Csúcsot állított be a Chicago

2013.02.20. 12:30 Ryan O'Brien

chicago.jpgA Blackhawks az idei bajnokság mind a 16 meccsén szerzett pontot, ezzel az Anaheim 2006-os rekordját állította be. A Montreal sorozatban ötödik meccsén sem talált legyőzőre. A nashville-i Shea Weber sorozatban harmadik meccsén lőtt gólt. Az Ottawában ketten is először lőttek gólt.

32. játéknap, 2013. február 19.

Buffalo Sabres-Winnipeg Jets 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Dean Morton, Stephen Walkom.
G.: Pominville (Hodgson, 39:28), ill. Little (E. Kane, Wright, 1:00), Ladd (Hainsey, 25:46).
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 1/0. Kapusok: Miller 26/28, ill. Pavelec 29/30.

Ondrej Pavelec 29 védéssel és győzelemmel ünnepelte pályafutása 200. NHL-meccsét. A Winnipeg ötmeccses idegenbeli túrájának első meccsét játszotta Buffalóban.

New York Rangers-Montreal Canadiens 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Dan O’Halloran, Francois St. Laurent.
G.: Stralman (Stepan, Hagelin, 32:29), ill. Pacioretty (Görges, Desharnais, 38.45), Galchenyuk (Prust, Eller, 41:48), Diaz (58:54, SH, EN).
Kiállítás: 2 perc, ill. 4 perx. Emberelőny: 2/0, ill. 1/0. Kapusok: Lundqvist 15/17, ill. Price 24/25.

Folytatta jó sorozatát a Montreal. Sorrendben ötödik meccsét nyerte meg, 23 pontja jelenleg a legtöbb keleten. Alex Galchenyuk 13 meccs után talált be megint, a meccs legjobbja lett a 19 éves újonc.

Ottawa Senators-New York Islanders 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)

Ottawa, Scotiabank Place, 18 595 néző, vezette: Steve Kozari, Frederick L’Ecuyer.
G.: Greening (Da Costa, Alfredsson, 26:01, PP), Benoit (Silfverberg, 28:37), Dziurzynski (Z. Smith, Gryba, 57:25), ill. Hamonic (Reasoner, Okposo, 42:44).
Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Anderson 37/38, ill. DiPietro 23/26.

Az Ottawa két olyan játékos góljaival nyert, akik először találtak a kapuba az NHL-ben. Andre Benoit és Dave Dziurzynski is eltehette az örök emléket jelentő korongot. A hazai kapus, Craig Anderson után is egy újonc lett a második legjobbja. A 24 éves Eric Gryba élete harmadik meccsét játszotta, első pontját szerezte.

Tampa Bay Lightning-Toronto Maple Leafs 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland.
G.: Lecavalier (B. Pouliot, St. Louis, 9:25), Stamkos (Conacher, B. Pouliot, 24:56), Killorn (Crombeen, 42:49), Carle (B. Pouliot, Hedman, 46:58, PP), ill. Grabovszkij (Kuljomin, MacArthur, 17:59), van Riemsdyk (Kessel, Bozak, 56:08).
Kiállítás: 21 perc, ill. 47 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 3/0. Kapusok: Lindback 23/25, ill. Scrivens 9/13, majd Rynnas 6/6.

Szegény Ben Scrivens úgy látszik két shutout után elfáradt. A második bekapott gól után lekapta őt a Toronto edzője. Scrivens amúgy 147 percig és 35 másodpercig nem kapott gólt.  Benoit Pouliot három gólpasszt adott, az utolsó 10 meccsén 12 pontot hozott össze.

St. Louis Blues-San Jose Sharks 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

St. Louis, Scottrade Center, 16 100 néző, vezette: Gord Dwyer, Tim Peel.
G.: Berglund (Sobotka, C. Stewart, 12:54), ill. J. Thornton (D. Boyle, Marleau, 23:55), Kennedy (Wingels, Braun, 53:02).
Kiállítás: 15 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 4/0. Kapusok: Allen 23/25, ill. Niemi 25/26.

A küzdelmes meccsen a két kapus került be a meccs három legjobb játékosa közé. A Blues három meccs óta tartó győzelmi sorozata szakadt meg ezzel a vereséggel.

Nashville Predators-Detroit Red Wings 4-3 (2-1, 0-0, 1-2, 1-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 113 néző, vezette: Eric Furlatt, Brad Watson.
G.: C Smith (C. Wilson, S. Weber, 5:01, PP), G. Bourque (Hannan, Fisher, 10:41), Josi (32:54), S. Weber (C. Wilson, Sz. Kosztyicin, 60:44), ill. Cleary (Dacjuk, 15:01, SH), Tootoo (Zetterberg, Kindl, 51:33), Dacjuk (Cleary, Gustavsson, 53:30).
Kiállítás: 4 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 6/1, ill. 2/0. Kapusok: Rinne 26/29, ill. Howard 5/7, majd Gustavsson 16/18.

A 110 millió dollárt érő Shea Weber góllal s gólpasszal lett a mezőny legjobbja. A Predators kapitánya egymás után harmadik meccsén volt eredményes, és öt pontot gyűjtött. A védő a hosszabbítás 44. másodpercében döntötte el a meccset.

Chicago Blackhawks-Vancouver Canucks 4-3 (0-1, 3-0, 0-2, 0-0, 1-0)

Chicago, United Center, 21 423 néző, vezette: Mike Leggo, Kevin Pollock.
G.: Sharp (P. Kane, Rozsival, 26:36), Hossa (Oduya, Keith, 33:48, PP), Hossa (37:15), Shaw (SO), ill. D. Sedin (Hamhuis, 13:34), Edler (H. Sedin, Booth, 57:18, PP), Bieksa (D. Sedin, H. Sedin, 58:59).
Kiállítás: 25 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 3/1. Kapusok: Emery 29/32, ill. Schneider 40/43.

Hosszabbításban, de megint nyert a Chicago, ami azt is jelenti, hogy a liga legjobb csapata első 16 meccse mindegyikén pontot szerzett. Erre 2006 óta nem volt példa, akkor az Anaheim produkált hasonló jó szezonkezdetet. A Vancouver kapujában Cory Schneider 40 lövést védett.

Edmonton Oilers-Los Angeles Kings 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Tom Kowal, Wes McCauley.
G.: Gagner (Hall, Schultz, 36:50, PP), ill. Fraser (Lewis, Nolan, 24:44), Carter (Lewis, Drewiske, 59:10), Stoll (King, Doughty, 59:38, EN).
Kiállítás: 4 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Habibulin 35/37, ill. Quick 23/24.

Az utolsó pillanatig nyílt volt a meccs, Jonathan Quick többször mentette meg a bajnokot a góltól, majd az utolsó 50 másodpercben a Los Angeles eldöntötte a meccset.