Őrült szombat az NHL-ben

2014.01.19. 15:51 Ryan O'Brien

bobrovsykij.jpgSok furcsaság történt az NHL vasárnap hajnali, vagy éppen szombat esti meccsein. Például a Senators már több, mint egy hónapja nem tudott korán kezdődő meccset nyerni. Detroitban esett a bajnokság legfurcsább gólja, erről még sok szó fog esni. Vancouverben pedig John Tortorellának mentek neki a Calgary-hokisok az öltözőfolyosón, aztán a pályán a második másodpercen elszabadult a pokol. Joe Pavelski mesterhármast vágott, Martin St. Louis viszont négyszer talált be, igaz vesztes csapat tagjaként. A columbusi Szergej Bobrovszkij november 29-e óta nem védett vesztes csapatban, egymás után hetedszer nyert, ő a nap embere. Alekszandr Szjomin ijedtében két gólt vágott a Floridának. Érdemes a mai meccsek összefoglalóját és a két bónuszvideót is végignézni. A hajtás alatt rögtön a szezon talán legfurcsább gólja egyből, aztán meg a lényeg.

NHL 107. játéknap, 2014. január 18.

Ottawa Senators–New York Rangers 4-1 (1-1, 0-2, 0-1)

Ottawa, Canadien Tire Center, 19 978 néző, vezette: Tim Peel, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

OTT: Marc Methot (4) – Cody Ceci (4), Milan Michalek (13) 03:37.

NYR: Brad Richards (13) – Derek Stepan (21), Ryan McDonagh (20) PPG 09:50; Rick Nash (12) – Derek Stepan (22) 32:45; Derek Stepan (8) 39:48; Mats Zuccarello (13) 56:50.

Kapusok: Craig Anderson 27/31 – Cam Talbot 29/30.

Kapura lövések: 30 – 31. Kiállítások: 10 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/2 – 1/4. Ütközések: 26 – 26. Buli elhozatal: 30 – 31. Blokkolt lövés: 18 – 11.

A meccs három legjobbja: Derek Stepan (NYR), Mats Zuccarello (NYR), Zack Smith (OTT).

Derek Stepan három pontjával Ottawában nyert a Rangers. Stepan december 20-a óta nem talált be. A statisztikusok azt is feljegyezték, hogy a Senators december 9-e óta nem nyert délutáni m eccset – helyi idő szerint szombaton, délután kettőkor kezdődött a meccs. Az Ottawa szerzett a meccs elején vezetést, de aztán négy gólt kapott egymás után. Rick Nash még csak a 12. góljánál tart, de az elmúlt hét meccsén ötödször volt eredményes.

Tampa Bay Lightning–San Jose Sharks 4-5 (3-2, 1-3, 0-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Steve Kozari.

Gólszerzők

TBL: Martin St Louis (22) – Tyler Johnson (16), Teddy Purcell (21) PPG 11:56; Martin St Louis (23) – Jean-Philippe Cote (4), Ben Bishop (2) 15:44; Martin St Louis (24) – J.T. Brown (6), Mark Barberio (5) 19:30; Martin St Louis (25) – Teddy Purcell (22), Tyler Johnson (17) PPG 22:07.

SJS: Matt Nieto (4) – Patrick Marleau (24), Tommy Wingels (14) 09:46; Patrick Marleau (21) – Matt Nieto (9), Tommy Wingels (15) 12:52; Joe Pavelski (23) –Tyler Kennedy (11), Jason Demers (20) 32:48; Joe Pavelski (24) – Dan Boyle (14), Patrick Marleau (25) PPG 33:09; Joe Pavelski (25) –Matt Irwin (11), Joe Thornton (46) 39:00.

Kapusok: Ben Bishop 27/32 – Antti Niemi 25/29.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Joe Pavelski (SJS), Patrick Marleau (SJS).

Joe Pavelski szenzációs formában továbbra is, mesterhármasával nyert a San Jose Tampában. Az amerikai olimpikon az utolsó 18 meccsén 15 gólt lőtt. Még ennél is jobban teljesít Martin st. Louis, aki négy gólig jutott ezen a meccsen. Pavelski annyival lehetett boldogabb, hogy csapata nyert, ráadásul a 29 éves csatáré volt a győztes gól. Ennél a gólnál Joe Thronton adta a gólpasszt, idén már a negyvenhatodikat, összesen pedig az 1170. pontját szerezte, amellyel az örökrangsor 48. helyére jött fel, nem akárkit, Bobby Hullt érte utol.

Winnipeg Jets–Edmonton Oilers 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Eric Furlatt, Tom Kowal.

Gólszerzők

WPG: Jacob Trouba (6) – Bryan Little (24) SHG 45:48; Mark Scheifele (9) – Blake Wheeler (20), Eric O'Dell (1) 50:37; Jacob Trouba (7) – Blake Wheeler (21) 61:10.

EDM: Jordan Eberle (16) – Ryan Nugent-Hopkins (24), Taylor Hall (28) PPG 26:59; David Perron (18) – Jeff Petry (9), Sam Gagner (14) 58:00.

Kapusok: Ondrej Pavelec 20/22 – Ilja Brizgalov 36/39.

A meccs három legjobbja: Jacob Trouba (WPG), Mark Scheifele (WPG), Jordan Eberle (EDM).

Jacob Trouba lőtte a Winnipeg első gólját, aztán a harmadikat is, amellyel a Jets hosszabbításban megnyerte a meccset. A 2012-es draft kilencedik választottja a 33. meccsén a hatodik és a hetedik gólját szerezte. Pályafutása során először sikerült dupláznia. Védő létére ez azért megsüvegelendő produkció. A hazaiaknál Dustin Byfuglien az 500. meccsét játszotta.

Buffalo Sabres–Columbus Blue Jackets 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Greg Kimmerly, Chris Lee.

Gólszerzők

BUF: Tyler Myers (5) – Matt Moulson (15), Tyler Ennis (10) 00:59; Drew Stafford (5) – Tyler Ennis (11) 06:47; Tyler Myers (6) – Cody Hodgson (14), Christian Ehrhoff (17) PPG 59:35.

CBJ: David Savard (3) – Derek MacKenzie (5), Mark Letestu (15) 06:19; Matt Calvert (5) – Nikita Nikitin (11), Brandon Dubinsky (22) 12:44; Brandon Dubinsky (10) – Cam Atkinson (12), James Wisniewski (24) PPG 31:21; Ryan Johansen (SO).

Kapusok: Ryan Miller 32/35 – Szergej Bobrovszkij 26/29.

A meccs három legjobbja: Tyler Myers (BUF), Brandon Dubinsky (CBJ), Tyler Ennis (BUF).

Szergej Bobrovszkijnak november 29-e óta nem volt vesztes meccse a Columbus kapujában. A 25 éves kapus december 3-a után január 6-án védett újra, de azóta sem kap ki csapatával, a Blue Jackets pedig sorozatban hatodik meccsét nyerte meg, már csak három pontra van a továbbjutást érő harmadik helytől. A győztes gólt a hosszabbításban Ryan Johansen lőtte. A Buffalo nagyot küzdött, kétszer is vezetett, sőt 27 másodperccel a vége előtt még egyenlíteni is tudott, mégis csak egy pontot tartott otthon. Tyler Myers lett a meccs embere, a buffalói két gólt ütött, éppen a 300. meccsén.

Toronto Maple Leafs–Montréal Canadiens 5-3 (1-1, 2-1, 2-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 667 néző, vezette: Francis Charron, Dennis LaRue.

Gólszerzők

TOR: Cody Franson (3) – Nazem Kadri (17), Joffrey Lupul (12) 04:49; Phil Kessel (23) – Mason Raymond (18) 33:11; Mason Raymond (13) – Nazem Kadri (18), Morgan Rielly (12) PPG 37:47; James van Riemsdyk (19) – Tyler Bozak (14), Phil Kessel (25) 54:27; Joffrey Lupul (15) – Nyikolaj Kuljomin (7) EN 59:56.

MTL: Brendan Gallagher (12) – Max Pacioretty (9), Andrej Markov (21) PPG 17:29; Brian Gionta (8) – Francis Bouillon (4) 39:48; David Desharnais (8) – P.K. Subban (27) 49:06.

Kapusok: Jonathan Bernier 30/33 – Carey Price 25/29.

A meccs három legjobbja: Nazem Kadri (TOR), Phil Kessel (TOR), James van Riemsdyk (TOR).

Amellett, hogy az év legfontosabb meccsét nyerte meg – az örök rivális Montréalt győzte le – a Toronto, sorozatban negyedszer nyert a Maple Leafs. A Toronto gyakorlatilag végig vezetett a meccsen, Joonas Nattinen pedig bemutatkozott az NHL-ben.

Detroit Red Wings–Los Angeles Kings 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 068 néző, vezette: Rob Martell, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

DET: Henrik Zetterberg (15) – Gustav Nyquist (6), Brendan Smith (10) 29:47; Niklas Kronwall (5) – Henrik Zetterberg (23), Patrick Eaves (1) PPG 59:33; Tomas Tatar (SO).

LAK: Mike Richards (7) – Szlava Vojnov (17) PPG 29:06; Jeff Carter (18) – Mike Richards (25), Drew Doughty (19) PPG 57:45.

Kapusok: Jimmy Howard 30/32 – Jonathan Quick 33/35.

A meccs három legjobbja: Henrik Zetterberg (DET), Szlava Vojnov (LAK), Jimmy Howard (DET).

Minden idők legfurcsább góljával egyenlített a Detroit, majd a szétlövésben szerezte meg a győzelmet a Los Angeles ellen. Niklas Kronwall 26.1 másodperccel a meccs vége előtt, 1-2-es állásnál tette rá a kékvonalról. A pakk csak szállt, szállt, a felvételek alapján olyan, mintha, a védőhálóról pattant volna vissza, szegény Quick hátára, akinek fogalma sem volt arról mi történik. A Kings-kapus hátáról pedig a hálóba pattant. A hajtás előtt a vitatott gól, mindenki döntse el, szabályos volt-e. Tomas Tatar pedig a szétlövésben döntött. A Detroit idei kilencedik szétlövéses meccsét játszotta és csak a másodikat nyerte meg. A Red Wings megúszta azt a szégyent ezzel a sikerrel, hogy 1945 után egymás után háromszor kap ki büntetőkkel.

Philadelphia Flyers–New York Islanders 6-4 (2-2, 1-2, 3-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 992 néző, vezette: Kelly Sutherland, Ian Walsh.

Gólszerzők

PHI: Andrej Meszaros (3) 14:43; Andrej Meszaros (4) – Scott Hartnell (17), Wayne Simmonds (20) 18:38; Adam Hall (2) – Mark Streit (16) 23:45; Jakub Voracek (14) – Claude Giroux (30), Kimmo Timonen (14) 47:14; Michael Raffl (4) – Claude Giroux (31), Jakub Voracek (21) 55:45; Matt Read (11) – Sean Couturier (14), Mark Streit (17) EN 59:04.
NYI: John Tavares (22) – Thomas Vanek (25), Kyle Okposo (28) 07:43; Cal Clutterbuck (7) – Frans Nielsen (22), Brian Strait (5) SHG 11:54; Brock Nelson (7) – Calvin de Haan (7), Josh Bailey (12) 31:05; Brian Strait (3) – Michael Grabner (9), Brock Nelson (8) 34:00.

Kapusok: Steve Mason 20/24, Ray Emery 5/5 – Kevin Poulin 26/31.

A meccs három legjobbja: Michael Raffl (PHI), Andrej Meszaros (PHI), Jakub Voracek (PHI).

Nem kezdődött rosszul a meccs az Islandersnek, hiszen Tavares már 22. góljával, majd Clutterbuck emberhátrányos találatával 2-0-ra vezetet. A 24. percben már megfordította a meccset a Philadelphia, de a vendégek újabb két góllal, megint előnnyel mentek pihenni a második harmad után. Aztán jött a szokásos Islanders-rövidzárlat, a harmadik harmadban kapott három gól eldöntötte a meccset. A Flyers felzárkózásához sokat tett hozzá a védő Andrej Meszaros, aki az első harmadban kétszer is betalált. A 28 éves szlovák karrierje során harmadszor duplázott, utolsó hat meccsén három gólt lőtt és kétszer ennyi gólpasszt adott. Ami azért elgondolkodtató, a Flyers ebben a szezonban már nyolcadszor kapott gólt emberhátrányból.

Carolina Hurricanes–Florida Panthers 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)

Raleigh, MTS Center, 15 476 néző, vezette: Mike Leggo, Chris Rooney.

Gólszerzők

CAR: Riley Nash (5) – Radek Dvorak (4) 23:37; Alekszandr Szjomin (7) – Eric Staal (26) 42:31; Alekszandr Szjomin (8) – Eric Staal (27) SHG 48:57.

FLA: Marcel Goc (9) – Jonathan Huberdeau (11), Tom Gilbert (16) 35:05; Dmitrij Kulikov (3) – Nick Bjugstad (8), Tomas Kopecky (6) 54:21.

Kapusok: Anton Hudobin 37/39 – Tim Thomas 36/39.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Szjomin (CAR), Eric Staal (CAR), Anton Hudobin (CAR).

Alekszandr Szjomin 2012. júniusában öt évre, 35 millió dollárért írt alá a Carolinához. Tavaly – igaz a csonka szezonban – csak 13 gólra volt képes, idén pedig még csak nyolcra. Most az orosz valamit elkezdett törleszteni, carolinai pályafutása első kétgólos meccsét produkálta, győztes, emberhátrányos gólt lőtt. Lehet, hogy Szjomin megijedt, mert a Hurricanes vezérigazgatója, Riley Nash éppen a meccs előtti napon a helyi tv-nek nyilatkozva kritizálta az orosz teljesítményét. Szjomin amúgy szószátyár, a meccs után sem különösebben kommentálta két gólját és azt sem, hogy nyolc kapura lövése volt a meccsen.

St. Louis Blues–Anaheim Ducks 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 910 néző, vezette: Gord Dwyer, Wes McCauley.

Gólszerzők

STL: Barret Jackman (2) – Vlagyimir Taraszenko (14), Vladimir Sobotka (18) 49:12; Jaden Schwartz (16) – T.J. Oshie (30), Alex Pietrangelo (28) PPG 54:31.

ANA: Ryan Getzlaf (25) – Corey Perry (28), Mark Fistric (3) 05:27; Matt Beleskey (4) – Nick Bonino (21) 22:27; Cam Fowler (5) – Ryan Getzlaf (33), Nick Bonino (22) PPG 29:13.

Kapusok: Brian Elliott 18/21 – Frederik Andersen 34/36.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Frederik Andersen (ANA), Vlagyimir Taraszenko (STL).

Ryan Getzlaf idei 25. gólját szerezte, Frederik Andersen 34-szer védett. A két játékos vezérletével nyert fontos meccset az otthon még csak ötödször vereséget szenvedő St. Louis otthonában az Anaheim. A Ducks utolsó 11 meccséből kilencedszer nyert idegenben. A hazai sorozatát ismerjük a kaliforniai klubnak, nem véletlen, hogy 71 ponttal vezeti a bajnokságot. A vereség ellenére a Blues-drukkerek annak örülhettek, hogy 11 meccses kihagyás után visszatért Alexander Steen, a csapat legjobb góllövője. Ebben a posztban egy kicsit méltassuk Nick Boninót. A 25 éves center a 2007-es draft 173. kiválasztottja volt. Eddig 18 pont volt a legeredményesebb idénye. Ebben a szezonban 51 meccse van, 15 gólja és 22 pontja van.

Nashville Predators–Colorado Avalanche 4-5 (0-3, 1-0, 3-2)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Kevin Pollock, Paul Devorski.

Gólszerzők

NSH: Patric Hornqvist (10) – Mike Fisher (14), David Legwand (26) PPG 34:36; Craig Smith (15) – Nick Spaling (10), Roman Josi (13) 48:14; Ryan Ellis (3) 52:45; Roman Josi (5) – Viktor Stalberg (9), Ryan Ellis (13) 57:03.

COL: Nick Holden (3) – Nathan MacKinnon (15), Paul Stastny (22) 06:21; Jan Hejda (6) – John Mitchell (13), Maxime Talbot (9) 11:27; Gabriel Landeskog (14) – Paul Stastny (23), Nathan MacKinnon (16) 12:05; Nick Holden (4) – John Mitchell (14), Cody McLeod (7) 42:31; Matt Duchene (17) – Nick Holden (6), Ryan O'Reilly (15) PPG 46:31.

Kapusok: Devan Dubnyk 24/29 – Szemjon Varlamov 27/31.

A meccs három legjobbja: Nick Holden (COL), Paul Stastny (COL), Nathan MacKinnin (COL).

Devan Dubnyk bemutatkozása nem volt túl sikeres a Nashville-ben, öt gólt kapott első meccsén új csapatában. Az Avalanche 8-1-1-gyel áll elmúlt 10 meccsén, 2009. január 6-a után nyert megint a Music Cityben. A vendégek az első harmadban ütött három góllal gyakorlatilag eldöntötték a meccset, a Preds kapaszkodott, az utolsó 12 percben három gólt ütött, de egyenlíteni már nem sikerült. A Nashville a 49. meccsét játszotta a szezonban és ez volt a 28. olyan meccse, amikor három, vagy annál több gólt kapott.

Phoenix Coyotes–New Jersey Devils 3-2 (2-1, 1-0, 0-1)

Glendale, Jobbing.com Arena, 14 005 néző, vezette: Marc Joannette, Dean Morton.

Gólszerzők

PHX: Jordan Szwarz (3) – Kyle Chipchura (7), Keith Yandle (25) 02:35; Jeff Halpern (2) – David Moss (10), Martin Hanzal (20) 13:13; Martin Hanzal (14) – Keith Yandle (26), Radim Vrbata (24) PPG 34:22.

NJD: Ryane Clowe (2) – Michael Ryder (10), Eric Gelinas (14) PPG 18:44; Jaromir Jagr (15) – Ryane Clowe (9), Andy Greene (17) 57:46.

Kapusok: Mike Smith 33/35 – Martin Brodeur 24/27.

A meccs három legjobbja: Martin Haznal (PHX), Keith Yandle (PHX), Jordan Szwarz (PHX).

A Coyotes edzője, Dave Tippett a 450. győzelmét szerezte meg, a Phoenix-szel a 100. hazai győzelmét szerezte meg. Jaromir Jagr megint betalált, a 41. éves cseh a 696. gólját ütötte, 12-re van az örökranglista-6. Mike Gartnertől.

Minnesota Wild–Dallas Stars 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 192 néző, vezette: Jean Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

MIN: Erik Haula (1) 07:11; Ryan Suter (6) – Torrey Mitchell (8), Jonas Brodin (8) 34:09; Nate Prosser (2) – Nino Niederreiter (17), Charlie Coyle (12) 62:42.

DAL: Ryan Garbutt (10) – Vernon Fiddler (8), Rich Peverley (17) 31:57; Alex Chiasson (9) – Alex Goligoski (15), Tyler Seguin (24) PPG 49:32.

Kapusok: Darcy Kuemper 33/35 – Kari Lehtonen 16/19.

A meccs három legjobbja: Nate Prosser (MIN), Darcy Kuemper (MIN), Erik Haula (MIN).

Nate Prosser nem áll le, a Minnesota 27 éves, sosem draftolt védője egymás után második Wild-meccsét döntötte el. Az Edmonton után a Dallas ellen is a győztes gólt szerezte. Korábban négy szezonja volt, és mindössze egy gólja, idén 25 meccsen már a másodikat szerezte, elmúlt öt meccsén három pontot szerzett. A 22 éves Erik Haula pedig karrierje első gólját ütötte. A finn center az Iowában 23 meccsen 17 pontot szerzett, az AHL idei szezonjában. Ez nem a Dallas szezonja, csak a 10. nyugaton utolsó 10 meccséből csak kettőt nyert meg.

Vancouver Canucks–Calgary Flames 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Dave Jackson, Kyle Rehman.

Gólszerzők

VAN: Ryan Kesler (18) – Zack Kassian (4), Chris Higgins (14) 23:50; Yannick Weber (2) – Alexander Edler (8), Ryan Kesler (13) PPG 51:48; Chris Higgins (SO).

CGY: Mark Giordano (7) – Lee Stempniak (10) PPG 21:37; Matt Stajan (7) – Lance Bouma (6) 44:01.

Kapusok: Roberto Luongo 31/33 – Karri Ramo 31/33.

A meccs három legjobbja: Dan Hamhuis (VAN), Dennis Wideman (CGY), Ryan Kesler (VAN).

És akkor a nap legérdekesebb, előzményektől nem mentes meccsét Vancouverben játszották. Történt, hogy az öltözőfolyóson valaki verbálisan inzultálta John Tortorrellát, aki már magából kikelve üvöltözött a vendégek kispadja felé a kezdés előtt, és már előre megjósolta mi fog történni a kezdésnél. Ez is történt. Kétszer öt ember esett egymásnak az első pillanatban. Nyolc hokis azonnali végleges kiállítást kapott. Úgy kezdődött a talákozó, hogy a játékvezetők 188 percnyi kiállítást szórtak ki azonnal. Ennek még biztos lesz folytatása. Itt a kezdés pillanatai:

Aztán hokiztak is a felek. A Calgary kétszer is vezetést szerzett, de egyik előnyét sem tudta nyolc percnél tovább megtartani. A Vancouver végül szétlövésben nyert