Martin Jones-szal nem kap ki a Kings

2013.12.18. 14:37 Ryan O'Brien

jones2.jpgTizenkét remek meccsel folytatódott az NHL alapszakasza. A Boston, a közel öt év után az alapszakaszban duplázó Zdeno Chara góljaival nyert. Mark Scheifel 36 másodperc alatt lőtt két gólt, de aztán a Buffalo négyet. A Florida elindult felfelé, az utolsó hét meccséből már a hatodikat nyerte meg. Ahogy 1996 óta egyszer, most sem nyert a Phoenix Montréalban. Otthon kapott egy ötöst a tartalékos Detroit. 67 pont hiányzott a St. Louisból, ez meg is látszott a csapat játékán, kikapott a San Josetól. A dallasi Scolton Sceviour élete első három meccsén két gólt lőtt, Los Angelesben pedig fogyna ka jelzők a kapus Martin Jones-szal kapcsolatban, aki a hatodik meccsén is nyert, harmadszor nem kapott gólt, nem mellesleg franchise-rekordot állított fel. Minden más és érdekes a szokásos videókkal a hajtás alatt.

NHL 78. játéknap, 2013. december 17.

Boston Bruins–Calgary Flames 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Darcy Burchell, Kevin Pollock.

Gólszerző: Zdeno Chara (8) – David Krejci (22), Jarome Iginla (12) PPG 27:38; Zdeno Chara (9) – Jarome Iginla (13), David Krejci (23) PPG 43:19.

Kapusok: Tuukka Rask 21/21 – Reto Berra 29/31.

Kapura lövések: 31 – 21. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 2/3 – 0/3. Ütközések: 15 – 24. Buli elhozatal: 36 – 23. Blokkolt lövés: 9 – 9.

A meccs három legjobbja: Zdeno Chara (BOS), Tuukka Rask (BOS), Jarome Iginla (BOS).

2009. január 13-a volt az a nap, amikor Zdeno Chara két gólt ütött. Azóta két playoff meccsen is sikerült neki, de az alapszakaszban majdnem öt év után. Ráadásul mindkét találata emberelőnyben esett. Jarome Iginla ebben a szezonban másodszor is legyőzte volt csapatát. Tuukka Rask idén harmadszor nem kapott gólt, Craig Cunningham pedig első meccsét játszotta az NHL-ben. A szintén bostoni Shawn Thornton elkezdte letölteni 15 meccses eltiltását. Az is érdekes statisztika, hogy a Calgary 2006. október 19-e óta nem tudott a TD Gardenben gólt lőni, akkor a harmadik harmad 10. percében Alex Tanguay-nek sikerült.

Buffalo Sabres–Winnipeg Jets 4-2 (0-0, 1-2, 3-0)

Buffalo, First Niagara Center, 17 795 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Steve Ott (4) – Drew Stafford (9), Mike Weber (1) 30:16; Marcus Foligno (4) – Cody Hodgson (11), Tyler Myers (7) 40:50; Matt Moulson (12) – Christian Ehrhoff (9), Tyler Ennis (7) PPG 42:31; Matt Ellis (1) – Kevin Porter (1), Brian Flynn (2) 53:38; ill. Mark Scheifele (5) – Grant Clitsome (10) 21:02; Mark Scheifele (6) 21:38

Kapusok: Ryan Miller 25/27 – Ondrej Pavelec 27/31.

A meccs három legjobbja: Matt Moulson (BUF), Mike Weber (BUF), Matt Ellis (BUF).

Nem került a meccs legjobbjai közé, Mark Scheifele produkciója előtt így is kalapot kell emelni. A vesztes Winnipeg 20 éves hokisa 36 másodperc alatt ütött két gólt, a Buffalo viszont utána négyet. Matt Moulson egyelőre egy cseppet sem bánja, hogy az Islanders elcserélte Vanekért. Új csapatában is meccsről-meccsre jól játszik, nem ő tehet róla, hogy a Sabres egyelőre iszonyat messze van a továbbjutástól. Moulson amióta a Buffalo játékosa hat gólt lőtt és hét gólpasszt adott.

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)

Toronto, Air Canada Center, 19 076 néző, vezette: Marc Joannette, Brad Watson.

Gólszerző: Mason Raymond (11) – Peter Holland (3) 43:43; ill. Tomas Fleischmann (5) – Aleksander Barkov (8), Dylan Olsen (5) 03:29; Sean Bergenheim (4) – Aleksander Barkov (9), Dmitrij Kulikov (5) 25:54; Brad Boyes (9) – Sean Bergenheim (3) 36:50.

Kapusok: James Reimer 20/23 – Scott Clemmensen 28/29.

A meccs három legjobbja: Aleksander Barkov (FLA), Sean Bergenheim (FLA), Scott Clemmensen (FLA).

Valami elindult a Floridánál, egymás után negyedszer nyert, Montréal után a másik kanadait is legyőzte. A Panthers az utolsó hét meccséből hatot megnyert és már közelit az Atlantic-divízió továbbjutó helyéhez, de még mindig 12 pontra van tőle. A fiatal Aleksander Barkov két gólpasszal lett a mezőny legjobbja.

New York Islanders–Tampa Bay Lightning 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 618 néző, vezette: Dan O'Halloran, Gord Dwyer.

Gólszerző: Kyle Okposo (11) – John Tavares (25), Brock Nelson (6) PPG 20:11; Frans Nielsen (11) – Michael Grabner (7), Josh Bailey (7) 50:21; ill. Valtteri Filppula (11) 57:07; Valtteri Filppula (12) – J.T. Brown (4), Martin St Louis (19) 59:56; Nyikita Kucserov (SO).

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 34/36 – Ben Bishop 32/34

A meccs három legjobbja: Valtteri Filppula (TBL), Kyle Okposo (NYI), John Tavares (NYI).

Szerencséje sincs szegény New York Islandersnek. A második harmadtól végig vezette az meccset, de az utolsó három percet nem bírta. Valtteri Filppula előbb szépített, majd 3,8 másodperccel a vége előtt a egyenlítő gólt is bevágta. A frusztrált Islanders ezek után a szétlövést is elbukta, utolsó 14 meccséből most kapott ki tizenharmadszor.

Montréal Canadiens–Phoenix Coyotes 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Paul Devorski, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Andrej Markov (3) – Max Pacioretty (4), David Desharnais (9) PPG 42:26; Max Pacioretty (13) – David Desharnais (10), P.K. Subban (22) PPG 53:18; Max Pacioretty (14) – Brian Gionta (13) EN 59:57; ill. Mikkel Boedker (10) – Kyle Chipchura (5), Connor Murphy (3) 06:14.

Kapusok: Carey Price 26/27 – Mike Smith 25/27

A meccs három legjobbja: Carey Price (MTL), Max Pacioretty (MTL), Mike Smith (PHX).

A speciális csapat hozta a Montréal újabb győzelmét, négy emberelőnyös lehetőségéből kettőt értékesíteni tudott a Canadiens, Max Pacioretty kétszer is betalált, sőt még gólpasszt is adott, 14 góljával csapata legeredményesebbje. Utolsó négy idényében ennyi találatig mindig eljutott és most csak 27 meccsen van eddig túl. Karriercsúcs a 2012-es 33 találat. A Phoenix-nek meg továbbra sem megy a Centre Bellben, a kanadai városban 1996 óta nem sikerült nyernie.

Detroit Red Wings–Anaheim Ducks 2-5 (1-4, 0-1, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.

Gólszerző: Tomas Jurco (1) – Drew Miller (4), Kyle Quincey (4) 03:15; Danny Cleary (3) – Lucas Glendening (1) 58:02; ill. Jakob Silfverberg (5) – Francois Beauchemin (7), Andrew Cogliano (9) 03:40; Nick Bonino (10) – Daniel Winnik (14), Teemu Selanne (5) 05:29; Corey Perry (22) – Ben Lovejoy (5) 18:17; Sami Vatanen (4) – Andrew Cogliano (10), Saku Koivu (5) 19:59; Saku Koivu (4) – Andrew Cogliano (11), Sami Vatanen (5) 32:26.

Kapusok: Jonas Gustavsson 8/11, Petr Mrazek 17/19 – Jonas Hiller 16/18.

A meccs három legjobbja: Andrew Cogliano (ANA), Corey Perry (ANA), Tomas Jurco (DET).

A gyors kezdés meghozta az eredményét, hazai vezetés után 17 perc kellett négy Anaheim-gólnak, a negyedik a játékrész utolsó pillanatában esett. A Red Wings 2011-es draftosa, Tomas Jurco második NHL meccsén meglőtte első gólját,a 20 éves kassai fiatalember 26 meccset játszott ebben a szezonban az AHL-ben 11 gólt ütött és 27 pontot gyűjtött. A Detroit mentségére legyen mondva, Zetterberg, Darren Helm, Jimmy Howard és Johan Franzen is hiányzott többek között a csapatból. Az Anaheimben Andrew Cogliano három gólpasszt is adott.

Philadelphia Flyers–Washington Capitals 5-2 (0-0, 4-2, 1-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 788 néző, vezette: Mike Leggo, Chris Rooney.

Gólszerző: Jakub Voracek (7) – Braydon Coburn (3), Kimmo Timonen (8) 21:38; Matt Read (10) – Steve Downie (16), Nicklas Grossman (7) 31:54; Mark Streit (3) – Matt Read (7), Chris VandeVelde (1) PPG 37:04; Jakub Voracek (8) – Kimmo Timonen (9), Claude Giroux (19) PPG 38:16; Wayne Simmonds (6) – Scott Hartnell (7), Erik Gustafsson (5) 47:29; ill. Alekszandr Ovecskin (28) – Nicklas Backstrom (29), Marcus Johansson (20) PPG 20:40; Eric Fehr (5) – Troy Brouwer (6), Martin Erat (10) 25:31.

Kapusok: Steve Mason 24/26 – Braden Holtby 30/35.

A meccs három legjobbja: Jakub Voracek (PHI), Matt Read (PHI), Braydon Coburn (PHI),

Peches körülmények között, 1-4-ről kapott ki legutóbb a Philadelphia a Washingtontól, most viszont alaposan visszavágott. A második harmadban hat gól esett, ebből a Flyers négyet lőtt, Jakub Voracek egymaga kettőt. Most nem sikerült a háromgólos hátrányból a fordítás. A Flyers november 1-jén 7-0-ra koapott ki a Capitalstól, azóta 22 meccset játszott a Philadelphia és 12-öt megnyert, 16-on pontszerző volt.

St. Louis Blues–San Jose Sharks 2-4 (0-2, 2-1, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 16 323 néző, vezette: .

Gólszerző: Kevin Shattenkirk (4) – Ian Cole (4) 35:31; Jay Bouwmeester (3) – Alex Pietrangelo (17), Alexander Steen (14) 39:35; ill. Joe Pavelski (13) – Martin Havlat (4), Matthew Irwin (7) 09:38; Matthew Irwin (1) – Justin Braun (7), Patrick Marleau (18) 12:34; Brent Burns (9) – Joe Thornton (31), Tomas Hertl (10) 22:00; Martin Havlat (3) – Patrick Marleau (19), Justin Braun (8) 48:19.

Kapusok: Jaroslav Halak 23/27 – Antti Niemi 20/22.

A meccs három legjobbja: Patrick Marleau (SJS), Justin Braun (SJS), Jay Bouwmeester (STL).

A San Jose a 22. perc végére bevágott három gólt és innen már nem tudott visszajönni a St. Louis, pedig a játékosai győzelemmel akartak kedveskedni a 62. születésnapját ünneplő Ken Hitchcocknak. A Blues-center, David Backes 2010. január 25. óta először hiányzott meccsről, 274 találkozót játszott azóta. Radásul a hazai csapat megérezte Jaden Schwartz és Vladimir Sobotka hiányát is. A három játékos 29 gólt és 38 gólpasszt hozott idén eddig össze, így érhető, hogy ez komoly csapás volt a csapatnak.

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 1-3 (1-2, 0-1, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 219 néző, vezette: Eric Furlatt, Trevor Hanson.

Gólszerző: Shea Weber (8) – Roman Josi (9), David Legwand (19) PPG 03:03; ill. Duncan Keith (3) – Marian Hossa (16), Jonathan Toews (20) 01:29; Patrick Kane (20) – Patrick Sharp (18), Duncan Keith (29) PPG 16:14; Nick Leddy (4) – Brandon Saad (14), Brent Seabrook (21) PPG 31:33.

Kapusok: Carter Hutton 24/27 – Antti Raanta 27/28.

A meccs három legjobbja: Patrick Kane (CHI), Duncan Keith (CHI), Shea Weber (NSH).

Patrick Kane és Duncan Keith túl sok volt a Nashville-nek, a bajnokcsapat a két játékos három pontjával nyert idegenben. A Preadtors az első harmadban 17-szer lőtt kapura, de Antti Raanta csak egyetlen gólt kapott ebből.

Minnesota Wild–Vancouver Canucks 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 531 néző, vezette: Greg Kimmerly, Tim Peel.

Gólszerző: Zach Parise (15) – Mikko Koivu (19), Ryan Suter (19) PPG 11:46; Charlie Coyle (4) – Mikko Koivu (20), Jonas Brodin (6) 48:47; Jason Pominville (SO); ill. Jannik Hansen (6) – Daniel Sedin (21), Henrik Sedin (23) 08:46; David Booth (5) – Yannick Weber (2), Mike Santorelli (17) 31:01.

Kapusok: Josh Harding 29/31 – Roberto Luongo 30/32.

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Mikko Koivu (MIN), Zach Parise (MIN).

A Minnesota Jason Pominville büntetőjével nyerte meg a meccset, pedig a Luongo rengeteg lövést fogott, 14-et a harmadik harmadban és a hosszabbításban.

Dallas Stars–Colorado Avalanche 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

Dallas, American Airlines Arena, 15 143 néző, vezette: Dave Jackson, Brad Meier.

Gólszerző: Ray Whitney (2) – Shawn Horcoff (7), Alex Chiasson (9) 07:31; Ray Whitney (3) – Alex Chiasson (10), Sergei Gonchar (12) PPG 37:19; Colton Sceviour (2) – Rich Peverley (8), Dan Ellis (1) 57:08; ill. Matt Duchene (15) – Erik Johnson (8), Tyson Barrie (4) PPG 02:37; Erik Johnson (4) – Matt Duchene (13), Nick Holden (3) 30:20.

Kapusok: Dan Ellis 25/27 – Jean-Sebastien Giguere 25/28.

A meccs három legjobbja: Ray Whitney (DAL), Colton Sceviour (DAL), Matt Duchene (COL).

Igazán szép napokat él mostanában Colton Sceviour, a Dallas 24 éves hokisa három nappal ezelőtt mutatkozott be az NHL-ben, rögtön egy góllal. A Colorado ellen meglőtte a másodikat is, ráadásul ez volt a Stars győztes találata. A fiatalember szombaton még a Texas Stars AHL-s meccsére készülődött, amikor felhívták a farmcsapattól. A Colorado úgy kapott ki végül, hogy kétszer is vezetni tudott.

Los Angeles Kings–Edmonton Oilers 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.

Gólszerző: Dwight King (9) – Drew Doughty (12), Jeff Carter (9) 16:38; Jordan Nolan (5) – Matt Greene (3) 55:22; Dustin Brown (7) – Jarret Stoll (8) EN 59:20.

Kapusok: Martin Jones 24/24 – Ilja Brizgalov 37/39

A meccs három legjobbja: Martin Jones (LAK), Drew Doughty (LAK), Dwight King (LAK).

Lassan nehéz lesz Martin Jones teljesítményére jelzőket találni. A Los Angeles Kings AHL-s kapusa a hatodik meccsét megnyerte, harmadszor nem kapott gólt, 0,972 a védéshatékonysága, és ami legnagyobb eredmény, 0,82 a kapott gól/meccs mutatója. A klub történetének első olyan kapusa, aki hat győzelemmel kezdte karrierjét.