Tavaresszel menetel az Islanders

2015.03.10. 10:35 Ryan O'Brien

465727472_slide.jpgA négy csoportelsőből három is jégen volt kedd hajnalban és kettő, az Islanders és a Nashville nyerni tudott, az Anaheim kikapott. Amúgy ez a három csapat játszotta eddig a legtöbb, szám szerint 68 meccset, nekik már csak 14 van hátra az alapszakaszból. Az Islanders Torontóban nyert, a ligát 72 ponttal vezető John Tavares hosszabbításban szerzett góljával. A találat 21,8 másodperccel a végső sípszó előtt esett. Előte a Maple Leafs  jól tartotta magát, hiszen a harmadik harmad közepéig két góllal vezetett, aztán fél perc alatt elfogyott az előny, Frans Nielsen, és Casey Cizikas góljaival egyenlített a New York-i csapat. A hosszabbításban aztán Tavares elképesztő szóló végén talált a 39 védésig jutó Jonathan Bernier kapujába. Az Isles 90 pontos, hárommal vezet a New York Rangers, néggyel a Pittsburgh előtt, viszont a Rangersnél néggyel, a Penguisnél kettővel több meccse van. A Pittsburgh amúgy a kaliforniai túrája harmadik meccsén, San Joseban veszített először (az Anaheimet, és a Los Angelest legyőzte). Matt Nieto gólját Sidney Crosby egyenlítette ki, a büntetőkben viszont csak a nyolcadik kör döntött, Steven Downie hibázta el, Tommy Wingels viszont beütötte, a Sharks-kapus, Antti Niemi 39-szer védett jól a meccsen.

A nyugati konferenciában a Nashville és az Anaheim is 91-91 pontos. A Predators az Arizona otthonában nyert, James Neal a hosszabbításban szerezte meg a győztes gól, sokáig a liga legjobbja februrá 24-én nyert legutóbb, hat vereség után tudott megint győzni, ráadásul február 14-e óta először szerezte meg a meccs első gólját, most Paul Gaustad révén. Dicséret jár a Coyotes-kapusnak, Louis Domingue-nek, aki élete negyedik NHL-meccsén 38 lövést fogott meg. Nem járt ilyen jól az Anaheim, amely Vancouverben kapott ki, Bo Horvath a 11. gólját szerezte, Zach Kassian ütötte a győztes gólt, Eddie Lack 29-szer védett. A 19 éves Horvath édesapja, a már Kanadában született Tim Horvath is hokizott, bár a junior minor ligáknál tovább nem jutott. Horvath teljesítményét dicséri az a tény is, hogy draft nélkül az OHL-s London Knights-tól került az NHL-be.

A nap ötödik meccsén a Detroit az Edmontont verte magabiztosan, az újonc Teemu Pulkkinen, és Riley Sheahan gólig, gólpasszig jutott. Mindketten a harmadik sorban szerepelnek, itt volt a bal szélső Gustav Nyquist, aki egy gólpasszt adott, Henrik Zetterberg viszont hármat jegyzett. Az Oilers egy harmadon át vezetett, aztán viszont három gólt kapott egymás után, az utolsó 64 másodpercben még kettőt, igaz mindkettő (Justin Abdelkader és Pavel Dacjuk) az üres kaput találta el. A Detroit 85 pontos, továbbra is csoportja harmadik helyén áll, a Montréal és Tampa Bay mögött.

Toronto Maple Leafs-New York Islanders 3-4 - hosszabbítás után

Detroit Red Wings-Edmonton Oilers 5-2

Vancouver Canucks-Anaheim Ducks 2-1

Arizona Coyotes-Nashville Predatos 1-2 - hosszabbítás után

San Jose Sharks-Pittsburgh Penguins 2-1 - szétlövés után