Brodeur: 124 gólnélküli meccs

2013.12.15. 14:34 Ryan O'Brien

brodeur_3.jpgNagyszerű meccsekkel folytatódott az NHL alapszakasza. A tizenkét szombati szinte mindegyikén akadt olyan momentum, amiért érdemes végignézi a hajtás alatti videókat. Martin Jones-szal egyszerűen képtelen kikapni a Los Angeles, a Kings-kapus sorozatban az ötödik meccsén vitte győzelemre csapatát. Winnipegben és Torontóban is tíz gól esett, a Maple Leafs alaposan elverte a bajnoki címvédőt, a Chicago hetet kapott. A Pittsburgh a Detroitot rendezte le, megint a két sztárjának, Jvegnyij Malkinnak és Sidney Crosbynak a vezérletével, de az orosz belesérült a sikerbe. Megvan Martin Brodeur 124. shutoutja, és Jaromir Jagr 1716. pontja, a két 41 éves veterán megint sokat tett a New Jersey sikeréért. Jevgenyij Nabokov visszatért, de vele is kikapott a New York Islanders. Eric Staal nagyszerű meccse volt a szombati, a Vancouver pedig visszavágott a 2011-es bajnoki döntőben elszenvedett kudarcért a Bostonnak, a Bruins-hokis, Shawn Thornton 15 meccse eltiltást kapott.

NHL 75. játéknap, 2013. december 14.

Buffalo Sabres–Calgary Flames 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 18 368 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Matt Moulson (11) – Zemgus Girgensons (8), Christian Ehrhoff (8) 45:40; ill. Paul Byron (1) – Chris Butler (5), Mikael Backlund (9) 48:19; Matt Stajan (6) – Paul Byron (4) 60:42.

Kapusok: Jhonas Enroth 24/26 – Karri Ramo 26/27

Kapura lövések: 27 – 26. Kiállítások: 10 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/5 – 0/4. Ütközések: 17 – 24. Buli elhozatal: 25 – 22. Blokkolt lövés: 10 – 19.

A meccs három legjobbja: Matt Stajan (CGY), Matt Moulson (BUF), Karri Ramo (CGY)

Matt Stajan a hosszabbítás 42. másodpercében döntötte el a meccset. A Buffalo 1-0-ra vezetett, de éppen a Sabres két korábbi játékosa, Chris Butler és Paul Byron hozta össze a vendégek egyenlítő gólját. A két hokis 2011-ben került Buffalóból Calgaryba Robyn Regehrért és Ales Kotalikért cserébe. Byron a győztes gólnál gólpasszt is jegyzett. A Flames nyolc győztes meccs után tudott nyerni a First Niagara Centerben, az akkor még Memorial Auditoriumban, 1996-ban nyert legutóbb. A vendégeknél David Jones a 300. meccsét játszotta.

Ottawa Senators–Los Angeles Kings 2-5 (0-3, 1-0, 1-2)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 17 140 néző, vezette: Dave Jackson, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Joe Corvo (3) – Cory Conacher (6), Jason Spezza (18) 33:51; Erik Karlsson (9) – Kyle Turris (19), Patrick Wiercioch (10) 44:24; ill. Dwight King (8) – Jeff Carter (7), Jake Muzzin (11) 00:21; Jeff Carter (9) 04:18; Anze Kopitar (10) – Szlava Vojnov (11), Dwight King (5) 12:56; Jarret Stoll (4) – Drew Doughty (11), Jake Muzzin (12) 53:18; Anze Kopitar (11) – Dwight King (6), Jeff Carter (8) PPG 56:42.

Kapusok: Craig Anderson 2/4, Robin Lehner 19/22 – Martin Jones 37/39

A meccs három legjobbja: Dwight King (LAK), Anze Kopitar (LAK), Drew Dougthy (LAK).

Martin Jones egyetlen pillanatra sem áll le. A Los Angeles kapusa Jonathan Quick szerencsétlen sérülése miatt kapott főszerepet. Öt meccset védett és mind az ötön nyert a Kings. Most Ottawában, Jones 37-szer védett jól, kettőnél több gólt még nem kapott egy meccsen. Most nem tudott a legjobb háromba kerülni, Anze Kopitar két gólt lőtt, Dwight King három pontot hozott össze, míg Drew Doughty gólpassza mellett kiváló védőmunkájával emelkedett ki. A Senators kapust is cserélt, de ez sem segített. A Kings gyakorlatilag az első harmadban eldöntött, 3-0-ra vezetett, aztán a 45. percre, egy gólra zárkózott az Ottawa, de a vendégek végül újabb két góllal eldöntötték a meccset, sorozatban hatodszor nyertek.

Winnipeg Jets–Dallas Stars 4-6 (1-2, 2-3, 1-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dan O'Rourke, Kevin Pollock.

Gólszerző: Matt Halischuk (3) – Mark Scheifele (9), Michael Frolik (10) 10:12; Blake Wheeler (10) – Olli Jokinen (13), Dustin Byfuglien (17) PPG 32:58; Blake Wheeler (11) – Bryan Little (17) 34:53; Olli Jokinen (8) – Chris Thorburn (3), Devin Setoguchi (10) 58:19; ill. Tyler Seguin (16) – Szergej Goncsar (7) 07:14; Valerij Nyicsuskin (5) 14:24; Jamie Benn (8) – Tyler Seguin (13), Szergej Goncsar (8) 33:46; Jamie Benn (9) – Tyler Seguin (14), Szergej Goncsar (9) PPG 37:46; Tyler Seguin (17) – Szergej Goncsar (10), Alex Chiasson (9) PPG 38:49; Colton Sceviour (1) – Antoine Roussel (7), Brenden Dillon (6) 42:48.

Kapusok: Ondrej Pavelec 19/24, Al Montoya 7/8 – Kari Lehtonen 34/38

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Blake Wheeler (WPG), Tyler Seguin (DAL)

Kétszázadik meccsén védett a Dallas kapujában Kari Lehtonen, és 404. meccsén győzelemmel ünnepelte ezt. A Starsban Jamie Benn két gólt lőtt, Tyler Seguin pedig négy pontot hozott össze, Szergej Goncsar pedig pályafutása során először adott négy gólpasszt. Colton Sceviour megszerezte első NHL gólját, az elmúlt két idényben 1-1 meccset játszott, ebben a szezonban pedig ez volt a 24 éves csatárnak ugyancsak az első találkozója. A Winnipeg jelenleg utolsó a nyugati konferencia Central-divíziójában, csoporttársai ellen eddig 3-11-3 a mérlege, ami nem véletlen teszi az utolsó helyre.

Toronto Maple Leafs–Chicago Black Hawks 7-3 (1-1, 4-1, 2-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 603 néző, vezette: Greg Kimmerly, Tim Peel.

Gólszerző: Peter Holland (4) – Joffrey Lupul (8), Mason Raymond (11) PPG 07:14; Jerry D'Amigo (1) – Nikolai Kulemin (5), Carl Gunnarsson (3) 20:42; Peter Holland (5) – Mason Raymond (12), Joffrey Lupul (9) 32:09; Nyikolaj Kuljomin (4) – Jay McClement (3), Jerry D'Amigo (1) 34:36; Joffrey Lupul (9) – Jake Gardiner (10), Mason Raymond (13) PPG 37:08; Joffrey Lupul (10) – Peter Holland (2), Mason Raymond (14) 40:28; Phil Kessel (17) – Nazem Kadri (12), Carl Gunnarsson (4) 48:35; ill. Patrick Kane (18) – Marian Hossa (15), Duncan Keith (27) PPG 16:14; Patrick Kane (19) – Niklas Hjalmarsson (11) 33:30; Brandon Saad (12) – Nick Leddy (12), Jonathan Toews (17) 47:38.

Kapusok: Jonathan Bernier 25/28 – Antti Raanta 20/25, Kent Simpson 5/7.

A meccs három legjobbja: Peter Holland (TOR), Joffrey Lupul (TOR), Mason Raymond (TOR).

Az elmúlt két meccsén 13 gólt ütő Chicago most hetet kapott Torontóban. A siker azért is különleges a kanadai csapatnak, mert sorozatban nyolc vereség után tudta legyőzni a bajnoki címvédőt, a Maple Leafs 2003 óta nem verte a Blackhawkst. Két fiatal nagyszerű meccse volt ez, Peter Holland két gólt ütött és még gólpasszt is adott. November 16-án mutatkozott be a Torontóban, a szezont négy meccsel és egy góllal az Anaheimben kezdte, ennyi pontja egy meccsen még sosem volt, harmadik idényében 5 gólnál és 2 gólpassznál tart. A másik Jerry D’Amigo hatodik meccsén megszerezte első NHL-gólját. Randy Carlyle hatalmas győzelemmel ünnepelte 100. meccsét a Toronto kispadján, ahol ez volt a 49. sikere.

Detroit Red Wings–Pittsburgh Penguins 1-4 (1-2, 0-1, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Francois St. Laurent, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Niklas Kronwall (4) – Justin Abdelkader (10), Daniel Alfredsson (17) 06:09; ill. Sidney Crosby (17) – Jussi Jokinen (11), Jevgenyij Malkin (31) PPG 09:08; Jevgenyij Malkin (9) – Jussi Jokinen (12) PPG 12:50; Olli Maatta (2) – Chris Kunitz (16), Jevgenyij Malkin (32) 39:13; Sidney Crosby (18) – Joe Vitale (8), Chris Conner (1) 54:33.

Kapusok: Jonas Gustavsson 21/25 – Jeff Zatkoff 28/29.

A meccs három legjobbja: Jevgenyij Malkin (PIT), Jeff Zatkoff (PIT), Chris Kunitz (PIT).

Mondjuk úgy, vezéráldozattal járt a Pittsburgh detroiti győzelme. Az orosz Jevgenyij Malkin egy gólt és két gólpasszt adott, de aztán a 600. pontját elérő csatár megsérült és nem is tudta folytatn a meccsek. A Penguinsben Kris Letang már a bemelegítésnél megsérült, így is mondhatni sima vendégsiker lett a vége. Sidney Crosby meglőtt a 17. és a 18. gálját, a kanadai 46 pontjánál senkinek sincs több eddig ebben a szezonban. Crosby 2005-ben mutatkozott be az NHL-ben, az első négy idényében négyszer is száz pont fölé jutott, 120 eddigi karriercsúcsa. 2-1-s vendég vezetés után, a második harmadban nagyon megszórta ellenfelét a Detroit, 14-4 volt a kapura lövések aránya, ennek ellenére Olli Matta növelte kettőre a Pens előnyét, ami aztán három lett a 60. perc végére. Érdekes párharc volt a kispadon. A pittsburghi Dan Bylsma és a detroiti Mike Babcock két hónap múlva a téli olimpián is egymással néz farkasszemet. Előbbi az amerikai, utóbbi a kanadai hoki válogatottat irányítja majd Szocsiban.

New Jersey Devils–Tampa Bay Lightning 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Newark, Prudential Center, 13 832 néző, vezette: Tom Kowal, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Damien Brunner (7) – Eric Gelinas (10), Mark Fayne (2) 35:37; Dainius Zubrus (6) – Jaromir Jagr (16) 46:44            ; Dainius Zubrus (7) – Jaromir Jagr (17), Marek Zidlicky (12) 49:36.

Kapusok: Martin Brodeur 33/33 – Anders Lindback 16/19

A meccs három legjobbja: Martin Brodeur (NJD), Dainius Zubrus (NJD), Jaromi Jagr (NJD).

Martin Brodeur pályafutása során a 124. meccsen nem kapott gólt. Az NHL abszolút listavezetőjének 33-szor kellett ehhez jól védenie a Tampa elleni meccsen. Dainius Zubrus kétszer is betalált, Jaromir Jagr pedig két gólpasszt is adott. A 41 éves cseh ezzel az elmúlt négy meccsén már a hatodik asszisztját jegyezte, 1024 gólpassza a 11. legtöbb az NHL történetében, Mario Lemieux már csak kilencre van tőle, a pontjait tekintve (1716) pedig héttel van lemaradva az örökrangsor hetedik helyén álló Lemieux-től. Jó hír a Bolts szurkolóinak, Steven Stamkos szombat reggel már korcsolyát húzott és elkezdett edzeni.

New York Islanders–Montréal Canadiens 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 14 408 néző, vezette: Brian Pochmara, Ian Walsh.

Gólszerző: Max Pacioretty (12) – David Desharnais (8) 61:51.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 24/25 – Carey Price 21/21

Kapura lövések: 21 – 25. Kiállítások: 11 perc – 13 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/2. Ütközések: 31 – 17. Buli elhozatal: 25 – 35. Blokkolt lövés: 18 – 23 .

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Max Pacioretty (MTL), Jevgenyij Nabokov (NYI).

Jevgenyij Nabokov majdnem egy hónap után megint védett, de az orosz kapus sem tudta győzelemre vinni a New York Islanderst, amely több mint hatvan percig kifogástalanul védekezett, de aztán Max Pacioretty a hosszabbításban belőtte a Montréal győztes gólját, Carey Price idén másodszor teljesített meccset hibátlan mérleggel. Az Islanders idén megint nagyon gyenge, az utolsó 13 meccséből mindössze egyet nyert meg és csak négyen volt pontszerző.

Columbus Blue Jackets–St. Louis Blues 3-4 (3-1, 0-1, 0-1, 0-1)

Columbus, Nationwide Arena, 13 801 néző, vezette: Dean Morton, Chris Rooney.

Gólszerző: Artyom Anyiszimov (9) – Blake Comeau (5) 08:49; Fjodor Tyutin (3) 11:39; Ryan Johansen (12) – Brandon Dubinsky (15), Jack Johnson (5) PPG 13:27; ill. Vlagyimir Taraszenko (10) – Jay Bouwmeester (21), Derek Roy (14) 04:10; Vlagyimir Taraszenko (11) – Alex Pietrangelo (16), Brenden Morrow (4) PPG 28:33; Chris Stewart (7) – Brenden Morrow (5), Ian Cole (3) 53:33; David Backes (16) 60:22.

Kapusok: Mike McKenna 27/31 – Jaroslav Halak 30/33.

A meccs három legjobbja: Vlagyimir Taraszenko (STL), David Backes (STL), Ryan Johansen (CBJ).

New York-i győzelme után otthon kapott ki a Columbus úgy, hogy az első harmadban, négy é fél perc alatt kiharcolt 3-1-es előnyét szórakozta el a végére. A hosszabbítás 22. másodpercében David Backes lőtte a St. Louis győztes gólját. A Blues orosz csatára, Taraszenko kétszer is betalált. Érdekes statisztika, a Blue Jackets 2009 óta a 37. olyan meccsén, amikor két harmad után vezetett, először kapott ki. A hazaiak kapuját most Mike McKenna védte, akinek ez volt az idei második találkozója, 2008-ban a Tampában 15, 2010-ben pedig a New Jerseyben 2 meccsen állt a kapuban és éppen a St. Louis frampcsatától szerződött Columbusba. A 30 éves kapusnak 2009. március 24-e óta nincs győztes meccse az NHL-ben.

Nashville Predators–San Jose Sharks 3-2 (1-0, 1-0, 1-2)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 243 néző, vezette: Gord Dwyer, Chris Lee.

Gólszerző: Eric Nystrom (6) – Victor Bartley (2), Viktor Stalberg (6) 16:04; Roman Josi (2) – Craig Smith (10), Nick Spaling (6) PPG 38:08; Viktor Stalberg (4) – Shea Weber (9) 57:21; ill. Dan Boyle (6) – Matthew Irwin (6), Patrick Marleau (17) 47:28; Patrick Marleau (15) – Dan Boyle (11), Joe Thornton (30) 59:05.

Kapusok: Carter Hutton 36/38 – Antti Niemi 20/23.

A meccs három legjobbja: Roman Josi (NSH), Carter Hutton (NSH), Viktor Stalberg (NSH).

Carter Hutton négy nap alatt a harmadik meccsen védte kezdőként a Nashville kapuját és mind a három meccset megnyerte a Predators. A 27 éves kapus ráadásul most 36 védéssel hozta a sikert, ebben a szezonban már hét győzelemnél tart. A svájci Roman Josi lett a meccs embere, negyedik meccse pontszerző, Viktol Stalberg pedig multipontot ért el (gólt ütött és gólpasszt adott).

Phoenix Coyotes–Carolina Hurricanes 1-3 (1-0, 0-1, 0-2)

Glendale, Jobing-com Arena, 11 697 néző, vezette: Steve Kozari, Wes McCauley.

Gólszerző: Paul Bissonnette (1) – Connor Murphy (2), Jeff Halpern (3) 06:14; ill. Nathan Gerbe (7) – Eric Staal (18), Tim Gleason (1) 28:50; Jeff Skinner (12) – Eric Staal (19) 43:00; Eric Staal (9) – Jordan Staal (7) EN 59:54.

Kapusok: Mike Smith 30/32 – Justin Peters 37/38.

A meccs három legjobbja: Justin Peters (CAR), Antoine Vermette (PHX), Eric Staal (CAR).

Eric Staal három pontja hozta a győzelmet a Carolinának, a Canes kapitánya mindhárom vendéggólban benne volt, az utolsó testvéri koprodukció volt, Jordan adta a gólpasszt az üres kapus gólhoz. Mégsem Eric Staal lett a meccs legjobbja, hanem a 37-szer jól védő Justin Peeters. A Carolina december 3-a óta a hatodik vendégmeccsét játszotta, és most tudott nyerni harmadszor. Jeff Skinner a december ötödikei, élete első triplája után, az elmúlt három meccsen mindig betalált, ez ráadásul győztes gól volt, a második ebben a szezonban. A vendégeknél Tim Gleason az idei első gólpasszát jegyzete, de ez jelentett a 200. pontját a Carolinában.

Colorado Avalanche–Minnesota Wild 1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Denver, Pepsi Center, 16 188 néző, vezette: Mike Leggo, Rob Martell.

Gólszerző: Maxime Talbot (3) – Cory Sarich (7), John Mitchell (8) 30:48; ill. Nino Niederreiter (6) – Ryan Suter (18), Jason Pominville (8) 56:07; Mikko Koivu (SO).

Kapusok: Szemjon Varlamov 26/27 – Josh Harding 26/27

A meccs három legjobbja: Mikko Koivu (MIN), Josh Harding (MIN), Nino Niederreiter (MIN).

A Minnesota Mikko Koivu büntetőjével, szétlövésben nyert a Colorado otthonában. A Minnesota november 23-a óta először nyert meccset idegenben. Colorado most két emberelőnyös lehetőséget szúrt el és ezt azért is fontos megjegyezni, mert az elmúlt 26 powerplay-es esélyéből egyet sem tudott kihasználni az elmúlt tíz meccsen.

Vancouver Canucks–Boston Bruins 6-2 (1-0, 2-1, 3-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Marc Joannette, Kyle Rehman.

Gólszerző: Jannik Hansen (5) 16:37; David Booth (4) – Brad Richardson (7) 25:31; Chris Higgins (10) – Ryan Kesler (11), Mike Santorelli (15) 28:46; Yannick Weber (1) – Henrik Sedin (22), Daniel Sedin (19) 41:34; Henrik Sedin (9) – Daniel Sedin (20), Kevin Bieksa (11) PPG 44:02; Christopher Tanev (3) – Mike Santorelli (16), Brad Richardson (8) SHG 50:34; ill. Reilly Smith (8) 24:11; Reilly Smith (9) – Johnny Boychuk (6), Dennis Seidenberg (9) 56:43.

Kapusok: Roberto Luongo 39/41 – Tuukka Rask 19/23, Chad Johnson 5/7

Kapura lövések: 30 – 41. Kiállítások: 13 – 19. Emberelőny: 1/2 – 0/3. Ütközések: 13 – 19. Buli elhozatal: 36 – 33. Blokkolt lövés: 19 – 15.

A meccs három legjobbja: Roberto Luongo (VAN), Mike Santorelli (VAN), Brad Richardson (VAN).

Nagyon készült a Vancouver erre a meccsre. Még sokan emlékeznek arra, hogy a 2011-es bajnoki döntő hetedik meccsén a Boston 4-0-ra nyert a Rogers Arenaban és ezzel megnyerte a Stanley Kupát. Azóta nem is találkozott egymással a két csapat Kanadában, így a Vancouver most nemes bosszút állt az akkori szégyenteljes, 4-0-s vereségért. A szenzációs formában védő Roberto Luongo most 39 védésig jutott, Mike Santorelli és Brad Richardson is két-két gólpasszt adott, a Canucks az utolsó tíz meccséből a nyolcadikat nyerte meg és csak egyszer kapott ki rendes játékidőben. A vancouveri Yannick Weber 12. idei meccsén az első gólját lőtte, a 25 éves védő 2012. január 12-e óta először volt eredményes. A Bostonhoz kapcsolódó hír, a pittsburghi Brooks Orpikot brutálisan levadászó Shawn Thorton 15 meccses eltiltást kapott.