A Toronto tönkreverte a Montréalt

2013.02.10. 12:25 Ryan O'Brien

A hoki kanadai napján – hat kanadai csapat játszott egymással szombaton – egy hatost vágott a Maple Leafs, a 116 percnyi kiállítást hozó meccsen. Továbbra is megállíthatatlan a New Jersey, amely a Pittsburghöt is legyőzte. Hiába nyerte 43-15-re a kapura lövéseket az Islanders, mégis a Buffalo nyert. Öt kapus maradt hibátlan, St. Louisban a 11. gól döntötte el a meccset. A Boston Bruins–Tampa Bay Lightning meccs a bostoni időjárási körülmények, a nagy havazás miatt elmaradt.

22. játéknap, 2013. február 9.

New Jersey Devils–Pittsburgh Penguins 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

Newark, Prudential Center, 17 625 néző, vezette: Chris Lee, Gord Dwyer.
G.: Matteau (Greene, Larsson, 36:31), Henrique (Butler, Kovalcsuk, 50:56, PP), Butler (Greene, Kovalcsuk, 53:08, PP), ill. Sutter (Despres, Kennedy, 1:23, PP).
Kiállítás: 21 perc, ill. 29 perc. Emberelőny: 10/2, ill. 6/1. Kapusok: Brodeur 24/25, ill. Fleury 25/28.

Sokáig kiélezett meccs végül az utolsó tíz percben dőlt el, amikor a Devils valamivel több, mint két perc alatt két emberelőnyös gólt lőtt. A New Jersey magabiztosan vezet Keleten, sorozatban negyedszer tudott nyerni a tavalyi nagydöntős. A meccs legjobbja a pályafutása első gólját szerző Stefan Matteu lett. A 18 éves amerikait tavaly draftolta Devils, ez volt a hetedik meccse és az első pontja. Érdekes párhuzam, hogy Matteu édesapja az 1994-es playoffban, éppen a Devils ellen lőtt mindent eldöntő gólt a Rangers játékosaként, a második hosszabbításban. Stéphane Matteu 848 meccset játszott az NHL-ben, 2003-ban, a Florida játékosaként vonult vissza.

Philadelphia Flyers–Carolina Hurricanes 4-3 (1-1, 2-1, 0-1, 1-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 691 néző, vezette: Don VanMassenhoven, Ian Walsh.
G.: B. Schenn (Timonen, Voracek, 13:52), Read (Knuble, 21:33), Voracek (B. Schenn, Brizgalov, 31:32), Briere (Grossmann, B. Schenn, 61:47), ill. Tlusty (Corvo, E. Staal, 0:17), Skinner (J. Staal, Pitkanen, 31:37), Corvo (Gleason, Brent, 47:58).
Kiállítás: 10 perc, ill. 21 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Brizgalov 30/33, ill. Ward 28/32.

Danny Briere hosszabbításban lőtt góljával nyert a Philadelphia, Brayden Schenn gólja mellett két gólpasszt is adott. Eric Staal hét meccs után először nem szerzett pontot.

Ottawa Senators–Winnipeg Jets 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

Ottawa, Scotiabank Place, 18 594 néző, vezette: Paul Devorski, Ghislain, Hebert.
G.: Ponyikarovszkij (Wellwood, 45:57).
Kiállítás: 2 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 1/0. Kapusok: Bishop 36/37, ill. Montoya 33/33.

Al Montaya idei harmadik meccsén védett csak, de máris megvan az első shutoutja, ez volt karrierje során a harmadik. A meccsen egyetlen gól esett, az is a harmadik harmad elején, Alekszej Ponyikarovszkij érdeme. Az ottawai kapus, Ben Bishop is dicséretet érdemel, 36-szor védett jól.

Detroit Red Wings–Edmonton Oilers 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L'Ecuyer.
G.: Dacjuk (Brunner, Zetterberg, 28:33, PP), Kronwall (Dacjuk, Zetterberg, 46:08, PP), ill. Schultz (Eberle, Hartikainen, 37:55, PP).
Kiállítás: 16 perc, ill. 24 perc. Emberelőny: 7/2, ill. 8/1. Kapusok: Howard 23/24, ill. Habibulin 28/30.

Nagy csatában győzte le a Detroit az Edmonton, érdekesség, hogy mindhárom gól előnyben született. A gólt és gólpasszt jegyző Pavel Dacjuk 11 meccsén 12 pontnál tart. A Red Wings legjobbja a most két asszisztot adó Henrik Zetterberg, akinek ugyanennyi meccsen már 16 pontja van. Az Edmontonban Nyikolaj Habibulin március 30-a óta először volt kezdő, Martin Brodeur után második legidősebb a 40 éves orosz. Az Oilers cserekapusa, Petr Mrazek csak kilenc napos volt, amikor Habibulin 1992-ben éppen olimpiai aranyat nyert a Független Államok Közösségével.

San Jose Sharks–Phoenix Coyotes 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.
G.: Boedker (SO).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 3/0. Kapusok: Niemi 21/21, ill. M. Smith 33/33.

San Joseban is a kapusokról szólt a meccs. Mike Smith és Antti Niemi sem kapott gólt, csak a büntetőkben. Sőt a Coyotes és a mezőny legjobbja, Smith ott is hibátlan maradt. Nieminek ez volt a 20. shutoutja. A vendégeknél Mikkel Boedker és Radim Vrbata is belőtte a maga büntetőjét.

Montréal Canadiens–Toronto Maple Leafs 0-6 (0-2, 0-2, 0-2)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Rob Martell, Tim Peel.
G.: Komarov (Kuljomin, 0:59, Bozak (van Riemsdyk, Liles, 6:33), van Riemsdyk (Kessel, 23:36), Kessel (Phaneuf, Franson, 38:01, PP), Holzer (Orr, McClement, 44.20), Phaneuf (Kessel, 53:15, PP).
Kiállítás: 65 perc, ill. 51 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 6/2. Kapusok: Price 22/28, ill. Reimer 37/37.

Tönkreverte a kanadai örökrangadón a Maple Leafs a Montréalt. Elsősorban James Reimer nyújtott átlagon felülit, a hazaiak mind a 37 lövését megfogta. Phil Kessel gól lőtt és két gólpasszt adott, Jams van Riemsdyk 1+1-gyel zárt. A felfokozott hangulatban 116 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők. A Torontóban Mihail Grabovszkij és Colton Orr, a Montréalban Max Pacioretty, Brandon Prust és Rene Bourque számára ért véget idő előtt a meccs, mindannyian a harmadik harmadban 10-10 perc kizárást kaptak és mehettek zuhanyozni. A Torontóban Leo Komarov élete első gólját lőtte.

New York Islanders–Buffalo Sabres 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 12 608 néző, vezette: Stephen Walkom, Dan O’Rourke.
G.: Tavares (Strait, B. Boyes, 19:18), McDonald (Cizikas, Strait, 37:35), ill. Vanek (Hodgson, Leopold, 9:11), Ehrhoff (Hodgson, Vanek, 32:21), Sulzer (Ott, Grigorenko, 47:35).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Nabokov 12/15, ill. Miller 41/43.

Továbbra is mély gödörben az Islanders, sorozatban negyedik meccsét bukta el. Pedig ezúttal is mindent megtettek a sikerért, 43-szor próbálkoztak a hazaiak góllövéssel, de Ryan Miller majdnem mindent megfogott, nem meglepetés, hogy a meccs embere lett. A Sabres továbbra szórja a pontokat Thomas Vanek, ezúttal egy gól és egy gólpassz volt a mérlege, összességében 11 gólja és 23 pontja van, mindkét kategóriában listavezető. A Sabresnek 15 lövés is elég volt a három gólhoz. Az Islandersben jégre lépett az Lubomir Visnovsky, aki korábban kijelentette, hogy nem akar visszatérni az NHL-be.

Washington Capitals–Florida Panthers 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)

Washington, Verizon Centre, 18 506 néző, vezette: Dave Jackson, Francois St. Laurent.
G.: Brouwer (Carlson, 17:45), Brouwer (Holtby, 23:36, PP), Ward (Perreault, Fehr, 31:55), Ovecskin (Chimera, Ribeiro, 43:49), Perreault (Schultz, Ward, 49:28).
Kiállítás: 11 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 2/0. Kapusok: Holtby 27/27, ill. Theodore 16/21, majd Clemmensen 4/4.

Elkapta a fonalat a Washington és magabiztosan nyert. Braden Holtby 27 védéssel maradt hibátlan, Troy Brouwer két gólt lőtt. Holtbynak ez volt a negyedik shutoutja, Brouwer 2012. február 28-a után először duplázott. A Mike Ribeiróval és Jason Chimerával egy sorban játszó Alekszandr Ovecskin negyedik meccs pontszerző, de még mindig csak nyolc van neki.

St. Louis Blues–Anaheim Ducks 5-6 (3-1, 0-3, 2-1, 0-0, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 18 835 néző, vezette: Greg Kimmerly, Wes McCauley.
G.: Stten (C. Stewart, Shattenkirk, 6.21), Backes (McDonald, Pietrangelo, 15:30), Perron (Shattenkirk, C. Stewart, 19:26), Oshie (Backes, Steen, 43:21), C. Stewart (Steen, McDonald, 55:26, PP), ill. Ryan (Selanne, Beauchemin, 11:09), Selanne (S. Koivu, Ryan, 32:40), Cogliano (Bonino, Winnik, 33:25), Ryan (Selanne, Beauchemin, 34:21), S. Koivu (Ryan, Selanne, 53:41), Bonino (SO).
Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/2, ill. 1/0. Kapusok: Elliott 18/23, ill. Fasth 26/31.

Látványos és fordulatos meccset nyert az Anaheim. Az első harmad végén még a Blues vezetett 3-1-re, majd a második játékrészben, valamivel több, mint másfél perc alatt a Ducks megfordította a meccset, végül a büntetők döntöttek. Bobby Ryan két gólja mellett kettőt előkészített, Teemu Selanne is négy ponttal zárt. A St. Louis sorozatban a negyedik meccsén lőtt öt, vagy annál több gólt és ilyen sorozatra 2005 óta nem volt példa a klub életében. A büntetőpárbaj csak a hatodik körben dőlt el, amikor a hazaiak részéről Patrik Berglund hibázott, Nick Bonino viszont belőtte.

Minnesota Wild–Nashville Predators 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

St. Paul, XCel Energy Center, 18 806 néző, vezette: Eric Furlatt, Mike Leggo.
G.: Clutterbuck (Suter, Cullen, 32:59), Setoguchi (M. Koivu, Suter, 64:21), ill. Gaustad (C. Smith, 10:11).
Kiállítás: 16 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 6/0. Kapusok: Backström 25/26, ill. C. Mason 30/32.

Devon Setoguchi az első gólját szerezte a szezonban. Éppen a legjobbkor, hiszen a Minnesota az ő hosszabbításban elért találatával nyerte meg a meccset. A végsőkig kiélezett csata 38,2 másodperccel a végső dudaszó előtt dőlt el. A meccs legjobbja a Wild finn kapusa, Niklas Backström lett, aki 26 védéssel érdemelte ki e címet.

Vancouver Canucks–Calgary Flames 5-1 (0-1, 3-0, 2-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Tom Kowal, Kyle Rehman.
G.: Burrows (H. Sedin, D. Sedin, 28:34), Schroeder (Edler, Burrows, 29:01), Bieksa (D. Sedin, H. Sedin, 37:37), Higgins (Lapierre, Bieksa, 41:18), Schroeder (Raymond, Tanev, 55:41), ill. Stempniak (Stajan, Comeau, 18.18).
Kiállítás: 4 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 2/0. Kapusok: Schneider 33/34, ill. Irving 26/31.

Egy harmad után még a Calgary vezetett, aztán beindultak a Sedin-ikrek, valamint a két gólt szerző Jordan Schroeder és nyert a Vancouver. A két svéd 2-2 gólpasszt jegyzett a meccsen, Henrik Sedin 755 pontnál jár, már csak egyre van Markus Naslund franchise-rekordjától. Miikka Kiprusoff sérülése miatt Leland Irving másodszor volt kezdő a Flames kapujában. Nem ez volt élete meccse.