Chris Kreider, a Rangers hőse

2013.12.01. 21:38 Ryan O'Brien

kreider.jpgA New Yorkban Chris Kreider triplázott, először pályafutása során. A Boston az utolsó 14 meccséből tizedszer nyert és első keleten. Jevgenyij Malkin négy pontot hozott össze, Newarkban pedig csak a hosszabbításban lőtt gól döntött. 23 másodperccel a vége előtt döntötte el a Calgary a meccset Los Angelesben. Az Anaheim kaliforniai rangadót bukott, nagyon nem megy a Ducksnak idegenben mostanában.

NHL 61. játéknap, 2013. november 30.

New York Rangers–Vancouver Canucks 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)

New York, Madison Square Gardens, 18 006 néző, vezette: Paul Devorski, Eric Furlatt.

Gólszerző: Chris Kreider (4) – Rick Nash (4), Derek Stepan (13) 12:37; Chris Kreider (5) – Ryan McDonagh (9), Brad Richards (12) PPG 16:54; Rick Nash (4) – Derek Stepan (14), Dan Girardi (4) 20:17; Michael Del Zotto (2) – Mats Zuccarello (12), Derick Brassard (7) PPG 31:04; Chris Kreider (6) – Anton Stralman (3), Rick Nash (5) 49:38; ill. David Booth (3) – Mike Santorelli (11), Dale Weise (5) 35:50; Daniel Sedin (10) – Ryan Kesler (8), Alexander Edler (6) PPG 57:25.

Kapusok: Cam Talbot 35/37 – Roberto Luongo 7/10, Eddie Lack 12/14.

Kapura lövések: 24 – 37. Kiállítások: 16 perc – 16 perc. Emberelőny: 2/3 – 1/3. Ütközések: 34 – 25. Buli elhozatal: 23 – 28. Blokkolt lövés: 13 – 16.

A meccs három legjobbja: Chris Kreider (NYR), Rick Nash (NYR), Cam Talbot (NYR).

Chris Kreider még sosem lőtt egy meccsen három gólt, most ez kellett a Vancouver legyőzéséhez. A 22 éves csatár produkciója azért is nagy dolog, mert a korábbi 42 NHL meccsén mindössze öt gólja volt. Rick Nash is nagyszerűen játszott ezen a meccsen, három pontot szerzett, a Rangers egyre magabiztosabban szerepel.

Boston Bruins–Columbus Blue Jackets 3-1 (2-0, 0-0, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Tom Kowal, Chris Lee.

Gólszerző: Patrice Bergeron (8) – Dougie Hamilton (4), Brad Marchand (8) 09:02; Milan Lucic (10) – Torey Krug (9), David Krejci (16) PPG 14:58; Milan Lucic (11) – David Krejci (17), Jarome Iginla (10) 42:15; ill. Ryan Johansen (10) – RJ Umberger (8), Fjodor Tyutin (8) PPG 06:16.

Kapusok: Chad Johnson 13/14 – Curtis McElhinney 33/36.

A meccs három legjobbja: Milan Lucic (BOS), David Krejci (BOS), Dennis Seidenberg (BOS).

Milan Lucic duplájával folytatta remek szereplését a Boston, a Bruins az utóbbi 14 meccséből a tizediket nyerte meg, vezeti a keleti konferenciát. Sőt, 11 meccs rendes játékidőben egyszer sem kapott ki. Ezúttal a cserekapusok védtek mindkét csapatban, a bostoni Chad Johnsont nem tették annyira próbára, mindössze 14 lövés ment a kapujára, ellenben a másik oldalon Curtis McElhinney-nek volt bőven dolga.

Montréal Canadiens–Toronto Maple Leafs 4-2 (2-0, 2-2, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Chris Rooney, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Max Pacioretty (8) – P.K. Subban (19), Carey Price (1) PPG 00:58; P.K. Subban (4) – Max Pacioretty (3), David Desharnais (5) 16:13; Tomas Plekanec (9) – Daniel Briere (4), Brian Gionta (9) 35:05; Max Pacioretty (9) – Lars Eller (8) SHG 37:22; ill. James van Riemsdyk (12) – Tyler Bozak (6), Phil Kessel (10) 38:10; Mason Raymond (9) – Paul Ranger (6) 38:32.

Kapusok: Carey Price 34/36 – Jonathan Bernier 35/39.

A meccs három legjobbja: Max Pacioretty (MTL), P.K. Subban (MTL), Tomas Plekanec (MTL).

A legnagyobb kanadai rangadó most Montréal sikert hozott, Max Pacioretty két gólja mellett gólpasszt is adott. A második harmad vége előtt nem sokkal már 4-0-ra vezetett a Canadiens, amikor a Toronto rákapcsolt és 22 másodperc alatt lőtt gyorsan két gólt. Az utolsó 20 percben is próbált dominálni, de ez nem annyira jött össze.

Florida Panthers–Pittsburgh Penguins 1-5 (0-2, 1-2, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 17 583 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.

Gólszerző: Scottie Upshall (6) – Jonathan Huberdeau (7), Brian Campbell (10) PPG 37:53; ill. Chris Kunitz (14) – James Neal (8), Jevgenyij Malkin (26) PPG 10:45; Joe Vitale (1) – Jayson Megna (2), Deryk Engelland (1) 11:17; Jevgenyij Malkin (7) – Olli Maatta (4), Kris Letang (5) 27:23; James Neal (8) – Jevgenyij Malkin (27) 18:22; Jussi Jokinen (9) – Jevgenyij Malkin (28) 46:10.

Kapusok: Tim Thomas 9/13, Scott Clemmensen 8/9 – Jeff Zatkoff 39/40.

A meccs három legjobbja: Jevgenyij Malkin (PIT), Jeff Zatkoff (PIT), James Neal (PIT)

Jeff Zatkoff-fal is simán tudott nyerni a Pittsburgh, igaz a gyengécske Florida legyőzése nem váltott ki akkora visszhangot. A meccs mégsem a kapus, hanem a négy pontot gyűjtő Jevgenyij Malkin lett, aki 2012. március 20-a óta nem volt ilyen eredményes, akkor a Winnipeg elleni meccsen öt ponttal zárt.

New Jersey Devils–Buffalo Sabres 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Newark, Prudential Center, 15 226 néző, vezette: Brian Pochmara, Kevin Pollock.

Gólszerző: Steve Bernier (2) – Andy Greene (10), Adam Henrique (4) 64:19.

Kapusok: Cory Schneider 15/15 – Jhonas Enroth 23/24.

A meccs három legjobbja: Cory Schneider (NJD), Steve Bernier (NJD), Jhonas Enroth (BUF).

A 65. percig kellett várni a meccs egyetlen góljára, ezt végül a hazai csapat szerezte, így a végén volt öröm a Prudential Centerben. Kevés lövést hozott a meccs, Cory Schneidernek 15 védés elég volt a shutouthoz, de ahogy a kpus fogalmazott, édesmindegy, hogy 0-0, vagy 2-2 a vége, a hosszabbításban is koncentrálni kell. Ez Steve Berniernek sikerült a legjobban, aki idén még csak másodszor volt eredményes, győztes gólt pedig 11-et szerzett eddig kilenc szezonja alatt.

New York Islanders–Washington Capitals 2-3 (0-0, 0-1, 2-1, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 14 819 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Wes McCauley.

Gólszerző: Cal Clutterbuck (3) – Andrew MacDonald (7), Casey Cizikas (4) SHG 43:59; Thomas Vanek (8) – John Tavares (19), Kyle Okposo (17) 58:09; ill. Aaron Volpatti (2) – Tom Wilson (3), Martin Erat (7) 28:58; Nicklas Backstrom (6) – Jason Chimera (11), Karl Alzner (5) SHG 59:11; Alekszandr Ovecskin (21) – Mihail Grabovszkij (14), Nate Schmidt (4) 62:07.

Kapusok: Anders Nilsson 27/30 – Braden Holtby 37/39.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), Nicklas Backström (WSH), Cal Clutterbuck (NYI).

Öt vereség után sem tudott nyerni a New York Islanders, de legalább pontot szerzett a két év múlva Brooklynba költöző franchise. Természetesen Alekszandr Ovecskin lőtte megint a győztes gólt, a hazaiaknál Thomas Vanek is betalált. Végül is tök mindegy, hogy az osztrák Buffalóban, vagy Uniondale-ben szerepel, mindkét csapat elég messze van a táv negyedénél már a playofftól.

Nashville Predators–Philadelphia Flyers 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 136 néző, vezette: Dennis LaRue, Dean Morton.

Gólszerző: Mike Fisher (6) – Patric Hornqvist (8) 17:49; Colin Wilson (4) – Gabriel Bourque (7), Ryan Ellis (7) 45:05; ill. Claude Giroux (4) 16:49; Sean Couturier (3) – Andrej Meszaros (2), Steve Downie (13) 53:06; Vincent Lecavalier (SO).

Kapusok: Marek Mazanec 22/24 – Steve Mason 34/36.

A meccs három legjobbja: Vincent Lecavalier (PHI), Colin Wilson (NSH), Sean Couturier (PHI).

Borzasztó nehéz sorozatát kezdte el a Philadelphia. A következő 13 nap alatt hat meccset fog játszani és nyitásként idegenben, szétlövéssel győzte le a Nashville-t. Vincent Lacevalier érdeme a győztes büntető. A Preators játékosa, Matt Cullen az 1100. meccsét játszotta.

Phoenix Coyotes–Chicago Blackhawks 2-5 (0-3, 2-0, 0-2)

Glendale, Jobbing.com Arena, 17 321 vezette: Mike Hasenfratz, Mike Leggo.

Gólszerző: Rob Klinkhammer (5) – Michael Stone (1), Oliver Ekman-Larsson (14) 25:52; Martin Hanzal (8) – Radim Vrbata (14), Mike Ribeiro (11) PPG 35:56; ill. Patrick Kane (16) – Marian Hossa (9), Duncan Keith (22) PPG 02:34; Andrew Shaw (8) – Brent Seabrook (14), Duncan Keith (23) 09:18; Niklas Hjalmarsson (3) – Patrick Kane (14), Michal Handzus (3) 11:04; Brandon Bollig (3) – Marcus Kruger (9), Ben Smith (6) 50:49; Marian Hossa (11) – Jonathan Toews (13), Brent Seabrook (15) EN 59:14.

Kapusok: Mike Smith 31/35 – Antti Raanta 32/34.

Kapura lövések: 34 - 36. Kiállítások: 10 perc – 12 perc. Emberelőny: 1/5 – 1/5. Ütközések: 24 – 17. Buli elhozatal: 27 – 22. Blokkolt lövés: 16 – 11.

A meccs három legjobbja: Patrick Kane (CHI), Martin Hanzal (PHX), Duncan Keith (CHI).

Az első harmad után úgy nézett ki, hogy a Chicago kiüti a Phoenixet, amely aztán 40 perc után egyre csökkentette a hátrányát, a vége mégis sima lett. A Coyotes már a 49. másodpercben emberhátrányba került – túl sokan voltak a jégen –, amit aztán Patrick Kane ki is használt. A meccs embere később gólpasszt is adott.

Colorado Avalanche–Minnesota Wild 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 17 857 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Gabriel Landeskog (9) – John Mitchell (4) 02:22; Nathan MacKinnon (5) – John Mitchell (5), Ryan O'Reilly (8) 32:56; Ryan O’Reilly (SO); ill. Matt Cooke (4) – Torrey Mitchell (4), Kyle Brodziak (6) 56:33; Mikko Koivu (6) – Zach Parise (12), Jason Pominville (5) 59:54.

Kapusok: Szemjon Varlamov 35/37 – Josh Harding 23/25.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Ryan O’Reilly (COL), Nathan MacKinnon (COL)

Megvan a Colorado 19. győzelme, amelyet Ryan O’Reilly büntetőjével sikerült kiharcolni, az utolsó harmadban masszívan támadó, hat másodperccel a vége előtt egyenlítő Minnesotával szemben. A két gólpasszt adó, coloradói John Mitchell a századik pontját szerezte.

Los Angeles Kings–Calgary Flames 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Brad Meier, Ian Walsh.

Gólszerző: Justin Williams (10) – Jake Muzzin (10), Anze Kopitar (17) 55:27; ill. Blair Jones (2) – Paul Byron (1), TJ Brodie (6) SHG 35:50; Mike Cammalleri (10) – Mikael Backlund (6), Lee Stempniak (7) 19:37

Kapusok: Ben Scrivens 18/20 – Karri Ramo 21/22.

A meccs három legjobbja: Karri Ramo (CGY), TJ Brodie (CGY), Drew Doughty (LAK).

Bravúros győzelmet aratott a Calgary Los Angelesben, 23 másodperccel a vége előtt Mike Cammalleri szerezte a győztes találatot. A Flames idén most nyert kilencedszer, és ez volt a nyolcadik siker, amikor egy góllal tudott nyerni. A hazaiak egyenlítő gólját ütő Justin Williams pályafutása 200. találatát szerezte. Az utóbbi öt idényben minimum 10-et mindig ütött, most is ennyinél tart, Anze Kopitar pedig 500 pontnál tart

San Jose Sharks–Anaheim Ducks 4-3 (0-1, 3-0, 0-2, 0-0, 1-0)

San Jose HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Jean Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Logan Couture (9) – Marc-Edouard Vlasic (9), Patrick Marleau (14) 24:16; Patrick Marleau (12) – Joe Thornton (25) SHG 30:13; Marty Havlat (2) – Mike Brown (1), Scott Hannan (4) 39:03; Joe Pavelski (SO); ill. Corey Perry (15) – Ryan Getzlaf (18), Dustin Penner (12) 05:56; Alex Grant (1) – Nick Bonino (11), Cam Fowler (12) 52:50; Ben Lovejoy (1) – Nick Bonino (12) 56:54

Kapusok: Antti Niemi 28/31 – Jonas Hiller 32/35.

A meccs három legjobbja: Patrick Marleau (SJS), Logan Couture (SJS), Joe Thornton (SJS).

Antti Niemi mindhárom büntetőt megfogta, sem Nick Bonino, sem Corey Perry, sem pedig Kyle Palmieri nem tudott túljárni a finn kapus eszén. Az otthon kiváló Anaheimnek pedig továbbra sem megy jól idegenben, az utóbbi hét ilyen meccséből a hatodikat bukta el. Egyetlen öröme lehet a Ducks-drukkereknek, hogy Ryan Getzlaf továbbra is jó formában, már tizedik meccse pontszerző és ilyen hosszú sorozatra az elmúlt négy szezonban nem volt példa.