Nyolcat lőtt az Edmonton

2013.12.06. 12:01 Ryan O'Brien

hall.jpgAz Edmonton ritka nagy verést mért a Coloradóra, a ligautolsó nyolc gólt ütött. Az Oilers hokisa Taylor Hall triplázott, ahogy Jeff Skinner is. A Carolina-hokis pályafutása során most először. A Toronto kapujára 50, a pittsburgh-ire 45 lövés ment, mégis nyerni tudott a Maple Leafs és a Penguins is. A Montreal már kilenc meccs óta nem kapott ki rendes játékidőben, a Bostont is legyőzte. A Floridát két fiatal segítette győzelemre, Tim Thomas pedig pályafutása 11 000. védését mutatta be, Dylan Olsen élete első gólját lőtte.

NHL 66. játéknap, 2013. december 5.

Buffalo Sabres–New York Rangers 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)

Buffalo, First Niagara Center, 18 088 néző, vezette: Gord Dwyer, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Tyler Ennis (5) – Zemgus Girgensons (7) 57:54; ill. Rick Nash (5) – Derek Stepan (15), Ryan McDonagh (11) 17:47; Brad Richards (8) – Derick Brassard (8), Mats Zuccarello (13) PPG 48:29; Mats Zuccarello (5) – Brad Richards (14), Ryan McDonagh (12) 54:47.

Kapusok: Ryan Miller 28/31 – Henrik Lundqvist 27/28.

Kapura lövések: 28 – 31. Kiállítások: 4 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/2. Ütközések: 31 – 22. Buli elhozatal: 23 – 41. Blokkolt lövés: 15 – 16.

A meccs három legjobbja: Rick Nash (NYR), Brad Richards (NYR), Tyler Ennis (BUF).

A napokban 59,5 millió dollárért szerződést hosszabbító Henrik Lundqvist 27 védéssel és győzelemmel tért vissza a kapuba, november 29-én védett legutóbb. A meccs legjobbjának választott Rick Nash gólt ütött, már csak egyre van a 600 ponttól.

Toronto Maple Leafs–Dallas Stars 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 164 néző, vezette: Jean Hebert, Chris Lee.

Gólszerző: Nazem Kadri (8) – James van Riemsdyk (10), Phil Kessel (11) 20:58; Nazem Kadri (9) – Cody Franson (14), Phil Kessel (12) PPG 46:58; Trevor Smith (4) – Jake Gardiner (7), Dion Phaneuf (9) 64:18; ill. Erik Cole (4) – Shawn Horcoff (6), Valerij Nyicsuskin (8) 41:52; Shawn Horcoff (3) – Kevin Connauton (1), Szergej Goncsar (5) PPG 57:14.

Kapusok: Jonathan Bernier 48/50 – Kari Lehtonen 21/24.

A meccs három legjobbja: Jonathan Bernier (TOR), Trevor Smith (TOR), Nazem Kadri (TOR)

Hihetetlen meccset nyert meg a Toronto, amelynek kapujára félszáz dallasi lövés jött, de Jonathan Bernier fantasztikus napot fogott ki. Rá is fért a siker a Maple Leafsre, amely öt vereség után állt talpra, november 23-a óta először nyert. A hazaiaknál Nazem Kadri két gólt ütött, Trevor Smith érdeme a győztes találat. A 28 éves hokis 2008-ban az Islandersben mutatkozott be, de csak hét meccse bolt, majd a Tampa, és a Pittsburgh következett. A draft nélküli center tavaly az AHL-ben 75 meccsen 23+31-gyel zárt. Ebben a szezonban 4 gólja és ugyanennyi gólpassza van.

Pittbsurgh Penguins–San Jose Sharks 5-1 (0-0, 4-1, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 522 néző, vezette: Wes McCauley, Greg Kimmerly.

Gólszerző: Pascal Dupuis (4) – Brooks Orpik (6), Sidney Crosby (24) 20:27; Jayson Megna (3) – Simon Despres (1) 22:34; Chris Kunitz (15) – Sidney Crosby (25), James Neal (9) 25:27; Chris Kunitz (16) – James Neal (10), Sidney Crosby (26) PPG 27:30; Kris Letang (6) – Olli Maatta (5), Joe Vitale (6) 43:30; ill. Tomas Hertl (14) – Joe Thornton (26), Brent Burns (7) 29:27.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 44/45 – Antti Niemi 23/27, Alex Stalock 2/3.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Chris Kunitz (PIT), Sidney Crosby (PIT).

Nagyszerű játékkal ünnepelte félezredik meccsét Sidney Crosby, a Pittsburgh sztárja három gólpasszt adott. A San Jose 45-ször lőtt kapura, de Fleury csak egyetlen gólt kapott, a Sharks hat meccs után kapott ki először. Ráadásul a Penguins Jevgenyij Malkin nélkül tudott nyerni. A San Joseban Tomas Hertl már a 14. gólját szerezte, Dan Boyle pedig a 900. meccsét játszotta.

Montréal Canadiens–Boston Bruins 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Dave Jackson, Tim Peel.

Gólszerző: Tomas Plekanec (10) – Josh Gorges (6), Brian Gionta (11) 29:16; Max Pacioretty (11) – Raphael Diaz (10), Brendan Gallagher (7) 37:42; ill. Gregory Campbell (2) – Milan Lucic (10), Dennis Seidenberg (7) 17:35.

Kapusok: Carey Price 32/33 – Tuukka Rask 25/27.

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Tomas Plekanec (MTL), Max Pacioretty (MTL).

Kilenc meccsből nyolc győzelem, egészen parádés, amit mostanában a Montreal művel. Ennek kárát most a Boston látta, amely a vezetést még megszerezte, de aztán a második harmadban fordított a Canadiens és vezeti az Atlantic-divíziót. Sajnálatos sérülés is történt a meccsen, Johnny Boychukot kórházba kellett szállítani egy ütközés után.

Tampa Bay Lightning–Ottawa Senators 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 16 562 néző, vezette: Brad Watson, Marc Joannette.

Gólszerző: Martin St Louis (11) – Ondrej Palat (4), Matt Carle (10) 16:45; Martin St Louis (12) – Ondrej Palat (5), Tyler Johnson (8) 33:19; Valtteri Filppula (10) 50:56; ill. Patrick Wiercioch (1) – Kyle Turris (16) PPG 26:11.

Kapusok: Ben Bishop 33/34 – Robin Lehner 19/22.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Ben Bishop (TBL), Ondrej Palat (TBL).

Az elmúlt három meccsen pont nélkül maradó Martin St. Louis segített megint a Tampán, a csatár két gólt lőtt. Pedig a Boltsból a sipcsontját törő Steven Stamkos mellett Ryan Malone és Eric Brewer is hiányzott.

Florida Panthers–Winnipeg Jets 5-2 (1-1, 2-0, 2-1)

Sunrise, BB&T Center, 10 966 néző, vezette: Paul Devorski, Mike Leggo.

Gólszerző: Erik Gudbranson (2) – Tomas Fleischmann (11), Marcel Goc (4) 14:02; Dylan Olsen (1) – Scottie Upshall (10), Erik Gudbranson (4) 23:31; Tomas Fleischmann (4) – Mike Weaver (2), Dmitrij Kulikov (3) 37:59; Nick Bjugstad (4) – Scottie Upshall (11), Tom Gilbert (9) 45:37; Jimmy Hayes (2) – Dylan Olsen (2) 57:16; ill. Andrew Ladd (8) – Bryan Little (15), Blake Wheeler (13) 05:27; Olli Jokinen (7) – Devin Setoguchi (9) 52:45.

Kapusok: Tim Thomas 29/31 – Ondrej Pavelec 21/26.

A meccs három legjobbja: Erik Gudbrnason (FLA), Dylan Olsen (FLA), Tomas Fleischmann (FLA).

Két fiatalember vezette győzelemre a Floridát, a Winnipeg ellen. A 21 éves Erik Gudbranson 29 meccsén másodszor volt eredményes. Míg csak az ötödik idei meccsénél tartó Dylan Olsen élete első gólját lőtte az NHL-ben. Érdekesség vele kapcsolatban, hogy 2009-ben, az első körben draftolta a Chicago, aztán 2011-ben 28 meccset játszott a Blackhawksban. Azóta az AHL-ben szerepelt, a Florida aJimmy Hayes-szel együtt november 14-én tradelte a Blackhawksból Kris Versteegért és Phillippe Lefebvre-ért cserébe. A statisztikusok azt is feljegyezték, hogy Tim Thomas az első harmadban védett 11 ezredszer karrierje során.

St. Louis Blues–New York Islanders 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)

St. Louis, Scottrade Center, 14 152 néző, vezette: Steve Kozari, Dean Morton.

Gólszerző: Jay Bouwmeester (2) – Vladimir Sobotka (8), Ian Cole (2) PPG 11:47; Derek Roy (7) – TJ Oshie (19), Kevin Shattenkirk (17) PPG 27:02; David Backes (13) – Alexander Steen (12), Kevin Shattenkirk (18) PPG 29:33; Magnus Paajarvi (2) – Patrik Berglund (8), Jay Bouwmeester (19) 34:59; Brenden Morrow (5) – Derek Roy (12), TJ Oshie (20) 53:19; ill. Andrew MacDonald (3) – Frans Nielsen (13), Kyle Okposo (18) PPG 25:19.

Kapusok: Jaroslav Halak 22/23 – Anders Nilsson 21/26.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Derek Roy (STL), Jay Bouwmeester (STL).

A speciállis csapatok meccse volt ez, a hatból négy született emberelőnyben, a St. Louis három ilyen gólt szerzett. A New York Islanders az elmúlt tíz meccséből mindössze egyet tudott megnyerni, egyre reménytelenebbül utolsó csoportjában. Pedig a szezon elején még a továbbjutás sem tünt lehetetlen vállalkozásnak, Vanek érkezésével pedig elvileg erősödött a csapat, de szerződtetése uta 13 meccsen 4 gól és 5 gólpassz a mérlege.

Nashville Predators–Carolina Hurricanes 2-5 (0-1, 2-3, 0-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 768 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Mike Fisher (7) – Victor Bartley (1), Seth Jones (7) 20:50; Viktor Stalberg (3) – Nick Spaling (5) 22:41; ill. Justin Faulk (2) 00:23; Jeff Skinner (7) – Ryan Murphy (7), Tuomo Ruutu (3) 26:11; Riley Nash (2) – Patrick Dwyer (4), Ron Hainsey (5) 31:51; Jeff Skinner (8) – Eric Staal (16), Justin Faulk (11) PPG 39:08; Jeff Skinner (9) – Justin Faulk (12), Andrej Sekera (9) EN 57:53.

Kapusok: Marek Mazanec 9/13, Carter Hutton 9/9 – Justin Peters 20/22

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Justin Faulk (CAR), Viktor Stalberg (NSH).

Jeff Skinner 18 évesen mutatkozott be az NHL-ben, a negyedik szezonját tölti a Hurricanesben, eddig 73 gólt ütött, de mesterhármast most először pályafutása során. A vendégcsapat már a 23. másodpercben megszerezte a vezetést. A nashville-i Marek Mazanecet, akit az elmúlt hónap legjobb újoncának választottak, 40 perc után lecserelték, Skinner a végén az üres kapuba is betalált.

Minnesota Wild–Chicago Blackhawks 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 852 néző, vezette: Kevin Pollock, Kyle Rehman.

Gólszerző: Matt Cooke (5) – Torrey Mitchell (5), Erik Haula (2) 04:23; Zach Parise (12) – Dany Heatley (4), Jason Pominville (6) PPG 36:59; Jonas Brodin (5) – Jared Spurgeon (8), Justin Fontaine (2) PPG 54:21; Marco Scandella (1) – Jared Spurgeon (9), Charlie Coyle (5) 58:12; ill. Jeremy Morin (1) – Joakim Nordstrom (1), Patrick Kane (17) 39:43; Brandon Saad (8) 40:43; Marian Hossa (12) – Kris Versteeg (9), Nick Leddy (11) PPG 46:35.

Kapusok: Josh Harding 16/19 – Corey Crawfords 19/23.

A meccs három legjobbja: Marco Scandella (MIN), Zach Parise (MIN), Jonas Brodin (MIN).

Nagyszerű meccsen győzte le a Minnesota a bajnokot, ezzel valamelyest visszavágott a tavalyi playoffban elszenvedett kudarcért. A Minnesotával olyan történt, ami hat meccse egyszer sem, az első harmadban is sikerült gólt lőnie. Mikko Koivu 566. meccsét játszotta a Wildban, ezzel utolérte a második helyen álló Pierre-Marc Bouchard-t, az első Nick Schultz 743-mal.

Edmonton Oilers–Colorado Avalanche 8-2 (3-0, 1-2, 4-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Chris Rooney, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Taylor Hall (8) – Philip Larsen (5) 03:44; Taylor Hall (9) – Justin Schultz (8), Jordan Eberle (15) PPG 17:42; Ales Hemsky (6) – Ryan Smyth (5), Mark Arcobello (12) PPG 17:57; David Perron (12) 32:06; Mark Arcobello (3) – Ales Hemsky (11), Ryan Smyth (6) 48:55; Jordan Eberle (10) – Ryan Smyth (7), David Perron (12) 55:19; Sam Gagner (3) – Taylor Hall (14) 58:30; Taylor Hall (10) – Ryan Nugent-Hopkins (16), Corey Potter (3) PPG 59:49.

Kapusok: Devan Dubnyk 33/35 – Szemjon Varlamov 20/28.

A meccs három legjobbja: Taylor Hall (EDM), Devan Dobnyk (EDM), Ales Hemsky (EDM).

Nagyon nagy verést kapott Patrick Roy Coloradója, a ligautolsó nyolc gólt ütött, Taylor Hall pedig hármat, pályafutása során már negyedszer. Az Oilersnek ezzel együtt ez volt csak a negyedik hazai győzelme, kilenc vereség mellett. Roy a nyolc bekapott gól ellenére végig pályán hagyta Szemjon Varlamovot.