Csúcsdöntések napja az NHL-ben

2013.10.18. 19:52 Ryan O'Brien

taylorhall.jpgPéntek hajnalban sok minden megdőlt, pedig még csak a 17. játéknapnál tartunk. Kezdjük azzal, amiről már reggel is írtunk, hogy egészen fantasztikus dolog Wayne Gretzky bármely rekordját is felülmúlni, most egy ilyet Taylor Hall vitt véghez. Aztán már nincs veretlen csapat az NHL-ben, ugyanazon a napon kapott ki idén először a San Jose és a Colorado is. Egy szomorú tábor várja nagyon az első sikert, ez pedig a New Jersey drukkerei. Sidney Crosbyt nagyon utálták Philadelphiában, a kanadai ennek ellenére két pontot szórt, ilyen jól még nem kezdte az idényt. Jonathan Bernier megmutatta, hogy tud nagyobb blamát bemutatni Jonathan Quicknél. Történt sok minden, hiszen 12 meccs volt péntek hajnalban. Az összes lényeges a hajtás alatt, érdemes videózni.

NHL 17. játéknap, 2013. október 17.

Buffalo Sabres–Vancouver Canucks 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 374 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Higgins (2) – Santorelli (1) 14:53; Richardson (2) – Garrison (6), Santorelli (2) SHG 31:05; Stanton (1) – D. Sedin (6), H. Sedin (9) 50:04.

Kapusok: Miller 31/34 – Luongo 25/25

Kapura lövések: 25 – 34. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/3. Ütközések: 20 – 7. Buli elhozatal: 28 – 31. Blokkolt lövés: 10 – 17.

A meccs három legjobbja: Chris Higgins (VAN), Ryan Stanton (VAN), Roberto Luongo (VAN).

Tovább tart a jó idénykezdete a Vancouvernek, amire 2005 óta nem volt példa, három vereség mellett öt győzelem áll a Canucks neve mellett, míg a Sabres már nyolcadszor kapott ki ebben az idényben, kilenc meccsen három pontja van.

Toronto Maple Leafs–Carolina Hurricanes 2-3 (0-0, 2-0, 0-3)

Toronto, Air Canada Centre, 19 277 néző, vezette: Steve Kozari, Brad Watson.

Gólszerző: Lupul (6) – Ranger (1) 22:30; Leivo (1) – Bolland (3), Rielly (4) 26:47; ill. Murphy (1) – Skinner (6) PPG 42:54; E. Staal (3) – Faulk (5) 46:48; Hainsey (2) – Ward (1) 53:04.

Kapusok: Bernier 34/37, Reimer 1/1 – Ward 24/26

A meccs három legjobbja: Eric Staal (CAR), Josh Leivo (TOR), Ryan Murphy (CAR).

Jonathan Bernier is kapott egy olyan gólt, amilyet Los Angeles-i kollégája néhány nappal ezelőtt. Ráadásul ezzel dőlt el a meccs. Ron Hainsey az utolsó harmadban egy csere előtt tette ki a korongot saját harmadából, amely csak csúszott, csúszott, egészen a palánkig, onnan visszapattanva Bernier korcsolyájára, majd a kapuba, elképesztő blama volt. A Maple Leafsnek egyébként sem kezdődött jól a meccs, James Reimer már a 32. másodpercben megsérült, addig egyetlen védés állt a neve mellett. Aztán a vendég csapat 2-0-ra is vezetett, Josh Leivo élete negyedik meccsén az első gólt ütötte. Az utolsó harmadban – az utolsó kétszer húsz percben 28-szor lőtt kapura – három gólt szerzett, a harmadikat nem mindennapi körülmények között.

New York Islanders–Edmonton Oilers 3-2 (1-2, 2-0, 0-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 10 608 néző, vezette: Wes McCauley, Kyle Rehman.

Gólszerző: Bailey (3) – Hamonic (3), Bouchard (2) 09:59; Okposo (2) – Moulson (1), Tavares (5) 24:54; Tavares (4) – Okposo (4), Grabner (6) 39:53; ill. Hall (2) – Schultz (5), Arcobello (7) 15:52; Hall (3) – Arcobello (8), Eberle (4) 16:00.

Kapusok: Nabokov 27/29 – Dubnyk 37/40,

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Josh Bailey (NYI), Taylor Hall (EDM).

Ahogy arról már írtuk, Taylor Hall azon ritka hokisok egyike, akinek sikerült Wayne Gretzky valamelyik rekordját megdönteni. Az biztos, hogy ez a bravúr teljesen elhomályosítja azt a tényt, hogy ezzel együtt is kikapott az Edmonton az utóbbi két meccsén hihetetlen sok lövést produkáló New York Islanderstől. Az Oilers-drukkerek a napjára sem emlékeznek, mikor nyertek utoljára a Nassau Coliseumban, ez egészen pontosan 1999. december 14-én sikerült. A hazai drukkerek Ryan Smyth-nak estek neki verbálisan, aki a 2006–2007-es szezonban, 18 meccs után hagyta el a Long Islandet.

Philadelphia Flyers–Pittsburgh Penguins 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 735 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Simmonds (1) – Giroux (3), B. Schenn (3) 39:58; ill. J. Jokinen (4) – Malkin (5) 29:43; Kunitz (3) – Dupuis (5), Niskanen (5) 32:13; Crosby (6) – Dupuis (6) 57:28; Malkin (3) – Adams (1), Crosby (8) EN 59:47.

Kapusok: Mason 31/34 – Fleury 24/25.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Steve Mason (PHI), Jussi Jokinen (PHI).

Hiába szidták kórusban a Flyers-drukkerek Sidney Crosbyt, a végén a pittsburghi mosolygott, gólt is lőtt, gólpasszt is adott, a Penguins simán nyert. Craig Berube pedig vakarhatja a fejét, hogy megtalálja a győzelem ösvényét, nyolc meccsből ez volt a hetedik vereség. Crosbyra visszatérve, a csatár pályafutása során még sosem kezdte ilyen jól a szezont, hét meccse pontszerző. Claude Giroux, a Flyers kapitánya pedig idén még egyszer sem talált ve.

Montréal Canadiens–Columbus Blue Jackets 5-3 (2-0, 1-2, 2-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Bourque (2) – Subban (7) 04:38; Bournival (1) – Markov (3), Subban (8) 12:01; Markov (1) SHG 26:52; Plekanec (2) – B. Gionta (2), Gorges (2) 58.33; Plekanec (3) – Prust (1), Diaz (4) SHG 59:44; ill. Jenner (1) – Johansen (2), Savard (3) PPG 27:41; Johansen (1) – Tyutin (1) 37:11; Jenner (2) – Letestu (1), Anyiszimov (1) PPG 44:35.

Kapusok: Price 30/33 – Bobrovszkij 31/35.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Boone Jenner (CBJ), P.K. Subban (MTL).

Sima hazai győzelemnek nézett ki, a Canadiens már 3-0-ra vezetett, aztán jött a Columbus és 45. percben már 3-3 volt az állás a Centre Bellben. Tomas Plekanec döntötte el aztán, az utolsó percben, kevesebb mint egy perc alatt gyors két gólja két pontot ért a kanadai csapatnak. Nagy napja volt a Blue Jackets fiatal centerének, Boone Jennernek. A 2011. draft második köröse ötödik meccsét játszotta az NHL-ben, gólt lőtt, aztán a másodikat is. Derek Amell is ünnepelt, 1000. meccsén müködött közre, mint vonalbíró.

Ottawa Senators–New Jersey Devils 5-2 (2-0, 1-0, 2-2)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 18 867 néző, vezette: Chris Rooney, Darcy Burchell.

Gólszerző: Karlsson (2) – Ryan (3) 04:32; Ryan (4) – Turris (5), MacArthur (3) 06:51; Z. Smith (2) – Karlsson (3), Spezza (2) 38:41; M. Michalek (2) – Spezza (3), Karlsson (4) 55:12; Spezza (5) – Condra (2) EN 58:14; ill. Zajac (1) – Zidlicky (5), Elias (2) PPG 40:54; Bernier (1) – S. Gionta (1) 50:59.

Kapusok: Anderson 40/42 – Brodeur 18/22.

A meccs három legjobbja: Craig Anderson (OTT), Stephen Gionta (NJD), Bobby Ryan (OTT).

Bánhatja mindenki New Jerseyben, hogy hagyták elengedni Ilja Kovalcsukot. Az orosz hazament, a Devils meg nem képes nyerni a bajnokságban, már az egyetlen a 30 csapat közül, amely még egyszer sem nyert ebben a szezonban. Pedig most alaposan próbára tették az ellenfél kapusát, Crag Anderson 40-szer védett, míg a másik oldalon Martin Brodeur 22 lövésből négy gólt kapott, az utolsó üres kapura ment. Jason Spezza (1+2) és Erik Karlsson (1+2) is három pontig jutott.

Tampa Bay Lightning–Minnesota Wild 3-1 (1-0 0-0 2-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 16 454 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brian Pochmara.

Gólszerző: Johnson (2) – Filppula (2), Panik (3) 14:02; Stamkos (5) – Carle (5), Gudas (1) 54:56; Salo (1) EN 59:42; ill. M. Koivu (1) – Niederreiter (3), Suter (4) 51:05.

Kapusok: Bishop 25/26 – Harding 27/29.

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Steven Stamkos (TBL), Josh Harding (MIN).

Egymás után kétszer nyert a Tampa és jön fel a keleti Atlantic-divízióban. Steven Stamkos lőtte megint a győztes gólt, lenyűgöző Ben Bishop idei teljesítménye, amikor vele kezdett a Bolts, mindig nyert, míg Anders Lindback ennek megfelelően 0-2-vel áll eddig. A Minnesotát dicséri, hogy hat Tampa-előnyt is kivédekezett, de erre gyakorlatilag el is ment az energiája, így lett szoros a vége. Az utolsó harmad beszédes számadata, kapura lövések: 13-2.

Florida Panthers–Boston Bruins 2-3 (0-2, 1-0, 1-1)

Sunrise, BB&T Center, 14 440 néző, vezette: Francis Charron, Chris Lee.

Gólszerző: Versteeg (2) – Huberdeau (2), Gilbert (2) 32:32; Winchester (1) – Bjugstad (1) 54:00; ill. Paille (1) – Seidenberg (2), Bartkowski (1) 03:45; Hamilton (1) – Krejci (5), Chara (2) PPG 12:47; R. Smith (1) – Bergeron (2), Krug (2) 59:01.

Kapusok: Thomas 37/40 – Rask 27/29.

A meccs három legjobbja: Reilly Smith (BOS), Tuukka Rask (BOS), Tim Thomas (BOS).

Azt már csütörtökön mindenki tudta, hogy az ex-bostoni Tim Thomas áll majd a Florida kapujában a pénteki meccsen. A kétszeres Vezina Trophys oda is tette magát, és nem rajta múlt, hogy a Panthers sorozatban a harmadik meccsét bukta el. Thomas 37-szer jól védett, de háromszor nem és csak a két floridai gól miatt így vereség lett a vége. A Bruins amúgy nehezen nyert, a győztes gól csak 59 másodperccel a végső dudaszó előtt jött. A Boston 12 kivédekezett emberhátrányos helyzet után, a floridai Hamiltontól kapta az első ilyen gólt.

Chicago Blackhawks–St. Louis Blues 2-3 (1-1, 1-1, 0-0 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 169 néző, vezette: Rob Martell, Brad Meier.

Gólszerző: Pirri (1) – Hossa (2) 07:42; Hossa (3) – Hjalmarsson (5) 37:22; ill. Backes (5) – Bouwmeester (3), Pietrangelo (6) 10:14; Steen (5) – Bouwmeester (4), Oshie (4), Oshie (SO).

Kapusok: Crawford 26/28 – Halak 27/29.

A meccs három legjobbja: Jay Bouwmeester (STL), Marian Hossa (CHI), David Backes (STL).

A San Josetól kikapott, a bajnokot azonban idegenben verte a St. Louis, amely az őj trónkövetelő lehet. Igaz, ez a találkozó is szétlövésben dőlt el, Jaroslav Halak az összes chicagói büntetőt megfogta. A Blackhawksban a 22 éves Brandon Pirri már negyedik szezonját kezdte az NHL-ben, de még csak a kilencedik meccse volt ez. Idén a második és megvan az első gólja is. A tehetséges játékos tavaly, az AHL-ben 76 meccsen 75 pontot szerzett a Rockfordban. Még két jubilánsa volt a meccsnek, David Backes az 500., Barret Jackman a 650. meccsét játszotta.

Nashville Predators–Los Angeles Kings 1-2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 416 néző, vezette: Eric Furlatt, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Cullen (1) – C. Smith, Bourque (2) 10:33; ill. Vojnov (2) – M. Richards (5), Clifford (1) 19:18; Kopitar (SO).

Kapusok: Rinne 29/30 – Quick 34/35

A meccs három legjobbja: Anze Kopitar (LAK), Pekka Rinne (NSH), Jonathan Quick (LAK).

Sok mindent elárul egy meccsről, amikor az nhl.com szakíró a két kapust és a szétlövésben győztes gólt szerzőt választják a legjobb három közé. Ez a találkozó ilyen volt. Anze Kopitar hozta az újabb pontot Kaliforniába, a két kapus összesen 63-szor védett jól. Szegény Pekka Rinnének éppen a büntetőpárbaj tette tönkre 300. NHL-meccsét.

Dallas Stars–San Jose Sharks 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 14 898 néző, vezette: Eric Furlatt, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Seguin (3) – Jamie Benn (5), Robidas (1) 16:44; Daley (1) – Eakin (2), Whitney (3) 21:53; Eakin (2) – Chiasson (3), Whitney (4) 32:58; Chiasson (SO); ill. Kennedy (1) 00:09; Nieto (2) – Pavelski (7), Wingels (3) 17:52; Marleau (6) – Vlasic (4), Niemi (2) 32:30.

Kapusok: Ellis 32/35 – Niemi 28/31.

A meccs három legjobbja: Cody Eakin (DAL), Alex Chiasson (DAL), Ray Whitney (DAL).

És a végén szóljunk az NHL eddigi két hibátlan csapatáról, amely a pénteket már nem úgy élte meg, hogy veretlen. A San Jose csak büntetőkkel, de kikapott Dallasban. Alex Chiasson volt a meccs hőse, aki a rendes játkidőben gólpasszt adott, majd a szétlövést eldöntötte. Cody Eakin talán életében először volt a meccs legjobbja. A rikitó vöröshajú srác 84 meccset játszott eddig, 13 gólja van, ezt a találkozót 1+1-gyel zárta. Chiasson pedig egészen zseniális karriert fut eddig, 13 NHL meccsen 10 gólja van. Na és akkor ma tényleg a rekordok napja volt, Tyler Kennedynek 9 másodperc kellett az első Sharks-gólhoz, ilyen hamar a Dallas története során még egyszer sem került hátrányba. A San Joseban Stephane Matteu 2000. január 11-én, a St. Louisnak lőtt nyolcadik másodperces találatával tartja a franchise-rekordot.

Colorado Avalanche–Detroit Red Wings 2-4 (0-2, 2-0, 0-2)

Denver, Pepsi Center, 18 101 néző, vezette: Tim Peel, Graham Skilliter.

Gólszerző: Johnson (1) – Varlamov (1) PPG 22:36; Landeskog (1) – P. Stastny (4) PPG 34:42; ill. Franzen (1) – Zetterberg (5), Kindl (2) PPG 06:08; Dacjuk (3) – DeKeyser (1), Alfredsson (6) 15:00; Franzen (2) – Abdelkader (2), Alfredsson (7) PPG 47:10; Dacjuk (4) – Alfredsson (8) 53:35.

Kapusok: Varlamov 24/28 – Gustavsson 38/40.

A meccs három legjobbja: Johan Franzen (DET), Pavel Dacjuk (DET), Gabriel Landeskog (COL).

A nap másik nagy vesztese a Colorado volt, amely ugyancsak a hetedik meccsen szenvedte el idei első vereségét, pedig az Avs-kapus, Jonas Gustavsson most is parádézott, 38-szor védett. Most már Patrick Roy is tudja, milyen veszíteni az NHL-ben. A detroiti Daniel Alfredsson nagyon beindult, ezen a meccsen három gólpasszt adott és már nyolc asszisztnál jár.