Volt csékája intézte el a Buffalót

2013.10.15. 09:24 Ryan O'Brien

pominville.jpgMég mindig nincs meg a Buffalo első győzelme, ráadásul korábbi csapatkapitánya, Jason Pominville szomorította a Sabres-szurkolókat. Két Original Sixes mcccsén a Detroit viszonylag könnyen győzte le idegenben a Bostont, Jonas Gustavsson úgy lett a meccs embere, hogy kevéssel a kezdés előtt tudta meg, hogy neki kell védenie. Gyakorlatilag négy perc alatt intézte el a Washington az Edmontont, Nicklas Backström három gólpasszt adott, Alekszandr Ovecskin is gólt lőtt. A 14. játéknap legérdekesebb eseményei a hajtás alatt.

NHL 14. játéknap, 2013. október 14.

Boston Bruins–Detroit Red Wings 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 566 néző, vezette: Jean Hebert, Brad Watson.

Gólszerző: Eriksson (2) – J. Boychuk (3), R. Smith (3) 14:12; Lucic (3) – Seidenberg (1), Krejci (4) 58:40; ill. Zetterberg (5) – Dacjuk (4) 11:33; Weiss (2) – Franzen (3), Lashoff (1) 26:21; Cleary (1) – Alfredsson (5), Andersson (1) 30:41.

Kapusok: Rask 24/27 – Gustavsson 28/30.

Kapura lövések: 30 – 27. Kiállítások: 2 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/5 – 0/0. Ütközések: 25 – 19. Buli elhozatal: 22 – 24. Blokkolt lövés: 4 – 22.

A meccs három legjobbja: Jonas Gustavsson (DET), Pavel Dacjuk (DET), Henrik Zetterberg (DET).

Jonas Gustavsson csak röviddel a meccs tudta meg, hogy védenie kell, Jimmy Howard sérülés miatt végül is nem vállalta a játékot. A beugró kapus aztán a meccs legjobbja lett. Az első harmad gyarkorlatilag teljesen kiegyenlített játékot hozott, 9-9 volt a kapura lövések száma, és a gólokban is hasonló volt az arány. A második harmadban aztán egyértelműen jobban játszott a vendégcsapat, Cleary szép bevetődös gólja volt a legszebb a meccsen, a bostoni Milan Lucic 100. bajnoki gólja pedig már csak a szépítésre volt elég. A Bruinsnak öt emberelőny is kevés volt a gólhoz, a csapatban Shawn Thornton az 500. meccsét játszotta. A meccs előtti ünnepélyes bedobást a hazaiak most 95 éves Hall of Fame-tagja, Milt Schmidt végezte el.

Washington Capitals–Edmonton Oilers 4-2 (1-1, 3-0, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Paul Devorski, Darcy Burchell.

Gólszerző: Laich (1) – Oleksy (2) 13:41; Ward (1) – Backström (5), Ovecskin (3) PPG 30:06; Ovecskin (6) – Johansson (5), Backström 6) 33:18; Brouwer (1) – Grabovszkij (3), Backström (7) PPG 34:01; ill. Gordon (4) – Schultz (4) 09:48; Acton (1) – Petry (1), Perron (4) 56:18.

Kapusok: Holtby 28/30 – LaBarbera 16/20.

A meccs három legjobbja: Nicklas Backström (WSH), Braden Holtby (WSH), Alekszandr Ovecskin (WSH).

Három vereség után egy nagyszerű második harmaddal nyert a Washington, Joel Ward, Alekszandr Ovecskin és Troy Brouwer 3 perc 55 másodperc alatt gyakorlatilag kivégezte az elején még vezetést szerző Edmontont. Érdekesség, hogy a Capitalsnak 20 lövés is elég volt a négy gólhoz, a Edmontonnak harmincból csak fele ennyi jött össze. Az Oilersben a 26 éves, sohasem draftolt Will Acton élete első NHL-gólját szerezte, az amerikai center az AHL-s Toronto Marliestől érkezett. Backström 22-edszer adott három gólpasszt egy meccsen, míg Ovecskin hat meccs után már kilenc ponttal áll.

Buffalo Sabres–Minnesota Wild 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 111 néző, vezette: Kyle Rehman, Chris Rooney.

Gólszerző: Flynn (1) – Girgensons (1) 35:04; ill. Brodziak (1) – Cooke (3), Brodin (3) 05:23; Pominville (2) – M. Koivu (4), Spurgeon (3) 39:50.

Kapusok: Enroth 18/20 – Harding 22/23.

A meccs három legjobbja: Jason Pominville (MIN), Brian Flynn (BUF), Jonas Brodin (MIN).

Jason Pominville visszatért Buffalóba és segített abban, hogy korábbi csapata a hetedik meccs után is nyeretlenül álljon. Pominville 2003 és 2013 között kilenc szezonon át erősítette a Buffalot, csapatkapitánya volt, idén áprilisban tradelte el őt a Sabres, amely története során harmadszor kezdte hét meccses nyeretlen szériával az idényt, de ennyi (hat) veresége sem 1990-ben, sem pedig 1999-ben nem volt, így ez a rossz idénykezdet negatív klubrekord.