Jegyezzük meg: Colorado, Anaheim

2013.11.09. 16:38 Ryan O'Brien

getzlaf_1.jpgA két nyugati konferenciás csapat győzelmét hozta a pénteki játéknap, mindketten vezetik divíziójukat, az Anaheim pillanatnyilag a liga legjobbja. Egészen hihetetlen, de Ryan Getzlafnak 574 meccset kellett várnia az első mesterhármasára, mindezt ayz első harmadban tette és erre Teemu Selanne 1997-es hasonló produkciója óta nem volt példa a franchise-ban, a finn egyébként 1400. meccsével a harmadik legtöbbet foglalkoztatott európai lett a liga történetében. A Colorado újabb győzelme franchise-rekord beállítás. Nyert a Toronto és Ondrej Paveleccel nullázott a Winnipeg. Ez és sok más minden történt az NHL pénteki játéknapján. A hajtás alatt.

NHL 40. játéknap, 2013. november 9.

Toronto Maple Leafs–New Jersey Devils 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 377 néző, vezette: Wes McCauley, Ian Walsh.

Gólszerző: Phil Kessel (10) – Cody Franson (10) PPG 48:12; James van Riemsdyk (SO); ill. Michael Ryder (5) – Eric Gelinas (3), Andy Greene (3) PPG 55:15.

Kapusok: Bernier 34/35 – Schneider 27/28

Kapura lövések: 28 – 35. Kiállítások: 6 perc – 12 perc. Emberelőny: 1/6 – 1/3. Ütközések: 47 – 35. Buli elhozatal: 31 – 25. Blokkolt lövés: 13 – 10.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), James van Riemsdyk (TOR), Jonathan Bernier (TOR).

Most James van Riemsdyk vezette győzelemre az idén remeklő Torontót. A legutóbb hibátlanul védő Martin Brodeur helyén most Cory Schneider védett, nem rosszul, de egyetlen büntetőn múlott a Devils újabb sikere. A Toronto az elmúlt hét meccséből az ötödiket nyerte meg. A tengerentúlon mindenről statisztikát vezetnek, ebből az is kiderül, hogy 2005. december 23-a óta ez volt az első hazai meccse a Torontónak, akkor a Bostont győzték le, ugyanilyen arányban.

Winnipeg Jets–Nashville Predators 5-0 (4-0, 0-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Francis Charron, Paul Devorski.

Gólszerző: Bryan Little (9) – Andrew Ladd (9), Blake Wheeler (5) 03:04; Olli Jokinen (3) – Evander Kane (4), Keaton Ellerby (1) 06:47; Eric Tangradi (1) – Dustin Byfuglien (11), Grant Clitsome (2) 08:23; Devin Setoguchi (4) – Olli Jokinen (6) 16:45; Bryan Little (10) – Andrew Ladd (10), Blake Wheeler (6) 49:53.

Kapusok: Pavelec 41/41 – Hutton 5/8, Mazanec 22/24.

A meccs három legjobbja: Ondrej Pavelec (WPG), Olli Jokinen (WPG), Bryan Little (WPG).

Ondrej Pavelec hat nappal ezelőtt védett legutóbb, két vesztes meccs után pihent egy kicsit, hogy a Nashville ellen már teljesen fitten álljon a ketrec elé. Ez látszott is a 26 éves cseh kapuson, kirobbanó formában védett, 41 lövést hárított, pályafutása 11. hibátlan meccse volt ez. A meccs után elmondta, hogy a kihagyás azért kicsit idegessé tette, de aztán belelendült és a legfontosabb az volt, hogy győzelemre segítse csapatát. A Jets gyakorlatilag az első harmadban eldöntötte a meccset, tavaly március 1-e óta nem szerzett ennyi gólt az első húsz percben. Bryan Little két gólt lőtt, a két gólpasszig jutó Andrew Ladd az 550. meccsét játszotta. A Nashville-ben a sérült Pekka Rinne helyén Carter Hutton kezdett, majd a harmadik bekapott gól után a november 5-én, az AHL-ből felhívott Marek Mazanec folytatta. A 22 éves cseh, akit 2012-ben a 179. helyen draftoltak élete első NHL-neccsét játszotta, idén került a Preadotrshoz a Skoda Plzentől.

Colorado Avalanche–Calgary Flames 4-2 (1-0, 2-2, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 17 620 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Ryan O'Reilly (6) – PA Parenteau (6), Jan Hejda (3) 05:31; Paul Stastny (6) – Erik Johnson (3), Andre Benoit (7) PPG 21:09; John Mitchell (2) – Nathan MacKinnon (8), Cory Sarich (3) 27:16; Matt Duchene (11) – Ryan O'Reilly (5) EN 59:57; ill. Mike Cammalleri (6) – Mikael Backlund (3), Jiri Hudler (12) 29:46; Mike Cammalleri (7) – Jiri Hudler (13), Mikael Backlund (4) 26:07.

Kapusok: Giguere 30/32 – Ramo 23/26,

A meccs három legjobbja: John Mitchell (COL), Mike Cammalleri (CGY), Jean-Sebastien Giguere (COL).

Sorozatban a harmadik meccsét bukta el a Calgary és már nagyon messze, 10 pontra került a továbbjutást érő helytől. Ellenben a Colorado tovább száguld, 15 idei meccséből a tizenharmadikat nyerte meg. A franchise történetében 1995 óta nem indult ilyen eredményesen a szezon, azt még a Quebec Nordiques érte el. Giguere idén ötödször volt kezdő és vele még nem kapott ki az Avalanche, ami a klub történetében csúcsbeállítás. A Calgaryban Mike Cammalleri két gólt ütött és mindkét vendéggól előkészítésébe szerepet játszott Mikael Backlund.

Anaheim Ducks–Buffalo Sabres 6-2 (4-1, 2-1, 0-0)

Anaheim, Honda Center, 15 577 néző, vezette: Rob Martell, Brad Watson.

Gólszerző: Ryan Getzlaf (8) – Cam Fowler (7), Dustin Penner (7) PPG 02:11; Cam Fowler (2) – Dustin Penner (8), Ryan Getzlaf (12) PPG 09:53; Ryan Getzlaf (9) 16:29; Ryan Getzlaf (10) – Corey Perry (8), Dustin Penner (9) 19:40; Dustin Penner (3) – Corey Perry (9) 24:53; Andrew Cogliano (4) – Rickard Rakell (1), Daniel Winnik (5) 38:53; ill. Mihail Grigorenko (1) – Cody McCormick (3), Drew Stafford (4) 13:26; Mihail Grigorenko (2) – Corey Tropp (1), Cody McCormick (4) 33:09.

Kapusok: Andersen 25/27 – Miller 28/34, Enroth 12/12.

A meccs három legjobbja: Ryan getzlaf (ANA), Dustin Penner (ANA), Corey Perry (ANA).

Egészen hihetetlen, de a karrierje 574 meccsét játszó és eddig 162 gólt szerző Ryan Getzlaf először lőtt mesterhármast. Ha a Coloradóról el lehet mondani, hogy mennyire jó eddig, akkor az Anaheimről főleg. A Ducks 18 meccset játszott eddig ebben a szezonban, 14-et megnyert 29 pontjával pedig nincs nála jobb a ligában továbbra sem. Azt s hozzá kell tenni, hogy az Anaheim a liga legrosszabb csapatát, az eddig csak hét pontot gyűjtő Buffalót intézte el. Ducks történetében Getzlaf a második játékos, aki az első harmadban három gólig jutott, az első Teemu Selanne volt, még 1997-ben, a finn egyébként az 1400. meccsét játszotta az NHL-ben, ő a harmadi európai – Nicklas Lidström és Jaromir Jagr után – aki eljutott eddig.