A Detroit túllépett az Anaheimen

2013.05.13. 10:03 Ryan O'Brien

detroit_2.jpgMondhatni meglepetés született a már csak egyetlen le nem zárt nyugati negyeddöntőben. Az alapszakaszban mutatott teljesítménye alapján többre hivatott Anaheim otthon kapott ki a Detroittól a hetedik meccsen, a Ducks háromszor is vezetett a sorozatban, akkor bukott, amikor a legfontosabb lett volna a siker. Végsőkig kiélezett párharc zárja le a két keleti csatáját is hétfőn. A Boston a Torontót, a Washington a New York Rangerst fogadja a mindent eldöntő hetedik meccsen. Nyugaton Chicago–Dertoit és Los Angeles–San Jose elődöntők következnek.

New York Rangers–Washington Capitals 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Brad Watson, Marc Joannette.

Gólszerző: Brassard (Moore, Zuccarello, 29.39).

Kiállítás: 4 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 0/0. Kapusok: Lundqvist 27/27, ill. Holtby 28/29.

Az eddigi hat meccs mindegyikét a hazai csapat nyerte, a hatodik mindössze egy gólt hozott, amelyet a második harmad közepén Derrick Brassard szerzett. Henrik Lundqvist 27 védéssel hozta pályafutása 7. playoff-shutoutját. A védelemmel minden rendben van New Yorkban, a támadással már kevésbé. A Rangers öt emberelőnyös szituációt is elszúrt, sőt a meccs első harmadában 44 másodpercig 5 a 3-as lehetőséget is. A sorozatban 2/26 a előnyök kihasználása, ami igen szerény.

A párharc állása: 3-3

Toronto Maple Leafs–Boston Bruins 2-1 (0-0, 0-0, 2-1)

Toronto Air Canada Centre, 19 591 néző, vezette: Dan O’Rourke, Brad Meier.

Gólszerző: Phaneuf (Kadri, van Riemsdyk, 41:48), Kessel (van Riemsdyk, Franson, 48:59), ill. Lucic (Jagr, Chara, 59:34).

Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: Reimer 29/30, ill. Rask 24/26

Ebben a párharcban is a hetedik meccs dönt, a Toronto 1-3-ról kapaszkodott vissza. Ami ennél is fontosabb, a Maple Leafs a sorozatban előszö9r nyert hazai jégen meccset, ami 2004 óta az első playoff-siker volt. James Reimer 29 védéssel lett a meccs embere. A Torontónak eddig egyszer, 1942-ben sikerült 1-3-ról visszakapaszkodni, akkor a Detroitot verték ki.

Anaheim Ducks–Detroit Red Wings 2-3 (1-2, 0-1, 1-0)

Anaheim, Honda Center, 17 412 néző, vezette: Eric Furlatt, Stephen Walkom.

Gólszerző: Etem (Beauchemin, Hiller, 13:48), Beauchemin (Getzlaf, Fowler, 56:43, PP), ill. Zetterberg (Filpulla, Kindl, 01:49), Abdelkader (16:37, SH), Filppula (Cleary, Zetterberg, 33:45).

Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Hiller 29/32, ill. Howard 31/33.

A párharc előtt kevesebb esélyt adta Detroitnak a továbbjutásra és az Anaheim háromszor is vezetni tudott a párharcban. Éppen a legfontosabb meccset, ráadásul otthon bukta el, így vége a Ducks szezonjának. Henrik Zetterberg gólt lőtt és gólpasszt is adott, ezzel a meccs legjobbja lett. A kétmeccses eltiltása után visszatérő Justin Abdelkader legutóbb assziszttal, most pedig egy emberhátrányos góllal tett meg mindent a Red Wings sikeréért. Abdelkader egyébként Zetterberggel és Pavel Dacjukkal szerepelt egy sorban. Az élete első szezonját teljesítő anaheimi Emerson Etem a harmadik playoff-gólját is megszerezte, ugyanannyi találata lett, mint az alapszakasz 38 meccsén. Könnyen lehet, hogy utoljáta láttuk hokizni a 42 éves Teemu Selannét is, aki néhány héten belül dönt a jövőjéről. A következő körben a Detroit a Chicagóval játszik, míg kaliforniai rangadó lesz, a San Jose a Los Angelesszel elődöntőzik.

A párharcot 4-3-as összesítéssel a Detroit nyerte.