Monahan már majdnem olyan jó, mint Makarov

2013.10.12. 14:49 Ryan O'Brien

calgary_2.jpgA Calgary idei draftosa sorozatban negyedik meccsén lőtt gólt, öt meccse pontszerző, a mostani gólja meccset eldöntő volt, amelyet a New Jersey bánt, amely még mindig nem tudott senkit legyőzni az idei szezonban. A Phoenix Detroit után Philadelphiában is győzni tudott, két nagy zakó után a Florida hatot vágott a Pittsburgh-nek. A Dallas kapusa, Kari Lehtonen hibátlan teljesítmény után lesérült, de így is nyert a Stars Winnipegben, mert a beálló Dan Ellis is majdnem gól nélkül hozta le a meccset. A bajnok Chicago csak nehezen verte az egyre erősebb New York Islanderst, Jonathan Quick pedig legutóbbi bakija után visszatalált a győzelem ösvényére, a meccs legjobbja lett Raleigh-ben, a Los Angeles büntetőkkel verte a Carolinát. A szokásos részletességgel és videókkal minden, ami fontos az NHL legutóbbi játéknapjáról.

NHL 11. játéknap, 2013. október 11.

Philadelphia Flyers–Phoenix Coyotes 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 713 néző, vezette: Francis Charron, Brad Meier.

Gólszerző: Talbot (1) – Rinaldo (1) Couturier (2) 37:29; ill. Klinkhammer (1) – Morris (3), Kennedy (1) 02:41; Ekman-Larsson (2) – Ribeiro (2), Hanzal (4) PPG 39:47.

Kapusok: Mason 29/31 – Greiss 36/37.

Kapura lövések: 37 – 31. Kiállítások: 29 perc – 13 perc. Emberelőny: 0/4 – 1/6. Ütközések: 18 – 23. Buli elhozatal: 34 – 32. Blokkolt lövés: 17 – 11.

A meccs három legjobbja: Thomas Greiss (PHX), Oliver Ekman-Larsson (PHX), Steve Mason (PHI).

Hát csak nem megy a Philalelphiának, az új edző, Craig Berube második meccse már vereséggel ért véget, Ekman-Larsson a második hard vége előtt 12,9 másodperccel, emberelőnyös szituációban döntötte el a meccset, a Phoenix a Detroit után a Flyers otthonában is nyerni tudott. A vendégeknél ezúttal a német Thomas Greiss állt a kapuban és remekelt, 36-szor védett jól, a meccs embere lett. Ez is mutatja, hogy a Philly egy dologban már előre lépett, ennyit ebben a szezonban még nem lőtt kapura.

Carolina Hurricanes–Los Angeles Kings 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 16 353 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Tim Peel.

Gólszerző: Skinner (1) – Sekera (3), Gerbe (1) PPG 54:06; ill. King (1) SHG 53:25; Carter (SO).

Kapusok: Ward 36/37 – Quick 26/27.

A meccs három legjobbja: Jonathan Quick (LAK), Cam Ward (CAR), Jeff Skinner (CAR).

Jonathan Quick visszatért arra az útra, ami miatt a klub harmadik legjobban kereső hokisa. Remekelt a kapuban, a végén őt választották a legjobbnak, a Kings szétlővéssel győzte le a Carolinát. Az öt büntetőző közül csak Jeff Carter talált a kapuba, a Canesből – Jeff Skinner, Alekszander Szjomin, Nathan Gerbe – mindenki kihagyta. A Carolina idei első draftosa, Elias Lindholm a második harmadban megsérült, vissza sem tért. Eric Staal 695. meccsét játszotta a Carolinában, ezzel a franchise történetének negyedik legtöbbet foglalkoztatott játékosa lett. Quick pedig győzelemmel ünnepelte első meccsét a Hurricanes ellen.

Florida Panthers–Pittsburgh Penguins 6-3 (2-2, 2-1, 2-0)

Sunrise, BB&T Center, 18 584 néző, vezette: Chris Rooney, Gord Dwyer.

Gólszerző: B. Boyes (3) – Fleischmann (3) 01:55; Versteeg (1) – Gomez (2), Matthias (1) 09:10; Huberdeau (2) – Versteeg (2), Fleischmann (4) PPG 27:08, Barkov (2) PPG 28:14; Fleischmann (1) – Barkov (1), B. Boyes (1) 46:07; B. Boyes (4) – Barkov (3), Fleischmann (5); ill. Malkin (1) – Bennett (2) 05:38; Adams (3) – Glass (2), Vitale (2) 16:49; Dupuis (1) – Crosby (3) 32:13.

Kapusok: Markström 36/39 – Zatkoff 24/30.

A meccs három legjobbja: Tomas Fleischmann (FLA), Aleksandr Barkov (FLA), Kris Versteeg (FLA).

Két hatalmas zakó után kijött a lépés a Floridának, amelyet a Pittsburgh bánt. Több kiváló teljesítmény is akadt a Panthersben, kiemelkedett Tomas Fleischmann góljával és 3 gólpasszával, az újonc Barkov három pontig (1+2) jutott, ahogy két gólt szerző Brad Boyes is. A Penguins kapujában vereséggel mutatkozott be 24 védésig jutó Jeff Zatkoff, akit még a Los Angeles draftolt 2006-ban.

Chicago Blackhawks–New York Islanders 3-2 (2-2, 1-0, 0-0)

Chicago, United Center, 21 196 néző, vezette: Paul Devorski, Brad Watson.

Gólszerző: Nordström (1) – Hjalmarsson (4) 09:32; Toews (2) – Keith (2), Seabrook (1) 16:05; Handzus (1) – Keith (3), B. Smith (1) 26:45; ill. Bailey (2) – Grabner (5) 19:06; Okposo (1) – Tavares (3) 19:55.

Kapusok: Habibulin 17/19 – Poulin 25/28.

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Duncan Keith (CHI), Kyle Okposo (NYI).

Nagy csatában tudta csak legyőzni a tavalyi bajnok a New York Islanderst, Michael Handzus szerezte a győztes gólt, miután az első harmad végén a vendégek 49 másodperc alatt dolgozták le a Chicago kétgólos előnyét. Az Islandersben Kevin Poulin először védett a szezonban. A Blackhawksban a negyedik meccsét játszó Joakin Nordström élete első gólját szerezte, a 2010-es drafton a harmadik kör 90. helyén választották ki a svédet, aki tavaly az AIK-ban, majd az AHL-ben a Rockfordban játszott.

Winnipeg Jets–Dallas Stars 1-4 (0-3, 0-1, 1-0)

Winnipeg, MTS Center, 15 004 néző, vezette: Ghislain Hebert, Chris Lee.

Gólszerző: Wheeler (1) – Byfuglien (6), Enström (6) PPG 45:35; ill Chiasson (3) – Seguin (2), Goncsar (1) PPG 09:32; Seguin (1) – Peverley (1), Jamie Benn (2) 12:09; Jamie Benn (1) – Dillon (2), Seguin (3) 16:35; Seguin (2) – Jamie Benn (3), Chiasson (1) PPG 25:10.

Kapusok: Pavelec 27/31 – Lehtonen 21/21, Ellis 22/23.

A meccs három legjobbja: Tyler Seguin (DAL), Blake Wheeler (WPG), Jamie Benn (DAL).

Beindult Tyler Seguin is a Dallasban, a 2010-es draft második választottja első két gólját szerezte idén, a Stars az első harmadban mutatott eredményes játékával múlta felül idegenben a Winnipeget. Gólt lőtt, már a harmadikat Alex Chiasson, aki a legutóbbi idény utolsó hét meccsén mutatkozott be Dallasban, akkor hat gólja és hét pontja meg is győzte a szakvezetést, idén 3 meccsen 3+1-gyel áll. A Jets 44-szer lőtt kapura, Kari Lehtonen 21 védéssel maradt hibátlan, de le kellett cserélni sérülés miatt és Dan Ellis folytatta, az ő teljesítménye is kiváló volt.

Calgary Flames–New Jersey Devils 3-2 (0-1, 2-1, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Mike Leggo, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Wideman (1) – Giordano (4), Hudler (4) PPG 25:37, Giordano (2) – Hudler (5), Glencross (2) PPG 39:41; Monahan (4) – Baertschi (2), Wideman (2) 57:17; Henrique (1) – Brunner (2), Greene (1) 13:58; Zubrus (1) – Zajac (2) 36:03.

Kapusok: MacDonald 19/21 – Brodeur 26/29.

Kapura lövések: 29 – 21. Kiállítások: 4 perc – 8 perc. Emberelőny: 4 perc – 8 perc. Ütközések: 14 – 10. Buli elhozatal: 30 – 23. Blokkolt lövés: 17 – 11.

A meccs három legjobbja: Dennis Wideman (CGY), Mark Giordano (CGY), Lance Bouma (CGY).

Egyszerű a recept, Sean Monahan gólt lő, a Calgary nyer. Az idei draft hatodik választottja a szezon eddigi legnagyobb felfedezettje. A 19 éves fiatalember ötödik meccsén a negyedik gólját lőtte, ráadásul az utolsó négy meccsén mindegyikre jutott egy. A Flames történetében Szergej Makarov tartja a rookie-csúcsot, az orosz 1989-ben az első hét meccse mindegyikén szerzett legalább egy pontot. Ez most a legjobban a New Jerseynek fájt, amely még mindig nem tudott meccset nyerni ebben az idényben. Nem csak Monahan, Jiri Hudler is szépen gyűjtögeti a pontokat, a 29 éves cseh is pontszerző volt idei öt meccsén, most két gólpasszt adott, idén 2+5-tel áll.