Beindult a Philadelphia

2014.01.01. 13:40 Ryan O'Brien

flyers.jpgA Flyers sorrendben a negyedik meccsét nyerte meg, harmadik csoportjában, a Calgary közelében született Brayden Schenn három ponttal szomorította a rokonokat és a Flames-szurkolókat. A New Jersey ahogy szokta, otthon legyőzte a Pittsburgh-öt. Csak Brad Richards tudott büntetőt értékesíteni, ezzel nyert a Rangers Floridában. A St. Louis-i Jaden Schwartz már hatodik meccse eredményes. A New York Islanders meglepetésre Bostonban tudott nyerni. A Carolina 0-3-ról fordított és hosszabbításban győzte le a Montrealt. Története legjobb decemberi produkciójával zárta 2013-at az Anaheim, amely 12 meccsből 11-et megnyert. A Phoenix a hosszabbítás vége előtt 6,5 másodperccel ütött góllal győzte le az Edmontont. Ne felejtse senki, este héttől jön a Winter Classic, amelyet a Sport TV-n lehet majd követni. Az óévet 11 meccsel búcsúztatta az NHL, minden lényeges a hajtás alatt.

NHL 89. játéknap, 2013. december 31.

New Jersey Devils–Pittsburgh Penguins 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

NJD: Adam Henrique (9) – Ryane Clowe (2), Michael Ryder (8) 01:38; Michael Ryder (12) – Adam Henrique (9), Martin Brodeur (2) 22:45.

PIT: Matt Niskanen (4) –Sidney Crosby (37), Chris Kunitz (22) 26:58.

Kapusok: Martin Brodeur 19/20 – Marc-Andre Fleury 28/30

Kapura lövések: 30 – 20. Kiállítások: 2 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/1. Ütközések: 18 – 24. Buli elhozatal: 25 – 25. Blokkolt lövés: 12 – 17.

A meccs három legjobbja: Adam Henrique (NJD), Martin Brodeur (NJD), Michael Ryder (NJD).

Amióta a Prudential Centert 2008-ban megnyitották, nem sűrűn nyert a Pittsburgh idegenben. Jelenleg 13-3 a győzelmi mutató, Martin Brodeur pedig 48. meccsét nyerte meg a Penguinsszel szemben, amelyen most Sidney Crosby sem tudott segíteni. Ennek ellenére a Pittsburgh ásza 23 ponttal zárta a decembert.

Florida Panthers–New York Rangers 1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 16 083 néző, vezette: Graham Skilliter, Chris Rooney.

Gólszerzők

FLA: Brad Boyes (10) – Aleksander Barkov (12) 29:18

NYR: Dan Girardi (3) – Derek Stepan (18), Rick Nash (9) 57:50; Brad Richards (SO)

Kapusok: Tim Thomas 30/31 – Henrik Lundqvist 21/22

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Tim Thomas (FLA), Brad Richards (NYR).

Szerencsével hozta a New York Rangers ezt a meccset. A rendes játékidő utolsó perceiben sikerült egyenlítenie, majd a szétlövést is megnyert, amelyben csak Brad Richards tudta beütni a büntetőjét. Tim Thomas a 400. meccsén védett.

Minnesota Wild–St. Louis Blues 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 919 néző, vezette: Marc Joannette, Ian Walsh.

Gólszerzők

MIN: Ryan Suter (2) – Charlie Coyle (7), Mikko Koivu (23) 59:51

STL: TJ Oshie (6) – Jaden Schwartz (16) 26:49; Jaden Schwartz (14) – Vlagyimir Taraszenko (9), Brian Elliott (1) 35:59

Kapusok: Josh Harding 21/23 – Brian Elliott 24/25

A meccs három legjobbja: Jaden Schwartz (STL), TJ Oshie (STL), Ryan Suter (MIN).

Nincs Alex Steen és David Backes, de így is akad, aki eldönti a St. Louis meccseit. Most Jaden Schwartz aki szállítja a gólokat. A 21 éves hokis, aki a 2010-es draft 14. választottja volt már sorrendben a hatodik meccsén lő gólt. Most a győztes találat is a fiatalember érdeme volt. A Blues 13-0-1-gyel áll a Central-divíziós ellenfeleivel szemben.

Boston Bruins–New York Islanders 3-5 (1-0, 2-3, 0-2)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Rob Martell, Brad Meier.

Gólszerzők

BOS: David Krejci (9) – Jarome Iginla (15), Milan Lucic (17) 04:25; Patrice Bergeron (10) – Ryan Spooner (8), Reilly Smith (17) PPG 32:33; Daniel Paille (5) – Zdeno Chara (9) 32:58

NYI: Frans Nielsen (14) – John Tavares (27), Kyle Okposo (24) PPG 25:56; Frans Nielsen (15) – Thomas Vanek (17), John Tavares (28) PPG 36:30; Kyle Okposo (15) – Andrew MacDonald (13) PPG 39:57; John Tavares (15) – Thomas Vanek (18), Thomas Hickey (8) 40:32; John Tavares (16) – Andrew MacDonald (14), Kyle Okposo (25) PPG 53:17.

Kapusok: Tuukka Rask 26/31 – Jevgenyij Nabokov 35/38.

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Kyle Okposo (NYI), Frans Nielsen (NYI).

Ha az Islanders hatvan percig bírja, akkor rendszerint képes fordításra az utolsó harmadban. Most is ez történt Bostonban, ahol meglepő győzelmet aratott a New York-i klub. 3-1-s Bruins vezetés után indultak be Tavaresék, akiknek nyolc emberelőnyös lehetőségük volt, amelyből négyet gólra váltottak. John Tavares két gólja mellett két gólpasszt is kiosztott, Frans Nielsen volt a másik duplázó, Thomas Vaneknek is két asszisztja volt, míg Kyle Okposo három ponttal zárt. Zdeno Chara visszatért a védelembe, de ő sem tudott segíteni a Bostonon.

Carolina Hurricanes–Montréal Canadiens 5-4 (0-2, 0-1, 4-1, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 18 807 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Ghislain Hebert.

Gólszerzők

CAR: Jeff Skinner (15) – Jordan Staal (11), Andrej Sekera (15) PPG 41:38; Jeff Skinner (16) – Andrej Sekera (16), Eric Staal (22) PPG 42:15; Eric Staal (10) – Jeff Skinner (11), Brett Bellemore (2) 44:07; Manny Malhotra (2) – Zach Boychuk (2), Tuomo Ruutu (5) 48:16; Alekszandr Szjomin (5) – Ron Hainsey (7), Eric Staal (23) 63:27.

MTL: Lars Eller (9) – Alex Galchenyuk (13) 01:20; Max Pacioretty (16) – David Desharnais (12), Andrej Markov (18) PPG 07:46; Max Pacioretty (17) – P.K. Subban (23), David Desharnais (13) 34:24; P.K. Subban (6) – Andrej Markov (19), David Desharnais (14) PPG 50:16.

Kapusok: Cam Ward 21/25 – Carey Price 37/42.

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Alekszandr Szjomin (CAR), Eric Staal (CAR).

Nagyot játszott a Carolina, amely 0-3-ról állt fel az utolsó harmadban. Kevesebb, mint nyolc perc alatt ütött négy gólt, ezzel fordított. A Canadiens még egyenlíteni tudott, de a hosszabbításban megint a Carolina szerzett gólt.

Winnipeg Jets–Buffalo Sabres 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Paul Devorski, Gord Dwyer.

Gólszerzők

WPG: Keaton Ellerby (2) – Andrew Ladd (19) 10:42; Jacob Trouba (3) – Chris Thorburn (5), Devin Setoguchi (13) 33:06; Anthony Peluso (2) – Evander Kane (10), Mark Scheifele (14) EN 58:32.

BUF: –

Kapusok: Al Montoya 27/27 – Jhonas Enroth 23/25.

A meccs három legjobbja: Al Montoya (WPG), Jacob Trouba (WPG), Chris Thorburn (WPG).

Al Montoya lett a játéknap egyetlen hibátlan kapusa, 27 védéssel hozta idei második shutoutját. A winnipegi Chris Thorburn gólpasszt adott pályafutása 500. NHL-meccsén.

Dallas Stars–Los Angeles Kings 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)

Dallas, American Airlines Center, 15 610 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.

Gólszerzők

DAL: Erik Cole (9) – Alex Chiasson (12), Tyler Seguin (19) PPG 15:58; Tyler Seguin (20) – Alex Chiasson (13), Jamie Benn (22) PPG 32:13; Erik Cole (10) – Rich Peverley (12), Valerij Nyicsuskin (13) 35:16

LAK: Jeff Carter (13) – Michael Richards (22), Drew Doughty (16) PPG 12:23; Anze Kopitar (13) – Jeff Carter (11), Dwight King (9) 41:05.

Kapusok: Kari Lehtonen 23/25 – Ben Scrivens 29/32.

A meccs három legjobbja: Eric Cole (DAL), Tyler Seguin (DAL), Rich Peverley (DAL).

Erik Cole két góljával, illetve Tylers Seguin idei 20. találatával győzte le a Dallas a Los Angelest. Három hazai meccsel zárta a Dallas az óévet, ebből öt pontot gyűjtött, ezzel a negyedik helyen áll a Central-divízióban. Seguin négyéves NHL-karrierje során másodszor jutott el legalább 20 gól, ezen a találkozón szerezte 160. pontját.

Colorado Avalanche–Columbus Blue Jackets 5-3 (1-1, 2-1, 2-1)

Denver, Pepsi Center, 16 177 néző, vezette: Dave Jackson, Dennis LaRue.

Gólszerzők

COL: Jan Hejda (4) 06:33; Jamie McGinn (7) – Matt Duchene (19), Ryan O'Reilly (14) 32:04; Ryan O'Reilly (13) – Matt Duchene (20), Erik Johnson (11) PPG 34:42; Gabriel Landeskog (12) – Paul Stastny (14), Nathan MacKinnon (14) PPG 48:10; Nathan MacKinnon (10) – Andre Benoit (11), Tyson Barrie (6) PPG 58:57.

CBJ: Ryan Johansen (16) – Nick Foligno (12), RJ Umberger (11) 04:13; Boone Jenner (5) – Blake Comeau (7), Jack Johnson (9) 28:34; Nick Foligno (11) – RJ Umberger (12), Ryan Johansen (16) 48:47.

Kapusok: Szemjon Varlamov 35/38 – Curtis McElhinney

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Nick FOligno (CBJ), Szemjon Varlamov (COL).

A Colorado nagy csatában győzte csak le a Columbust, úgy, hogy a vendégek 38-23-ra nyerték a kapura lövéseket, Szemjon Varlamovnak 35-ször kellett jól védenie a sikerért. A Blue Jackets 1-0-ra, majd 2-1-re is vezetett a meccsen.

Anaheim Ducks–San Jose Sharks 6-3 (1-0, 3-2, 2-1)

Anaheim, Honda Center, 17 424 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

ANA: Kyle Palmieri (7) – Matt Beleskey (5), Cam Fowler (20) 16:24; Francois Beauchemin (1) – Ryan Getzlaf (26), Jakob Silfverberg (4) 31:00; Nick Bonino (11) – Ryan Getzlaf (27), Cam Fowler (21) PPG 34:59; Matt Beleskey (2) – Nick Bonino (16) 38:30; Ryan Getzlaf (20) – Corey Perry (21) 41:14; Andrew Cogliano (12) – Saku Koivu (8) SHG 42:25

SJS: Dan Boyle (7) – Joe Pavelski (21), Joe Thornton (39) PPG 20:35; Logan Couture (12) – Patrick Marleau (20), Marc-Edouard Vlasic (11) 32:35; Bracken Kearns (2) – Matthew Irwin (9), Matthew Nieto (5) PPG 43:16

Kapusok: Jonas Hiller 33/36 – Antti Niemi 29/34, Alex Stalock 3/4.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Jonas Hiller (ANA), Ben Lovejoy (ANA)

Megint nyert az Anaheim, ráadásul kaliforniai rangadót nyert meg. Ryan Getzlaf a 20. idei gólját szerezte. A Ducks története legjobb decemberét produkálta, 12 meccsből tizenegyet nyert meg. A San Jose a második harmadban 25-ször lőtt kapura, ami viszont franchise-rekord, igaz ebből csak kettő ment be a remekül védő Jonas Hiller kapujába. A Stars kétszer is betalált emberelőnyből és erre október 11-e óta nem volt példa, az emberelőnyös helyzetek kihasználásában csak 29. a ligában.

Calgary Flames–Philadelphia Flyers 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Eric Furlatt, Francis Charron.

Gólszerzők

CGY: Sean Monahan (11) – Paul Byron (6) 34:30

PHI: Mark Streit (5) – Brayden Schenn (14), Wayne Simmonds (13) 03:15; Brayden Schenn (9) – Andrej Meszaros (3), Wayne Simmonds (14) 38:31; Scott Hartnell (8) – Luke Schenn (2), Brayden Schenn (15) 50:14; Braydon Coburn (4) – Sean Couturier (11) SHG - EN 58:04.

Kapusok: Reto Berra 17/20 – Ray Emery 23/24.

A meccs három legjobbja:

Egymás után negyedik meccsét nyerte a Philadelphia és a harmadik helyre, azaz továbbjutó pozícióba jött fel a Metropolitan-divízióban. Brayden Schenn hárompontos meccse volt. A rokonok nem biztos, hogy túl boldogok voltak ettől, ugyanis a 22 éves center Saskatoonból származik, így Calgary közelsége miatt biztos sokan látták őt a Scotiabank Saddledome-ban. A Flamesnek ellenben nem megy ilyen jól, most kapott ki egymás után harmadszor.

Phoenix Coyotes–Edmonton Oilers 4-3 (1-1, 1-2, 1-0, 1-0)

Glendale, Jobbing.com, 17 416 néző, vezette: Dean Morton, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

PHX: Keith Yandle (5) – Derek Morris (11), Lauri Korpikoski (5) 10:59; Tim Kennedy (2) – Martin Hanzal (16), Michael Stone (3) 32:05; Mikkel Boedker (11) – Keith Yandle (21), Radim Vrbata (18) 58:50; Keith Yandle (6) 64:53

EDM: Ryan Nugent-Hopkins (11) – Taylor Hall (21), David Perron (15) 18:50; David Perron (17) – Taylor Hall (22) 20:25; Justin Schultz (4) – Taylor Hall (23) 26:44

Kapusok: Mike Smith 7/10, Thomas Greiss 15/15 – Ilja Brizgalov 41/45.

A meccs három legjobbja: Keith Yandle (PHX), Martin Hanzal (PHX), Taylor Hall (EDM).

Drámai körülmények között nyerte meg a Phoenix a meccset, Keith Yandle a hosszabbítás vége előtt 6,5 másodperccel ütötte a győztes találatot. A Coyotzes 1-3-ról jött vissza, Antoine Vermette egymás után a 350. meccsét játszotta, ami a negyedik leghosszabb sorozat az aktív játékosok között. A Phoenix az elmúlt 11 meccsből a kilencedik nyerte meg az Edmonton ellen.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.