Szabadtéri meccs és más csodák

2014.01.26. 15:14 Ryan O'Brien

iginla_2.jpgAlekszandr Ovecskin zseni, megint olyan gólt ütött, amiről még sokáig fogunk beszélni. Kaliforniában, 20 fokban rendeztek szabadtéri meccset, a pálmafák tövében az Anaheim lenullázta a Los Angelest. Elképesztő második harmad volt Észak-Karolinában, másodpercenként potyogtak a gólok. A Boston és Jarome Iginla Philadelphiában mutatta meg, miért is az egyik legjobb a Bruins. Nyolc győztes meccs után először kapott ki a Columbus. Kitől mástól, mint a liga leggyengébb csapatától. A Dallas lenullázta a száguldó Pittsburgh-öt. És még számtalan szebbnél szebb gól. Tíz meccsen 62 gól esett. Az összes itt van a hajtás alatt és a játéknap legfontosabb történései is.

NHL 114. játéknap, 2014. január 25.

Carolina Hurricanes–Ottawa Senators 6-3 (1-0, 4-3, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 11 458 néző, vezette: Graham Skilliter, Tim Peel.

Gólszerzők

CAR: Nathan Gerbe (11) – Manny Malhotra (5), Mike Komisarek (2) 10:30; Eric Staal (12) – Alekszandr Szjomin (13), Ron Hainsey (8) 26:05; Manny Malhotra (5) – Nathan Gerbe (13), Drayson Bowman (5) 26:37; Riley Nash (6) – Andrej Sekera (21), Radek Dvorak (5) 33:23; Tuomo Ruutu (5) – Andrej Sekera (22), Alekszandr Szjomin (14) PPG 39:27; Manny Malhotra (6) – Nathan Gerbe (14), Drayson Bowman (6) EN 58:19.

OTT: Kyle Turris (16) – Clarke MacArthur (22), Eric Gryba (5) 33:58; Kyle Turris (17) – Clarke MacArthur (23), Eric Gryba (6) SHG 37:45; Mika Zibanejad (11) – Bobby Ryan (21), Cory Conacher (12) 39:37.

Kapusok: Anton Hudobin 23/26 – Robin Lehner 17/22, Craig Anderson 9/9.

Kapura lövések: 32 – 26. Kiállítások: 6 perc – 10 perc. Emberelőny: 1/4 – 0/2. Ütközések: 17 – 18. Buli elhozatal: 36 – 33. Blokkolt lövés: 14 – 7.

A meccs három legjobbja: Andrej Sekera (CAR), Manny Malhotra (CAR), Nathan Gerbe (CAR).

Egészen elképesztő második harmadot produkált a két csapat, a nézők csak kapkodták a fejüket, potyogtak a gólok. Előbb a Carolina lőtt 32 másodperc alatt kettőt. Aztán a játékrész közepénél a Hurricanes negyedik góljára 35 másodpercre rá jött az ottawai válasz. Aztán, hogy teljes legyen a gyönyör az utolsó percben 10 másodperc alatt esett megint két gól, felváltva. A Carolina egyébként az elmúlt 12, Ottawa elleni hazai meccséből a tizenegyediket nyerte meg. A Sensben Kyle Turris a 16. és 17. találatát szerezte.

New York Islanders–St. Louis Blues 3-4 (2-1, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 15 888 néző, vezette: Tom Kowal, Rob Martell.

Gólszerzők

NYI: Thomas Vanek (19) – Kyle Okposo (32), John Tavares (41) 04:01; Kyle Okposo (22) – Thomas Vanek (28), Thomas Hickey (11) 15:11; Matt Martin (4) – Colin McDonald (4), Casey Cizikas (7) 23:58.

STL: Vlagyimir Taraszenko (16) – Maxim Lapierre (4) 17:17; Vlagyimir Taraszenko (17) – Alexander Steen (17), Kevin Shattenkirk (28) 21:17; T.J. Oshie (12) – Alex Pietrangelo (31), Alexander Steen (18) 59:33; Kevin Shattenkirk (SO).

Kapusok: Kevin Poulin 32/35 – Jaroslav Halak 33/36.

A meccs három legjobbja: Vlagyimir Taraszenko (STL), Kyle Okposo (NYI), T.J. Oshie (STL).

Thomas Vanek egyre jobban megérti magát John Tavaresszel. Vanek 1+1-gyel zárt, sőt a hosszabbításban a győztes gólt is belőtte, de az ismétlésekből azért jól látszott, az osztrák korcsolyájáról került a korong Halak kapujába. Vanek azért a szétlövésben is betalált, de ez is kevés volt. Kevin Shattenkirk a Rangers ellen győztes gólt lőtt, az Islanders ellen pedig a döntő büntetőt lőtte be. A New York-i Kyle Okposo szenzációs formában, megint bekerült a meccs legjobbjai közé.

Philadelphia Flyers–Boston Bruins 1-6 (0-2, 0-2, 1-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 938 vezette: Mike Hasenfratz, Dean Morton.

Gólszerzők

PHI: Claude Giroux (15) – Jakub Voracek (23), Kimmo Timonen (16) PPG 47:55.

BOS: Zdeno Chara (10) – Jarome Iginla (17), David Krejci (30) PPG 06:30; Jarome Iginla (14) – Milan Lucic (20), Torey Krug (15) 19:42; Reilly Smith (16) 26:59; Patrice Bergeron (13) – Brad Marchand (13) 33:10; Jarome Iginla (15) – Torey Krug (16), David Krejci (31) PPG 48:21; Zdeno Chara (11) – Jarome Iginla (18), David Krejci (32) 49:16.

Kapusok: Steve Mason 15/19, Ray Emery 12/14 – Tuukka Rask 25/26.

A meccs három legjobbja: Jarome Iginla (BOS), Zdeno Chara (BOS), David Krejci (BOS).

Jarome Iginla 2011. április 6-án, akkor még Calgary hokisként az Edmonton ellen szerzett legutóbb négy pontot. Most két gólja mellett két gólpasszt adott, a védő Zdeno Chara két gólt szerzett, David Krejci pedig három gólpasszal vette ki részét a Philadelphia tönkre veréséből. A bostoni Rask karrierje során először jutott el 23 győzelemig egy szezonban.

Montréal Canadiens–Washington Capitals 0-5 (0-0, 0-4, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Jean Hebert, Kevin Pollock.

Gólszerzők

MTL: –

WSH: Alekszandr Ovecskin (36) – Jason Chimera (15), Joel Ward (15) 21:46; John Erskine (1) – Martin Erat (17), Troy Brouwer (12) 23:05; Jay Beagle (1) – Tom Wilson (5), Mike Green (22) 26:21; John Carlson (9) – Brooks Laich (4), Martin Erat (18) 30:31; Casey Wellman (1) – Alekszandr Ovecskin (15), Connor Carrick (2) 48:38.

Kapusok: Carey Price 22/26, Peter Budaj 7/8 – Braden Holtby 21/21.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Ovecskin (WSH), John Carlson (WSH), Braden Holtby (WSH).

Alekszandr Ovecskin nélkül nagyon nehezen megy, az orosz csatár hat napot hagyott ki, visszatért és olyan gólt lőtt, amely lehet, hogy az év legszebb találata lesz. Gyakorlatilag bedekázta, érdemes megnézni újra és újra. Az első gól volt ez a meccsen, de végül a győztes is lett, mert a Montreal annyira lebénult, hogy még szépítésre sem volt képes, Ovecskin még gólpasszt is adott. A Washington hét meccs után tudott végre nyerni. A Washington úgy győzött, hogy nyolc emberelőnyös lehetőségéből egyet sem tudott kihasználni.

Tampa Bay Lightning–Colorado Avalanche 5-2 (0-0, 3-2, 2-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dan O'Rourke, Kyle Rehman.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (14) – Victor Hedman (20), Ondrej Palat (16) 27:15; Mark Barberio (3) – Valtteri Filppula (21), Alex Killorn (18) 28:48; Valtteri Filppula (19) – J.T. Brown (7), Nyikita Kucserov (4) 38:04; Tyler Johnson (15) – Martin St Louis (27), Victor Hedman (21) 54:38; Tyler Johnson (16) – Victor Hedman (22), Sami Salo (7) 56:55.

COL: John Mitchell (5) – Gabriel Landeskog (24), Tyson Barrie (9) 38:33; Tyson Barrie (6) – Nathan MacKinnon (17), PA Parenteau (17) 39:03.

Kapusok: Ben Bishop 25/27 – Sami Aittokallio 15/18, Szemjon Varlamov 9/11

A meccs három legjobbja: Tyler Johnson (TBL), Ondrej Palat (TBL), Victor Hedman (TBL).

Tyler Johnson mesterhármast vágott, a második szezonjában szereplő center még sosem volt ilyen eredményes. Az elmúlt öt meccsén nyolc pontot hozott össze a korábbi AHL-s, sosem draftolt csatár. A 964 pontnál járó Martin St. Louis már 10 meccse pontszerző. Ondrej Palat is beindult, az utolsó három meccsén két gólja és három pontja van, Victor Hedman pedig három gólpasszt adott a meccsen.

Columbus Blue Jackets–Buffalo Sabres 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)

Columbus, Nationwide Arena, 16 272 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

CBJ: Derek MacKenzie (4) – Ryan Murray (15), Mark Letestu (16) 12:53; Mark Letestu (7) – Derek MacKenzie (6), Corey Tropp (6) 45:21.

BUF: Matt Ellis (3) – Henrik Tallinder (5), Ville Leino (8) 02:21; Christian Ehrhoff (3) SHG 19:30; Marcus Foligno (6) – Jamie McBain (7), Christian Ehrhoff (18) SHG 23:28; Steve Ott (7) – Cody Hodgson (15), Christian Ehrhoff (19) 43:51; Cody Hodgson (12) EN 58:09.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 7/10, Curtis McElhinney 10/11 – Ryan Miller 36/38.

A meccs három legjobbja: Ryan Miller (BUF), Christian Ehrhoff (BUF), Derek MacKenzie (CBJ).

Várható volt, hogy előbb-utóbb elfárad a Columbus. A Blue Jackets nagyszerű sorozatát a liga leggyengébb csapata, a Buffalo szakította meg. Azért a hazaiak most is mindent elkövettek a sikerért, 38-22-re nyerték a kapura lövéseket, a második harmadban 13-5 volt az arány. Így aztán nem véletlen, hogy Ryan Miller lett a mezőny legjobbja. Christian Ehrhoff góllal és két gólpasszal vette ki a részét. Szegény Bobrovszkij kilenc győztes meccs után a csere sorsára jutott, a harmadik bekapott gól után.

Winnipeg Jets–Toronto Maple Leafs 5-4 (2-0, 2-3, 0-1, 1-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Brad Meier, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

WPG: Mark Scheifele (10) – Evander Kane (13), Blake Wheeler (22) 03:10; Blake Wheeler (19) – Jacob Trouba (11), Ondrej Pavelec (2) PPG 06:34; Bryan Little (17) – Tobias Enstrom (11), Dustin Byfuglien (28) PPG 27:36; Zach Bogosian (2) – Bryan Little (27), Andrew Ladd (23) 28:13; Dustin Byfuglien (12) – Andrew Ladd (24), Michael Frolik (17) 62:44.

TOR: Dion Phaneuf (5) – Phil Kessel (27) PPG 26:13; Troy Bodie (2) – Nazem Kadri (21), Morgan Rielly (14) 29:14; Tim Gleason (1) – Carter Ashton (3), Cody Franson (22) 36:44; Phil Kessel (27) – James van Riemsdyk (20) 58:27.

Kapusok: Ondrej Pavelec 24/28 – James Reimer 15/19, Jonathan Bernier 12/13.

A meccs három legjobbja: Bryan Little (WPG), Blake Wheeler (WPG), Morgan Rielly (TOR).

Izgalmas meccset hozott a winnipegi is. 2-0-ra és 4-1-re is vezetett a Jets, a Toronto három egymás után szerzett góllal mégis visszajött a meccsbe a Maple Leafs. A végén aztán Dustin Byfuglien döntött, az egykori csatárnak ez volt az első győztes gólja a szezonban.

Dallas Stars–Pittsburgh Penguins 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)

Dallas, American Airlines Center, 18 532 néző, vezette: Dan O'Halloran, Ian Walsh.

Gólszerzők

DAL: Szergej Goncsar (2) – Ray Whitney (15), Kari Lehtonen (4) PPG 15:02; Jamie Benn (19) – Alex Goligoski (20), Tyler Seguin (27) PPG 23:13; Rich Peverley (7) – Shawn Horcoff (9) 30:20.

PIT: –

Kapusok: Kari Lehtonen 24/24 – Marc-Andre Fleury 25/28.

A meccs három legjobbja: Kari Lehtonen (DAL), Alex Goligoski (DAL), Rich Peverley (DAL).

Meglepő volt a Dallas fölénye, mert gyakorlatilag végig kezében tartotta a meccset, a kritikus szituációkban pedig Kari Lehtonen remekül védett. A finn kapus ráadásul a negyedik asszisztját jegyezte az idényben. Jamie Benn az utolsó hét meccsén kilenc pontot szerzett.

Los Angeles Kings–Anaheim Ducks 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)

Los Angeles, Dodger Stadium, 54 099 néző, vezette: Brad Watson, Chris Lee.

Gólszerzők

LAK: –

ANA: Corey Perry (28) – Ryan Getzlaf (35) 02:45; Matt Beleskey (5) – Nick Bonino (24), Teemu Selanne (11) 08:12; Andrew Cogliano (17) – Kyle Palmieri (12) EN 58:31.

Kapusok: Jonathan Quick 18/20 – Jonas Hiller 36/36.

A meccs három legjobbja: Jonas Hiller (ANA), Anze Kopitar (LAK), Matt Beleskey (ANA).

A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt meccse a Dodger Stadiumban rendezett Stadium Series volt. Az Anaheim lenullázta a Los Angelest, a 20 fok körüli, szabadtéri meccsen Jonas Hiller lett a nap embere, aki 36 lövést fogott meg, ez volt pályafutása 20. shutoutja. Hihetetlen dzsembori előzte meg a meccset. Koncertek, friszbi-verseny, félmeztelen görkorcsolyázók, jóga bemutatók, Kiss-koncert ls nem mellesleg több mint 54 ezer néző. Az Anaheim az utolsó 24 meccséből a 21. győzelmét szerezte meg. A Kingsben Jeff Carter 7-szer, Anze Kopitar és Drew Doughty 5-5-ször lőtt kapura, de Hiller mindent védett. A találkozót egy legenda, Wayne Gretzky vezette fel, aki a bedobást végezte el. És még egy érdekes párhuzam: Corey Perry volt Cristiano Ronaldo mellett az első nem baseball-játékos, aki a Dodger Stadiumban az első gólt szerezte. A madrdidi futballista egy bemutatómeccsen az Evertonnak lőtt itt gólt.

San Jose Sharks–Minnesota Wild 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 1-0)

San Jose, SAP Arena, 17 562 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerzők

SJS: Joe Thornton (7) – Joe Pavelski (24), Matt Irwin (12) 31:12; Patrick Marleau (22) – Tommy Wingels (16), Matt Irwin (13) 32:01; Joe Thornton (8) – Joe Pavelski (25) 63:30.

MIN: Matt Cooke (8) 09:33; Keith Ballard (1) – Mikael Granlund (19), Jason Pominville (15) 24:16.

Kapusok: Antti Niemi 20/22 – Darcy Kuemper 29/32.

A meccs három legjobbja: Joe Thornton (SJS), Patrick Marleau (SJS), Matt Irvin (SJS).

Joe Thornton még csak nyolc gólnál tart, de ezen a meccsen az ő két gólja döntött, 47 gólpasszával vezeti a ligát, 55 pontja pedig a legtöbb ebben a szezonban. A hosszabbító olimpiai bajnokok közül Patrick Marleau gólt lőtt és egy fiatal játékos is bekerült most a legjobb három közé. A 26 éves Matt Irwin is úgy került az NHL-be, hogy sosem draftolták. Kanada nyugati részéről, a BCHL-ből, került az NCAA-be, majd onnan az AHL-s Worchester Sharkshoz. Az előző idényben 6 gólja és 6 gólpassza volt, most két gólpasszt adott, 37 meccse és 15 pontja van ebben a szezonban. 2012-ben az AHL All Star-meccsére válogatták be.