Már 13 győzelemnél jár a Pittsburgh

2013.03.27. 15:36 Ryan O'Brien

Most a Penguins van verhetetlen sorozatban, a Montreal volt az újabb áldozat, viszont a pittsburghi kapus, Marc-Andre Fleury megsérült. John Tortorella, a New York edzője 400. győzelmét szerezte meg. Négy év után nyert az Edmonton St. Louisban. A játéknapon öt kapus zárt gól nélkül.

Toronto Maple Leafs–Florida Panthers 3-2 (0-1, 1-0, 2-1)

Toronto Air Canada Centre, 19 379 néző, vezette: Eric Furlatt, Justin St. Pierre.

G.: Phaneuf (Gunnarsson, 29:41), Lupul (Bozak, Kessel, 40:22, PP), Lupul (Kessel, Bozak, 43:12), ill. Fleischmann (Kopecky, Goc, 6:39), Matthias (Huberdeau, Kuba, 40:45).

Kiállítás: 2 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/1, ill. 1/0. Kapusok: Scrivens 40/42, ill. Markström 28/31.

Joffrey Lupul két gólja mellett Ben Scrivens negyven védése is kellett a Toronto sikeréhez. Lupul sérülés miatt 25 meccset hagyott ki, március 16-i visszatérése óta minden meccsen lőtt gólt, négy találkozón hatot.

Pittsburgh Penguins–Montreal Canadiens 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 646 néző, vezette: Chris Lee, Brian Pochmara.

G.: Crosby (Kunitz, Orpik, 33:19).

Kiállítás: 9 perc, ill. 9 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 2/0. Kapusok: Fleury 25/25, majd Vokoun 12/12, ill. Price 24/25.

Megvan a Pittsburgh sorozatban 13. győzelme, de mindez áldozattal is járt. A második harmadban megsérült Marc-Andre Fleury, a Penguins kapusa.

Washington Capitals–New York Islanders 2-3 (0-2, 2-0, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Greg Kimmerly, Brad Watson.

G.: Ribeiro (Brouwer, 30:05), Carlson (Johansson, Ovecskin, 33:28), ill. Grabner (K. Aucoin, 5:24), Bailey (Okposo, Nielsen, 7:56), Tavares (Moulson, 54:42).

Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Holtby 28/31, ill. Nabokov 20/22.

John Tavares győztes gólja állította meg a Washingtont győztes szériáját. Az Islanders, amely 2007 óta nem jutott a playoffba, most a kilencedik keleten.

Carolina Hurricanes–Winnipeg Jets 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 16 225 néző, vezette: Francois St. Laurent, Dave Jackson.

G.: Tlusty (Nash, Brent, 6:06), ill. O. Jokinen (E. Kane, Hainsey, 13:44), Enström (Byfuglien, E. Kane, 31:31, PP), Antropov (Burmisztrov, E. Kane, 36:39), E. Kane (52:37).

Kiállítás: 9 perc, ill. 11 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/1. Kapusok: Peters 31/35, ill. Pavelec 38/39.

Evander Kane négypontos meccsén a Jets simán nyert idegenben és vezeti a Southeast-divíziót. A Carolina csak a tizedik keleten és már hat ponttal van lemaradva a Winnipegtől.

Philadelphia Flyers–New York Rangers 2-5 (0-1, 1-2, 1-2)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 961 néző, vezette: Mike Leggo, Tim Peel.

G.: Simmonds (Voracek, Giroux, 37:53, PP), Voracek (Giroux, Gervais, 46:28), ill. Nash (Stepan, Girardi, 14:54), B. Richards (Stepan, Del Zotto, 23:14, PP), Stepan (Nash, 25:46), Nash (Hagelin, Stepan, 47:42), Kreider (Del Zotto, B. Richards, 52:13).

Kiállítás: 6 perc, ill. 2 perc. Emberelőny: 1/1, ill. 3/1. Kapusok: Brizgalov 26/31, ill. Lundqvist 32/34.

Egyre nagyobb bajban a Philadelphia, amely már csak az utolsó előtte keleten. A Rangers most is nagyon simán lépett túl a Flyersen, Derek Stepan négy pontjával és Rick Nash duplájával. John Tortorella a 400. győzelmét ünnepelte a meccsen.

Tampa Bay Lightning–Buffalo Sabres 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Tampa, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Wes McCauley, Kyle Rehman.

G.: Stamkos (St. Louis, Conacher, 16:01), St. Louis (Purcell, Stamkos, 28:15, PP), ill. Leopold (Foligno, Flynn, 56:52).

Kiállítás: 15 perc, ill. 17 perc. Emberelőny: 5/1, ill. 4/0. Kapusok: Garon 13/14, ill. Miller 23/25.

Jól sikerült Jon Cooper bemutatkozása a Tampa kispadján, Steven Stamkos két pontjával nyert a Bolts. Stamkos 23 gólnál jár, vezeti a vonatkozó listát.

St. Louis Blues–Edmonton Oilers 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

St. Louis, Scottrade Center, 17 260 néző, vezette: Marc Joannette, Dennis LaRue.

G.: Eberle (Hall, Nugent-Hoplins, 11:29), Eberle (Nugent-Hopkins, Hall, 23:26), Hall (Eberle, 25:17).

Kiállítás: 11 perc, 15 perc. Emberelőny: 2/0, ill. 0/0. Kapusok: Allen 4/7, majd Halak 12/12, ill. Habibulin 43/43.

A negyvenéves Nyikolaj Habibulin briliáns védésekkel hozta pályafutása 46. shutoutját, pedig ebben a szezonban csak most védett hetedszer. Jól mozgott a Eberle – Nugent-Hopkins – Taylor Hall sor is, mindhárom gólt ez a hármas hozta össze. Az Oielers 2009. december 11-e óta először nyert a St. Louis otthonában.

Chicago Blackhawks–Calgary Flames 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Chicago, United Center,

G.: Leddy (P. Kane, Rozsival, 7:09), Seabrook (P. Kane, Keith, 37:48).

Kiállítás: 8 perc, ill. 10 perc. Emberelőny: 5/0, ill. 4/0. Kapusok: Emery 16/16, ill Kiprusoff 33/35.

Visszatért a győzelem útjára a Chicago. A sérült Patrick Sharp és Marian Hossa nélkül is nyerni tudott. A két gólpasszig jutó Patrick Kane már 41 pontnál jár, 17 gólja és 24 gólpassza van. Ray Emery 2010. február 1-e óta először nem kapott gólt.

Vancouver Canucks–Columbus Blue Jackets 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Kevin Pollock, Frederick L’Ecuyer.

G.: Lapierre (SO).

Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Emberelőny: 3/0, ill. 2/0. Kapusok: Schneider 17/17, ill. Bobrovszkij 34/34.

Csak a szétlövésben dőlt el a meccs, ott is csak Maxim Lapierre tudta belőni a maga büntetőjét. Így mindkét kapus shutout statisztikája is gyarapodott, Szergej Bobrovszkijnak 34 védés kellett ehhez.