King volt a Kings nyerőembere

2013.10.25. 13:09 Ryan O'Brien

king.jpgVolt néhány nagyon izgalmas meccs péntek hajnalban, az NHL-ben. Itt van egyből a Los Angeles–Phoenix, amelyen már 4-0-ra is vezetett a Kings, de aztán 4-4 lett, a vége pedig 7-4. A hazaiaknál Dwight King (a képen, középen) élete első mesterhármasát szerezte, igaz volt közte üres kapus gól is. A Boston úgy állította meg a San Joset, hogy David Krejci 0,8 másodperccel a vége előtt lőtte a győztes gólt, a Sharks először kapott ki az idényben rendes játékidőben. Alekszandr Ovecskin már vezeti a góllövőlistát. A Dallas 61 másodperc alatt megszórta a Calgaryt, a három gól eldöntötte a meccset. Henrik Sediné minden idők leghosszabb pályán töltött sorozata, ez volt sorrendben a 641. meccse, nem mellékesen 12 asszisztjával vezeti a vonatkozó rangsort. Sok más is történt még, minden a hajtás alatt, rengeteg videóval.

NHL 24. játéknap, 2013. október 24.

Boston Bruins–San Jose Sharks 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Ian Walsh.

Gólszerző: Iginla (1) – Krejci (8), Seidenberg (3) 38:48; Krejci (2) – McQuaid (2), Lucic (5) 59:59; ill. Marleau (8) – Vlasic (6) 40:18.

Kapusok: Rask 38/39 – Niemi 15/17.

Kapura lövések: 17 – 39. Kiállítások: 2 perc – 2 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/1. Ütközések: 30 – 17. Buli elhozatal: 33 – 24. Blokkolt lövés: 18 – 13.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), David Krejci (BOS), Antti Niemi (SJS).

Nyolc tized másodperc hiányzott a San Josenak, hogy a 10. meccsét is kihúzza legalább döntetlenre. Ahogy írtuk, David Krejci jó érzékkel ért bele egy kapu elé belőtt korongba, így az utolsó pillanatban nyert a Boston, a Sharks pedig ebben a szezonban először szenvedett vereséget rendes játékidőben. Külön meg kell jegyezni azt is, hogy Adam McQuaid lövése volt a 17. hazai a meccsen, szemben a San Jose 39 próbálkozásával. Jarome Iginla első gólját szerezte a Bruinsban, ez volt a TD Garden történetében az egymás után 170. teltházas meccs.

New Jersey Devils–Vancouver Canucks 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Newark, Prudential Center, 13 203 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerző: Elias (3) – Loktyonov (2), Jagr (5) 05:05; Gelinas (1) – Zajac (3), Zidlicky (8) PPG 09:41; ill. Kesler (5) – H. Sedin (11) 06:07; D. Sedin (4) – H. Sedin (12), Kesler (3) 32:37; Santorelli (SO).

Kapusok: Schneider 19/21 – Luongo 28/30.

A meccs három legjobbja: Patrik Elias (NJD), Ryan Kesler (VAN), Eric Gelinas (NJD).

Nem megy a New Jerseynek még mindig, most szétlövésben kapott ki, igaz öt döntetlenje van már, de csak egyetlen sikere eddig. A szétlövés hat próbálkozója közül csak Mike Santorelli lőtte be. A meccsen két gólpasszt adó Henrik Sedin 2004. március 21-e óta egymás után a 641. meccsét játszotta és ez az NHL hatodik leghosszabb sorozata. Az aktívak közül Jay Bouwmeester büszkélkedhet ennél hosszabbra, de ezt Henrik Sedin a következő meccsen utoléri.

Philadelphia Flyers–New York Rangers 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)

Philadelphia, Wells Fargo Arena, 19 768 néző, vezette: Paul Devorski, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Read (1) SHG 09:07; Coburn (2) – Read (1), Grossmann (2) 43:33; ill. B. Richards (5) – Kreider (1), Moore (1).

Kapusok: Mason 30/31 – Talbot 25-27.

A meccs három legjobbja: Matt Read (PHI), Steve Mason (PHI), Braydon Coburn (PHI).

Két nagynevű, de idén pocsékul szereplő csapat meccsén nehezen, de nyert a Philadelphia. Nem véletlen volt ezen a találkozón is kevés gól, hiszen a Ranegrs 12, illetve a Flyers 13 gól a két legkevesebb a ligában.

Montréal Canadiens–Anaheim Ducks 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Lee.

Gólszerző: Bournival (2) – Beaulieu (1), Gorges (3) 11:39; Plekanec (5) – Bournival (3) 16:32; Gionta (3) – Plekanec (3), Galchenyuk (7) PPG 31:49; Bourque (3) – Plekanec (4), Gionta (3) PPG 52:39; ill. Maroon (1) – Bonino (2), Smith-Pelley (1) 48:58.

Kapusok: Price 31/32 – Hiller 21/25.

A meccs három legjobbja: Tomas Plekanec (MTL), Michael Bournival (MTL), Saku Koivu (ANA).

A meccs egy kisebb örömünneppel kezdődött. A szurkolók Saku Koivut köszöntötték, aki 13 szezont húzott le a Canadiensben, mielőtt 2009-ben Anaheimbe költözött. Aztán mmár  nem volt ilyen vidám a vendégek hangulata, a Montreal két harmad alatt lerendezte a meccset. Két pontjával a meccs legjobbjai közé került a 21 éves Michael Bournival, akit 2010-ben, a harmadik körben draftolt a Canadiens, idén 7 meccsen 2+3-mal áll.

Tampa Bay Lightning–Chicago Blackhawks 6-5 (1-0, 2-3, 2-2, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 820 néző, vezette: Dean Morton, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Carle (1) – Filppula (3), Panik (4) PPG 06:28; Thompson (1) – Crombeen (1), Sustr (2) SHG 21:24; Stamkos (6) – Hedman (4) 37:21; Hedman (1) – St. Louis (7), Stamkos (6), 51:03; Stamkos (7) – Filppula (4) PPG 57:32; St. Louis (5) – Stamkos (7), Gudas (2) 61:16; ill. Bickell (3) – Kruger (3), Seabrook (3) 29:00; Hossa (4) – Sharp (4), Toews (3) 30:36; P. Kane (5) 38:53; Shaw (1) – P. Kane (3), Keith (6) PPG 41:33; Toews (4) 58:11.

Kapusok: Bishop 38/43 – Habibulin 19/25.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Steven Stamkos (TBL), Patrick Kane (CHI).

Remek meccsen, potyogtak a gólok a floridai városban. A Boltsban Matt Carle, Nate Thompson és Victor Hedman is iedei első gólját lőtte. A hosszabbításban, a mindent eldöntő gólt szerző Martin St. Louis már a 924. pontját szerezte, amellyel az NHL örökrangsorában megelőzte a 93. helyen álló Neal Brotent.

Nashville Predators–Winnipeg Jets 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0)

Nashville, Bridgetown Arena, 16 075 néző, vezette: Tom Kowal, Brian Pochmara.

Gólszerző: Weber (3) – Legwand (5), Forsberg (3) PPG 15:33; Hornqvist (4) – Fisher (4), S. Jones (3) 46:04; C. Smith (2) – Legwand (6) 64:43; ill. Peluso (1) – O. Jokinen (4), Frolik (4) 13:49; Wheeler (3) – Bogosian (3), Ladd (5) 56:59.

Kapusok: Hutton 34/36 – Pavelec 30/33.

A meccs három legjobbja: Craig Smith (NSH), Carter Hutton (NSH), Blake Wheeler (WPG).

Tizenhét másodperccel a hosszabbítás vége előtt nyert a Nashville és ezzel a Colorado és a Chicago mögött a továbbjutó, harmadik helyen áll a nyugati konferencia Central-divíziójában. Shea Weber pályafutása 111 góljából az 51. szerezte emberelőnyből, ez pedig klubrekord.

Minnesota Wild–Carolina Hurricanes 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 17 668 néző, vezette: Gord Dwyer, Mike Leggo.

Gólszerző: Niederreiter (2) – Granlund (5), Dumba (1) PPG 08:21; Parise (5) – Spurgeon (4), Suter (5) 11:55; Heatley (1) – Cooke (4), Prosser (1) PPG EN 59:34; ill. Szjomin (3) – E. Staal (5), Sekera (4) 26:01.

Kapusok: Harding 20/21, Backström 7/7 – Ward 5/5, Peters 19/21.

A meccs három legjobbja: Zach Parise (MIN), Matias Granlund (MIN), Nino Niederreiter (MIN).

Nem igazán volt szerencséje ezzel a meccsel Justin Petersnek. A valamivel több, mint négy percig hibátlanul védő Cam Ward megsérült, Petes jött a helyére. Nino Niederreiter és Zacz Parise első lövéseiből gyorsan kapott két gólt, ami el is döntötte a meccset.

Dallas Stars–Calgary Flames 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 13 122 néző, vezette: Trevor Hanson, Kevin Pollock.

Gólszerző: Chiasson (4) – Whitney (5), Eakin (3) 04:04; Chiasson (5) – Whitney (6) 31:11; Jamie Benn (2) – Peverley (3), Lehtonen (1) 31:29; Dillon (3) – Horcoff (2) 32:12; Jamie Benn (3) – Chiasson (4) 43:36; ill. Stempniak (4) – Stajan (1), Wideman (4) 24:30.

Kapusok: Lehtonen 28/29 – Ramo 29/34

A meccs három legjobbja: Alex Chiasson (DAL), Jamie Benn (DAL), Kari Lehtonen (DAL).

A Dallas második harmadban, 61 másodperc alatt elintézte a Calgaryt, a Stars ekkor három gólt szerzett. Alex Chiassonnak idén is nagyon megy. Tavaly az utolsó hét meccsre szállt be és hat gólt lőtt, idén kilenc találkozója van, 5 gólnál jár és van 4 gólpassza is.

Edmonton Oilers–Washington Capitals 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

Edmonton Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Francis Charron, Steve Kozari.

Gólszerző: Schultz (1) – Perron (7), Bjelov (2) 57:56; ill. Ovecskin (10) – Johansson (9), Backström (10) 18:13; Ward (3) – Carlsson (2), Azlner (2) 35:35; Backström (2) – Johansson (10), Ovecskin (5) 41:24; Chimera (2) – Grabovszkij (4) 53:23.

Kapusok: Dubnyk 22/26 – Holtby 30/31

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), Braden Holtby (WSH), Ryan Nugent-Hopkins (EDM).

Alekszander Ovecskin varázsolt egyet, a tizedik gólját lőtte és vezeti a rangsort, gólpasszt is adott a meccsen. Két év után látogatott a Washington a kanadai városba, a Capitals egyébként is az országban túrázik, szombaton Calgaryban, hétfőn Vancouverben játszik.

Los Angeles Kings–Phoenix Coyotes 7-4 (4-0, 0-2, 3-2)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Eric Furlatt, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Kopitar (1) – Williams (3), Brown (2) PPG 00:42; King (2) – Kopitar (9) 04:17; Nolan (2) – Fraser (1), Brown (3) 10:14; King (3) – Regehr (2), Williams (4) 17:56; M. Richards (1) SHG 44:19; Frattin (1) – Doughty (2), Carter (3) 52:11; King (4) – Kopitar (10) EN 59.38; ill. Halpern (1) – Z. Michalek (3), Schlemko (2) 30:27; Hanzal (3) – Boedker (7), Vrbata (3) 34:22; Hanzal (4) – Yandle (4), Vrbata (4) PPG 41:51; Doan (2) – Morris (5), Yandle (6) 42:50.

Kapusok: Quick 24/28 – Smith 11/15, Greiss 20/22.

A meccs három legjobbja: Anze Kopitar (LAK), Dwight King (LAK), Drew Doughty (LAK).

Hektikus egy meccs volt, az egyszer biztos. Még volt olyan néző, aki el sem foglalta a helyét, amikor már az egyik phoenixi a büntetőpadon találta magát. Ebből a lehetőségből máris gól ütött a Kings, pedig még egy perc sem telt el. A 18. percben úgy tűnt, a Los Angeles kiüti ellenfelét, de a 4-0-s előnye birtokában erősen rápihent a meccsre. Feljött a Coyotes és a harmadik harmad elején Shane Doan révén egyenlített. A végén aztán behúzta a hazai csapat a meccset, elsősorban az élete első mesterhármasáig jutó Dwight Kingnek köszönhetően. A Kings 2010. december 18. óta most először volt ilyen eredményes az első húsz percben. Anze Kopitar három pontot gyűjtött, összesen 47 van neki a Phoenix ellen, ennél több egyik csapattal szemben sincs a szlovén csatárnak.