Sharp szülinapján triplázott, történelmet írt

2013.12.28. 15:18 Ryan O'Brien

sharp.jpgA Boston góllövőlistájának vezetője, Reilly Smith két góljával nyert a Bruins, 1929 óta nem fordult elő, hogy hét egymás utáni meccsen mindig akad valaki, aki duplázik. A Devils megint borzasztó kevésszer lőtt kapura, ki is kapott. A Washington a New York Rangerst verte, a Pittsburgh most Carolinában, nyert. Ezúttal nem Crosby, hanem James Neal volt a nyerő ember. A Chicago hetet lőtt a Coloradónak, Patrick Sharp három gólt ütött, és a Blackhawks történetében először fordult elő, hogy valaki a születésnapján triplázzon. A dallasi Jamie Benn, Tyler Seguin és Valerij Nyicsuskin sora 12 gólt lőtt az elmúlt hat meccsen. A karácsony utáni első játéknap minden érdekes pillanata a hajtás alatt.

NHL 85. játéknap, 2013. december 27.

Boston Bruins–Ottawa Senators 5-0 (0-0, 1-0, 4-0)

Boston Bruins, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Wes McCauley, Chris Rooney.

Gólszerző: Jarome Iginla (11) – Milan Lucic (15), Torey Krug (12) PPG 36:29; David Krejci (8) – Matt Bartkowski (7), Adam McQuaid (3) 40:38; Reilly Smith (13) – Brad Marchand (10), Patrice Bergeron (11) 50:20; Reilly Smith (14) – Patrice Bergeron (12) 57:26; Brad Marchand (9) – Johnny Boychuk (9) SHG 59:33.

Kapusok: Tuukka Rask 33/33 – Robin Lehner 37/42.

Kapura lövések: 42 – 33. Kiállítások: 8 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/2 – 0/3. Ütközések: 19 – 17. Buli elhozatal: 34 – 30. Blokkolt lövés: 14 – 16.

A meccs három legjobbja: Tuukka Rask (BOS), Reilly Smith (BOS), David Krejci (BOS).

A Boston úgy nullázta le az Ottawát, hogy közben ötöt lőtt a Senatorsnak. Tuukka Rask 33-szor védett, Reilly Smith pedig két gólt lőtt. Smith 14 góljával vezeti csapata góllövőlistáját, Lucic 12, Iginla 11 gólos. A Bruins egy érdekes klubrekordot állított fel, egymás után a hetedik olyan meccsét játszotta, amikor egy-egy játékosa két gólt lőtt egy találkozón. Ilyen pedig 1929 óta nem történt a klub történetében.

New Jersey Devils–Columbus Blue Jackets 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 0-1)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Jean Hebert, Dave Jackson.

Gólszerző: Adam Henrique (7) – Patrik Elias (18), Marek Zidlicky (13) 45:45; ill. Artyom Anyiszimov (11) – Brandon Dubinsky (18), Cam Atkinson (10) 07:34; Cam Atkinson (SO).

Kapusok: Martin Brodeur 29/30 – Curtis McElhinney 16/17

A meccs három legjobbja: Adam Henrique (NJD), Martin Brodeur (NJD), Artyom Anyiszimov (CBJ).

Ha Martin Brodeur nem véd ilyen jól, akkor a Columbus könnyebben nyerhette volna a meccset. A Deviuls megint nagyon kevés kapura lövéssel próbálkozott, mindössze 17-szer tesztelték Curtis McElhinneyt, így is az egyik pont otthon maradt.

Washington Capitals–New York Rangers 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Eric Furlatt, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Mike Green (3) – Martin Erat (14), Dmitrij Orlov (1) PPG 06:55; Nicklas Backström (10) – Steve Oleksy (8) 38:55; Eric Fehr (6) – Nicklas Backström (34) 54:51; ill. Benoit Pouliot (6) – Brad Richards (18), Derick Brassard (13) PPG 21:37; Carl Hagelin (9) – Ryan McDonagh (15), Dan Girardi (7) SHG 40:17.

Kapusok: Philipp Grubauer 38/40 – Cam Talbot 31/34

A meccs három legjobbja: Eric Fehr (WSH), Philipp Grubauer (WSH), Ryan McDonagh (NYR).

Két cserekapus meccsén a washingtoni volt a jobb, a New York-i Cam Talbot így is 11 meccsén nyolc győzelemnél tart, míg Philipp Grubauer mérlege 5-1-1. Nicklas Backström is folytatta egészen kiváló sorozatát, az utolsó 12 meccsén 20 pontot termelt, most gólt lőtt és gólpasszt adott. A svéd a 34. gólpasszát adta, ez a harmadik legtöbb a ligában.

Carolina Hurricanes–Pittsburgh Penguins 3-4 (1-0, 1-1, 1-2, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 18 124 néző, vezette: Rob Martell, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Andrej Sekera (7) – Jordan Staal (10), Nathan Gerbe (10) 19:58; Nathan Gerbe (8) – Alexander Semin (9) 20:30; Drayson Bowman (3) – Riley Nash (6), Patrick Dwyer (6) 57:31; ill. Sidney Crosby (21) – James Neal (13), Olli Maatta (9) 20:16; Chris Conner (4) – Jussi Jokinen (15), James Neal (14) 41:58; Deryk Engelland (3) – Brooks Orpik (7), Jussi Jokinen (16) 53:15; James Neal (11) – Jussi Jokinen (17), Deryk Engelland (4) 61:03.

Kapusok: Justin Peters 22/26 – Marc-Andre Fleury 31/34

A meccs három legjobbja: James Neal (PIT), Nathan Gerbe (CAR), Jussi Jokinen (PIT).

Sidney Crosby megint betalált, de most James Neal volt a Pittsburgh hőse. A Peenguins-csatár most két gólpasszt adott, majd a hosszabbításban az ő góljával dőlt el a meccs. Marc-Andre Fleury 31 védéssel hozta karrierje 500. meccsét.

Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 4-3 (0-2, 3-0, 0-1, 0-0, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 405 néző, vezette: Greg Kimmerly, Kevin Pollock.

Gólszerző: Jake Gardiner (2) – Phil Kessel (17), Cody Franson (17) 31:38; Peter Holland (6) – Mason Raymond (15), Cody Franson (18) 36:25; Phil Kessel (18) – James van Riemsdyk (14), Dion Phaneuf (11) PPG 39:43; Joffrey Lupul (SO); ill. Matt Moulson (13) – Zemgus Girgensons (10), Jamie McBain (6) 07:01; John Scott (1) – Matt Ellis (1) 07:53; Steve Ott (5) – Matt Moulson (13), Tyler Myers (8) PPG 59:35.

Kapusok: Jonathan Bernier 32/35 – Ryan Miller 39/42.

A meccs három legjobbja: Cody Franson (TOR), Matt Moulson (BUF), Phil Kessel (TOR).

Nagyon jól kezdte a meccset a Toronto, aztán feljött a Buffalo és a nyolcadik percben, 52 másodperc alatt lőtt két gólt. A második harmad egyértelműen a hazaiaké volt, nem csak azért, mert 17-5-re nyerték a kapura lövéseket, de még három gólt is berámoltak, amivel megfordították a meccset. Majdnem vége volt, amikor Steve Ott 25 másodperccel a vége előtt egyenlített. A szétlövés végén mégis a Maple Leafs örülhetett.

Chicago Blackhawks–Colorado Avalanche 7-2 (3-0, 4-1, 0-1)

Chicago, United Center, 22 201 néző, vezette: Francis Charron, Marc Joannette.

Gólszerző: Patrick Sharp (19) – Duncan Keith (31), Brent Seabrook (24) 12:27; Jonathan Toews (14) – Marian Hossa (19), Niklas Hjalmarsson (13) 18:03; Patrick Sharp (20) – Duncan Keith (32), Jonathan Toews (22) PPG 19:18; Patrick Sharp (21) – Niklas Hjalmarsson (14), Jonathan Toews (23) 20:27; Jonathan Toews (15) – Patrick Sharp (19) 28:21; Michal Handzus (4) – Patrick Kane (28), Kris Versteeg (14) 33:30; Kris Versteeg (8) – Duncan Keith (33), Michal Handzus (6) 37:48; ill. Paul Stastny (11) – Gabriel Landeskog (15), PA Parenteau (14) 29:07; Gabriel Landeskog (11) – PA Parenteau (15) 47:37

Kapusok: Antti Raanta 16/18 – Jean-Sebastien Giguere 17/24, Szemjon Varlamov 13/13

A meccs három legjobbja: Patrick Sharp (CHI), Jonathan Toews (CHI), Duncan Keith (CHI).

A bajnok alaposan elintézte az idén jól szereplő Coloradót. Patrick Sharp mesterhármassal és négy ponttal ünnepelte 32. születésnapját, a Chicago történetében még nem történt ilyen, 2002. november 29-e óta pedig az NHL-ben sem, akkor a St. Louis-i Pavol Demitrának jött össze így az ünnep. 5-0 után szépített a Colorado, de 40 percnyi játék után már 7-1 volt az állás. Giguere az első 24 lövésből hét gólt kapott. Duncan Keith három gólpasszt adott, ezzel a 33 asszisztnál tart, a legeredményesebb védő jelenleg. A Coloradóban Matt Duchene 22 évesen már a 300. meccsét játszotta.

Winnipeg Jets–Minnesota Wild 6-4 (4-3, 0-1, 2-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dennis LaRue, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Evander Kane (11) – Michael Frolik (13) SHG 03:48; Olli Jokinen (9) – Devin Setoguchi (12), Chris Thorburn (4) 05:57; Blake Wheeler (13) – Jacob Trouba (7), Andrew Ladd (17) 14:50; Dustin Byfuglien (7) – Eric Tangradi (3), Adam Pardy (2) 17:50; Blake Wheeler (14) – Bryan Little (19), Andrew Ladd (18) 50:40; Tobias Enstrom (4) – Olli Jokinen (16) EN 59:56; ill. Dany Heatley (8) – Jason Pominville (10), Mikael Granlund (12) 02:13; Justin Fontaine (7) – Matt Cooke (8), Kyle Brodziak (8) 06:54; Stephane Veilleux (1) – Jared Spurgeon (11), Torrey Mitchell (6) 07:04; Mikko Koivu (8) – Charlie Coyle (6), Jason Pominville (11) PPG 23:40

Kapusok: Ondrej Pavelec 3/6, Al Montoya 22/23 – Niklas Bäckström 32/37.

Kapura lövések: 38 – 29. Kiállítások: 6 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/3. Ütközések: 28 - 9. Buli elhozatal: 19 – 35. Blokkolt lövés: 12 – 19.

A meccs három legjobbja: Blake Wheeler (WPG), Jacob Trouba (WPG), Jason Pominville (MIN).

Tíz gól esett a meccsen, ebből hét az első 20 percben, a winnipegi Blake Wheeler duplázott. Potyogtak a gólok, alig hét perc alatt ötöt látott az MTS Centre közönsége

Dallas Stars–Nashville Predators 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 17 197 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Halloran.

Gólszerző: Jamie Benn (12) – Alex Goligoski (10), Brenden Dillon (7) 00:42; Erik Cole (7) – Rich Peverley (11), Colton Sceviour (1) 27:38; Erik Cole (8) – Alex Goligoski (11) 34:04; Ryan Garbutt (6) – Cody Eakin (10), Jordie Benn (6) 44:09; ill. Kevin Klein (1) – Colin Wilson (11), Ryan Ellis (10) 27:14.

Kapusok: Kari Lehtonen 33/34 – Carter Hutton 30/34.

A meccs három legjobbja: Erik Cole (DAL), Kari Lehtonen (DAL), Alex Goligoski (DAL).

Erik Cole második harmadban lőtt két gólja döntőnek bizonyult, a Dallas simán verte a Nashville-t, amely azóta nyeretlen, mióta december 12-én éppen a Dallastól kapott ki, öt meccse nem tud nyerni. A Stars Jamie Benn, Tyler Seguin és Valerij Nyicsuskin sora 12 gólt lőtt az elmúlt hat meccsen. A Nashville újonca, Seth Jones először játszott szűkebb hazájában, a dallasi születésű hokis édesapja a Dallas Mavericks NBA-s csapat másodedzője.

Calgary Flames–Edmonton Oilers 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Steve Kozari, Kyle Rehman.

Gólszerző: Ryan Smyth (5) – Ales Hemsky (14), Boyd Gordon (7) 17:22; Ryan Smyth (6) – Boyd Gordon (8) PPG - EN 59:54.

Kapusok: Reto Berra 26/27 – Devan Dubnyk 27/27

A meccs három legjobbja: Devan Dubnyk (EDM), Paul Byron (CGY), Mark Giordano (CGY).

A kanadai rangadót az Edmonton nyerte, Devan Dubnyk karrierje nyolcadik shutoutjával. Ryan Smyth két gólt szerzett, a második hat másodperccel a vége előtt az üres kapura. A Calgary kapusa, Reto Berra eddig öt győzelemnél tart, érdekesség, hogy mind az ötöt hosszabbításban, vagy szétlövésben érte el.

Phoenix Coyotes–San Jose Sharks 3-4 (1-0, 1-2, 1-1, 0-0, 0-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 17 125 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Brad Watson.

Gólszerző: David Moss (4) 07:43; David Moss (5) – David Schlemko (5), Mike Ribeiro (18) 31:04; Radim Vrbata (11) – Mike Ribeiro (19), Keith Yandle (19) PPG 53:35; ill. Joe Pavelski (16) – Joe Thornton (36), Brent Burns (10) 29:56; Patrick Marleau (17) – Tommy Wingels (13), Jason Demers (13) PPG 33:13; Brent Burns (11) – Joe Pavelski (19), Joe Thornton (37) 50:10; Patrick Marleau (SO).

Kapusok: Mike Smith 29/32 – Antti Niemi 34/37.

A meccs három legjobbja: David Moss (PHX), Mike Ribeiro (PHX), Antti Niemi (SJS).

Hiába lőtt két gólt David Moss, a Phoenix végül szétlövésben kapott ki a San Josetól, amelyben Antti Niemi 34-szer védett jól. A Sharks mindkét büntetőzője, Logan Couture és Patrick Marleau is betalált. Pénteken volt 10 éve, hogy a Coyotes az első meccsét játszotta a Jobing.com Arenaban. A vendégeknél Joe Thornton a 37. asszisztját adta, amellyel ligaelső.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.