Megállíthatatlan az Anaheim

2013.10.21. 10:39 Ryan O'Brien

andersen.jpgSorozatban hetedszer nyert az Anaheim, amely 1-3-ról fordított a Dallas ellen. A Ducksban és a Starsban is ezen meccse debütált kapus az NHL-ben, ilyen esetre pedig nyolc éve nem volt példa. A hazai jégen még soha ilyen jól nem kezdő Ducks a második harmadban 23-szor lőtt kapura, a végére 47-ig jutott. Nyert a Columbus és a Nashville is a Vancouver, illetve a Winnipeg ellen úgy, hogy mindkét győztes lényegesen kevesebbet ütött kapura. A Blue Jacketsben idén először védő Curtis McElhinney, a Nashvillben a pályafutása harmadik meccsén védő Carter Hutton lett a hős. Így aztán nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez a kapusok napja volt. A képen a hibátlanul bemutatkozó Frederik Andersen. További érdekességek és a lényeges dolgok a hajtás alatt.

NHL 20. játéknap, 2013. október 20.

Columbus Blue Jackets–Vancouver Canucks 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

Columbus, Nationwide Arena, 14 168 néző, vezette: Francois St. Laurent, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Gaborik (3) – Anyiszimov (2), Wisniewski (4) 03:27; Umberger (1) – Johansen (3), Prout (1) 51:14; Johanesen (2) – Umberger (3) EN 59:33; ill. H. Sedin (2) – Garrison (7), Kesler (1) PPG 30:42.

Kapusok: McElhinney 37/38 – Lack 26/28

Kapura lövések: 29 – 38. Kiállítások: 8 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/5 – 1/3. Ütközések: 34 – 21. Buli elhozatal: 26 – 34. Blokkolt lövés: 15 – 8.

A meccs három legjobbja: Curtis McElhinney (CBJ), RJ Umberger (CBJ), Ryan Johansen (CBJ).

Egy négymeccses rossz szériája szakadt meg a Columbusnak, R.J. Umberger győztes góljával, aki ebben az idényben először talált be. Curtis McElhinney először állt ebben a szezonban a kapuban és 37 védéssel egyből a meccs embere lett, a kapus a tavalyi szezont az AHL-ben töltötte. A Blue Jackets edzője, Todd Richards győzelemmel ünnepelte a 47. születésnapját.

Winnipeg Jets–Nashville Predators 1-3 (0-0, 0-3, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Mike Leggo, Ian Walsh.

Gólszerző: E. Kane (5) – O. Jokinen (3), Setoguchi (2) 49:13; ill. Nyström (2) 20:20; Hornqvist (3) 32:07; Cullen (2) – C. Smith (5), Wilson (4) 34:57.

Kapusok: Pavelec 23/26 – Hutton 38/39.

A meccs három legjobbja: Carter Hutton (NSH), Evander Kane (WPG), Shea Weber (NSH).

A Nashville-t is a kapusa vitte győzelemre. Carter Huttonnak tavaly egy meccs jutott a Chicagóban, a 27 éves kanadai nyáron került a Nashville-he, ez volt az idei második meccse, 38 védés kellett a sikerhez. Ezen a meccsen is az a csapat nyert, amely sokkal kevesebbet lőtt kapura.

Anaheim Ducks–Dallas Stars 6-3 (1-3, 3-0, 2-0)

Anaheim, Honda Center, 14 531 néző, vezette: Peel, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Selanne (3) – Getzlaf (4), Vatanen (2) PPG 02:38; Perry (4) – Getzlaf (5), Winnik (3), Perry (5) – Fowler (2), Getzlaf (6) PPG 31:48; Etem (1) – Cogliano (3), Allen (3) SHG 38:55; Getzlaf (3) – Perry (4), Palmieri (1) 44:26; Perreault (3) – Etem (1), Fowler (3) 55:12.

Kapusok: Hiller 8/12, Andersen 24/24 – Campbell 41/47.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Corey Perry (ANA), Cam Fowler (ANA).

Tovább menetel az Anaheim, a Ducks sorozatban hetedszer nyert, pedig a meccs nagyon nem úgy kezdődött, hogy itt hazai öröm lesz a végén. Teemu Selanne emberelőnyös góljára három dallasi válasz jött. Aztán a második harmadban az Anaheim valósággal szétlőtte Jack Campbell kapuját, 23 hazai próbálkozást lehetett feljegyezni, illetve az, hogy a 40. percre már megfordult az állás. Ryan Getzlaf gólt lőtt és mellette három gólpaszt is adott. A végére pedig három gól lett a különbség  Az Anaheimnek a kapuscsere is jót tett, a három gólt kapó Jonas Hiller beálló Frederik Andersen hibátlan maradt a végére. Emerson Etem pályafutása során először lőtt emberhátrányos gólt. A Duck az emberhátrányos szituációk kihasználásban is javított eddigi 1/23-as mérlegén. Ha már a két kapust felemlegettünk, azt is hozzá kell tenni, hogy 2005. október 12-e óta ez volt az első olyan meccs, amelyben két kapus egyszerre mutatkozott be az NHL-ben. Az Anaheim története során először kezdett öt győzelemmel a Honda Centerben .