Az Islanders megtréfálta a Pittsburgh-öt

2013.10.26. 16:29 Ryan O'Brien

islanders_1.jpgAz utolsó percekben lőtt góllal nyert idegenben a New York Islanders. A Columbus egy harmad alatt ütött négy gólt, 20 másodperc alatt kettőt. Két csalódott csapat meccsén a Buffalo Floridában tudott nyerni. A Vancouver sorrendben hetedik idegenbeli meccséből az ötödiket nyerte meg, St. Louisban a hosszabbítás utolsó pillanataiban sikerült nyerni. A Colorado nem lankad, tízedik bajnokijából a kilencediket nyerte meg, a Carolina 1996 óta nem tudja legyőzni az Avalanche franchise-t. Minden, ami a szombat hajnali játéknapon történt a hajtás alatt.

NHL 25. játéknap, 2013. október 25.

Pittsburgh Penguins–New York Islanders 3-4 (1-1, 1-0, 1-3)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 664 néző, vezette: Dennis LaRue, Ian Walsh.

Gólszerző: J. Jokinen (5) – Sutter (4), Niskanen (6) 13:25; Crosby (8) – Kunitz (7) 25:59; Engelland (1) – Vitale (3), Niskanen (7) 53:02; ill. Moulson (6) – Nielsen (7), Tavares (8) PPG 10:14; Nielsen (6) – Hickey (1), Martinek (1) 52:46; Bouchard (1) – Martinek (2) 53:55; Bailey (4) – Nielsen (8), Okposo (8) 58:20.

Kapusok: Zatkoff 21/25 – Nabokov 39/42

Kapura lövések: 42 – 25. Kiállítások: 2 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/5 – 1/1. Ütközések: 27 – 24. Buli elhozatal: 48 – 27. Blokkolt lövés: 23 – 13.

A meccs három legjobbja: Frans Nielsen (NYI), Josh Bailey (NYI), Sidney Crosby (PIT).

Radek Martinek szerdán írt alá egyéves megállapodást az Islandersszel, a Pittsburgh elleni, nagyon nehéz meccsen pedig két gólpasszal segítette csapatát győzelemre. Az utolsó tíz percben nagyot játszott a vendégcsapat, megfordította a Pittsburgh előnyét, 3-1-re nyerte a játékrészt és 4-3-ra nyert. Az Islandersben Deryk Engelland és Pierre Marc Bouchard is először volt eredményes idén. A meccs második legjobbjának választott Bailey így értékelt: „Ez csak egy alapszakasz-győzelem, de tudunk belőle építkezni, egy nagyszerű Pittsburgh-öt legyőzni mindig siker.” Jevgenyij Nabokov 39-szer védett, így sem került a meccs három legjobbja közé, így aztán elképzelhető, milyen nagyszerűen hokizott az Islanders. Szép csendben gyűjtögeti a pontjai John Tavares, 10 meccsen 4 gólja és 8 gólpassza van, ami ennél is fontosabb, kilenc meccse pontszerző.

Columbus Blue Jackets–Toronto Maple Leafs 5-2 (1-0, 0-1, 4-1)

Columbus, Nationwide Arena, 13 930 néző, vezette: Chris Rooney, Mike Leggo.

Gólszerző: Murray (1) – Umberger (5), Wisniewski (7) 04:55; Gaborik (5) – Foligno (1), Anyiszimov 3), Dubinsky (3) SHG 52:27; Johansen (3) – Dubinsky (4), Tyutin (2) EN 59:33; Foligno (3) – Letestu (2), Tyutin (3) 59:53; ill. Kessel (6) – Bozak (3), van Riemsdyk (4) 20:40; Bolland (4) – Ranger (3), Raymond (5) 55:30.

Kapusok: Bobrovszkij 23/25 – Bernier 31/35.

A meccs három legjobbja: Brandon Dubinsk (CBJ), Ryan Murray (CBJ), Nick Foligno (CBJ).

A Columbus az utolsó negyedben szétlőtte a Torontót, igaz a kapura lövések tekintetében az első harmad hozta az igazi fölényt, akkor 16-5 volt a Blue Jackets javára, az utolsó játékrészben 13-12 volt ez az állás. A hazaiak viszont ekkor lőttek négy gólt, kettőt 20 másodperc alatt. A meccs fordulópontját éppen ebben a harmadban, a 13. perc hozta. A Toronto 4 a 3 ellen támadott, amikor Brandon Dubinsky korongot szerzett és be is lőtte hátrányból, szerencséje is volt az egykori New Yorkinak, Phaneufnek eltört a botja, így nem tudott védekezni. A Columbus 2010. december 30-a után először győzte le a Torontót.

Ottawa Senators–Anaheim Ducks 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

Ottawa, Canadian Tire Centre, 17 590 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Lee.

Gólszerző: Zibanejad (1) – Phillips (4), M. Michalek (4) 29:04; ill. Maroon (2) – Perry (5), Getzlaf (7) 07:35; Getzlaf (4) – Perry (6) 17:38.

Kapusok: Anderson 26/28 – Andersen 26/27.

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Ryan Getzlaf (ANA), Craig Anderson (OTT).

Mike Zibanejad megtesz mindent, hogy a Senators közelében ragadjon. Nyáron a felkészülést az első csapattal töltötte, aztán a végén mégis visszaküldték az AHL-be. A Binghamtonban 7 ponttal a legeredményesebb volt, amikor október 22-én felhívták, azóta gólt ütött és gólpasszt adott az NHL-ben. Ezzel együtt is kikapott az Ottawa, az Anaheim kapujában a dán Frederik Andersen – aki a találkozó után kétéves megállapodást írt alá klubjával – megint remekül védett, Ryan Getzlaf győztes gólt szerzett. A két csapat 12 nap alatt lejátszotta a szezonbeli két egymás elleni meccsét, mindkétszer az Anaheim nyert, október 13-án 4-1-re. A ottawai Jared Cowen a 100. meccsét játszotta.

Florida Panthers–Buffalo Sabres 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)

Sunrise, BB&T Center, 12 984 néző, vezette: Dean Morton, Marc Joannette.

Gólszerző: Winchester (2) – Bergenheim (1), Gudbranson (1) 13:58; ill. Ristolainen (1) – Vanek (5), McBain (2) 33:32; Ott (1) – Ehrhoff (3), Foligno (3) 52:42; Hodgson (4) – McCormick (1) EN 59:13.

Kapusok: Markström 18/20 – Enroth 44/45

A meccs három legjobbja: Jhomas Enroth (BUF), Steve Ott (BUF), Jesse Winchester (FLA).

A második győzelmét szerezte meg a szezonban a Buffalo, idei 1/8-as draftosa, Rasmus Ristolainen kilencedik meccsén az első gólját szerezte. De a siker elsősorban Jhomas Enroth fantasztikus bravúrjainak köszönhető, akinek 44-szer kellett jól védenie a sikerért. A Sabres a mindössze 9 percig és 35 másodpercig vezetett a meccsen, de ez is elég volt a győzelemhez. A Panthers a legutóbbi hat meccséből ötször kapott ki. A Florida ennyiszer ebben a szezonban még nem lőtt kapura, az eddigi legtöbb a szezonnyitón, a Dallas elleni 39 volt. Egy hír Tim Thomasról, a floridaiak kapusa november 1-én térhet majd vissza.

St. Louis Blues–Vancouver Canucks 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 17 604 néző, vezette: Tim Peel, Brian Pochmara.

Gólszerző: Steen (8) – Oshie (6), Shattenkirk (4) PPG 39:53; Sobotka (2) – Steen (5), Shattenkirk (5) 41:38; ill. Higgins (4) – Richardson (2), Santorelli (4) 17:11; Kesler (6) – Santorelli (5) 29:34; Kesler (7) – D. Sedin (8), H. Sedin (13) PPG 65:45.

Kapusok: Halak 18/21 – Lack 22/24

A meccs három legjobbja: Alexander Steen (STL), Ryan Kesler (VAN), Mike Santorelli (VAN).

Nagyon hosszú és nagyon sikeres túrán van túl a Vancouver. Egymás után hetedszer játszott idegenben, ötször nyert és rendes játékidőben csak egyszer kapott ki. St. Louisban Ryan Kesler 15 másodperccel a vége előtt szerzett gólja jelentette a Canucks-győzelmet. A győztes gól 4 a három ellen született, Berglund 36,6 másodperccel a meccs vége előtt került a büntetőpadra és ezt Kesler kíméletlenül kihasználta.

Colorado Avalanche–Carolina Hurricanes 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 16 177 néző, vezette: Rob Martell, Kevin Pollock.

Gólszerző: Johnson (2) – Stastny (5), Tanguay (4) 11:30; Duchene (7) – O’Reilly (4), Downie (5) 17:33; Tanguay (3) – Duchene (4), Benoit (5) 30:11; Duchene (8) PPG 40:36; ill. Bowman (1) – J. Staal (2), Sekera (5) 40:12; Sekera (1) – Tlusty (1), Szjomin (3) 42:40.

Kapusok: Varlamov 28/30 – Peters 30/34.

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Alex Tanguay (COL), Szemjon Varlamov (COL).

Továbbra is nagyszerű formában a Colorado, tízedik meccséből a kilencediket nyerte meg. Matt Duchene két góljával és gólpasszával lett a meccs embere. A Carolina a legutóbbi meccsen elveszítette egyik legjobbját, Cam Ward kapus 3-4 hétre kidőlt, ezen a találkozón is Justin Peters védett, de most is elég sok, négy gólt kapott. A Carolina a végén még zárkózhatott volna, de Varlamovnak több bravúrja is volt. A Hurricanesben Radek Dvorak megsérült a második harmadban, míg Tim Gleason a 600. meccsét játszotta. A Carolina 1996-ban győzte le legutóbb a Coloradót, akkor, amikor az Avalanche még Whalers volt.