–Boston Bruins 2-5 (0-1, 1-3, 1-1)

Toronto, Air Canada Center, 19 746 néző, vezette: Steve Kozari, Chris Rooney.

Gólszerző: Gardiner (33:45, PP), Kessel (van Riemsdyk, Franson, 40:47, PP), ill. McQuaid (Lucic, Krejci, 13:42), Peverley (Jagr, 25:57), Horton (Lucic, Krejci, 34:35), Paille (36:37, SH), Krejci (Horton, Lucic, 58:43, EN).

Kiállítás: 10 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 3/0. Kapusok: Reimer 33/37, ill. Rask 45/47.

Kilenc évet vártak Torontóban erre meccsre, 2004. május 4-e óta először volt rájátszásos meccs az Air Canada Centerben és éppen egy torontói draftos, Tuukka Rask tréfálta meg a Maple Leafst. A finn kapust 2005-ben, az első körben választott a Toronto, de sosem védett a kanadai csapatban, 2007-ben, a Bostonban lett NHL-s. A találkozón záporoztak a lövések a kapujára, kettő híján mind a 47-et megfogta, nem érdemtelenül választották a meccs emberének. A Bostonban Milan Lucic három gólpasszt adott, három pontot szerzett David Krejci is. Jaromir Jagr egy gólpasszt adott, ezzel már 190 playoff-pontnál jár, utolérte az örökrangsorban hatodik Brett Hullt. A Bruins a 2011. április 23-i, Montreal elleni rájátszás-meccs óta nem kapott ennyi kapura lövést, akkor hosszabbításban 51-ig jutott a Canadiens, rendes játékidőben pedig az 1975-ös, Chicago elleni óta nem volt ennyi, 38 éve a Blackhawks 6-4-s győzelméhez 56 próbálkozás kellett.

A párharc állása: 2-1 a Boston javára.

New York Rangers–Washington Capitals 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Mike Leggo, Dan O’Rourke.

Gólszerző: B. Boyle (Brassard, Del Zotto, 12:50), Brassard (Zuccarello, B. Boyle, 21:23, PP), Asham (Brassard, Pyatt, 42:53), Stepan (Nash, Zuccarello, 53:35), ill. Backström (Carlson, Erskine, 04:06), Green (Perreault, Chimera, 37:19), Beagle (Hillen, Ward, 47:19).

Kiállítás: 6 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 3/0. Kapusok: Lundqvist 28/31, ill. Holtby 26/30.

A New York 128 perc után lőtt gólt a párharcban, szépített hazai jégen. Derick Brassard gólt lőtt és két gólpasszt adott, ezzel lett a meccs legjobbja. A győztes gólt Derek Stepan szerezte Rick Nash passzából, míg Aaron Asham a 2011 óta először lőtt playoff-gólt.

A párharc állása: 2-1 a Washington javára.

Detroit Red Wings–Anaheim Ducks 3-2 (0-1, 0-0, 2-1, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Eric Furlatt, Francois St. Laurent.

Gólszerző: B. Smith (Cleary, Andersson, 41:18), Dacjuk (B. Smith, Quincey, 53:27), Brunner (Nyquist, Andersson, 75:10), ill. Beleskey (Cogliano, 05:07), Steckel (Palmieri, Etem, 50:40).

Kiállítás: 6 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/0. Kapusok: Howard 31/33, ill. Hiller 46/49.

Szép, lassan visszakapaszkodott a Detroit és kiegyenlítette a párharcot. Az Anaheim nagyon sokáig vezetett, a 42. percben jött az első detroiti gól, majd Pavel Dacjuk találata kellett a hosszabbításhoz, amelyben Damien Brunner döntötte el a meccset, Jimmy Howard 31-szer védett. Ezzel el is mondtuk a meccs három legjobbját. A Red Wings óriási nyomás alatt tartotta Jonas Hiller kapuját, de 49 lövésből csak három fért be. A Detroitból a kétmeccses eltiltását töltő Justin Abdelkader hiányzott.

A párharc állása:: 2-2.

Los Angeles Kings–St. Louis Blues 4-3 (2-2, 0-1, 2-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 334 néző, vezette: Wes McCauley, Kevin Pollock.

Gólszerző: Carter (M. Richards, Regehr, 09:33), Penner (Stoll, Martinez, 14:30), Kopitar (Brown, Muzzin, 47:14), Williams (M. Richards, King, 49:30), ill. Backes (Bouwmeester, Sobotka, 01:12), Oshie (Shattenkirk, Perron, 04:32, PP), Oshie (Sobotka, Berglund, 25:46).

Kiállítás: 8 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/1. Kapusok: Quick 19/22, ill. Elliott 25/29.

Keményen megdolgozott ezért a sikerért a Los Angeles. Négy és fél perc után már kettővel ment a St. Louis, sőt a második harmadot is végigvezette, de a Kings kétszer is felállt, az utolsó játékrészben pedig 76 másodperc alatt megfordította a meccset. 2001 óta nem látott ekkora fordítást a Staples Center közönsége. A hazaiaknál Mike Richards, a vendégeknél Vladimir Sobotka adott két-két gólpasszt, T.J. Oshie pedig karrierje harmadik playoff-idényében az első két gólját szerezte. A Bluesban első playoff-meccsét játszotta Vlagyimir Taraszenko. A meccs előtt dőlt el, hogy a Los Angeles és az Anaheim a következő idény nyitott pályás meccsét 2014. január 25-én, Dodger Stadiumban vívja majd.