Jagr már Yzermant is utolérte

2013.11.30. 14:52 Ryan O'Brien

newjersey.jpgA New Jersey 41 éves cseh hokisa a 692. gólját ütötte és már nyolcadik az örökrangsorban, ráadásul három pontot termelt a Carolina otthonában. A 22. büntető döntötte el a Dallas–Chicago meccset. Sidney Crosby a 700. pontját szerezte, három gólpasszt adott Tampában. A San Jose nyerte a nyugati rangadón, Brent Burns mesterhármasával a St. Louist győzte le. Most Mihail Gabovszkij volt a Washington orosz sztárja. Öt vereség után nyert a Buffalo. A pénteki játéknap összes fontos pillanata a hajtás alatt.

NHL 59. játéknap, 2013. november 29.

Philadelphia Flyers–Winnipeg Jets 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 937 néző, vezette: Chris Lee, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Scott Hartnell (5) 00:48; Sean Couturier (2) SHG 25:36; ill. Michael Frolik (7) – Mark Scheifele (7), Mark Stuart (3) 52:53

Kapusok: Steve Mason 25/26 – Ondrej Pavelec 32/34

Kapura lövések: 34 – 26. Kiállítások: 14 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/6. Ütközések: 37 – 39. Buli elhozatal: 33 – 27. Blokkolt lövés: 19 – 17.

A meccs három legjobbja: Sean Couturier (PHI), Scott Hartnell (PHI), Steve Mason (PHI).

Most már egészen biztosan visszatért a Flyers-szurkolók hite, a csapat ötödik meccsét nyerte sorozatban a Wells Fargóban, ennek most majdnem húszezren örültek a helyszínen. Scott Hartnell már a 48. másodpercben nyitotta meg a gólok sorát. Claude Giroux hat meccse mindig pontszerző volt, most nem sikerült neki. Vereségével is a Rangers az egyik legjobb vendégcsapat, a Chicago 10-szer, a Colorado és a Rangers kilencszer nyert eddig idegenben.

Boston Bruins–New York Rangers 3-2 (1-2, 0-0, 2-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Wes McCauley, Darcy Burchell.

Gólszerző: Brad Marchand (4) – Zdeno Chara (5), Loui Eriksson (9) 11:42; Patrice Bergeron (7) – Brad Marchand (7), Johnny Boychuk (5) 41:35; Zdeno Chara (6) – David Krejci (15) 51:05; ill. Rick Nash (3) – Brad Richards (11), Carl Hagelin (6) 13:04; Ryan McDonagh (6) – Derick Brassard (6), Ryan Callahan (4) 14:26.

Kapusok: Tuukka Rask 17/19 – Henrik Lundqvist 25/28

A meccs három legjobbja: Zdeno Chara (BOS), Brad Marchand (BOS), Patrice Bergeron (BOS).

Újabb Original Sixes rangadó, ezúttal viszont nyert a Boston, a Detroit elleni sima vereség után a Rangerst verte. Zdeno Chara gólpasszt adott, aztán az utolsó harmadban lőtt góljával eldöntötte a meccset.

Tampa Bay Lightning–Pittsburgh Penguins 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 065 néző, vezette: Tim Peel, Kyle Rehman.

Gólszerző: Chris Kunitz (12) – Sidney Crosby (21), Kris Letang (4) 06:53; Brandon Sutter (5) – Sidney Crosby (22), Jussi Jokinen (9) PPG 48:27; Chris Kunitz (13) – Jevgenyij Malkin (25), Sidney Crosby (23) EN 58:17

Kapusok: Ben Bishop 26/28 – Marc-Andre Fleury 21/21

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), J.T. Brown (TBL), Brandon Sutter (PIT).

Sidney Crosby ezen a meccsen érte ez karrierje 700. pontját, mind a három Pens-gólnál asszsztot jegyzett, 497 meccse és 701 pontja van a kanadai sztárnak, 36 pontjával vezeti a pontlistát.

New York Islanders–Detroit Red Wings 0-5 (0-1, 0-1, 0-3)

Uniondale, Nassau Coliseum, 14 826 néző, vezette: Eric Furlatt, Tom Kowal.

Gólszerző: Darren Helm (6) – Daniel Alfredsson (13), Brendan Smith (2) 07:09; Darren Helm (7) – Daniel Cleary (3), Jonathan Ericsson (6) SHG 36:49; Daniel Alfredsson (5) – Brendan Smith (3) 40:12; Gustav Nyquist (4) – Johan Franzen (11), Niklas Kronwall (15) 46:12; Daniel Alfredsson (6) – Justin Abdelkader (7), Niklas Kronwall (16) 56:13.

Kapusok: Kevin Poulin 25/30 – Jimmy Howard 29/29.

A meccs három legjobbja: Darren Helm (DET), Daniel Alfredsson (DET), Jimmy Howard (DET).

Az Islanders most sima vereséget szenvedett, az előző hat meccsből hatodszor verte a Detroit a New York-i csapatot, 2003-ban nyert legutóbb az Islanders, amely sorozatban ötödször kapott ki. Daniel Alfredsson és Darren Helm is két gólt lőtt, előbbi még gólpasszt is adott, Jimmy Howard pedig 18-adszor nem kapott gólt. Az Islanders továbbra is a pocsék védekezése miatt bukja sorra a meccseit. Egyre távolabb kerül a hőn áhított playoff.

Anaheim Ducks–Calgary Flames 5-2 (2-0, 2-2, 1-0)

Anaheim Honda Center, 17 174 néző, vezette: Mike Leggo, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Sami Vatanen (3) – Andrew Cogliano (6), Saku Koivu (2) 12:20; Corey Perry (14) – Ben Lovejoy (4), Nolan Yonkman (1) 13:14; Dustin Penner (8) – Ryan Getzlaf (16), Nick Bonino (10) PPG 23:52; Andrew Cogliano (7) – Daniel Winnik (8), Saku Koivu (3) 28:21; Dustin Penner (9) – Ryan Getzlaf (17), Corey Perry (14) 51:26; ill. David Jones (5) – Ladislav Smid (2), Lance Bouma (4) 25:51; David Jones (6) 32:17.

Kapusok: Frederik Andersen 19/21 – Reto berra 33/38, Kari Ramo 4/4.

A meccs három legjobbja: Dustin Penner (ANA), Ryan Getzlaf (ANA), Andrew Cogliano (ANA).

A Calgary nem győzni Kaliforniába, az Anaheim egymás után tizennyolcadszor győzte le a Flamest, most ráadásul nagyon simán. Az utolsó kanadai győzelem 2004. január 19-én történt a Honda Centerben. Érdekesség, hogy a maiak közül Michael Camalleri, Jiri Hudler és Matt Stajan emlékszik még arra sikerre, hiszen akkor is a jégen voltak. Dustin Penner pályafutása során 13 meccsén lőtt két gólt. Még mindig az Anaheim az egyetlen csapat az NHL-ben, amely ebben a szezonban még rendes játékidőben nem kapott ki otthon.

San Jose Sharks–St. Louis Blues 6-3 (4-0, 0-1, 2-2)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Brad Meier, Jean Hebert.

Gólszerző: Brent Burns (6) – Patrick Marleau (13), Logan Couture (16) 00:35; Joe Thornton (4) – Joe Pavelski (15), Logan Couture (17) PPG 03:01; Brent Burns (7) – Joe Thornton (23), Tomas Hertl (8) 09:14; Tommy Wingels (8) – Logan Couture (18), Justin Braun (6) 11:27; Brent Burns (8) – Joe Pavelski (16), Dan Boyle (5) PPG 52:19; Tomas Hertl (13) – Brent Burns (6), Joe Thornton (24) EN 59:14; ill. Ian Cole (1) – Jaden Schwartz (11), Roman Polak (3) 31:03; David Backes (12) – Derek Roy (11), Alexander Steen (11) PPG 42:02; Jaden Schwartz (6) – Vladimir Sobotka (7), Roman Polak (4) 51:19.

Kapusok: Antti Niemi 21/24 – Brian Elliott 8/12, Jaroslav Halak 18/19.

A meccs három legjobbja: Brent Burns (SJS), Logan Couture (SJS), Justin Braun (SJS).

A San Jose nyerte a nyugati rangadót, méghozzá Brent Burns mesterhármasával, ráadásul a 28 éves szélső még gólpasszt is adott a meccsen. A St. Louis védője, Ian Cole 2011. december 8-a után először lőtt gólt. A Sharks 11 perc és 27 másodperc alatt lőtt négy gólt, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a rangadót. Joe Thornton utolsó 15 meccsén 17 pontot hozott össze, 14 harmadik harmadban lőtt gólja eddig a harmadik legtöbb ebben a szezonban.

Washington Capitals–Montreal Canadiens 3-2 0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Mark Lemelin, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Eric Fehr (3) – Mihail Grabovszkij (13) 25:17; Mihail Grabovszkij (8) – Eric Fehr (6), Troy Brouwer (4) 54:28; Mihail Grabovszkij (SO); ill. Daniel Briere (5) – Tomas Plekanec (9), Brian Gionta (7) 15:20; Tomas Plekanec (8) – Brian Gionta (8), Alekszej Jemelin (2) 26:24.

Kapusok: Braden Holtby 35/37 – Peter Budaj 24/26.

A meccs három legjobbja: Braden Holtby (WSH), Mihail Grabovszkij (WSH), Tomas Plekanec (MTL).

Most is egy orosz, de nem Ovecskin volt a Washington meccsének hőse. Mihail Grabovszkij, gólt lőtt, gólpasszt adott, majd a szétlövés az ő büntetőjével dőlt el. A Montreal négymeccses győzelmi sorozata ért véget a rontott büntetővel.

Minnesota Wild–Colorado Avalanche 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 081 néző, vezette: Dennis LaRue, Dean Morton.

Gólszerző: Dany Heatley (6) – Nino Niederreiter (10), Erik Haula (1) 35:02; ill. Jan Hejda (3) – Gabriel Landeskog (10), Nathan MacKinnon (11) 03:45; Nathan MacKinnon (4) – Gabriel Landeskog (11), Erik Johnson (6) 24:34; Gabriel Landeskog (8) – Marc-Andre Cliche (4) EN 59:40.

Kapusok: Josh Harding 18/20 – Jean-Sebastien Giguere 27/28.

A meccs három legjobbja: Nathan MacKinnon (COL), Gabriel Landeskog (COL), Erik Haula (MIN).

A Colorado történetében még sosem volt olyan kapus, aki hat első meccsén győztesen hagyja el a jeget. Ez most Giguere-nek sikerült, aki november 8-a után most volt először kezdő, mind a hat meccsén, amikor kezdő volt, nyert az Avs. A meccs harmadik legjobbja az az Erik Haula lett, aki élete első NHL-meccsén gólpasszt adott. A 22 éves centert a 2009-es drafton, a 7. körben választották ki, pár napja hívták fel az Iowától.

Carolina Hurricanes–New Jersey Devils 2-5 (0-1, 2-0, 0-4)

Raleigh, PNC Arena, 15 034 néző, vezette: Brian Pochmara, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Jeff Skinner (4) – Ryan Murphy (6), Riley Nash (3) 21:53; Jordan Staal (4) – Justin Faulk (9), Ron Hainsey (3) 26:34; ill. Mark Fayne (1) – Dainius Zubrus (8), Jaromir Jagr (10) 18:20; Andrej Loktyonov (2) – Damien Brunner (4), Michael Ryder (4) 48:43; Adam Henrique (6) – Eric Gelinas (8), Andy Greene (9) PPG 52:02; Dainius Zubrus (4) – Jon Merrill (1), Jaromir Jagr (11) 53:52; Jaromir Jagr (11) – Travis Zajac (6) 56:31.

Kapusok: Cam Ward 26/31 – Corey Schneider 16/18

A meccs három legjobbja: Jaromir Jagr (NJD), Dainius Zubrus (NJD), Travis Zajac (NJD).

Jaromir Jagr megint gólt lőtt, a 692-ediket. Már a nyolcadik az NHL örökranglistáján, Steve Yzermant érte utol. Ráadásul a 41 éves cseh hokis nem mellesleg még két gólpasszt is kiosztott, az utolsó harmadban hengerelt a New Jersey. Kevesebb, mint nyolc perc alatt négy gólt lőtt a Raleigh-ben. Jagr a 36. gólját szerezte a Hartford-Carolina franchise ellen.

Columbus Blue Jackets–Edmonton Oilers 4-2 (1-0, 3-0, 0-2)

Columbus, Nationwide Arena, 14 360 néző, vezette: Francis Charron, Steve Kozari.

Gólszerző: Ryan Johansen (9) – Cam Atkinson (5), Matt Calvert (2) 07:50; Artyom Anyiszimov (7) – Matt Calvert (3), Fjodor Tyutin (7) PPG 23:34; Nick Foligno (6) – Boone Jenner (1), Ryan Johansen (9) PPG 30:30; Jack Skille (2) – Corey Tropp (2), Dalton Prout (2) 37:06; ill. Sam Gagner (2) – Ales Hemsky (9), Gyenyisz Grebeskov (1) 50:36; David Perron (9) – Jordan Eberle (14), Ryan Nugent-Hopkins (15) PPG 55:39.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 25/27 – Ilja Brizgalov 19/23, Devan Dubnyk 5/5.

A meccs három legjobbja: Ryan Johansen (CBJ), Matt Calvert (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ).

A második meccse nem sikerült olyan jól Ilja Brizgalovnak, a negyedik bekapott gól után lekapták, addigra a Columbus már mindent belőtt, Ryan Johansen ebben a szezonban hetedszer produkált mulipoint-meccset (gól és gólpassz). Az Edmonton a legutóbbi kilenc meccsből most kapott ki először rendes játékidőben a Blue Jacketstől.

Buffalo Sabres–Toronto Maple Leafs 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Justin St. Pierre, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Matt Moulson (10) – Ville Leino (4), Tyler Myers (5) PPG 27:57; Luke Adam (1) – Zemgus Girgensons (6), Christian Ehrhoff (5) 38:50; Christian Ehrhoff (2) – Tyler Myers (6), Ville Leino (5) 60:38; ill. Phil Kessel (14) – Tyler Bozak (5), Jake Gardiner (6) 02:12; Nyikolaj Kuljomin (2) – Trevor Smith (4) 30:23

Kapusok: Ryan Miller 22/24 – James Reimer 26/29.

A meccs három legjobbja: Luke Adam (BUF), Christian Ehrhoff (BUF), Ville Leino (BUF).

Régóta vártaj Buffalóban az újabb sikerre, ötmeccses nyeretlenségi széria szakadt meg a Toronto hosszabbításban elért sikerével. Christian Ehrhoff lett a hős, aki ebben a szezonban az ötödik gólját szerezte. A buffalói Luke Adam pedig április 5-e óta először talált be. A torontói Mason Raymond a 400. meccsét játszotta.

Dallas Stars–Chicago Blackhawks 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Dallas, American Airlaines Center, 18 532 néző, vezette: Gord Dwyer, Brad Watson.

Gólszerző: Rich Peverley (5) – Shawn Horcoff (4) 16:40; ill. Patrick Sharp (10) – Duncan Keith (21) 47:21; Ben Smith (SO).

Kapusok: Kari Lehtonen 25/26 – Corey Crawford 28/29.

A meccs három legjobbja: Corey Crawford (CHI), Patrick Sharp (CHI), Kari Lehtonen (DAL).

Hajnalig lövöldözték a büntetőket Dallasban, csak a 22. szétlövésnél dőlt el a meccs. Addig csak ketten – a dallasi Rich Peverley és a chicagói Patrick Sharp – talált be, a 11. körben az a Ben Smith döntötte el a két pont sorsát, aki még soha nem játszott annyi meccset 2010-es bemutatkozása óta Blackhawksban, mint idén. Húsznál ját 3 gólja és 5 gólpassza van eddig. A bajnokcsapat ezzel már hat meccse őrzi veretlenségét a Dalasszal szemben, amely 2011. október 7-e óta képtelen verni a Chicagót. A helyi lapok beszámolója szerint soha nem volt ennyi vendégdrukker a két csapat meccsén, szinte végig csak a Let’s go Hawks bíztatást lehetett hallani. A hokisok meghálálták a drukkerek biztatását.