A Philadelphia lassan rekordot dönt

2014.01.09. 10:22 Ryan O'Brien

meszaros.jpgA Flyers a Montreal hazai legyőzésével sorozatban 10. meccsét nyert a Wells Fargo Centerben és már csak egyre van a 2003-as rekordjától. Egy védő volt a meccs embere, Andrej Meszaros (a képen) minden hazai gólban benne volt. Denverben is egy hátvéd parádézott, Tyson Barrie gólpasszából egyenlített a Colorado, majd a 22 éves fiatalember a hosszabbítás elején a meccset is eldöntötte. A New York Rangers Carl Hagelin győztes góljával négy év után ismét nyerni tudott a Chicago otthonában. A szerdai játéknap három meccsének összes fontos történése a hajtás alatt.

NHL 97. játéknap, 2014. január 8.

Philadelphia Flyers–Montreal Canadiens 3-1 (2-0, 1-1, 0-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 949 néző, vezette: Chris Lee, Mike Leggo.

Gólszerzők

PHI: Sean Couturier (8) – Vincent Lecavalier (8), Andrej Meszaros (5) 06:27; Zac Rinaldo (1) – Luke Schenn (3), Andrej Meszaros (6) 14:39; Michael Raffl (3) – Andrej Meszaros (7), Brayden Schenn (17) 28:24

MTL: Tomas Plekanec (14) – Brian Gionta (16) SHG 37:37.

Kapusok: Steve Mason 19/20 – Peter Budaj 24/27.

Kapura lövések: 27 – 20. Kiállítások: 13 perc – 13 perc. Emberelőny: 0/4 – 0/4. Ütközések: 21 – 23. Buli elhozatal: 26 – 25. Blokkolt lövés: 21 – 11.

A meccs három legjobbja: Andrej Meszaros (PHI), Sean Couturier (PHI), Zac Rinaldo (PHI).

Megvan a Philadelphia sorozatban tizedik hazai sikere, ezúttal a védő Andrej Meszaros lett a meccs embere, aki három gólpasszal segítette csapatát. A center Zac Rinaldo 44. meccsét játszotta ebben a szezpnban, de csak most jött össze az első gól és a második pont. A Flyers utoljár a New Jerseytől kapott ki a Wells Fargóban, annak is éppen két hónapja, a csapat leghosszabb hazai sorozata a 2003-as 11 meccses győztes széria.

Chicago Blackhawks–New York Rangers 2-3 (0-2, 2-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 493 néző, vezette: Paul Devorski, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

CHI: Jonathan Toews (16) – Patrick Sharp (22), Duncan Keith (40) PPG 26:17; Brandon Bollig (4) – Marcus Kruger (14) 28:05.

NYR: Brad Richards (11) – Ryan Callahan (9), Marc Staal (3) 05:06; Mats Zuccarello (11) – Michael Del Zotto (8), Henrik Lundqvist (2) PPG 09:29; Carl Hagelin (11) – Marc Staal (4), Brad Richards (20) 54:03.

Kapusok: Corey Crawford 29/32 – Henrik Lundqvist 35/37.

A meccs három legjobbja: Carl Hagelin (NYR), Brandon Bollig (CHI), Henrik Lundqvist (NYR).

Fontos pontokat gyűjtött a New York Rangers, amely a bajnokot tudta legyőzni. Az első harmadban négy és fél perc alatt lőtt két Rangers-gólra a másodikban kevesebbmint két perc alatt jött a chicagói válasz. A meccset aztán a harmadik harmad vége felé Carl Hagelin döntötte el. A New York-i klub összekapta magát az utolsó kilenc meccsén, heten volt pontszerző, hatot megnyert. A Blackhawks december 14-e óta először kapott ki otthon, ahol a Rangers 2009. január 16-a óta most tudott először nyerni.

Colorado Avalanche–Ottawa Senators 4-3 (2-1, 0-2, 1-0, 1-0)

Denver, Pepsi Center, 12 487 néző, vezette: Greg Kimmerly, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

COL: Jamie McGinn (10) – Erik Johnson (13), Nick Holden (4) PPG 02:19; Jan Hejda (5) – Gabriel Landeskog (20), Paul Stastny (19) 04:54; Paul Stastny (13) – Gabriel Landeskog (21), Tyson Barrie (8) 57:40; Tyson Barrie (3) – Paul Stastny (20), Gabriel Landeskog (22) 60:33.

OTT: Clarke MacArthur (15) – Bobby Ryan (19) 15:02; Jason Spezza (12) – Clarke MacArthur (18), Erik Karlsson (30) PPG 32:53; Kyle Turris (11) – Mark Stone (1), Erik Karlsson (31) 34:18

Kapusok: Szemjon Varlamov 29/32 – Craig Anderson 27/31.

A meccs három legjobbja: Tyson Barrie (COL), Paul Stastny (COL), Matt Duchene (COL).

A 22 éves Tyson Barrie gólpasszával, 2:20-szal a vége előtt egyenlített a Colorado, majd az újonc a hosszabbítás 33. másodpercében a győutes gólt is bevágta, a védőnek ez volt a harmadik idei gólja. Barrie mellett Paul Stastny három pontot szerzett, Jason Spezza négymeccses kihagyás után góllal tért vissza az Ottawába. A coloradói Gabriel Landeskog már nyolcadik meccse pontszerző.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.