Az Ottawa 51 napja nem nyert kettőt egymás után

2013.12.31. 14:34 Ryan O'Brien

raanta.jpgA Boston után a Washingtont is legyőzte a Senators, de már lassan egy éve, hogy nem tudott hármat nyerni egymás után. Antti Raanta élete első shutoutjával nyert a bajnokcsapat, a Chicago azt a Los Angelest verte, amely kapujában megint nagyszerűen védett Martin Jones. A Detroit Nashville-ben kapott ki, Mike Fisher elmúlt két meccsének mérlege 3 gól és 3 gólpassz. A Philadelphia megint hosszabbításban nyert és megint Kanadában.

NHL 88. játéknap, 2013. december 30.

Ottawa Senators–Washington Capitals 3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

Ottawa, Canadian Tire Center, 20 193, vezette: Brad Meier, Jean Hebert.

Gólszerzők

OTT: Mika Zibanejad (9) – Cory Conacher (8), Milan Michalek (12) 13:49; Kyle Turris (10) – Bobby Ryan (18) 23:14; Clarke MacArthur (12) – Erik Karlsson (28), Jared Cowen (4) EN 59:25.

WSH: Joel Ward (12) – Martin Erat (15), Jason Chimera (13) 02:11

Kapusok: Craig Anderson 34/35 – Philipp Grubauer 35/37

Kapura lövések: 38 – 35. Kiállítások: 4 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/2. Ütközések: 28 – 26. Buli elhozatal: 32 – 27. Blokkolt lövés: 15 – 11.

A meccs három legjobbja: Craig Anderson (OTT), Kyle Turris (OTT), Erik Karlsson (OTT).

Az Ottawa 51 napja várt arra, hogy végre egymás után két győzelmet ünnepelhessen, a Boston legyőzése után két nappal a Washingtont is legyőzte, Craig Anderson a Senators régi mezében korcsolyázott körbe, megköszönve a szurkolók biztatását és örülve annak, hogy a Sensnek megint van győzelmi sorozata. Azért is nagy öröm ez arrafelé, mivel egy éve már annak, hogy az Ottawa egymás után három meccset képes volt megnyerni.

Chicago Blackhawks–Los Angeles Kings 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

Chicago, United Center, 22 161 néző, vezette: Tom Kowal, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

CHI: Brandon Saad (14) – Bryan Bickell (2), Duncan Keith (36) 07:05

LAK: –

Kapusok: Antti Raanta 26/26 – Martin Jones 29/30

A meccs három legjobbja: Antti Raanta (CHI), Duncan Keith (CHI), Martin Jones (LAK).

Nyert a Chicago, de a visszatérő Martin Jones megint szédületesen védett. Elképesztő és szinte hihetetlen, hogy milyen kapust talált magának a Los Angeles és ehhez az kellett, hogy Jonathan Quick, aki hasonlóan nagyszerű kapus néhány hete Floridában megsérüljön. Nem mellékes az sem, hogy a két csapat kapusa lett a mezőny legjobbja, közéjük csak a chicagói Duncan Keith tudott beférni, aki a meccs egyetlen góljánál a gólpasszt adta. Egy nagyszerű sorozat viszont megszakadt, Patrick Kane 14 pontszerző meccs után ezen a találkozón nulla ponttal zárt.

Nashville Predators–Detroit Red Wings 6-4 (2-1, 1-0, 3-3)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 212 néző, vezette: Tim Peel, Chris Rooney.

Gólszerzők

NSH: Colin Wilson (6) – Seth Jones (11), Mike Fisher (8) 01:54; Craig Smith (11) – Paul Gaustad (3) 09:50; Nick Spaling (7) – Craig Smith (12) 24:24; Mike Fisher (10) – Colin Wilson (13), Patric Hornqvist (13) 45:50; Colin Wilson (7) – Seth Jones (12), Mike Fisher (9) 52:07; Roman Josi (3) – Matt Cullen (12) PPG - EN 59:41.

DET: Justin Abdelkader (4) – Drew Miller (5) 03:00; Pavel Dacjuk (15) – Niklas Kronwall (23) 40:35; Kyle Quincey (2) – Darren Helm (4), Henrik Zetterberg (20) 51:30; Patrick Eaves (1) – Henrik Zetterberg (21), Niklas Kronwall (24) PPG 54:52.

Kapusok: Marek Mazanec 21/25 – Jimmy Howard 23/28.

Kapura lövések: 29 – 25. Kiállítások: 9 perc – 15 perc . Emberelőny: 1/5 – 1/2. Ütközések: 17 – 19. Buli elhozatal: 40 – 29. Blokkolt lövés: 16 – 10.

A meccs három legjobbja: Colin Wilson (NSH), Mike Fisher (NSH), Seth Jones (NSH).

Egészen magas színvonalú meccsen verte a Nashville a Detroitot, a hazaiak alaposan kietettek, Colin Wilson két gól és három pont, a legutóbbi Preds meccs hőse, Mike Fishe egy góllal három pontot hozott össze. Fisher az elmúlt két meccsén három gólt ütött és három gólpasszt adott. A meccsnek különösen az utolsó játékrésze volt izgalmas, hat gólnak tapsolhattak a Bridgestone Arenaban. Pavel Dacjuk a Nashville elleni 63. meccsén a 69. pontját szerezte.

Vancouver Canucks–Philadelphia Flyers 3-4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Eric Furlatt, Steve Kozari.

Gólszerzők

VAN: Tom Sestito (3) – Dan Hamhuis (8), Zac Dalpe (2) 24:24; Jannik Hansen (8) – Daniel Sedin (22), Henrik Sedin (26) 36:51; Daniel Sedin (13) – Dan Hamhuis (9) 57:12;

PHI: Mark Streit (4) – Michael Raffl (8), Claude Giroux (26) 15:24; Claude Giroux (11) – Michael Raffl (9) 38:52; Brayden Schenn (8) – Scott Hartnell (11), Matt Read (9) 59:13; Vincent Lecavalier (SO)

Kapusok: Eddie Lack 24/27 – Steve Mason 41/44

A meccs három legjobbja: Daniel Sedin (VAN), Claude Giroux (PHI), Jannik Hansen (VAN).

Elég régen eset szó a Sedin-ikrekről, pedig Henrik és Daniel is 35-35 ponttal áll, igaz, ez most csak a 24. helyre elég. AVancouver sem megy annyira, jelenleg csak negyedik csoportjában, egy ponttal lemaradva a még továbbjutást érő helyről, de így is továbbjutó helyen. A Philadelphia pedig – ahogy szombaton a Calgaryt – megint szétlövésben nyert. Ez a siker azért is nagyon fontos a Flyers számára, mert 1989. december 31-e óta nem volt képes nyerni a Nyugat-kanadai városban. A vendégek az utolsó percben hozták döntetlenre a meccset, aztán Vincent Lecavalier büntetője döntött.