Quick jó, Scrivens még jobb

2013.11.18. 12:15 Ryan O'Brien

scrivens.jpgJonathan Quick nélkül is nagyon jól megy a Los Angelesnek, utolsó hat meccséből ötödször nyert, a Quicket helyettesítő Ben Scrivens pedig már 155 perce és két másodperce nem kapott gólt. A liga két legjobb góllövőjének a meccsét Alekszandr Ovecskin nyerte, aki duplájával már utolérte a másik oldalon 13 meccs után először pont nélkül maradó Alexander Steent. A washingtoni Braden Holtby karriercsúcsnak számító 46-szor védett jól. A Chicago jelenleg a ligaelső, a Minnesota nyolc meccse pontszerző. A Winnipeg négy siker után először kapott ki. A játéknap összes érdekessége a hajtás alatt.

NHL 48, játéknap, 2013, november 17,

Ottawa Senators-Columbus Blue Jackets 1-4 (0-1, 0-2-, 1-1)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 15 535 néző, vezette: Chris Rooney, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Erik Karlsson (7) – Chris Phillips (6), Milan Michalek (9) PPG 57:33; ill. Ryan Johansen (6) – Ryan Murray (2), James Wisniewski (14) PPG 04:50; RJ Umberger (5) – Ryan Johansen (7), Fedor Tyutin (6) PPG 24:13; Fjodor Tyutin (2) – Nick Foligno (5) PPG 32:07; Derek MacKenzie (2) – Mark Letestu (6), Blake Comeau (2) 45:27.

Kapusok: Craig Anderson 18/22 – Szergej Bobrovszkij 29/30.

Kapura lövések: 30 – 22. Kiállítások: 28 perc – 29 perc. Emberelőny: 1/6 – 3/5. Ütközések: 39 – 32. Buli elhozatal: 32 – 34. Blokkolt lövés: 12 – 22.

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), Fjodor Tyutin (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ)

Video

Az emberelőnyös játákunk nagyszerű volt, hátrányban pedig kiválóan védekeztünk. Így foglalta össze a meccset Nick Foligno, a Columbus hokisa és ezzel gyakorlatilag minden el is mondott a találkozóról. Blue Jackets három powerplay-gólt is szerzett a meccsen, míg hatból öt hátrányt kivédekezett. Összesen 57 perc büntetést osztottak ki, a mecc sharmadik harmadában az ottawai Mark Borowiecki Jared Bollra, támadt, akit James Wisniewski mentett ki. Borowiecki véglegest kapott, Wisniewski 10 percet.

Washington Capitals-St. Louis Blues 4-1 (3-0, 1-1, 0-0)

Washinghton, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brad Watson.

Gólszerző: Alekszandr Ovecskin (16) – Nicklas Backstrom (17), Steve Oleksy (6) 07:17; Alekszandr Ovecskin (17) – Karl Alzner (4), Nicklas Backstrom (18) 12:34; Mihail Grabovszkij (7) – Jason Chimera (9), Joel Ward (5) 15:41; John Carlson (5) – Nicklas Backstrom (19), Marcus Johansson (16) PPG 29:27; ill. Vladimir Sobotka (3) – Kevin Shattenkirk (13), Jay Bouwmeester (14) PPG 25:29.

Kapusok: Braden Holtby 46/47 – Jaroslav Halak 3/6, Brian Elliott 13/14

A meccs három legjobbja: Braden Holtby (WSH), Nicklas Backström (WSH), Alekszandr Ovecskin (WSH).

Video

A liga két legjobb góllövője találkozott egymással a Verizon Centerben. Alekszandr Ovecskinnek ment jobban, kétszer ois betalált, míg a 13 meccse pontszerző Alexander Steen sorozata megszakadt. Ovecskin 17 góljával utolérte a Blues-csatárt. Pedig a St. Louis szétlőtte ellenfele kapuját, de Braden Holtby karriercsúcsnak számító 46 védéssel lett a mezőny legjobbja. Az elején ment el a meccs a Bluesnak, negyedóra után már hárommal vezettek a hazaiak, a Capitals sorozatban hatodszor nyerte hazai meccsét.

New York Rangers-Los Angeles Kings 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dennis LaRue, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Tyler Toffoli (4) – Mike Richards (13), Szlava Vojnov (6) 21:23

Kapusok: Henrik Lundqvist 29/30 – Ben Scrivens 37/37.

A meccs három legjobbja: Ben Scrivens (LAK), Henrik Lindqvist (NYR), Tyler Toffoli (LAK).

Video

Szegény Jonathan Quick hónapokra kidőlt, de egyet sem kell aggódniuk a Los Angeles-i szurkolóknak, mert itt van Ben Scrivens, aki már 155 perce és 2 másodperce nem kapott gólt. A kapus udvariasan hárította el a dicsérő szavakat, csak annyit mondott, hogy azért megy ilyen jól neki, mert előtte kiváló játékosok játszanak. Scrivensnek ez volt idén a harmadik shutoutja. A Kingsnek nagyszerűen megy, az utolsó hat meccséből ötöt megnyert, 11 pontot gyűjtött. A New York-i Derek Dorsett a 300. meccsét játszotta.

Chicago Blackhawks-San Jose Sharks 5-1 (1-0, 1-1, 3-0)

Chicago, United Center, 21 434 néző, vezette: Graham Skilliter, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Brandon Pirri (6) – Patrick Kane (10), Kris Versteeg (7) 16:34; Patrick Sharp (6) – Marcus Kruger (6), Brandon Saad (7) 32:08; Jonathan Toews (10) – Ben Smith (4), Patrick Sharp (13) 43:39; Kris Versteeg (3) – Brandon Saad (8), Brandon Pirri (5) 55:10; Patrick Sharp (7) PS 58:49; ill. Joe Pavelski (8) – Tyler Kennedy (6), Justin Braun (3) 28:16.

Kapusok: Corey Crawford 23/24 – Antti Niemi 22/27.

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Brandon Pirri (CHI), Kris Versteeg (CHI).

Video

Nagy győzelmet aratott a Chicago a nyugati konferencia két legjobb csapatának meccsén. Sikerével a Blackhawks utolérte a 32 pontos Anaheimet, amely mögött egy ponttal jött a San Jose és a Phoenix. A meccs legjobbja a két gólt szerző, gólpasszt is adó Patrick Sharp volt. A Floridától visszatérő Kris Versteeg újra chicagói gólt lőtt. Az AHL tavalyi pontkirálya, Brandon Pirri góllal és gólpasszal vette ki részét a sikerből. Folytatódott a Sharks rossz sorozata a United Centerben, ahol 2010. december 3-a óta nem tud nyerni. Ezzel együtt is hét ponttal zárta ötmeccses idegenbeli túráját.

Minnesota Wild-Winnipeg Jets 2-1 (1-0, 0-0, 1-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 283 néző, vezette: Tom Kowal, Kevin Pollock.

Gólszerző: Mikko Koivu (3) – Zach Parise (8), Marco Scandella (4) 16:37; Mikko Koivu (4) – Charlie Coyle (3), Ryan Suter (13) 56:48; ill. Dustin Byfuglien (4) – Bryan Little (8), Blake Wheeler (8) 40:54

Kapusok: Josh Harding 21/22 – Ondrej Pavelec 22/24

A meccs három legjobbja: Mikko Koivu (MIN), Josh Harding (MIN), Blake Wheeler (WPG).

Video

Most Mikko Koivu szállította a Minnesota sikerét, amely a finn két góljával nyert. A Winnipeg négy győzelem után először kapott ki, a Wild 30 pontos, a Chicago mögött második csoportjában, megelőzte a Washingtonban bukó St. Louist, míg a Colorado már a negyedik helyre csúszott vissza a Central-divízióban. A Minnesota nyolc meccs pontszerző, amire 2007 óta nem volt példa. Az ezúttal 21-szer védő Josh Harding tizedik hazai meccsén is győztes kapus volt. A Winnipeg mindössze kétszer lőtt kapurra az első harmadban.

Vancouver Canucks-Dallas Stars 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.

Gólszerző: Henrik Sedin (4) – Ryan Kesler (6), Kevin Bieksa (10) PPG 43:06; ill. Valerij Nyicsuskin (2) – Tyler Seguin (11), Jamie Benn (16) 09:33; Erik Cole (2) – Cody Eakin (5), Alex Chiasson (7) 41:42.

Kapusok: Roberto Luongo 21/23 – Kari Lehtonen 42/43.

A meccs három legjobbja: Kari Lehtonen (DAL), Ryan Kesler (VAN), Jamie Benn (DAL).

Video

Jó formában van a Dallas is, amely Vancvouverben nyert, de ehhez kellett Kari Lehtonen 42 védése. A Stars idegenben különösen jól szerepel, ez volt egymás után a hatodik győzelme. Tyler Seguin négy meccse pontszerző (hat gól, két gólpassz). A vancouveri Ryan Kesler és a dallasi Vernon Fiddler egyaránt a 600. NHL-meccsét játszotta.