Az észak-amerikai hoki

A Chicago most hét góllal gálázott

2013.12.12. 09:04 Ryan O'Brien

grant.jpgLos Angeles ötödször nyert egyhuzamban, abban pedig már semmi meglepő nincs, hogy kapusa, Martin Jones megint a meccs embere lett. A Chicago megint odacsapat, egy napja a Dallasnak hatot, most a Philadelphiának hetet vágott és már 129 gólnál jár. A nap embere címre az anaheimi védő, Alex Grant (a képen) a legesélyesebb. A 24 éves védő második meccsén, második lövéséből, a második gólját szerezte. Ilyet hátvéd 1995 óta nem tett az NHL-ben. A Ducks egyébként 14. hazai meccsén is veretlen maradt, ami a rendes játékidőt illeti. Minden más fontos és érdekes a hajtás alatt.

NHL 72. játéknap, 2013. december 11.

Toronto Maple Leafs–Los Angeles Kings 1-3 (0-1, 1-0, 0-2)

Toronto, Air Canada Centre, 19 375 néző, vezette: Jean Hebert, Dennis LaRue.

Gólszerző: Cody Franson (1) – Phil Kessel (14), Jake Gardiner (9) PPG 34:30; ill. Drew Doughty (6) – Michael Richards (20), Jeff Carter (6) PPG 10:30; Jeff Carter (8) – Vjacseszlav Vojnov (10), Jordan Nolan (2) 49:40; Kyle Clifford (3) – Tyler Toffoli (7), Michael Richards (21).

Kapusok: Jonathan Bernier 20 /23 – Martin Jones 38/39

Kapura lövések: 39 – 23. Kiállítások: 13 perc – 15 perc. Emberelőny: 1/3 – 1/2. Ütközések: 33 – 51. Buli elhozatal: 28 – 31. Blokkolt lövés: 16 – 20.

A meccs három legjobbja: Martin Jones (LAK), Jeff Carter (LAK), Cody Franson (TOR).

Folytatja nagyszerű sorozatát a Los Angeles, amely sorozatban ötödször nem kapott ki és Martin Jones is, aki negyedik meccsét nyerte meg a Kings kapujában. Most 38-szor védett jól, megint a mezőny legjobbja lett. Jones ráadásul két Original Sixes csapat – a Montreal és a Toronto – legyőzésében is segédkezett. A harmadik harmadban 18-szor védett jól, a 2012-es bajnok ekkor fordította meg a meccset. Drew Doughty gólt lőtt, ezzel karrierje 396. meccsén elérte a 200. pontját.

Chicago Blackhawks–Philadelphia Flyers 7-2 (0-1, 5-1, 2-0)

Chicago, United Center, 21 144 néző, vezette: Ghislain Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Duncan Keith (2) – Patrick Sharp (16), Patrick Kane (24) PPG 20:43; Andrew Shaw (10) – Brandon Bollig (5), Johnny Oduya (7) 21:22; Michal Handzus (3) – Marcus Kruger (11) SHG 25:27; Kris Versteeg (5) – Brandon Saad (13), Marian Hossa (12) 29:44; Jonathan Toews (13) – Patrick Sharp (17), Marian Hossa (13) 34:15; Brent Seabrook (3) – Michal Handzus (4), Kris Versteeg (12) 41:05; Patrick Sharp (15) – Patrick Kane (25), Marian Hossa (14) PPG 49:33; ill. Jakub Voracek (5) – Kimmo Timonen (7), Claude Giroux (16) PPG 12:31; Steve Downie (3) – Brayden Schenn (10), Mark Streit (10) PPG 26:11.

Kapusok: Antti Raanta 28/30 – Ray Emery 12/18, Steve Mason 4/5

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Michal Handzus (CHI), Marian Hossa (CHI).

Alaposan kitömte a Chicago a Philadelphiát, a Blackhawks sorozatban a második meccsén lőtt hat, vagy annál több gólt és már 129-nél tart a bajnokságban. A pontgyártásban Patrick Sharp és Marian Hossa járt az élen, előbbi 1+2-vel zárt, utóbbi három gólpasszt adott. Jól indult a Flyersnek a meccs, az elején még vezettek, aztán a második játékrész legelején 88 másodperc alatt megfordította a bajnokcsapat. A végén elszabadultak az indulatok, az utolsó öt percben négy játékos kapott végleges kizárást.

Anaheim Ducks–Minnesota Wild 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 15 252 néző, vezette: Paul Devorski, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Alex Grant (2) – Andrew Cogliano (8), Daniel Winnik (13) 22:37; Corey Perry (21) – Hampus Lindholm (8), Ryan Getzlaf (22) 33:27; ill. Jason Pominville (15) – Ryan Suter (16), Mikko Koivu (18) PPG 43:48.

Kapusok: Jonas Hiller 23/24 – Josh Harding 29/31

A meccs három legjobbja: Corey Perry (ANA), Alex Grant (ANA), Josh Harding (MIN).

Folytatta hazai hibátlan mérlegét az Anaheim, és egyben egymás után negyedszer nyert. A Pacific-divízió elsője 14. hazai meccsén maradt veretlen rendes játékidőben. Alex Grant is gólt szerzett, pályafutása második találatát. A 24 éves, a 2007-ben a Pittsburgh által a negyedik körben draftolt hátvéd élete második NHL-meccsét játszotta, ez volt a második kapura lövése. Erre lehet mondani, hogy száz százalékos helyzetkihasználás. Ilyenre az NHL-ben 1995 óta nem volt példa védőtől, akkor a San Jose-i Marcus Ragnarssonnak sikerült mindez. Ryan Getzlaf most egy pontot szerzett, de már sorozatban 15. meccse pontszerző, november 6-a óta minden meccsen ütött gólt, vagy adott gólpasszt.