Ezt a Chicagót nehéz lesz megállítani

2013.03.04. 12:24 Ryan O'Brien

Egymás után a kilencedik győzelmét szerezte a Blackhawks, ráadásul a 22. meccsén is pontot szerzett, már 41 van neki. Keleten a Montreal az első, amely egy 13 gólos meccsen veszített a Pittsburgh-gel szemben, majd Bostonban javított. A szintén divízióelső Carolina először nyert csoporttársával szemben. A bajnok még  mindig vonal alatt van.

42. játéknap, 2013. március 1.

St. Louis Blues–Edmonton Oilers 4-2 (0-2, 2-0, 2-0)

St. Louis, Scottrade Center, 19 476 néző, vezette: Dean Morton, Brad Watson.
G.: Hall (Eberle, Schultz, 17.30), Whitney (Smyth, Jakupov, 17:53), ill. Schwartz (Oshie, Backes, 23:38), Shattenkirk (Sobotka, Stewart, 30:30, PP), Sobotka (Cracknell, Porter, 44:28), Backes (Oshie, Schwartz, 54:27).
Kiállítás: 6 perc, ill. 3 perc. Emberelőny: 2/1, ill. 3/0. Kapusok: Halak 15/17, ill. Dubnyk 26/30.

Jaden Schwartz, a 2010-es draft 14. választottja volt a meccs hőse. A 20 éves fiatalember, aki az első sorban kapott helyet, hat lövéséből egy bement, egyszer pedig gólpasszt adott. A tavalyi étgólos rekordját már beállította. Schwartz David Perron helyét vette át Patrik berglund és Chris Stewart mellett. Az Edmonton az első harmadban 23 másodperc alatt gyorsan kétgólos előnyt szerzett, aztán a Blues fokozatosan őrölte fel ellenfelét.

Chicago Blackhawks–Columbus Blue Jackets 4-3 (1-1, 2-1, 0-1, 1-0)

Chicago, United Center, 21 828 néző, vezette: Dennis LaRue, Francois St. Laurent.
G.: Stalberg (Saad, P. Kane, 16:0), Sharp (Keith, 37:20), Bickell (38:19), Seabrook (Toews, Stalberg, 63:23), ill. Prospal (Dorsett, Letestu, 0:31), Anyiszimov (Atkinson, 32:42), Johansen (Foligno, Umberger, 52:23).
Kiállítás: 12 perc, ill. 14 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 1/0. Kapusok: Emery 19/22, ill. S. Mason 31/35.

Most is csak hosszabbításban nyert, de már 21 meccse pontszerző a Chicago. A Columbus kétszer is vezetett.

Anaheim Ducks–Minnesota Wild 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

Anaheim, Honda Center, 15 264 néző, vezette: Dan O’Rourke, Tim Peel.
G.: Getzlaf (Perry, Palmieri, 4:45), Selanne (Sbisa, Ryan, 11:31), Beleskey (Winnik, Cogliano, 31.26), ill. Brodziak 40:29), Setoguchi (Rupp, Suter, 50:37).
Kiállítás: 16 perc, ill. 12 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 3/0. Kapusok: Hiller 31/33, ill. Kuemper 26/29.

Az Anaheim 19. meccsén a 31. pontját szerezte, ezzel felülmúlta a klub 2006-os rekordját, a Ducks még sosem kezdte ilyen jól az idényt. Teemu Selanne a 669. gólját lőtt és most már lehagyta az örökrangsorban 11. helyen álló Luc Robitaille-t is. A Minnesota 0-3 után ébredt, de már túl későn.

43. játéknap, 2013. március 2.

Philadelphia Flyers–Ottawa Senators 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 959 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Marc Joannette.
G.: Voracek (Fedotenko, L. Schenn, 27:24), Simmonds (B. Schenn, Briere, 31.23), ill. Methot (Greening, 34:11).
Kiállítás: 28 perc, ill. 30 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 5/0. Kapusok: Brizgalov 33/34, ill. Bishop 39/41.

Ilja Brizgalov a 200. győztes meccsén védett, a meccs legjobbja lett. A Flyers méár az első harmadban elveszítette csatárát, Harry Zolnierczyket, aki olyan súlyosan ütközte le ellenfelét, hogy azonnal végleges kiállítást kapott. A Sensben Daniel Alfredsson is hasonló sorsa jutott a harmadik játékrészben, a svédnek 2002. április 9-e óta ez volt az első.

Boston Bruins–Tampa Bay Lightning 3-2 (0-2, 2-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.
G.: Seguin (Hamilton, Krejci, 23:22, PP), Peverley (McQuaid, Paille, 24:39), Marchand (P. Bergeron, 57:44, PP), ill. Stamkos (Purcell, M. Bergeron, 5:32, PP), Killorn (Purcell, St. Louis, 8:38, PP).
Kiállítás: 28 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 8/2. Kapusok: Hudobin 20/22, ill. Garon 24/27.

A Tampa Bay kétgólos előnyről bukta el a maccset. A meccs hőse Brad Marchand lett, aki 2:16-tal a vége előtt a győztes gólt szerezte.

Buffalo Sabres–New Jersey Devils 4-3 (0-0, 1-1, 2-2, 0-0, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 19 070 néző, vezette: Steve Kozari, Gord Dwyer.
G.: Pominville (Hodgson, M. Weber, 27.17, SH), Pominville (Hodgson, Ott, 43:10), Hecht (Grigorenko, 49:47), Pominville (SO), ill. Bernier (Carter, Fayne, 29:24), Henrique (21.21, SH), Loktyonov (Matteau, Kovalcsuk, 51:22).
Kiállítás: 19 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 6/0, ill 5/0. Kapusok: Miller 28/31, ill. Hedberg 20/23.

Jason Pominville két gólt lőtt, majd a szétlövésben is eredményes volt. A Buffalo 2011. februárja óta először nyert négy meccset egymás után.  A Sabres még nem hibázott ebben a szezonban büntetős meccset.

Winnipeg Jets–Washington Capitals 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O’Halloran.
G.: Hendricks (Ribeiro, Erskine, 30:46), Brouwer (Backström, 43:24), Ribeiro (Ovecskin, Fehr, 44:16).
Kiállítás: 13 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 3/0. Kapusok: Pavelec 18/21, ill. Holtby 35/35.

Braden Holtby idei 14. meccsén már harmadszor nem kapott gólt, ezzel szezonrekordot döntött. Mike Ribeiro idén is termeli a pontokat 20 meccsen már 24-nél tart.

Montreal Canadiens–Pittsburgh Penguins 6-7 (1-1, 3-3, 2-2, 0-1)

Montreal Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Kevin Pollock, Don VanMassenhoven.
G.: Prust (Kaberle, 5:41), Pacioretty (Gallagher, Kaberle, 24:14), Gionta (Bouillon, Eller, 37:37), Subban (Gallagher, Pacioretty, 39:59), Desharnais (Jemelin, Markov, 45:25), Gionta (Eller, Jemelin, 50:54), ill. Sutter (Letang, Bennett, 19:07, PP), Kunitz (Crosby, Engelland, 27:58), Cooke (Orpik, Letang, 28:29), Cooke (33:05), Kunitz (Crosby, Letang, 48:33), Crosby (Letang, Kunitz, 50:24), Sutter (Despres, Neal, 60:52).
Kiállítás: 6 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Price 29/36, ill. Vokoun 33/39.

Elképesztő meccsen nyert a Pittsburgh, potyogtak a gólok, a második harmadban hat esett. A Penguins 4-2-re és 6-5-re is vezetett, a Montreal egy pillanatif sem adta fel. Brandon Sutter két gólt lőtt, Sidney Crosby három pontot hozott össze.

Carolina Hurricanes–Florida Panthers 6-2 (3-1, 2-1, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 18 680 néző, vezette: Francis Charron, Brad Meier.
G.: J. Jokinen (R. Nash, Faulk, 6:23), Tlusty (Szjomin, 8:39), J. Jokinen (R. Nash, 9:28), R. Nash (Dwyer, J. Jokinen, 25:22), E. Staal (Szjomin, 33:03), E. Staal (Szjomin, McBain, 52:01), ill. Matthias (Smithson, Parros, 17:41), Kuba (Goc, Strachan, 39:15).
Kiállítás: 7 perc, ill. 25 perc. Emberelőny: 4/0, ill. 0/0. Kapusok: Ward 22/24, ill. Theodore 1/1, majd Clemmensen 27/33.

A Carolina a 23 éves újonc, Riley Nash nagyszerű játékával (gól és két gólpassz) nyert. Nashnek 13. meccsén ez volt az első gólja

Phoenix Coyotes–Anaheim Ducks 5-4 (1-1, 1-2, 2-1, 0-0, 1-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 15 227 néző, vezette: Brian Pochmara, Chris Rooney.
G.: Lombardi (Torres, Doan, 10:30), Korpikoski (Moss, Yandle, 32:32), Korpikoski (Vermette, 40:16), Sullivan (Ekman-Larsson, Boedker, 53:31), Sullivan (SO), ill. Cogliano (S. Koivu, Lydman, 0:21), Cogliano (Lovejoy, 32:59), Cogliano (Winnik, S. Koivu, 37:26), S. Koivu (Ryan, Sbisa, 46:25, PP).
Kiállítás: 8 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 0/0, ill. 3/1. Kapusok: M. Smith 31/35, ill. Fasth 33/37.

Szegény Adrew Cogliano hiába jutott el a mesterhármasig, mégsem tudott győztes csapat tagja lenni, mert Steve Sullivan büntetőjével a Phoenix nyerte a meccset.

Vancouver Canucks–Los Angeles Kings 5-2 (1-0, 3-2, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Kelly Sutherland, Greg Kimmerly..
G.: Hamhuis (Burrows, H. Sedin, 3:43), Raymond (Hansen, Booth, 30:32), D. Sedin (H. Sedin, Burrows, 35:08), Hansen (Raymond, Hamhuis, 37:52), Higgins (59:37, EN), ill. Williams (Muzzin, Kopitar, 26:12, PP), Nolan (33:23).
Kiállítás: 15 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/1. Kapusok: Schneider 28/30, ill. Quick 19/23.

Elsősorban az első sora – Henrik és Daniel Sedin, Alexander Burrows – nagyszerű játékával simán győzte le a Vancouver a bajnokot.

San Jose Sharks–Nashville Predators 2–1 (1-0, 1-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 546 néző, vezette: Mike Leggo, Ian Walsh.
G.: D. Boyle (J. Thornton, Couture, 17:47, PP), Pavelski (Couture, J. Thornton, 29:12), ill. G. Bourque (Spaling, 54:30, SH).
Kiállítás: 2 perc, ill. 8 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 1/0. Kapusok: Niemi 18/19, ill. Rinne 37/39.

A San Jose szétlőtte a Nashville kapuját. Az első harmadban 16-szor próbálkoztak a hazaiak a góllövéssel, a végére 39-ig jutottat, míg a másik oldalon Antte Nieminek csak 18-szor kellett védenie. A két gólpasszt adó Joe Thornton 1100. pontját szerezte, ez volt az 1097. meccse

44. játéknap, 2013. március 3.

Detroit Red Wings–Chicago Blackhawks 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Wes McCauley, Mike Hasenfratz.
G.: Tatar (Andersson, Eaves, 42:43), ill. P. Kane (Stalberg, 57:58), P. Kane (SO).
Kiállítás: 8 perc, ill. 4 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 4/1. Kapusok: Howard 32/34, ill. Crawford 32/33.

Egészen elképesztő ez a Chicago. Egy kiváló meccsen a Detroit szerezte meg a vezetést, az utolsó tíz percben nagy fölénybe került a Blackhawks, amely a végén csak begyötört egy gólt. Igaz ez egy nagyon szép találat volt. Patrick Kane aztán a büntetőt is jól lőtte, így megvan a csapat 22. olyan meccse, amikor pontot szerez, emellett kilencedik győzelme volt sorban.

New York Islanders–Ottawa Senators 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 13 512 néző, vezette: Eric Furlatt, Gord Dwyer.
G.: B. Boyes (Moulson, Streit, 7:48), Grabner (Reasoner, 56:31), Tavares (SO), ill. Zibanejad (Neil, 28:36), Wiercioch (Turris, Goncsar, 58:51).
Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 3/1. Kapusok: Nabokov 29/31, ill. Lehner 33/35.

John Tavares megint varázsolt és visszahozta a győzelmet a Nassau Coliseumba. A fiatal csatár büntetőjével nyert az Islanders.

Columbus Blue Jackets–Colorado Avalanche 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)

Columbus, Nationwide Arena, 13 778 néző, vezette: Paul Devorski, Tim Peel.
G.: Prospal (Tyutin, Foligno, 44:04, PP), Anyiszimov (Erixon, Letestu, 62:26, PP), ill. Parenteau (O’Brien, Barrie, 32:35).
Kiállítás: 16 perc, ill. 22 perc. Emberelőny: 5/2, ill. 2/0. Kapusok: Bobrovszkij 18/19, ill. Varlamov 32/34.

A Columbus is hosszabbításban harcolta ki a győzelmet. A Blue Jackets egymás után harmadik meccsét játszotta, amely nem ért véget 60 perc után.

Dallas Stars–St. Louis Blues 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Dallas, American Airlines Center, 16 663 néző, vezette: Justin St. Pierre, Francois St. Laurent.
G.: Cole (Roussel, Roy, 15:59), Roy (18:20), Eriksson (Benn, Eakin, 50:28), Jagr (Roy, Eriksson, 59:00, PP), ill. Perron (Backes, Shattenkirk, 4:20).
Kiállítás: 7 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 1/0. Kapusok: Lehtonen 25/26, ill. Elliott 23/27.

Derek Roy hárompontos meccsén nyert a Dallas, Jaromir Jagr is betalált.

Florida Panthers–Carolina Hurricanes 2-3 (0-2, 1-1, 1-0)

Sunrise, BB&T Center, 15 978 néző, vezette: Brad Watson, Rob Martell.
G.: Huberdeau (Mueller, 36:05), Huberdeau (Mueller, B. Campbell, 59:05), ill. Faulk (18:08), Szjomin (Tlusty, E. Staal, 19:08), J. Staal (Skinner, McBain, 26:10).
Kiállítás: 4 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/0, ill. 2/0. Kapusok: Clemmensen 21/24, ill. Ward 15/15, majd Ellis 19/21.

A Carolina az első harmad végén, egy perc alatt lőtt két góllal alapozta meg a győzelmet. A Floridában a sérült José Theodore helyén kezdő Scott Clemmensen sem tudott segíteni csapatán. A Hurricanes a meccs előtt 0-5-0-val állt csoportellenfeleivel szemben, ez volt az első sikere a Southeast-divízióban, amelyet egyébként vezet.

Boston Bruins–Montreal Canadiens 3-4 (1-2, 2-0, 0-2)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Dean Morton, Steve Kozari.
G.: Seguin (P. Bergeron, Marchand, 10:47), P. Bergeron (Seguin, Marchand, 24:06), Hamilton (Marchand, P. Bergeron, 29:20), ill. Plekanec (Ryder, Subban, 9:57, PP), Desharnais (11:03), Pacioretty (Jemelin, Gallagher, 45:31), Desharnais (Pacioretty, Gallagher, 49:17).
Kiállítás: 32 perc, ill. 16 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 5/1. Kapusok: Rask 22/26, ill. Budaj 31/34.

Fordulatos meccset hozott megint a Montreal találkozója, de most a Canadiens jött ki belőle jobban. Az utolsó harmadban szerzett két góllal nyert.

New York Rangers–Buffalo Sabres 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 17 200 néző, vezette: Marc Joannette, Kevin Pollock.
G.: Stepan (Nash, Gaborik, 43:35, PP), Nash (Gaborik, Del Zotto, 44:18, PP), Nash (SO), ill. Stafford (Grigorenko, 28:04), Gerbe (Ott, 48:19, SH).
Kiállítás: 10 perc, ill. 19 perc. Emberelőny: 4/2, ill. 5/0. Kapusok: Lundqvist 28/30, ill. Miller 26/28.

A Rangers előbb az harmadik harmadban, 43 másodperc alatt két emberelőnyös gólt szerzett, majd Rick Nash hosszabbításban lőtt góljával a győzelmet is megszerezte. A Sabres Rolston érkezése óta 3-2-1-gyel áll.

Minnesota Wild–Edmonton Oilers 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 675 néző, vezette: Dave Jackson, Dennis LaRue.
G.: Spurgeon (Setoguchi, Cullen, 2:37), M. Koivu (Coyle, Spurgeon, 40:09), Coyle (Parise, M. Koivu, 46:09), Heatley (M. Koivu, Suter, 55:09, PP), ill. Paajarvi (Eberle, Petry 17:58), Gagner (52:56).
Kiállítás: 2 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 1/0. Kapusok: Backström 19/21, ill. Dubnyk 39/43.

Húsz meccs óta képtelen az Edmonton legyőzni a Minnesotát, a Wild az utolsó harmadban szerzett három góllal gyűrte le az Oilerst.

Calgary Flames–Vancouver Canucks 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Kelly Sutherland, Greg Kimmerly.
G.: Cammalleri (Hudler, 15:44), Stempniak (Stajan, D. Smith, 26:15), Iginla (Giordano, Hudler, 52:36), Cammalleri (Stempniak, Glencross, 59:37, PP, EN), ill. Higgins (Hansen, 7:49), Hansen (Barker, H. Sedin, 22:36).
Kiállítás: 19 perc, ill. 13 perc. Emberelőny: 4/1, ill. 2/0. Kapusok: Taylor 29/31, ill. Luongo 21/24.

Daniel Taylor először védett győztes meccsen az NHL-ben. A most 26 éves kapus még a 2007–2008-as idényben, a Los Angeles játékosaként mutatkozott be. Idén egyszer már védett, de nyernie most sikerült először. Taylor nem csak az AHL-ben és az ECHL-ben védett, egy szezon erejéig a német Hamburgban is profiskodott.