Kessel állította meg az Anaheimet

2013.10.23. 14:20 Ryan O'Brien

kessel.jpgA hét meccse veretlen Ducks Torontóban kapott ki. Phil Kessel volt a Maple Leafs hőse, a csatár több mint két és fél év után lőtt megint mesterhármast. Roberto Luongo draftoló csapatát szomorította. Megvan Jaromir Jagr 1400. NHL meccse. Egy sohasem draftolt center osztja a gólpasszokat az Edmontonban, a Chicago először nyert idén szétlövéssel meccset. Hiába a 47 lövés, a Winnipeg így is kikapott a Washingtontól. A Coyotes továbbra is remekel, A calgary-s Jiri Hudler kilenc után is pontszerző maradt, az egyetlen hokis, akinek minden meccsén van eddig pont. A keddi játéknap összes izgalmas jelenete és legfontosabb információi a hajtás alatt.

NHL 22. játéknap, 2013. október 22.

Toronto Maple Leafs-Anaheim Ducks 4-2 (0-1, 3-1, 1-0)

Toronto, Air Canada Centre, 19 408 néző, vezette: Dave Jackson, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Kessel (3) – van Riemsdyk (2), Franson (8) PPG 27:44; Phaneuf (2) – Leivo (1), Bolland (4) 29:03; Kessel (4) – Ranger (2) 36:09; Kessel (5) – van Riemsdyk (3) 48:11; ill. Bonino (4) – Maroon (2), Silfverberg (3) 17:38; Perreault (4) – Vatanen (3), Etem (2) 21:59.

Kapusok: Bernier 23/25 – Hiller 19/23

Kapura lövések: 23 – 25. Kiállítások: 10 perc – 8 perc. Emberelőny: 1/3 – 0/4. Ütközések: 39 – 20. Buli elhozatal: 26 – 41. Blokkolt lövés: 21 – 14.

A meccs három legjobbja: Phil Kessel (TOR), Dion Phaneuf (TOR), James van Riemsdyk (TOR).

Vége az Anaheim nagy sorozatának, hét győzelem után kapott ki a Ducks, ráadásul ez a torontói siker Phil Kessel nagy meccse volt. A csatár legutóbb 2011. október 8-án lőtt mesterhármast, akkor ezt az Ottawa bánta.

New York Islanders-Vancouver Canucks 4-5 (2-2, 1-2, 1-0, 0-1)

Uniondale, Nassau Coliseum, 11 922 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Jean Hebert.

Gólszerző: Nelson (1) – Regin (2), Clutterbuck (1) 02:26; Moulson (4) – Nielsen (5), Tavares (7) PPG 04:41; Noulson (5) – Okposo (6), Nielsen (6) PPG 24:48; Nielsen (5) – MacDonald (2), Okposo (7) 58:48; ill. Kesler (4) – Hamhuis (2), Tanev (4) 04:57; D. Sedin (3) – Hansen (2), Tanev (5) 09:09; H. Sedin (3) – D. Sedin (7), Weise (2) 32:39; Higgins (3) – Bieksa (5), Kesler (2) 39:42; Richardson (4) – Santorelli (3), Edler (3) 62:16.

Kapusok: Nabokov 28/33 – Luongo 28/32.

A meccs három legjobbja: Daniel Sedin (VAN), Matt Moulson (NYI), Ryan Kesler (VAN).

A jól kezdő Islanders most már ötven százalékosra rontotta a mérlegét. Az eltiltott Michael Grabner helyén játszó Brock Nelson, a 2010-es draft első körös választottja az ötödik meccsén az első gólját lőtte. A Vancouver győzelemmel ünnepelte, hogy 2011. január 11-e óta most játszott először a Nassau Coliseumban. Roberto Luongo 28-szor védett jól, róla tudni kell, hogy 1997-ben az Islanders draftolta az első kör negyedik helyén, 24 meccset játszott a franchise-ban, 8-10-3-mal áll a egykori klubja ellen.

Columbus Blue Jackets-New Jersey Devils 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)

Columbus, Nationwide Arena, 14 357 néző, vezette: Tom Kowal, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Dubinsky (2) – Umberger (4), Wisniewski (5) PPG 29:56; Atkinson (3) 35:30; Wisniewski (1) 44:12; Gaborik (4) – Dubinsky (3), Wisniewski (3) EN 59:35; ill. Ryder (4) – Jagr (4), Olesz (2) PPG 26:24.

Kapusok: Bobrovszkij 24/25 – Schneider 20/23.

A meccs három legjobbja: Brandon Dubinsky (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ), James Wisniewski (CBJ).

Négy vereség után megint nyert otthon a Blue Jackets, saját közönsége előtt igen jól teljesít, hiszen az utolsó 19 meccsből 13-3-3-as mutatóval áll. James Wisniewski három pontot szerzett, Brandon Dubinsky gólt lőtt és gólpasszt is adott. Jaromir Jagr az 1400. meccsét játszotta, amelyen gólpasszt adott. 683 gólja van, amellyel az aktív hokisok közül a legeredményesebb, 1011 asszisztja és 1694 pontja van.

Montréal Canadiens-Edmonton Oilers 3-4 (2-0, 0-2, 1-2)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Marc Joannette, Ian Walsh.

Gólszerző: Plekanec (4) – Markov (4), Bournival (2) PPG 16:36; Gallagher (5) 18:03; Gionta (2) – Plekanec (2), Subban (9) 19:57; ill. Hemsky (3) – Arcobello (9) 32:50; Smid (1) – Nugent-Hopkins (3), Eberle (6) 35:37; Petry (2) – Nugent-Hopkins (4), Eberle (7) 47:59; Jones (1) – Perron (6), Arcobello (10) 49:57.

Kapusok: Price 28/32 – Dubnyk 29/32.

A meccs három legjobbja: Ladislav Smid (EDM), Ryan Nugent-Hopkins (EDM), Brendan Gallagher (MTL).

Az Edmonton némi meglepetésre legyőzte idegenben a Montréalt. Érdemes megemlíteni Mark Arcobello teljesítményét. A 25 éves centert sosem draftolták, az ECHL-ből 2010-ben került az AHL-s Oklahoma City Baronshoz, tavaly egy meccsen az Edmontonban is lehetőséget kapott, idén mind a 10 meccsen játszott, igaz még gólja nincs, de ezen a meccsen már a 10. gólpasszát adta, a hokis a Yale egyetemről került a legjobbak közé, ugyanannyi asszisztja van, mint Sidney Crosbynak.

Florida Panthers-Chicago Blackhawks 2-3 (0-0, 0-2, 2-0, 0-0, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 15 779 néző, vezette: Kevin Pollock, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Fleischmann (2) – Barkov (4), Versteeg (3) 49:04; Kulikov (1) 51:51; ill. Toews (3) – Keith (5), P. Kane (2) PPG 25:18; Bickell (2) – Shaw (4), Hjalmarsson (6) 36:49; Toews (SO).

Kapusok: Thomas 25/27, Markström 2/2 – Crawford 20/22.

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Tomas Fleischmann (FLA), Dmitrij Kulikov (FLA).

Először nyert szétlövéssel meccset ebben a szezonban a bajnok úgy, hogy a floridai büntetőzők, Jonathan Huberdeau és Brad Boyes is elrontotta. A Panthers a harmadik harmadban, 0-2-ről ébredt fel, egyenlíteni tudott. Érdekes statisztikai adat, hogy a Chicago még nem lőtt ebben az idényben a meccsek utolsó játékrészében. A Panthersben három olyan játékos volt a jégen – Kris Versteeg, Brian Campbell és Tomas Kopecky – aki tagja volt a 2010-es bajnokscsapatnak.

Minnesota Wild-Nashville Predators 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

St. Paul, Xcel Energy, 17 651 néző, vezette: Chris Lee, Mike Leggo.

Gólszerző: Fontaine (2) – Stoner (2), Parise (2) 38:53; Pominville (4) – M. Koivu (6), Parise (3) EN 59:35.

Kapusok: Harding 16/16 – Rinne 27/28.

A meccs három legjobbja: Josh Harding (MIN), Justin Fontaine (MIN), Pekka Rinne (NSH).

Az erre a meccsre az első sorba nevezett Justin Fontaine lőtte az első, és ezzel a győztes gólt, Josh Harding pedig 16 védéssel őrizte hibátlanul a Minnesota kapuját. Az pedig, hogy ennyi maradt csak a különbség, az leginkább Pekka Rinne nagyszerű védéseinek köszönhető. A meccs a liga két legjobban bulizó találkozója volt, a meccs előtt mutatók szerint a Nashville 55,8 százalékosam, a Minnesota 55,7-tel hozta el a bedobásokat. A Wild védője, Ryan Suter a 600. meccsét játszotta, ebből az első 542-öt a Nashville-ben, tavaly júliusban szerződött 13 évre, 98 millió dollárért a Minnesotához.

Winnipeg Jets-Washington Capitals 4-5 (0-0, 3-3, 1-1, 0-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Kyle Rehman, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Little (4) – Ladd (2) SHG 27:21; Clitsome (1) – Bogosian (2), Ladd (3) 28:31; Wheeler (2) – E. Kane (3), Scheifele (2) 39:21; Little (5) – Ladd (4), Setoguchi (3) 47:04; ill. Grabovszkij (4) – Erskine (1), Ward (3) 23:11; Ovecskin (8) – Johansson (7) 35:50; Ovecskin (9) – Johansson (8) 38:02; Brouwer (3) – Backström (9) PPG 44:56; Erat (SO).

Kapusok: Pavelec 28/32 – Holtby 43/47.

A meccs három legjobbja: Bryan Little (WPG), Alekszandr Ovecskin (WSH), Andrew Ladd (WPG).

Hiába lőtte szét a Winnipeg Braden Holtby kapuját, 47 lövésből szerzett négy gól kevés volt, szétlövésben hozta a meccset a Washington még úgy is, hogy a büntetőpárbajban hibázott a rendes játékidőben két gólt szerző Ovecskin. A Capitalsban Andrew Ladd három gólpasszt adott.

Phoenix Coyotes-Calgary Flames 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Glendale, Jobing.com Arena, 10 141 néző, vezette: Greg Kimmerly, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Vrbata (5) – Yandle (3), Ekman-Larsson (4) PPG 08:41; Ribeiro (4) – Boedker (6), Moss (3) 30:19; Ribeiro (5) – Yandle (4) 45:47; Klinkhammer (4) EN 59.54; ill. Stempniak (3) – Russell (3), Galiardi (3) 38:26; Colborne (1) – Hudler (8) 43:00.

Kapusok: M. Smith 22/24 – MacDonald 29/32

A meccs három legjobbja: Mike Ribeiro (PHX), Radim Vrbata (PHX), Keith Yandle (PHX).

Folytatta nagyszerű szezonrajtját a Phoenix. A Calgary legyőzésével a hatodik strigulát húzta be a győzelmek rovatba. Mike Riberiro lett a meccs legjobbja két góllal. A Coyotes a 2000–2001-es szezonban 7-1-2 volt állt nyolc meccs után, most 6-2-2 a mérlege. Furcsa meccs volt, ugyanis mindkét csapat kapitánya – Shane Doan, illetve Mark Giordano – sérülés miatt hiányzott a találkozóról. Jiri Hudler nem áll le, kilencedik meccsén is pontszerző volt, ő az egyetlen, akinek a neve mellé minden egyes meccsen került legalább egy pont ebben az idényben.