Az észak-amerikai hoki

Jagr 41 évesen még mindig oktat

2014.02.01. 13:47 Ryan O'Brien

jagr_8.jpgAz idei utolsó városi rangadó volt New Yorkban, amelyet megint a Rangers nyert. Az utolsó másodpercekben egyenlített a Washington és a Nashville is, de amíg a Capitals elbukta a szétlövést Detroitban, addig a Predators a hosszabbításban, a duplázó védő Shea Weber góljával nyert a hosszabbításban. A Red Wings amúgy javított valamelyest csapnivaló hazai és szétlövéses mérlegén is. Jaromir Jagr megint két pontot hozott össze, a 41 éves cseh nem áll le, 1736 pontnál jár már. A Carolina négy év után a legjobb hónapját zárta, a St. Louist legyőzve, tíz győzelmet hozott össze januárban. Először járt története során a Vancouver az új formációjú Winnipegnél, ki is kapott, a Canucks nagyon megérzi Henrik Sedin hiányát, a svéd nélkül szenved a csapat, az utolsó 10 meccséből hetedszer kapott ki.

NHL 120. játéknap, 2014. január 31.

New York Rangers–New York Islanders 4-1 (1-0, 0-1, 3-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dan O'Rourke, Chris Rooney.

Gólszerzők

NYR: Brian Boyle (4) – Marc Staal (6) 03:29; Derick Brassard (9) – Marc Staal (7), Mats Zuccarello (24) 52:14; Brad Richards (14) – Ryan Callahan (12), Carl Hagelin (9) 54:59; Ryan McDonagh (8) – Dominic Moore (8) EN 59:59.

NYI: Kyle Okposo (24) – Calvin de Haan (8), Josh Bailey (14) 34:28.

Kapusok: Henrik Lundqvist 38/39 – Jevgenyij Nabokov 33/36.

Kapura lövések: 37 – 39. Kiállítások: 12 perc – 10 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/3. Ütközések: 20 – 19. Buli elhozatal: 36 – 27. Blokkolt lövés: 18 – 15.

A meccs három legjobbja: Henrik Lundqvist (NYR), Mats Zuccarello (NYR), Marc Staal (NYR).

A két csapat befejezte ötmeccses, szezonbeli egymás elleni sorozatát. A Rangers 3-2-re múlta felül helyi riválisát, a Long Island-iek az utolsó két meccset elbukták, közte a Stadium Seriest is, a szombat hajnali volt a két csapat közti legnagyobb különbségű győzelem. Sokat elmond a meccsről, hogy a Rangers-kapus, Henrik Lundqvist lett a mezőny legjobbja. Kiegyenlített meccs volt, de a svéd kapus nagyobb hatékonysággal védett. Az utolsó harmadban dőlt el a meccs, a hazaiak három gólt is szereztek, Mats Zuccarello most már hetek óta kiváló formában, majdnem minden Rangers-meccsen befér a top3-ba. A két csapat között most már 13 pont a különbség, ami akkor is nagyon sok, ha a szezon kétharmadánál tartunk. Az utolsó harmadban 17-8 volt a kapura lövések aránya a Rangers javára, a másodikban viszont óriási volt az Islanders-fölény, ekkor 19-6-ot jegyeztek fel a statisztikusok.

Carolina Hurricanes–St. Louis Blues 3-1 (1-1, 1-0, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 16 035 néző, vezette: Gord Dwyer, Eric Furlatt.

Gólszerzők

CAR: Nathan Gerbe (12) – Andrej Sekera (23), Justin Faulk (18) PPG 03:46; Jeff Skinner (23) – Jordan Staal (15) 21:51; Alekszandr Szjomin (13) EN 58:56.

STL: David Backes (18) – Derek Roy (24), T.J. Oshie (31) PPG 09:23.

Kapusok: Anton Hudobin 27/28 – Jaroslav Halak 28/30.

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Anton Hudobin (CAR), Nathan Gerbe (CAR).

2009 óta nem fordult elő olyan, hogy a Carolina 10 meccset nyerjen meg egy hónapban. Ehhez a kiváló St. Louist kellett legyőzni, ami tovább növeli a Hurricanes szép sorozatát. Jeff Skinner gólt lőtt, Anton Hudobin pedig 27-szer védett jól. A Blues 3,36 gól/meccs átlaggal áll, így bravúr volt egy gólon tartani az ellenfelet. A Carolina már a harmadik csoportjában, azaz továbbjutó helyre kapaszkodott fel kiváló januári produkciójával (10-4).

Detroit Red Wings–Washington Capitals 4-3 (0-1, 2-0, 1-2, 0-0, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Marc Joannette, Brian Pochmara.

Gólszerzők

DET: Drew Miller (6) – Luke Glendening (4), Patrick Eaves (3) 22:09; Danny DeKeyser (3) – Riley Sheahan (6) 38:21; Gustav Nyquist (10) 50:15; Patrick Eaves (SO).

WSH: Jason Chimera (11) – Nicklas Backstrom (40), John Carlson (11) PPG 15:24; Casey Wellman (2) – Alekszandr Ovecskin (18) 48:09; Alekszandr Ovecskin (39) – John Carlson (12), Jason Chimera (16) 59:53.

Kapusok: Jimmy Howard 26/29 – Michael Neuwirth 42/45.

A meccs három legjobbja: Gustav Nyquist (DET), Danny DeKeyser (DET), Riley Sheahan (DET).

Otthon nyert, ráadásul szétlövéssel a Detroit. Ezt azért fontos megjegyezni, mert egyik mutatóban sem valami fényes ebben a szezonban a Red Wings mérlege. 29-ből tizedszer nyert a Joe Louis Arenaban, szétlövésből pedig ez volt 12-ből csak a negyedik sikere. Azt hozzá kell telni, nagyon úgy nézett ki, hogy hajnal hasadtáig lövöldözik a büntetőket, a hetedik párig senki sem talált be. Ekkor Patrick Eaves rávezetése sikeres volt, míg a washingtoni Jay Beagle ezt is elrontotta. Az idén 10. gólját szerző Gustav Nyquist – aki az agyrázkódást szenvedett Johan Franzent helyettesíti – lett a mezőny legjobbja és akkor jegyezzük meg Danny Dekeyser és Riley Sheahan nevét is, mindkét fiatal bekerült a legjobbak közé. DeKeyser a második idényét tölti az NHL-ben, tavaly 11 meccsen 0+1-gyel zárt, most 38 meccse van a 23 éves védőnek – akit sosem draftoltak – és 3 gólnál és 8 asszisztnál tart. Sheahan 22 éves, a 2010-es draft 21. választottja volt, 2012-ben és 2013-ban is egy-egy meccse volt. A center idén 14 meccsen bizonyíthatott 3 gólt lőtt és 6 gólpasszt adott. A Washington legutóbb borzasztó rossz játékkal kapott ki, most Ovecskinnek hét másodperccel a vége előtt sikerült legalább döntetlenre menteni a meccset, de az orosz a büntetőjét aztán elrontotta. A Detroit nagyon aktív volt amúgy a Capitals kapuja előtt, 45 lövés ment rá, az első harmadban egészen döbbenetes, 22-5 volt ez a mutató. A legaktívabb próbálkozó Daniel Alfredsson volt 6, Tomas Tatar 5 lövéssel, Michael Neuwirthnek 2010. feburár 5-e óta nem volt ilyen sokmunkás meccse, akkor védett legutóbb 42-szer.

Nashville Predators–New Jersey Devils 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 207 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dean Morton.

Gólszerzők

NSH: Shea Weber (14) – Patric Hornqvist (18) 06:45; David Legwand (10) – Roman Josi (17), Seth Jones (16) 59:49; Shea Weber (15) – Colin Wilson (17) 61:29.

NJD: Patrik Elias (11) – Jaromir Jagr (31), Travis Zajac (19) 33:00; Jaromir Jagr (17) – Patrik Elias (22), Travis Zajac (20) 38:59.

Kapusok: Carter Hutton 24/26 – Cory Schneider 30/33.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), David Legwand (NSH), Jaromir Jagr (NJD).

Jaromir Jagr az elmúlt kilenc meccséből negyedszer szerzett két pontot egy meccsen. A 41 éves cseh csatár ebben a szezonban 56 meccsen 48 pontot gyűjtött eddig. 1447 meccsnél tart az NHL-ben 698 gólja van, tízre van csak az örökranglistán 6. Mike Gartnertől. 1038. gólpasszét szerezte, amely jelenleg kettőre marad el a 9. Marcel Dionne-tól, 1736 pontja pedig a hetedik legtöbb a liga történetében. Itt sincs olyan messze a következő, Steve Yzerman 1755-tel fejezte be pályafutását. Ezzel együtt is kikapott a New Jersey, a legutóbb megsérült, de most mégis jégre lépő Shea Weber két gólt szerzett, de a Nashville az utolsó pillanatokban tette izgalmassá a meccset, David Legwand 10,8 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd Weber a hosszabbításban döntött, a védő a legeredményesebb védő jelenleg az NHL-ben.

Winnipeg Jets–Vancouver Canucks 4-3 (2-1, 1-1, 1-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Francis Charron, Wes McCauley.

Gólszerzők

WPG: Zach Bogosian (3) – Tobias Enström (13), Andrew Ladd (25) 05:02; Devin Setoguchi (9) – Dustin Byfuglien (29), Mark Scheifele (21) 06:07; Michael Frolik (11) – Andrew Ladd (26), Bryan Little (28) 26:41; Devin Setoguchi (10) – Jacob Trouba (14) 57:04.

LAK: Alexander Edler (4) – Alexandre Burrows (4), Ryan Kesler (17) PPG 10:27; Ryan Kesler (19) 24:48; Jason Garrison (6) – Ryan Stanton (13), Ryan Kesler (18) 51:50

Kapusok: Ondrej Pavelec 23/26 – Eddie Lack 30/34.

A meccs három legjobbja: Devon Setoguchi (WPG), Ryan Kesler (VAN), Mark Scheifele (WPG).

A Vancouver sorozatban a harmadik meccsét veszítette el, de egyébként se nagyon megy a kanadai csapatnak, utolsó tíz meccséből mindössze hármat tudott megnyerni. A korábbi San Jose-hokis, Devan Setoguchi két gólja döntötte el a meccset, a győztest is a 27 éves hokis szerezte, idén ez volt a harmadik mindent eldöntő találata, tíz gólja van az idényben és eddig mindig összejött ennyi a korábbi hat szezonja során. A Vancouverben Ryan Kesler viszi most hátán a csapatot, ezúttal gólt lőtt és két gólpasszt adott, utolsó hét meccsén nyolc pontot szerzett. Henrik Sedin továbbra is hiányzott, ikertestvére, Daniel Sedin pedig nagyon megérzi a hiányát, december 30-án ütött legutóbb gólt, utolsó 11 meccsén mindössze két gólpasszra futotta, volt már 104 pontos idénye is, most 40-nél tart. Ezzel a meccsel járt le John Tortorella edző büntetése. A Vancouver amúgy most járt először Winnipegben, amióta a franchise Atlantából Manitobába költözött.