Ramo és Quick hibátlan

2014.01.14. 10:18 Ryan O'Brien

ramo.jpgKét kapusnak is nagyszerűen sikerült a kedd hajnali NHL-forduló. Karri Ramo ráadásul pályafutása során először nem kapott gólt. Öt vereség után, az új edzővel jött az első Winnipeg-győzelem. Los Angelesben inkább a pofonokból volt több, a gólokból mindössze egy, ez pedig Kings-sikert hozott. Egy szülinapos bekk két gólpassza hozta meg a fordítást Columbusban, és a Blue Jackets egymás utáni negyedik győzelmét. Ez volt a hétfői játéknap az NHL-ben, a hajtás alatt.

NHL 102. játéknap, 2014. január 13.

Carolina Hurricanes-Calgary Flames 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Raleigh, PNIC Arena, 15 276 néző, vezette: Wes McCauley, Kyle Rehman.

Gólszerzők

CAR: –

CGY: Mikael Backlund (7) – Jiri Hudler (25), Dennis Wideman (12) PPG 35:26; Sean Monahan (13) – Paul Byron (7), TJ Galiardi (7) 49:36.

Kapusok: Anton Hudobin 27/29 – Karri Ramo 23/23

Kapura lövések: 23 – 29. Kiállítások: 8 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/1 – 1/3. Ütközések: 25 – 25. Buli elhozatal: 28 – 23. Blokkolt lövés: 12 – 18.

A meccs három legjobbja: Karri Ramo (CGY)

Karri Ramo 23 védésével sikerült a Calgary nullázása, a finn kapusnak ez volt pályafutása első shutoutja. Nem most ilyen meccse a Flames-nek, összesen 117-et kellett várni arra, hogy nullára tudjon hozni egy meccset.

Columbus Blue Jackets-Tampa Bay Lightning 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)

Columbus, Nationwide Arena, 14 070 néző, vezette: Dave Jackson, Gord Dwyer.

Gólszerzők

CBJ: Ryan Johansen (17) – Ryan Murray (11) 23:46; Nathan Horton (2) – Jack Johnson (11), Artyom Anyiszimov (10) PPG 43:09; Mark Letestu (5) – Jack Johnson (12), James Wisniewski (23) PPG 57:22.

TBL: Alex Killorn (12) – Matt Carle (22), Radko Gudas (11) PPG 25:07; Victor Hedman (9) – Tyler Johnson (14), Martin St Louis (23) 26:04.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 26/28 – Anders Lindback 25/28.

A meccs három legjobbja: Jack Johnson (CBJ), Nathan Horton (CBJ), Ryan Johansen (CBJ).

A Columbus 1-2-ről, a harmadik harmadban fordította meg a meccset, elsősorban a 27. születésnapját ünneplő Jack Johnson fontos gólpasszainak köszönhetően, aki mindkét utolsó gólban benne volt, Mark Letestu érdeme a győztes találat, Nathan Horton pedig a 200. gólját ütötte. A Blue Jackets sorozatban negyedszer tudott nyerni.

Winnipeg Jets-Phoenix Coyotes 5-1 (2-1, 1-0, 2-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Chris Lee.

Gólszerzők

WPG: Olli Jokinen (12) – Dustin Byfuglien (26) 12:52; Eric O'Dell (2) 18:00; Blake Wheeler (17) – Mark Scheifele (17) 28:49; Michael Frolik (10) – Adam Pardy (5), Bryan Little (22) 44:18; Devin Setoguchi (8) – Dustin Byfuglien (27), Tobias Enström (10) PPG 49:34.

PHX: Oliver Ekman-Larsson (5) – Mikkel Boedker (17), Shane Doan (14) PPG 12:16.

Kapusok: Ondrej Pavelec 18/19 – Mike Smith 33/38.

A meccs három legjobbja: Michael Frolik (WPG), Dustin Byfuglien (WPG), Devin Setoguchi (WPG).

Öt elveszített meccs után, már az új edzővel simán nyert a Winnipeg. Paul Maurice-t vasárnap nevezték ki Claude Noel helyére. Maurice már 1995-ben dolgozott az NHL-ben, a Hartford Whalers főedzője volt, majd franchise költözése után a Carolinánál kétszer, és a Torontónál is dolgozott. 1085. meccse volt ez pályafutása során, a 461. győzelmét szerezte meg. A legsikeresebb idénye a 2001–2002-es szezon volt, amikor a Hurricanest egészen a döntőig vezette, de ott kikapott a Detroittól. A meccsen öt különböző játékos lőtte az öt hazai gólt, Dustin Byfuglien két gólpasszt adott.

Los Angeles Kings-Vancouver Canucks 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Paul Devorski, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

LAK: Dustin Brown (10) – Anze Kopitar (25), Jeff Carter (13) 40:24

VAN: –

Kapusok: Jonathan Quick 28/28 – Eddie Lack 19/20.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Dustin Brown (LAK), Christopher Tanev (LAK).

Gólból kevés, pofonból annál több volt Los Angelesben. Jonathan Quick már 27-edszer nem kapott gólt pályafutása során, Dustin Brown ütötte az egyetlen gólt és volt közben 109 perc kiállítás is. A vancouveri Tom Sestitót már az első harmad harmadik percében végleg az öltözőbe küldték. Aztán a második játékrészre is jutott egy kis bunyó.