Az észak-amerikai hoki

Ruff volt csapatát szomorította

2014.03.04. 11:03 Ryan O'Brien

grnalundok.jpgA Dallas edzője éppen korábbi csapatát, a Buffalót győzte le, amely a szakvezető 600. győzelmét is jelentette. A Toronto remek hazai sorozata szakadt meg, a Columbus győzte le a kanadai csapatot. A Minnesota–Calgary meccsen összecsaptak a Granlund-testvérek. Az idősebbik, Mikael (a képen jobbra) jött ki belőle jól, két gólpasszával nyert a Wild, Markus sem volt nagyon szomorú a végén, élete első NHL-pontját szerezte. Gary Bettman Minneapolis környékén nézett szét szabadtéri meccsek ügyében. A Los Angeles öt találkozó óta nem talált legyőzőre, Jeff Carter a 250. gólját lőtte. Ezek és még sok más, az összes meccs összefoglalójával a hajtás alatt. Ne feledje senki, szerdán zár a kereskedelmi piac. Jönnek még az átigazolások is.

NHL 135. játéknap, 2014. március 3.

Toronto Maple Leafs–Columbus Blue Jackets 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 577 néző, vezette: Eric Furlatt, Brad Watson.

Gólszerzők

TOR: Mason Raymond (17) – Joffrey Lupul (18), Morgan Rielly (18) 55:45

CBJ: Dalton Prout (1) – Derek MacKenzie (8), Matt Calvert (9) 29:44; Artyom Anyiszimov (16) – Nyikita Nyikitin (13), Nick Foligno (18) 32:38.

Kapusok: James Reimer 31/33 – Szergej Bobrovszkij 28/29.

Kapura lövések: 29 – 33. Kiállítások: 2 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/1. Ütközések: 42 – 35. Buli elhozatal: 22 – 32. Blokkolt lövés: 18 – 15.

A meccs három legjobbja: Szergej Bobrovszkij (CBJ), Nyikita Nyikitin (CBJ), James Reimer (TOR).

A második harmadban, három perc alatt szerzett két gól döntötte el a két pont sorsát, a Blue Jackets 2010-es, hatodik körös draftosa, Dalton Prout, idei első, karrierje 63. meccsén a második gülját lőtte. A Toronto hét egymás utáni győzelem után kapott ki hazai jégen. Az olimpia előtt remeklő Maple Leafs a szünet után elég pocsékul kezdett, három meccsen 0-1-2 a mérlege. A Columbus védője, Ryan Murray az első harmadban megsérült és már vissza sem tért.

Dallas Stars–Buffalo Sabres 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)

Dallas, American Airlines Center, 14 235 néző, vezette: Chris Rooney, Ian Walsh.

Gólszerzők

DAL: Jordie Benn (3) – Ray Whitney (16), Tyler Seguin (33) 21:30; Alex Goligoski (3) – Shawn Horcoff (11), Ryan Garbutt (11) 39:54; Alex Chiasson (10) – Jamie Benn (32), Ray Whitney (17) PPG 50:25.

BUF: Tyler Ennis (15) – Drew Stafford (15), Matt Moulson (20) 17:17; Tyler Ennis (16) – Matt Moulson (21), Jamie McBain (10) 43:23.

Kapusok: Kari Lehtonen 21/23 – Jhonas Enroth 36/39.

A meccs három legjobbja: Jhonas Enroth (BUF), Alex Chiasson (DAL), Ray Whitney (DAL).

Lindy Ruffnak pont korábbi csapata ellen jött össze a 600. győzelem, 571-nél tartott, amikor eljött Buffalóból. A Sabres bár kikapott, jól védekezett, ezt mutatja az a tény is, hogy a Ryan Miller távozása után előrelépett Jhonas Enroth ezúttal is a mezőny legjobbja volt. Tyler Ennis lőtte a vendégek mindkét gólját, az elsővel vezetést szerzett a Buffalo, a másodikkal egyenlíteni tudott.

Minnesota Wild–Calgary Flames 3-2 (0-0, 1-1, 2-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 543 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

MIN: Kyle Brodziak (5) – Matt Cooke (15) 29:02; Jared Spurgeon (2) – Ryan Suter (28), Mikael Granlund (25) PPG 45:49; Zach Parise (21) – Jason Pominville (20), Mikael Granlund (26) 54:44

CGY: Mike Cammalleri (14) – Dennis Wideman (17) 36:41; Mark Giordano (10) – Markus Granlund (1), Joe Colborne (13) 56:01.

Kapusok: Darcy Kuemper 21/23 – Reto Berra 24/27.

A meccs három legjobbja: Jared Spurgeon (MIN), Mikael Granlund (MIN), Zach Parise (MIN).

Könnyen lehet, hogy Mike Cammalleri az utolsó gólját lőtte a Calgary mezében, egyre több vélemény és háttérinformáció szerint távozni fog a kereskedés szerdai zárása előtt. A Granlund testvérek nagy napja volt ez, először játszott egymás ellen a 20 éves Markus (Calgary) és a két évvel idősebb Mikael (Minnesota). A finnek párbajából most az idősebbik fél jött ki jobban, csapata nyert, ráadásul két gólpasszt is kiosztott. Az öccs is örülhetett azért, élete harmadik NHL-meccsén az első pontját szerezte. A liga vezetője, Gary Bettman és a Wild tulajdonosa, Craig Leopold a helyszínen nézte meg a meccset, előtte Leopold a TCF Bank Stadiumban vezette körbe az NHL-kommiszárt, mint egy lehetséges szabadtéri helyszín tekintették meg a Twins baseball-stadionját.

Los Angeles Kings–Montréal Canadiens 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Wes McCauley, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

LAK: Jake Muzzin (5) – Tyler Toffoli (12), Justin Williams (18) 01:54; Jeff Carter (22) – Anze Kopitar (33), Alec Martinez (4) PPG 24:14.

MTL: P.K. Subban (10) – Max Pacioretty (13), David Desharnais (25) 14:45.

Kapusok: Jonathan Quick 17/18 – Peter Budaj 20/22.

A meccs három legjobbja: Anze Kopitar (LAK), Justin Williams (LAK), David Desharnais (MTL).

Meg van a Los Angeles sorozatban ötödik sikere, mégpedig Jeff Carter pályafutása 250. góljával. A Kings továbbra is védekezik, mint amikor két éve egészen a Stanley Kupáig menetelt. 134 gólt kapott ebben az idényben, amely az összes csapat közül a legkevesebb, a Boston 137-et, a St. Louis 139-et kapott. A Montreal 2011. december 3-a óta nem játszott meccset a Staples Centerben. A meccs rangját emelte, hogy a hétfőn, Indian Wellsben kezdődő tornára érkező teniszsztárok közül az Australian Open-bajnok Stanislas Wawrinka is a helyszínen nézte meg a meccset. Természetesen a VIP-páholyból, hiszen belépőt már jó ideje nem lehet kapni a Kings meccseire.